czwartek, 23 listopada 2017 r.

Lublin

Znów brakuje chętnych weterynarzy do znakowania i kastracji zwierząt

Dodano: 14 czerwca 2016, 15:43
Autor: drs

Ratusz znów ma problem ze znalezieniem gabinetów weterynaryjnych, którym zleci znakowanie psów mających właściciela, sterylizacji i kastracji domowych psów i kotów oraz pozbawiania płodności kotów wolno żyjących.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Plan był taki, że w każdym z 15 rejonów, na które podzielono miasto, będzie lecznica wykonująca takie zabiegi na koszt miasta i nie pobierająca za to opłat od osób przychodzących ze zwierzętami. Lecznice te wyłonić miał przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta, ale w jego wyniku udało się znaleźć Efekt? Tylko w kilku dzielnicach udało się wyznaczyć gabinety, które będą prowadzić zabiegi nie pobierając za to zapłaty od właścicieli zwierząt. Usługa taka została zapewniona na Czechowie, Kalinowszczyźnie, Bronowicach, Felinie, Ponikwodzie, Głusku, Kośminku i na terenie LSM.

Dla pozostałych dzielnic miasto postanowiło poszukać lecznic w drugim przetargu. Ale i tym razem ofert jest jak na lekarstwo.

Do drugiego przetargu przystąpiło tylko pięć lecznic. Jeżeli ich oferty będą poprawne, to uda się jedynie znaleźć lecznice, które zajmą się „właścicielskimi” psami i kotami w dzielnicach Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce, Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy, Tatary i Hajdów-Zadębie.

Oznaczałoby to, że nadal takie usługi nie będą wykonywane w dzielnicach: Abramowice, Dziesiąta, Węglin Północny, Konstantynów, Szerokie, Sławin, Sławinek, Wieniawa, Śródmieście i Stare Miasto.

Jeszcze gorzej jest z zainteresowaniem sterylizacją i kastracją wolno żyjących kotów. W drugim przetargu uda się (w najlepszym przypadku) wyłonić lecznice wykonujące takie zabiegi w dzielnicach Czechów Północny, Hajdów-Zadębie, Tatary i Czuby Północne.

bez podpisu
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bez podpisu
bez podpisu (15 czerwca 2016 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie jestem zwolenniczką masztu,  mieszkam na tym osiedlu. Dziwią mnie obrażliwe uwagi komentujących. Dlaczego? Bo jak ktoś chce stawiać maszt w ich dzielnicy - to protestują, gdy dotyczy to mieszkańcow innego terenu to ,,światli" ich obrazają. Natomiast co do osiedla. Mieszkańcy płacą tu grubą kase za czynsze. Niestety TBS probowało inwestować w innych terenach, traktując nas jak dojną krowe. Nie odłożyło nic na przyszłe remonty. Bloki są coraz starsze, a oni nic nie robią. Na wszelkie problemy odpowiedz ,,nie mamy kasy" Chcą zarobić podejmując nietrafne inwestycje. A propos śmieci gdyby nie ,,oszczedzano" na wszystkim i cześciej je wywożono to nie walałyby sie na środku osiedla. Pozdrawiam wszystkich ,,oświeconych"
Artykuł o kastracji i czipowaniu zwierząt a tu jakieś coś niezwiązane tematycznie.
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie jestem zwolenniczką masztu, mieszkam na tym osiedlu. Dziwią mnie obrażliwe uwagi komentujących. Dlaczego? Bo jak ktoś chce stawiać maszt w ich dzielnicy - to protestują, gdy dotyczy to mieszkańcow innego terenu to ,,światli" ich obrazają. Natomiast co do osiedla. Mieszkańcy płacą tu grubą kase za czynsze. Niestety TBS probowało inwestować w innych terenach, traktując nas jak dojną krowe. Nie odłożyło nic na przyszłe remonty. Bloki są coraz starsze, a oni nic nie robią. Na wszelkie problemy odpowiedz ,,nie mamy kasy" Chcą zarobić podejmując nietrafne inwestycje. A propos śmieci gdyby nie ,,oszczedzano" na wszystkim i cześciej je wywożono to nie walałyby sie na środku osiedla. Pozdrawiam wszystkich ,,oświeconych"
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z klauzulą?
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tytuł powinien brzmieć, "Znów miasto za mało chce zapłacić za ...blelele" dziennikarzyno manipulatorze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!