wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Znów brakuje chętnych weterynarzy do znakowania i kastracji zwierząt

Dodano: 14 czerwca 2016, 15:43
Autor: drs

Ratusz znów ma problem ze znalezieniem gabinetów weterynaryjnych, którym zleci znakowanie psów mających właściciela, sterylizacji i kastracji domowych psów i kotów oraz pozbawiania płodności kotów wolno żyjących.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Plan był taki, że w każdym z 15 rejonów, na które podzielono miasto, będzie lecznica wykonująca takie zabiegi na koszt miasta i nie pobierająca za to opłat od osób przychodzących ze zwierzętami. Lecznice te wyłonić miał przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta, ale w jego wyniku udało się znaleźć Efekt? Tylko w kilku dzielnicach udało się wyznaczyć gabinety, które będą prowadzić zabiegi nie pobierając za to zapłaty od właścicieli zwierząt. Usługa taka została zapewniona na Czechowie, Kalinowszczyźnie, Bronowicach, Felinie, Ponikwodzie, Głusku, Kośminku i na terenie LSM.

Dla pozostałych dzielnic miasto postanowiło poszukać lecznic w drugim przetargu. Ale i tym razem ofert jest jak na lekarstwo.

Do drugiego przetargu przystąpiło tylko pięć lecznic. Jeżeli ich oferty będą poprawne, to uda się jedynie znaleźć lecznice, które zajmą się „właścicielskimi” psami i kotami w dzielnicach Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce, Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy, Tatary i Hajdów-Zadębie.

Oznaczałoby to, że nadal takie usługi nie będą wykonywane w dzielnicach: Abramowice, Dziesiąta, Węglin Północny, Konstantynów, Szerokie, Sławin, Sławinek, Wieniawa, Śródmieście i Stare Miasto.

Jeszcze gorzej jest z zainteresowaniem sterylizacją i kastracją wolno żyjących kotów. W drugim przetargu uda się (w najlepszym przypadku) wyłonić lecznice wykonujące takie zabiegi w dzielnicach Czechów Północny, Hajdów-Zadębie, Tatary i Czuby Północne.

bez podpisu
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bez podpisu
bez podpisu (15 czerwca 2016 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie jestem zwolenniczką masztu,  mieszkam na tym osiedlu. Dziwią mnie obrażliwe uwagi komentujących. Dlaczego? Bo jak ktoś chce stawiać maszt w ich dzielnicy - to protestują, gdy dotyczy to mieszkańcow innego terenu to ,,światli" ich obrazają. Natomiast co do osiedla. Mieszkańcy płacą tu grubą kase za czynsze. Niestety TBS probowało inwestować w innych terenach, traktując nas jak dojną krowe. Nie odłożyło nic na przyszłe remonty. Bloki są coraz starsze, a oni nic nie robią. Na wszelkie problemy odpowiedz ,,nie mamy kasy" Chcą zarobić podejmując nietrafne inwestycje. A propos śmieci gdyby nie ,,oszczedzano" na wszystkim i cześciej je wywożono to nie walałyby sie na środku osiedla. Pozdrawiam wszystkich ,,oświeconych"
Artykuł o kastracji i czipowaniu zwierząt a tu jakieś coś niezwiązane tematycznie.
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie jestem zwolenniczką masztu, mieszkam na tym osiedlu. Dziwią mnie obrażliwe uwagi komentujących. Dlaczego? Bo jak ktoś chce stawiać maszt w ich dzielnicy - to protestują, gdy dotyczy to mieszkańcow innego terenu to ,,światli" ich obrazają. Natomiast co do osiedla. Mieszkańcy płacą tu grubą kase za czynsze. Niestety TBS probowało inwestować w innych terenach, traktując nas jak dojną krowe. Nie odłożyło nic na przyszłe remonty. Bloki są coraz starsze, a oni nic nie robią. Na wszelkie problemy odpowiedz ,,nie mamy kasy" Chcą zarobić podejmując nietrafne inwestycje. A propos śmieci gdyby nie ,,oszczedzano" na wszystkim i cześciej je wywożono to nie walałyby sie na środku osiedla. Pozdrawiam wszystkich ,,oświeconych"
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z klauzulą?
Rozwiń
Gość
Gość (14 czerwca 2016 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tytuł powinien brzmieć, "Znów miasto za mało chce zapłacić za ...blelele" dziennikarzyno manipulatorze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!