Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 listopada 2011 r.
16:18
Edytuj ten wpis

Zobacz, jak wyglądały obchody Święta Niepodległości w Lublinie (zdjęcia)

0 19 A A

Grill z deskorolką, turniej siatkówki, nieme kino i wystawa starego sprzętu wojskowego. Takie atrakcje czekały na lublinian w Święto Niepodległości, które zwykle kojarzy się z oficjalnymi przemówieniami, wieńcami i mszami. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
damian / 26 listopada 2011 o 00:03
po pierwsze to byli żołnierze z lublina a nie z warszawy , a po drugie oni nie maja nic wspo9lnego z musztrą to są sami kierowcy itp.
Avatar
damian / 26 listopada 2011 o 00:00
[quote name='majku' timestamp='1321049412' post='557360']
nie sarkazmuj . Tak masz rację moja wiedza jest stosunkowo skromna i świeżo nabyta (rok temu przeczytałem kilka książek i setki filmików musztr)
ja to widzę tak:
kilka spraw wyjaśniających:

Kompania reprezentacyjna - (fr. compagnie) inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach.

która wchodzi w skład Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego - jednostka wojskowa SZ RP stacjonująca na terenie Garnizonu Warszawa; znajduje się w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa. Do jej głównych zadań należą:
[list]

[*]zabezpieczanie zgodnie z ceremoniałem wojskowym uroczystości państwowych, wojskowych i patriotyczno-religijnych;
[/list]
[list]

[*]realizowanie zadań reprezentacyjnych przy siedzibie Prezydenta RP oraz podczas wizyt oficjalnych składanych Prezesowi Rady Ministrów;
[/list]
[list]

[*]reprezentowanie w uroczystościach najwyższej rangi Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej (występuje w umundurowaniu trzech rodzajów wojsk).
[/list]


więc nie masz racji, że w jednostce ta kompania ma kładziony większy nacisk na coś innego niż musztra i dobra prezentacja na obchodach ważnych uroczystości.

Nie ma co porównywać z obchodami w stolicy/ tylko skoro przygotowują się razem to na Lublin musięli trafić najgorsi.

jedyne co przemyślałem to kwestia brania udziału młodzieży w pochodzie, widzę tylko jeden jasny punkt dołączenia tej grupy, wojsko chciało pokazać młodemu człowiekowi, że ty też możesz wstąpić do nas i bronić wolności oraz honoru kraju i to jest jak najbardziej ok.

Bohaterom Cześć i Chwała
[/quote]
[quote name='majku' timestamp='1321049412' post='557360']
nie sarkazmuj . Tak masz rację moja wiedza jest stosunkowo skromna i świeżo nabyta (rok temu przeczytałem kilka książek i setki filmików musztr)
ja to widzę tak:
kilka spraw wyjaśniających:

Kompania reprezentacyjna - (fr. compagnie) inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach.rozwiń
Avatar
Obserwator / 12 listopada 2011 o 20:47
Ale szabla do munduru polowego ?! To jakis cyrk.. i jeszcze prowadzacy a raczej prowadzaca pewien pododdzial..
Avatar
zakamu / 12 listopada 2011 o 10:54
Majku, oni nie ćwiczyli razem z batalionem reprezentacyjnym z Warszawy. Są inną jednostką z innymi zadaniami, tak wiec pada twoja teza o wysłaniu do Lbn najgorszych. Oni są najlepsi pośród tych, którzy musieli zostać oderwani od codziennej służby na innych stanowiskach i zająć się pokazem.
Avatar
RP / 12 listopada 2011 o 10:04
Skoro -Majku- sam przyznajesz się do tylko do teoretycznej wiedzy odnośnie musztry to dla mnie temat zamyka:)
To tak jak bym chciał krytykować konstruktora samolotu na podstawie i doświadczeniu nabytym na sklejaniu plastikowych modeli.
Oczywiście miał bym ku temu święte prawo ale czy moje zarzuty były by wtedy rzetelne i czy stał bym się z tego tytułu ekspertem lotnictwa??
Avatar
HAŃBA / 12 listopada 2011 o 09:35
HAŃBA !!! Jak można było na takie obchody nie umyć pomnika ??????????????????????
Drodzy dziennikarze opiszcie sprawę szerzej !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lub / 12 listopada 2011 o 09:00
A ja to widzę tak.

zarówno żołnierze, policjanci, pozostałe służby mundurowe (straż graniczna, straż pożarna, miejska) w trakcie naszego długiego weekendu, musieli przyjść do pracy i oddać cześć w tym ważnym dla nas dniu. O pozostałych osobach pracujących tego dnia nie wspomnę. Im należą się podziękowania za to, że mogliśmy uroczyście świętować nasze obchody.

Dziękujemy.
Avatar
Josef / 12 listopada 2011 o 08:22
Ptaki paskudzą na samowolę budowlaną prezydenta!!!To jest przykład jak omijac prawo w wykonaniu władzy,no chyba,że prawo jest do d....???
Avatar
LBN / 12 listopada 2011 o 00:30
do majku
powiem szczerze, że młodzież w żółtych chustach szła dużo lepiej niż policja i straż miejska.
Widać było, że się starali i wypadli dużo lepiej niż "olewatorzy" z w/w, którzy nawet podczas trwania uroczystości wychodzili z szyku do Mc Donalda.
Avatar
Daniel / 12 listopada 2011 o 00:22
Czy czcigodne władze Lublina mogłyby chociaż raz w roku na Święto Niepodległości wyczyścić pomnik Piłsudskiego z ptasich gówien??
Avatar
damian / 26 listopada 2011 o 00:03
po pierwsze to byli żołnierze z lublina a nie z warszawy , a po drugie oni nie maja nic wspo9lnego z musztrą to są sami kierowcy itp.
Avatar
damian / 26 listopada 2011 o 00:00
[quote name='majku' timestamp='1321049412' post='557360']
nie sarkazmuj . Tak masz rację moja wiedza jest stosunkowo skromna i świeżo nabyta (rok temu przeczytałem kilka książek i setki filmików musztr)
ja to widzę tak:
kilka spraw wyjaśniających:

Kompania reprezentacyjna - (fr. compagnie) inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach.

która wchodzi w skład Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego - jednostka wojskowa SZ RP stacjonująca na terenie Garnizonu Warszawa; znajduje się w strukturach Dowództwa Garnizonu Warszawa. Do jej głównych zadań należą:
[list]

[*]zabezpieczanie zgodnie z ceremoniałem wojskowym uroczystości państwowych, wojskowych i patriotyczno-religijnych;
[/list]
[list]

[*]realizowanie zadań reprezentacyjnych przy siedzibie Prezydenta RP oraz podczas wizyt oficjalnych składanych Prezesowi Rady Ministrów;
[/list]
[list]

[*]reprezentowanie w uroczystościach najwyższej rangi Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej (występuje w umundurowaniu trzech rodzajów wojsk).
[/list]


więc nie masz racji, że w jednostce ta kompania ma kładziony większy nacisk na coś innego niż musztra i dobra prezentacja na obchodach ważnych uroczystości.

Nie ma co porównywać z obchodami w stolicy/ tylko skoro przygotowują się razem to na Lublin musięli trafić najgorsi.

jedyne co przemyślałem to kwestia brania udziału młodzieży w pochodzie, widzę tylko jeden jasny punkt dołączenia tej grupy, wojsko chciało pokazać młodemu człowiekowi, że ty też możesz wstąpić do nas i bronić wolności oraz honoru kraju i to jest jak najbardziej ok.

Bohaterom Cześć i Chwała
[/quote]
[quote name='majku' timestamp='1321049412' post='557360']
nie sarkazmuj . Tak masz rację moja wiedza jest stosunkowo skromna i świeżo nabyta (rok temu przeczytałem kilka książek i setki filmików musztr)
ja to widzę tak:
kilka spraw wyjaśniających:

Kompania reprezentacyjna - (fr. compagnie) inaczej nazywana też Kompanią Honorową – kompania ze sztandarem i orkiestrą oddająca honory dostojnikom państwowym i wojskowym oraz asystująca przy uroczystościach.rozwiń
Avatar
Obserwator / 12 listopada 2011 o 20:47
Ale szabla do munduru polowego ?! To jakis cyrk.. i jeszcze prowadzacy a raczej prowadzaca pewien pododdzial..
Avatar
zakamu / 12 listopada 2011 o 10:54
Majku, oni nie ćwiczyli razem z batalionem reprezentacyjnym z Warszawy. Są inną jednostką z innymi zadaniami, tak wiec pada twoja teza o wysłaniu do Lbn najgorszych. Oni są najlepsi pośród tych, którzy musieli zostać oderwani od codziennej służby na innych stanowiskach i zająć się pokazem.
Avatar
RP / 12 listopada 2011 o 10:04
Skoro -Majku- sam przyznajesz się do tylko do teoretycznej wiedzy odnośnie musztry to dla mnie temat zamyka:)
To tak jak bym chciał krytykować konstruktora samolotu na podstawie i doświadczeniu nabytym na sklejaniu plastikowych modeli.
Oczywiście miał bym ku temu święte prawo ale czy moje zarzuty były by wtedy rzetelne i czy stał bym się z tego tytułu ekspertem lotnictwa??
Avatar
HAŃBA / 12 listopada 2011 o 09:35
HAŃBA !!! Jak można było na takie obchody nie umyć pomnika ??????????????????????
Drodzy dziennikarze opiszcie sprawę szerzej !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lub / 12 listopada 2011 o 09:00
A ja to widzę tak.

zarówno żołnierze, policjanci, pozostałe służby mundurowe (straż graniczna, straż pożarna, miejska) w trakcie naszego długiego weekendu, musieli przyjść do pracy i oddać cześć w tym ważnym dla nas dniu. O pozostałych osobach pracujących tego dnia nie wspomnę. Im należą się podziękowania za to, że mogliśmy uroczyście świętować nasze obchody.

Dziękujemy.
Avatar
Josef / 12 listopada 2011 o 08:22
Ptaki paskudzą na samowolę budowlaną prezydenta!!!To jest przykład jak omijac prawo w wykonaniu władzy,no chyba,że prawo jest do d....???
Avatar
LBN / 12 listopada 2011 o 00:30
do majku
powiem szczerze, że młodzież w żółtych chustach szła dużo lepiej niż policja i straż miejska.
Widać było, że się starali i wypadli dużo lepiej niż "olewatorzy" z w/w, którzy nawet podczas trwania uroczystości wychodzili z szyku do Mc Donalda.
Avatar
Daniel / 12 listopada 2011 o 00:22
Czy czcigodne władze Lublina mogłyby chociaż raz w roku na Święto Niepodległości wyczyścić pomnik Piłsudskiego z ptasich gówien??
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 79 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!