poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Znikające akta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2003, 21:09
Autor: D.J.

Akta 19 spraw zniknęły z prokuratur rejonowych podległych Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie. Część zawieruszyło się podczas podziału Prokuratury Rejonowej dla miasta Lublina na dwie jednostki, ale Grzegorz Janicki, prokurator apelacyjny w Lublinie, zapowiada sprawdzenie też, czy zaginięcia nie miały podłoża korupcyjnego.

– Ilość zaginionych spraw w porównaniu z liczbą prowadzonych postępowań jest bardzo niewielka, ale zaginięcie choćby jednej sprawy jest niedopuszczalne – mówi Grzegorz Janicki.
Sprawy, o których mówi raport, zniknęły w ostatnich trzech latach. Są różnego kalibru: od włamań, kradzieży, jazdy po pijanemu do oszustwa na dużą skalę dotyczącego wyłudzania alkoholu od Polmosów przez spółkę z Krakowa. Wyparowały z kilku prokuratur, m.in. z Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Cezary Maj, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie mówi, że  przyczyną zaginięcia części spraw był podział Prokuratury Rejonowej dla miasta Lublina na dwie jednostki i związana z tym przeprowadzka. Pozostałe przypadki są wyjaśniane.
– Do tej pory nie miałem sygnałów, że za zniknięciem akt stały jakieś wątki korupcyjne, ale po tym, jak zasygnalizowano to w prasie, będzie to wyjaśniane – zapowiada Janicki.
Wobec prokuratora, któremu zginęły akta dotyczące oszustwa na szkodę Polmosów, prowadzone było postępowanie dyscyplinarne. Prawnik w końcu odszedł z pracy. Śledztwo dotyczące tej sprawy prowadzone jest praktycznie od początku.
Raport o zaginionych aktach powstał też w lubelskich sądach. Jak już informowaliśmy, okazało się, że brakuje dokumentów dotyczących 12 spraw o niewielkim kalibrze. Najgorzej kontrola wypadła w V Wydziale Rodzinnym SR w Lublinie, w którym nie doliczono się akt 5 spraw.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!