czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Zostaną czy wyjadą?

Dodano: 15 grudnia 2002, 19:53

Ponad pół tysiąca tegorocznych absolwentów Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt lubelskiej Akademii Rolniczej otrzymało w sobotę dyplom ukończenia uczelni. Są to magistrowie inżynierowie oraz inżynierowie zootechniki i ochrony środowiska. Najwięcej, bo 292, jest magistrów tej ostatniej specjalności.

Najważniejsze dziś dla nich pytanie brzmi: czy znajdą pracę? A jeżeli tak, to czy w kraju, czy za granicą?
- Nasi absolwenci, oprócz wiedzy zawodowej, otrzymali też przygotowanie w zakresie poszukiwania pracy na bardzo dziś trudnym rynku -mówi prof. Tomasz Gruszecki, dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt AR. - I radzą sobie z tym wyśmienicie. Są elastyczni, uzupełniają wiedzę na różnego rodzaju kursach, dostosowując się do potrzeb pracodawców. Odbywają też praktyki zagraniczne. Kilkudziesięciu absolwentów AR ze specjalnością ochrony środowiska znalazło pracę w Wielkiej Brytanii.
Sobotnią uroczystość uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor” AR. Obejrzeli go także absolwenci z poprzednich lat. W sumie Akademia Rolnicza w Lublinie wypromowała od początku swego istnienia, czyli od 1945 roku, 32852 absolwentów. (z)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24