czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Zaparkuj i jedź. Węzeł przesiadkowy w Wandzinie prawie gotowy

Dodano: 12 lipca 2017, 09:06
Autor: Paweł Puzio

Węzeł powstaje w ramach projektu „Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny”
Węzeł powstaje w ramach projektu „Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny”

Za miesiąc ma być gotowy węzeł przesiadkowy w Wandzinie. – Węzeł umożliwi dojazd koleją lub busem do Lublina lub Lubartowa, bez martwienia się o parkowanie auta w mieście – mówi wójt gminy Lubartów

Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w miejscowości Wandzin wraz z parkingiem P&R, B&R oraz ponad 250-metrowego odcinka drogi to jedna z naszych najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych – mówi wójt Krzysztof Kopyść. 

Węzeł powstaje w ramach projektu „Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny”. Jego koszt to blisko 400 tys. zł.

– Roboty już trwają. Myślę, że mieszkańcy naszej gminy będą mogli skorzystać z węzła już za miesiąc, półtora. Węzeł umożliwi dojazd koleją lub busem do Lublina lub Lubartowa, bez martwienia się o parkowanie auta w mieście. Będzie można nawet wybrać się do stolicy, bo jeden z pociągów jadących do Warszawy zatrzymuje się w Wandzinie – dodaje wójt.

W tym roku na inwestycje drogowe gmina Lubartów wyda 7 mln zł. Wczoraj podpisano z wykonawcami umowy na przebudowę 7 odcinków dróg gminnych. Prawie kilometr nowej nawierzchni pojawi się w tym roku w Szczekarkowie i w Nowodworze. Nowe drogi powstaną w Rokitnie, Wólce Rokickiej, Baranówce i Skrobowie.

Gmina prowadzi obecnie budowę drogi gminnej na odcinku od granicy Lubartowa (ul. Hutniczej) do Łucki.

– Będzie to droga zbiorcza z łącznikami do ul. Lubelskiej i drogi krajowej nr 19. W pierwszym etapie powstanie 916 m, a cała droga będzie mieć ponad 2 kilometry – dodaje wójt.

Trwa także przebudowa drogi gminnej w Skrobowie-Kolonii (367 m) oraz budowa dróg wewnętrznych w Szczekarkowie, Wandzinie i w Łucce-Kolonii.

Czytaj więcej o: wandzin
Użytkownik niezarejestrowany
asddf
Kamil
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lipca 2017 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Kopyść z Wandzina więc pcha kasę ( działki pod inwestycje pewnie rodzinne hehe )
Rozwiń
asddf
asddf (12 lipca 2017 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby jeżdziło więcej szynobusów/autobusów, ew. komunikacja miejska, to jeszcze by to miało sens. A tak to sobie będzie stało, pieniądze wyrzucone w błoto. Oczywiście poprawa drogi jak najbardziej na tak. 
Rozwiń
Kamil
Kamil (12 lipca 2017 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla mieszkańców Wandzina i okolic ma to jakiś sens. Do czasu kiedy nie wybudują obwodnicy Niemiec to dużo lepiej zostawić pojazd w tym Wandzinie (jeżeli będzie monitoring) niż czekać w korku od wandzina do Ciecierzyna a potem szukać parkingu i w drugą stronę też stać w korku. A co do reszty komentarzy, to jest skierowane do mieszkańców Wandzina i okolic a nie do Lubartowa który ma prawie w centrum 3 przystanki kolejowe. Nie licząc już bardzo dobrze rozwiniętego transportu busowego.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie wójcie kochany, na jakiej podstawie wydedukował Pan, że tak się stanie, że ktoś zimą jadąc z Nowej Woli, Szczekarkowa, czy jakiejś innej metropolii, zajedzie do Wandzina, gdzie wyjdzie z rozgrzanego auta na trzaskający mróz, żeby odstać swoje na przystanku, i dalej turlać się tym wagonikiem, zatrzymującym się co kilka kilometrów na kolejnych przystankach, by w końcu dojechać do dworca głównego w Lublinie, a stamtąd,.... i tak dalej, no powiem wprost paranoja, mam podobny pomysł, jeśli ktoś jedzie z Lublina do Warszawy, to niech zajedzie do Sernik, tu jest przystań kajakowa, więc dalej może popłynąć sobie kajakiem, nawet do Gdańska
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2017 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No słuchajta wszystkie LLB , LUB i TEMU PODOBNE GDZIE MATA ZOSTAWIAĆ SWOJE SZMELWAGONIKI
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!