wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Znowu zmiany w ruchu wokół al. Warszawskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2013, 13:05
Autor: Dominik Smaga

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Z ul. Ducha będzie można wjeżdżać w ul. Północną. Taka zmiana ma być wprowadzona jeszcze przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym. Będzie też dodatkowe oznakowanie w rejonie ronda.

Przy ul. Ducha nadal stać będzie zakaz skrętu w lewo w Północną. Ale dalej, tuż przed skrzyżowaniem ul. Ducha z al. Solidarności zdjęte zostaną znaki zakazujące zawracania. – To pozwoli kierowcom zawrócić za wysepką i wjechać w ul. Północną – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

– Wyjazdu z osiedla Botanik w ogóle to nie rozładuje, ale pozwoli na szybszy dojazd na Czechów – ocenia pani Magdalena, mieszkanka Sławina.

To już kolejna zmiana w tym rejonie. W poniedziałek Ratusz "pozbył się” ze skrzyżowania Ducha–Solidarności–Sikorskiego samochodów wyjeżdżających z ul. Północnej. Na wylocie z ul. Kosmowskiej jest zakaz skrętu w prawo (nie dotyczy komunikacji miejskiej. Co z jadącymi Północną od strony skrzyżowania z Rogowskiego? – Muszą skręcać w prawo w ul. Kosmowskiej – informuje Kieliszek.

Ratusz chciał tak oczyścić drogę samochodom znajdującym się na trasie objazdu i skręcającym z al. Sikorskiego w lewo w al. Solidarności. Kierowcy ci skarżyli się, że na jednej zmianie świateł może skręcić bardzo mało samochodów, bo trzeba przepuszczać auta jadące z Północnej, a później z Ducha.

Magistrat rozważa też zmianę ustawienia świateł. Teraz kierowcy zamierzający jechać z al. Sikorskiego w ul. Ducha dostają zielone światło zezwalające na przecięcie al. Solidarności, ale niewiele dalej czerwone światło każe im przepuścić wyjeżdżających z Północnej.

– Skoro poza autobusami nie mamy już samochodów wyjeżdżających z Północnej, rozważamy doprowadzenie do sytuacji, w której samochody jadące z al. Sikorskiego w Ducha nie musiałyby stać przed skrzyżowaniem z Północną – mówi Kieliszek. W tym celu trzeba by do minimum ograniczyć zielone światło na wyjeździe z Północnej. Teraz świeci ono przez ponad 20 sekund, po zmianie mogłoby świecić tylko 7 sekund. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu kilku dni.

Miasto poleciło też polepszyć oznakowanie objazdu przez ustawienie tablicy informującej o objeździe także z lewej strony jezdni al. Kraśnickiej biegnącej do ronda. Tablica stojąca tylko z prawej strony nie była dobrze widoczna dla kierowców szykujących się do skrętu w lewo, a więc jadących lewym pasem. Na wjeździe z ronda w al. Warszawską stanął dodatkowy znak informujący o ślepej ulicy. Wcześniej był dopiero na wysokości Żołnierskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mieszkanka
stood actianc
Bartosz
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mieszkanka
Mieszkanka (26 kwietnia 2013 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aż się boję pomyśleć co będzie jak sygnalizacja ulegnie awarii na tym naszym wielkim sprzyżowaniu Sikorskiego-Solidarność-Ducha a dosyć często to sie dzieje w okolicach 7 rano. I co wtedy?
Rozwiń
stood actianc
stood actianc (26 kwietnia 2013 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co do ruchu Solidarności w Ducha zwiększonego - być może część osób, które normalnie na Ducha jechało Sikorskiego by unikac Sikorskeigo jedzie do wiaduktu Poniatowskiego ( zwiększone korki na Popiełuszki!!!) - i w ten sposób zamiast stac na Sikorskiego znajdują się na Solidarności. Podobnie zwiększony ruch na Puławskiej moze być spowodowany podobnym tokiem rozumowania - objechać Puławską, wiaduktem i nei stac na Sikorskiego w kierunku na wprost.
Rozwiń
Bartosz
Bartosz (23 kwietnia 2013 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jam ma racje trzeba uruchomić objazd z czechowa do poligonowej.
Rozwiń
zB
zB (23 kwietnia 2013 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doszło jeszcze nowe ciekawe zjawisko - na Solidarności począwszy od wiaduktu cały pas do prawoskrętu w Ducha/Willową jest zajęty - a Solidarności do jazdy prosto w tym samym czasie luźne i dalej na Ogród Botaniczny tez luźno (godziny szczytu). Nie wiem z czego to wynika - może niechęć do jazdy Solidarności, może przez Willową troszkę krócej. Dotychczas zawsze był kociokwik przy zjeździe z wiaduktu, teraz to się rozkłada na cały pas.

Co do zawracania - nie wiem, czy to nie zadziałą w drugą stronę - przed zawróceniem trzeba zwolnić - boję się, że wykonujący ten manewr dodatkowo spowolnią tych z tyłu. Lewoskręt z Ducha w Północną bez zawracania - trzeba rozkopać wysepkę - w obecnej chwili to byłby chyba ponury żart.

Policjant - trzeba dwóch. W zeszłym roku na jesieni bodajże postawili jednego policjanta - porażka - ze skrzyżowania nie widać całego sznurka pojazdów z Ducha/Willowej. Dopiero dwóch ogarnęło sytuację - ale idea godna poparcia.

Co do Zelwerowicza - szkoda że jej nie ma, ale nawet teraz można jechać Poligonową do końca i potem wyjechać w Jakubowicach lub przemęczyć się kawałek i dojechać do Koncertowej. Problem w tym, że najpierw trzeba dojechać do skrzyżowania z Poligonową, a to zajmuje niemało czasu.

Na Willowej/Ducha chyba przydałoby się rozwiązanie na uliczki w osiedlu domków. Kierowcy próbujący skracać wjeżdżają w osiedle czy choćby na serwisówkę wzdłuż WIllowej i tylko pogarszają nędzę. Warto aby ktoś się nad tym pochylił.

Korkuje się też momentami skrzyżowanie Puławskiej/Popiełuszki (ludzie uciekają z Sikorskiego).

A może tak - z Sikorskiego jadących na Warszawę kierować w prawo i na wiadukt. A z WIllowej/Ducha skierować w prawo na Solidarności i tam zrobić miejsce do zawracania. Kilka pomysłów jeszcze by się znalazło - niestety nie pora teraz na symulacje, szkoda że nie pomyślano zawczasu...
Rozwiń
Jam
Jam (23 kwietnia 2013 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdyby była dobra droga na ul. Aleksandra Zelwerowicza można wtedy spokojnie pojechać na Czechów z poligonowej na koncertową i na odwórt. Myślę, że w jakimś stopmniu problem z północną rozwiązałby się, ruch na willowej zmniejszyłby się, tak samo na solidarności.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!