poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

ZTM Lublin: Kwietniowe zmiany tras autobusów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2011, 17:46
Autor: drs

Szykuje się rewolucja w sieci miejskich linii autobusowych i trolejbusowych (Archiwum)
Szykuje się rewolucja w sieci miejskich linii autobusowych i trolejbusowych (Archiwum)

Szykuje się rewolucja w sieci miejskich linii autobusowych i trolejbusowych. Choć przyjdzie nam na nią trochę poczekać, to jej założenia poznamy najpóźniej w połowie sierpnia.

Wcześniej, bo od 1 kwietnia, zmienią się trasy czterech linii autobusowych, a jedna zostanie zlikwidowana. Linia 15 (jadąc z Czechowa) skręci z Al. Racławickich w Lipową i dalej, tak jak linia 40, pojedzie na Żeglarską. Dzięki temu os. Nałkowskich będzie mieć kursy do centrum co 10 minut.

Linia 40 wróci na starą trasę przez Szeligowskiego do pętli przy szpitalu. Linia 23 zamiast na Koncertowej będzie mieć końcowy przystanek na Paderewskiego. Linia 55 dojedzie z Felina na Czechów: z Lipowej skręci w Racławickie, dalej pojedzie Długosza, Wiaduktem Poniatowskiego, Kompozytorów Polskich i Koncertową do pętli przy os. Choiny. Natomiast linia 15b zostanie zlikwidowana.

Poprowadzą linie komunikacji miejskiej od nowa

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg na opracowanie nowej siatki połączeń. 16 marca okaże się, jak wiele firm jest zainteresowanych tym zleceniem.

Zwycięska firma ma przeanalizować dane z dotychczasowych badań ruchu pasażerów i uwzględnić miejskie plany rozbudowy trakcji trolejbusowej. Na tej podstawie do połowy sierpnia ma przygotować nową siatkę linii, a do końca czerwca jej wariant przejściowy, uwzględniający częściowo te linie, które już kursują po Lublinie.

– Koncepcje zostaną poddane konsultacjom społecznym. Te, które zostaną przyjęte przez mieszkańców będziemy wprowadzać w życie – zapowiada Justyna Góźdź z ZTM. Pierwsze zmiany czekają nas najwcześniej w przyszłym roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
myślący
Gość
Onaaa
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

myślący
myślący (12 marca 2011 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
emeryci mają ulgowe za 1,20 darmowe jest od 70 dopiero a nie od emerytury (60 lub 65)

Fakt jest taki ze znów powinni podzielic 3 ba wręcz to jest niezbędne...
Rozwiń
Gość
Gość (11 marca 2011 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='sewr' timestamp='1299824826' post='449032']
też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[/quote]
[size="4"]A co mnie obchodzą jakieś kolorowe pierdoły, biorą pieniądze, duże pieniądze to dziwne jak by nic nie robili. Dla mnie ważne aby autobusy jeździły punktualnie abym nie spóźniał się do pracy. A takie eksperymenty m.in. z linią 26 to niczemu nie służą poza poprawą dobrego samopoczucia tych "fachowców" z ZTM którzy nawet przez pomyłkę nie mogą nic dobrego zrobić. Jeśli chcą robić oszczędności na kursach to niech skasują kursy "turystyczne" po godz 10 bo tymi autobusami emeryci urządzają sobie wycieczki po mieście. Przecież można wprowadzić bilety dla emerytów ulgowe jak dla studentów. Pogłowie emerytów w Lublinie jest bardzo wysokie dlaczego ja mam płacić za przejazd emeryta skoro on zarabia więcej ode mnie.[/size]
Rozwiń
Onaaa
Onaaa (11 marca 2011 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie które autobusy jeżdżą co 15 minut a na niektóre trzeba czekać nawet i 45 min.
Co to ma być!?
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (11 marca 2011 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZTM jest naszej "kochanej"władzy potrzebne do tego aby zawsze można było wsadzić w ramach wdzięczności kolesiów. Co robi ta firma? ano bierze kasę od miasta i przekazuje je do innych firm za "ekspertyzy" badania, bilety elektroniczne i inne pierdoły nikomu z użytkowników komunikacji nie potrzebne a tylko szkodliwe.
Rozwiń
Wiesław
Wiesław (11 marca 2011 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
stworzno przedsiębiorstwo ZTM po to żeby mieszać w tej komunikacj miejskiej bo jak by nie mieszali to co by robili tu trzeba karbowego żeby stał nad nimi z nachają to by myśleli.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!