Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2015 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Zostawił 20 tys. zł w Ogrodzie Saskim. Myślał, że pomaga złapać przestępców

2 9 A A

Policjanci szukają oszustów, wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą "na wnuczka". Ich ofiarą padł 83-letni mieszkaniec Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj około godz. 15 83-latek odebrał on telefon od mężczyzny, który zwrócił się do niego "wujku”. Rozmówca jednak po chwili się rozłączył. Kilka minut później emeryt ponownie odebrał telefon. Tym razem od rzekomego funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego.

Mężczyzna przekonywał, że w związku z licznymi oszustwami na szkodę starszych osób prowadzona jest aktualnie szeroko zakrojona akcja przeciwko fałszywym wnuczkom. Dodał, że w tą sprawę zamieszani są pracownicy banku, zaś cała akcja koordynowana jest przez prokuratora i dyrektora placówki bankowej. Żeby akcja zatrzymania oszustów się powiodła, potrzebna jest pomoc 83-latka. W tym celu starszy pan miał wypłacić ponad 20 tys. zł. oszczędności i pozostawić ich w altanie Ogrodu Saskiego. Po te pieniądze mieli przyjść oszuści, którzy wpadną w ręce policji na gorącym uczynku. Fałszywy funkcjonariusz przekonywał 83-latka, że gotówka wróci do niego przelewem na jego konto.

Nieświadomy niczego 83-latek, postąpił według poleconego mu planu. O tym, że akcja zatrzymania oszustów to fikcja, przekonał się trochę później.

Sprawców oszustwa poszukują lubelscy policjanci. W ciągu ostatnich kilku tygodni policjanci odnotowali w mieście i okolicach ponad 50 podobnych oszustw. W większości przypadków starsi ludzie nie dali się nabrać. W 10 przypadkach mieszkańcy miasta stracili jednak swoje oszczędności. Policjanci apelują o wzmożoną czujność, rozwagę i rozsądek. Zanim przekażemy komuś pieniądze, sprawdźmy wiarygodność osoby, która do nas telefonuje z prośbą o pilną pożyczkę.
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andy / 14 stycznia 2015 o 10:44

To jest scheda po bolszewickiej mentalności, dziadek myślał, ze pomaga wnuczkowi czy kuzynowi, bo przecież za pieniądze w naszym kraju można kupić wszystko...

Każdy człowiek nieskażony tym g... umówiłby z krętaczami policję i szybko moda by przeminęła ale widać duch dawnych czasów bezie jeszcze długo pokutować. Słyszałem, że potrzeba 3 do 5 dekad aby zmieniła się mentalność.

Nie aż tak długo,tu i teraz przy pomocy górników i innych uciśnionych i tych bez pracy należ y rozpier dolić to POstkomunistyczne,czerwone,łajno,tak jak kiedyś zrobili to stoczniowcy,raz sierpem a raz młotem.

Nie aż tak długo,tu i teraz przy pomocy górników i innych uciśnionych i tych bez pracy należ y rozpier dolić to POstkomunistyczne,czerwone,łajno,tak jak kiedyś zrobili to stoczniowcy,raz sierpem a raz młotem.

rozwiń
Avatar
Bogdan / 14 stycznia 2015 o 09:15

To jest scheda po bolszewickiej mentalności, dziadek myślał, ze pomaga wnuczkowi czy kuzynowi, bo przecież za pieniądze w naszym kraju można kupić wszystko...

Każdy człowiek nieskażony tym g... umówiłby z krętaczami policję i szybko moda by przeminęła ale widać duch dawnych czasów bezie jeszcze długo pokutować. Słyszałem, że potrzeba 3 do 5 dekad aby zmieniła się mentalność.

Avatar
zło / 13 stycznia 2015 o 18:56

"W tym celu starszy pan miał wypłacić ponad 20 tys. zł. oszczędności i pozostawić ich w altanie Ogrodu Saskiego"

kolejny "redaktor" nie potrafiący pisać po polsku... 

Avatar
g / 13 stycznia 2015 o 16:35

Jacy ci starsi ludzie biedni! Ciekawe który z młodych, aktywnych może pójść od tak do banku i wyciągnąć ze swojego konta 20 tys.zł!!!

Avatar
ews / 13 stycznia 2015 o 16:23

To to jeszcze nic Józef Bąk-synek króla Europy, z kolegą Marcinem okradli prawie 15tyś obywateli nie tylko starszych.

Avatar
karol / 13 stycznia 2015 o 12:59

No i pomógł złapać, plan dobry , wykonanie super , tylko dziadek lżejszy o parę groszy. Jak można być tak naiwnym???? :(

Avatar
G / 13 stycznia 2015 o 12:27

Az przykro czytac takie historie. Nie mogli sie uczepic politykow? Ci by nie zbiednieli

Avatar
ewi / 13 stycznia 2015 o 12:21

podobno...hehe..

Avatar
aaa / 13 stycznia 2015 o 11:58

przecież w Saskim jest monitoring

Avatar
Andy / 14 stycznia 2015 o 10:44

To jest scheda po bolszewickiej mentalności, dziadek myślał, ze pomaga wnuczkowi czy kuzynowi, bo przecież za pieniądze w naszym kraju można kupić wszystko...

Każdy człowiek nieskażony tym g... umówiłby z krętaczami policję i szybko moda by przeminęła ale widać duch dawnych czasów bezie jeszcze długo pokutować. Słyszałem, że potrzeba 3 do 5 dekad aby zmieniła się mentalność.

Nie aż tak długo,tu i teraz przy pomocy górników i innych uciśnionych i tych bez pracy należ y rozpier dolić to POstkomunistyczne,czerwone,łajno,tak jak kiedyś zrobili to stoczniowcy,raz sierpem a raz młotem.

Nie aż tak długo,tu i teraz przy pomocy górników i innych uciśnionych i tych bez pracy należ y rozpier dolić to POstkomunistyczne,czerwone,łajno,tak jak kiedyś zrobili to stoczniowcy,raz sierpem a raz młotem.

rozwiń
Avatar
Bogdan / 14 stycznia 2015 o 09:15

To jest scheda po bolszewickiej mentalności, dziadek myślał, ze pomaga wnuczkowi czy kuzynowi, bo przecież za pieniądze w naszym kraju można kupić wszystko...

Każdy człowiek nieskażony tym g... umówiłby z krętaczami policję i szybko moda by przeminęła ale widać duch dawnych czasów bezie jeszcze długo pokutować. Słyszałem, że potrzeba 3 do 5 dekad aby zmieniła się mentalność.

Avatar
zło / 13 stycznia 2015 o 18:56

"W tym celu starszy pan miał wypłacić ponad 20 tys. zł. oszczędności i pozostawić ich w altanie Ogrodu Saskiego"

kolejny "redaktor" nie potrafiący pisać po polsku... 

Avatar
g / 13 stycznia 2015 o 16:35

Jacy ci starsi ludzie biedni! Ciekawe który z młodych, aktywnych może pójść od tak do banku i wyciągnąć ze swojego konta 20 tys.zł!!!

Avatar
ews / 13 stycznia 2015 o 16:23

To to jeszcze nic Józef Bąk-synek króla Europy, z kolegą Marcinem okradli prawie 15tyś obywateli nie tylko starszych.

Avatar
karol / 13 stycznia 2015 o 12:59

No i pomógł złapać, plan dobry , wykonanie super , tylko dziadek lżejszy o parę groszy. Jak można być tak naiwnym???? :(

Avatar
G / 13 stycznia 2015 o 12:27

Az przykro czytac takie historie. Nie mogli sie uczepic politykow? Ci by nie zbiednieli

Avatar
ewi / 13 stycznia 2015 o 12:21

podobno...hehe..

Avatar
aaa / 13 stycznia 2015 o 11:58

przecież w Saskim jest monitoring

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 7 16

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!