Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2012 r.
17:48
Edytuj ten wpis

ZTM chce kupić 20 nowych autobusów z klimatyzacją

Autor: Zdjęcie autora mb drs
0 4 A A
Nowy przetarg ma być rozstrzygnięty do 26 marca (archiwum/Jacek Świerczyński)
Nowy przetarg ma być rozstrzygnięty do 26 marca (archiwum/Jacek Świerczyński)

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił nowy przetarg na 20 nowych, krótkich autobusów z klimatyzacją. Pierwsze postępowanie na początku lutego zakończyło się fiaskiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystkie trzy oferty złożone przez dostawców opiewały na kwotę większą od tej, którą ZTM zarezerwował na ten zakup. I chociaż tuż po otwarciu kopert prezydent zapowiedział, że dołoży brakującą kwotę, to okazało się, że wszystkie oferty zawierają błędy.

Przypomnijmy: ZTM zabezpieczył na zakup 12,8 mln złotych. Najtańsza opiewała na 14,5 mln złotych. Za taką cenę mielibyśmy autobusy sancity M09LE. Droższe oferty złożyli dostawcy czeskich autobusów SOR BN 8,5 i solarisów alpino 8,6.

Nowy przetarg ma być rozstrzygnięty do 26 marca. Jeśli wszystko pójdzie z planem, pierwsze 10 autobusów przyjedzie do Lublina do 10 września, pozostałe 10 – do 19 września. W uzasadnionym przypadku te terminy mogą ulec zmianie, ale pod warunkiem, że samochody zostaną dostarczone nie później niż 27 września.

Pojedziesz krótkim?

Nowe, krótkie autobusy mają być skierowane do obsługi mniej uczęszczanych linii, m.in. 16, 21, 74, 78, 79, a także na nocne trasy N1, N2 i N3 od poniedziałku do czwartku, gdy frekwencja w nich jest mniejsza.

A trolejbusy jadą

Tymczasem pod koniec tego tygodnia do Lublina zacznie zjeżdżać 10 trolejbusów Solaris Trollino zamówionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Zgodnie z harmonogramem pięć pojazdów miało do nas dotrzeć do końca stycznia, kolejne pięć do końca lutego, a reszta w marcu. Ale dostawca poprosił o zmianę terminów. Według nowych ustaleń 10 trolejbusów ma dotrzeć do Lublina do końca lutego, a pozostałe 5 – w marcu.


Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
duże dziecko / 21 lutego 2012 o 16:30
Spiesz się powoli bo rzeczywiście tyle pomyłek,że niepodobne to do Ciebie ,ale uciekaj bo spóźniać się nie wypada.
Avatar
Jam / 21 lutego 2012 o 16:22
Podróżnować naturalnie ;-)
Tak to jest jak się człowiek śpieszy.
Avatar
Jam / 21 lutego 2012 o 16:20
Może w montanie, ale w Lublinie jak jeździły ostatniego lata, klimatyzacja w większości pojazdów była włączona.

Dziecko drogie! Nie masz pomysłu na życie?! Po co malkontencisz cały czas. Tych wozów JESZCZE NIKT NIE KUPIŁ. A Ty już wiesz, że klimatyzacja nie będzie włączona, bo oszczędzanie paliwa... zlitujcie się. Po co w ogóle tutaj zaglądasz, czytasz cokolwiek, żyjesz? I tak wszelakie bodźce jakie do Ciebie docierają musisz niekonstruntywnie sktytykować. Strasznie to jest małe i żałosne.

Ja sie cieszę, że w kolejnych pojazdach jeżdżących dla ZTM w ciepłe dni będzie możliwość podrużowania w komfortowych warunkach.
Może w montanie, ale w Lublinie jak jeździły ostatniego lata, klimatyzacja w większości pojazdów była włączona.

Dziecko drogie! Nie masz pomysłu na życie?! Po co malkontencisz cały czas. Tych wozów JESZCZE NIKT NIE KUPIŁ. A Ty już wiesz, że klimatyzacja nie będzie włączona, bo oszczędzanie paliwa... zlitujcie się. Po co w ogóle tutaj zaglądasz, czytasz cokolwiek, żyjesz? I tak wszelakie bodźce jakie do Ciebie docierają musisz niekonstruntywnie sktytykować. Strasznie to jest małe i żałosne.

Ja sie cieszę, że ... rozwiń
Avatar
montana / 21 lutego 2012 o 15:23
Ale po co im klimatyzacja? Przecież w lecie i tak jest ZAWSZE wyłączona, bo oszczędzają na paliwie!!! Żenada!
Avatar
duże dziecko / 21 lutego 2012 o 16:30
Spiesz się powoli bo rzeczywiście tyle pomyłek,że niepodobne to do Ciebie ,ale uciekaj bo spóźniać się nie wypada.
Avatar
Jam / 21 lutego 2012 o 16:22
Podróżnować naturalnie ;-)
Tak to jest jak się człowiek śpieszy.
Avatar
Jam / 21 lutego 2012 o 16:20
Może w montanie, ale w Lublinie jak jeździły ostatniego lata, klimatyzacja w większości pojazdów była włączona.

Dziecko drogie! Nie masz pomysłu na życie?! Po co malkontencisz cały czas. Tych wozów JESZCZE NIKT NIE KUPIŁ. A Ty już wiesz, że klimatyzacja nie będzie włączona, bo oszczędzanie paliwa... zlitujcie się. Po co w ogóle tutaj zaglądasz, czytasz cokolwiek, żyjesz? I tak wszelakie bodźce jakie do Ciebie docierają musisz niekonstruntywnie sktytykować. Strasznie to jest małe i żałosne.

Ja sie cieszę, że w kolejnych pojazdach jeżdżących dla ZTM w ciepłe dni będzie możliwość podrużowania w komfortowych warunkach.
Może w montanie, ale w Lublinie jak jeździły ostatniego lata, klimatyzacja w większości pojazdów była włączona.

Dziecko drogie! Nie masz pomysłu na życie?! Po co malkontencisz cały czas. Tych wozów JESZCZE NIKT NIE KUPIŁ. A Ty już wiesz, że klimatyzacja nie będzie włączona, bo oszczędzanie paliwa... zlitujcie się. Po co w ogóle tutaj zaglądasz, czytasz cokolwiek, żyjesz? I tak wszelakie bodźce jakie do Ciebie docierają musisz niekonstruntywnie sktytykować. Strasznie to jest małe i żałosne.

Ja sie cieszę, że ... rozwiń
Avatar
montana / 21 lutego 2012 o 15:23
Ale po co im klimatyzacja? Przecież w lecie i tak jest ZAWSZE wyłączona, bo oszczędzają na paliwie!!! Żenada!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!