poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Zrobili mu pod domem strefę parkowania. Chciał kupić abonament, ale to nie takie łatwe

Dodano: 15 lipca 2016, 19:28
Autor: Dominik Smaga

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Istnym torem przeszkód okazał się dla naszego Czytelnika zakup abonamentu parkingowego dla mieszkańców płatnej strefy. Zrywał się z pracy, gonił z dokumentami, ale kartonika za 100 zł nadal nie dostał. Czy to on ma pecha, czy coś działa nie tak jak powinno?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nasz Czytelnik znalazł się 1 lipca w gronie tych mieszkańców, którzy muszą płacić za zostawianie auta przed domem, bo jego ulica została włączona do Strefy Płatnego Parkowania. To dlatego postanowił wyrobić sobie przysługujący mu abonament za 100 zł, z którym przez rok będzie mógł parkować koło miejsca zamieszkania. Postanowić było łatwo, trudniej to załatwić.

Podejście pierwsze: wizyta w Biurze Strefy Płatnego Parkowania, które działa przy Bernardyńskiej.
– Musiałem zakombinować jak tu się wcześniej urwać z pracy – wyjaśnia Czytelnik, który pracuje do godz. 17, a biuro czynne jest od godz. 8 do 17.30. Kombinacje się udały i kierowca stawił się z dokumentami swoimi oraz auta, ale nic nie załatwił. – Dowiedziałem się, że niestety od razu nie zostanę obsłużony, ponieważ nie posiadam ksera dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego – skarży się mężczyzna. Na miejscu nie zrobiono mu kopii. – Za wysoką ladą stało tzw. urządzenie wielofunkcyjne, ale to nie dla klientów.

Kierowca sam zrobił kopie i po kilku dniach znów zjawił się w biurze. Co się okazało? – Będę musiał teraz poczekać do miesiąca na decyzję o przyznaniu mi abonamentu – opowiada kierowca, któremu polecono czekać na telefon z zaproszeniem po kartonik. Po odbiór ma się zgłosić do Zarządu Dróg i Mostów przy Krochmalnej. Między godz. 7.30 a 15.30. Chyba, że przyjdzie w środę, wtedy biuro jest czynne do 17.30.

– Nie jestem w stanie pojawić się w biurze przy ulicy Krochmalnej – stwierdza nasz Czytelnik, bo po pracy będzie za późno, a rano się nie wyrobi. – W czasie szczytu komunikacyjnego nie zdążę do pracy – wyjaśnia mężczyzna i zwraca uwagę na jeszcze jeden problem: po odbiór musi przyjść z dowodem wpłaty, ale płaci przelewem z konta, a drukarki nie ma.

Jak do sprawy odnosi się Ratusz? Wprost radzi kierowcom, by szli od razu na Krochmalną. 

– Przy ul. Bernardyńskiej abonament nie może być wydany od razu – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Jest to punkt pośredniczący, a wniosek musi trafić do Zarządu Dróg i Mostów, co wydłuża procedurę wydania abonamentu.

Bez pośrednika ma być szybciej. – Jeśli mieszkaniec posiada wymagane dokumenty tj. ksero dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego, a w przypadku tymczasowego zameldowania dokument potwierdzający adres oraz dowód wpłaty, i jest możliwość zweryfikowania z oryginałem, wtedy abonament wydawany jest od ręki – dodaje Mazurek-Podleśna.

Co z godzinami pracy biura przy Krochmalnej? Tu miasto nie planuje zmian, bo zdaniem Ratusza nie było innych skarg.

Pablo z Krakowa
pietryk76
ZX
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pablo z Krakowa
Pablo z Krakowa (16 lipca 2016 o 18:01) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie rzeczy to tylko w Lublinie
Rozwiń
pietryk76
pietryk76 (16 lipca 2016 o 17:22) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
przepraszam a który urząd kseruje klientom jakieś kwity i od kiedy? pierwsze słyszę ten pan chyba pierwszy raz załatwiał coś w urzędzie
Np. w BOMach, ba nawet w ZUSie nie mają z tym problemu...
Rozwiń
ZX
ZX (16 lipca 2016 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja np. również jestem nieogarnięty. Przyznaję! Czy należy mnie za to wykluczyć ze społeczeństwa? Nie mam prawa żyć, a jeśli już żyję to mam zrezygnować ze wszystkich swoich praw? Zrobiłeś ksero w pracy i się jeszcze tym chwalisz? Jesteś taki sprytny i okradłeś swojego pracodawcę? A Ja zrobiłem tak: zadzwoniłem zapytać co trzeba mieć żeby załatwić sprawę na Bernardyńską. Zrobiłem ksero w pracy i wydrukowałem formularz, a potem wysłałem wszystko pocztą na Krochmalną. Dostałem telefon że dokumenty są ok. To zrobiłem przelew na 100 zł na konto urzędu a potem tylko po odbiór z dowodem wpłaty. Oczywiście dałoby się to uprościć i zrobić wszystko przez internet a abonament odebrać w paczkomacie ale jak ktoś jest nieogarnięty to z prostymi rzeczami ma problem
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ile godzin ten biedak pracuje? Skoro do 17, to pewnie zaczyna pracę o 9. A nie można rano, przed pracą? Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić ...
Rozwiń
Gość
Gość (16 lipca 2016 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kolejne ułątwienia, tak samo jak bicie rekordów w manadatach na narutowicza, policaje chyba sie prześciguja kto ilewlepi mandatów i w jakim czasie zenada jednego trzymaja 5 przejeżdza rozsyjska ruletak
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!