poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Lublin

Znów kandydatów dwóch

Dodano: 13 listopada 2001, 21:42
Autor: (Osta)

Najprawdopodobniej dziś nowy wicewojewoda lubelski otrzyma nominację na to stanowisko z rąk premiera Leszka Millera. Niemal pewnym kandydatem na stanowisko zastępcy wojewody jest Jan Łopata, starosta lubelski. Jednak część ludowców opowiada się za kandydaturą Eugeniusza Polakowskiego, dyrektora Wydziału Organizacji i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego.
Trzecim kandydatem jest Edward Wojtas, członek Zarządu Województwa, "żelazny” kandydat Zdzisława Podkańskiego, prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL na wszystkie wysokie stanowiska publiczne.
Starosta Łopata ma bardzo dobrą opinię wśród członków obu partii koalicyjnych. Uważany jest za osobę niezależną od Z. Podkańskiego. Cieszy się także poparciem wśród członków partii prawicowych. Jeśli dziś otrzyma nominację na stanowisku starosty, zastąpi go Paweł Pikula, dotychczasowy wicestarosta powiatu ziemskiego lubelskiego. Natomiast na jego miejsce po złożeniu mandatu radnego powiatowego wejdzie do Rady Powiatu Józef Cienkusz, dyrektor Stacji Hodowli Roślin w Palikijach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24