wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

ZNP: Minister Giertych jest be

  Edytuj ten wpis

Domagamy się odwołania pana Giertycha ze stanowiska ministra - napisała Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w piśmie, które skierowano do premiera Jarosława Kaczyńskiego. Dziś lubelscy związkowcy poinformują o tym, co zamierzają zrobić w związku z poczynaniami ministra edukacji narodowej.


ZNP zaczął wyrażać sprzeciw wobec działań ministra edukacji po tym, jak 22 pedagogów z Lubelszczyzny nie otrzymało odznaczeń za zasługi w nauczaniu i wychowywaniu uczniów. Giertych nie wziął ich pod uwagę przy przyznawaniu krzyży zasługi i Medali Komisji Edukacji Narodowej. A to dlatego, że należą do ZNP. - Minister uznał, że nie będzie odznaczać "osób rekomendowanych przez organizacje mające wszelkie cechy organizacji o charakterze wywodzącym się z czasów komunistycznych” - mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Zamierza wystąpić do posłów o postawienie ministra Giertycha przed Trybunałem Stanu. Wśród osób rekomendowanych do odznaczenia była Małgorzata Guelard z Zespołu Szkół w Kalinówce. Nauczycielką jest od 16 lat. Uczy dzieci w nauczaniu zintegrowanym, jest doradcą metodycznym dla innych pedagogów. - Dla mnie to upokarzająca sytuacja - mówi. - Nigdy nie należałam do żadnej partii. Pracę zaczynałam w latach 90. Do ZNP zapisałam się, bo należeli do niego ludzie, którzy byli dla mnie autorytetami.
- Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem pana Giertycha - mówi Stasiak. - Brzydzimy się ministrem, który różnicuje nauczycieli. Oskarżamy go o szerzenie nienawiści i nietolerancji. (arle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!