Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2011 r.
17:46
Edytuj ten wpis

ZTM Lublin: Kwietniowe zmiany tras autobusów

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A
Szykuje się rewolucja w sieci miejskich linii autobusowych i trolejbusowych (Archiwum)
Szykuje się rewolucja w sieci miejskich linii autobusowych i trolejbusowych (Archiwum)

Szykuje się rewolucja w sieci miejskich linii autobusowych i trolejbusowych. Choć przyjdzie nam na nią trochę poczekać, to jej założenia poznamy najpóźniej w połowie sierpnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniej, bo od 1 kwietnia, zmienią się trasy czterech linii autobusowych, a jedna zostanie zlikwidowana. Linia 15 (jadąc z Czechowa) skręci z Al. Racławickich w Lipową i dalej, tak jak linia 40, pojedzie na Żeglarską. Dzięki temu os. Nałkowskich będzie mieć kursy do centrum co 10 minut.

Linia 40 wróci na starą trasę przez Szeligowskiego do pętli przy szpitalu. Linia 23 zamiast na Koncertowej będzie mieć końcowy przystanek na Paderewskiego. Linia 55 dojedzie z Felina na Czechów: z Lipowej skręci w Racławickie, dalej pojedzie Długosza, Wiaduktem Poniatowskiego, Kompozytorów Polskich i Koncertową do pętli przy os. Choiny. Natomiast linia 15b zostanie zlikwidowana.

Poprowadzą linie komunikacji miejskiej od nowa

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg na opracowanie nowej siatki połączeń. 16 marca okaże się, jak wiele firm jest zainteresowanych tym zleceniem.

Zwycięska firma ma przeanalizować dane z dotychczasowych badań ruchu pasażerów i uwzględnić miejskie plany rozbudowy trakcji trolejbusowej. Na tej podstawie do połowy sierpnia ma przygotować nową siatkę linii, a do końca czerwca jej wariant przejściowy, uwzględniający częściowo te linie, które już kursują po Lublinie.

– Koncepcje zostaną poddane konsultacjom społecznym. Te, które zostaną przyjęte przez mieszkańców będziemy wprowadzać w życie – zapowiada Justyna Góźdź z ZTM. Pierwsze zmiany czekają nas najwcześniej w przyszłym roku.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
myślący / 12 marca 2011 o 12:13
emeryci mają ulgowe za 1,20 darmowe jest od 70 dopiero a nie od emerytury (60 lub 65)

Fakt jest taki ze znów powinni podzielic 3 ba wręcz to jest niezbędne...
Avatar
Gość / 11 marca 2011 o 22:05
[quote name='sewr' timestamp='1299824826' post='449032']
też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[/quote]
[size="4"]A co mnie obchodzą jakieś kolorowe pierdoły, biorą pieniądze, duże pieniądze to dziwne jak by nic nie robili. Dla mnie ważne aby autobusy jeździły punktualnie abym nie spóźniał się do pracy. A takie eksperymenty m.in. z linią 26 to niczemu nie służą poza poprawą dobrego samopoczucia tych "fachowców" z ZTM którzy nawet przez pomyłkę nie mogą nic dobrego zrobić. Jeśli chcą robić oszczędności na kursach to niech skasują kursy "turystyczne" po godz 10 bo tymi autobusami emeryci urządzają sobie wycieczki po mieście. Przecież można wprowadzić bilety dla emerytów ulgowe jak dla studentów. Pogłowie emerytów w Lublinie jest bardzo wysokie dlaczego ja mam płacić za przejazd emeryta skoro on zarabia więcej ode mnie.[/size]
[quote name='sewr' timestamp='1299824826' post='449032']
też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[/quote]
[size="4"]A co mnie obchodzą j... rozwiń
Avatar
Onaaa / 11 marca 2011 o 21:35
Nie które autobusy jeżdżą co 15 minut a na niektóre trzeba czekać nawet i 45 min.
Co to ma być!?
Avatar
Andrzej / 11 marca 2011 o 20:24
ZTM jest naszej "kochanej"władzy potrzebne do tego aby zawsze można było wsadzić w ramach wdzięczności kolesiów. Co robi ta firma? ano bierze kasę od miasta i przekazuje je do innych firm za "ekspertyzy" badania, bilety elektroniczne i inne pierdoły nikomu z użytkowników komunikacji nie potrzebne a tylko szkodliwe.
Avatar
Wiesław / 11 marca 2011 o 20:04
stworzno przedsiębiorstwo ZTM po to żeby mieszać w tej komunikacj miejskiej bo jak by nie mieszali to co by robili tu trzeba karbowego żeby stał nad nimi z nachają to by myśleli.
Avatar
mk / 11 marca 2011 o 17:43
O matko znowu zmiany! Nawet kierowcy nie nadążają za tymi zmianami, każdy kurs inaczej! A ztm to se może zmienić i wszystkie linie, a jak nie zlikwidują tych biletów w autobusie to i tak bedą zawsze opóźnione!!!
Avatar
ja / 11 marca 2011 o 08:09
przeca robić coś muszo a naj lepiej jest wsadzić kij w mrowisko bo po co dwie krótkie linie jak można zrobić jedną która WLECZE się przez całe miasto i jest stale na opóżnieniu a barany z ZTM karzą za złą obsługe danej lini
Avatar
sewr / 11 marca 2011 o 07:27
[quote name='pasażer od 20 lat' timestamp='1299777301' post='448895']
Ciekawe skąd ty możesz o tym wiedzieć. Te "tępaki" wiele rzeczy już poprawili i wkrótce kolejne poprawią. Ale oczywiście najlepiej siedzieć i narzekać szczególnie jak w temacie organizacji transportu zbiorowego nie ma się bladego pojęcia.

PS. Nie, nie pracuję w ZTM, ani nikt z mojej rodziny. Widzę natomiast jak pomału wszystko się zmienia na lepsze w porównaniu do tego "Bangladeszu" jaki mieliśmy jeszcze kilka lat temu...
[/quote]



też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[quote name='pasażer od 20 lat' timestamp='1299777301' post='448895']
Ciekawe skąd ty możesz o tym wiedzieć. Te "tępaki" wiele rzeczy już poprawili i wkrótce kolejne poprawią. Ale oczywiście najlepiej siedzieć i narzekać szczególnie jak w temacie organizacji transportu zbiorowego nie ma się bladego pojęcia.

PS. Nie, nie pracuję w ZTM, ani nikt z mojej rodziny. Widzę natomiast jak pomału wszystko się zmienia na lepsze w porównaniu do tego "Bangladeszu" jaki mieliśmy jeszcze kilka ... rozwiń
Avatar
pasażer od 20 lat / 10 marca 2011 o 18:15
Ciekawe skąd ty możesz o tym wiedzieć. Te "tępaki" wiele rzeczy już poprawili i wkrótce kolejne poprawią. Ale oczywiście najlepiej siedzieć i narzekać szczególnie jak w temacie organizacji transportu zbiorowego nie ma się bladego pojęcia.

PS. Nie, nie pracuję w ZTM, ani nikt z mojej rodziny. Widzę natomiast jak pomału wszystko się zmienia na lepsze w porównaniu do tego "Bangladeszu" jaki mieliśmy jeszcze kilka lat temu...
Avatar
Gość / 10 marca 2011 o 17:58
[quote name='boowa' timestamp='1299775838' post='448877']
Kobieto ty umiesz czytać i myśleć? Nowe 55 to połączenie obecnego 55 i 15b więc co się czepiasz?
[/quote]
Samo czytanie nie wystarczy, natomiast z myśleniem to ty masz duże kłopoty. Przecież wiadomo że jak się za coś biorą te tępaki z ZTM to nie po to żeby coś poprawić tylko popsuć co się tylko da a może nawet więcej.
Avatar
myślący / 12 marca 2011 o 12:13
emeryci mają ulgowe za 1,20 darmowe jest od 70 dopiero a nie od emerytury (60 lub 65)

Fakt jest taki ze znów powinni podzielic 3 ba wręcz to jest niezbędne...
Avatar
Gość / 11 marca 2011 o 22:05
[quote name='sewr' timestamp='1299824826' post='449032']
też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[/quote]
[size="4"]A co mnie obchodzą jakieś kolorowe pierdoły, biorą pieniądze, duże pieniądze to dziwne jak by nic nie robili. Dla mnie ważne aby autobusy jeździły punktualnie abym nie spóźniał się do pracy. A takie eksperymenty m.in. z linią 26 to niczemu nie służą poza poprawą dobrego samopoczucia tych "fachowców" z ZTM którzy nawet przez pomyłkę nie mogą nic dobrego zrobić. Jeśli chcą robić oszczędności na kursach to niech skasują kursy "turystyczne" po godz 10 bo tymi autobusami emeryci urządzają sobie wycieczki po mieście. Przecież można wprowadzić bilety dla emerytów ulgowe jak dla studentów. Pogłowie emerytów w Lublinie jest bardzo wysokie dlaczego ja mam płacić za przejazd emeryta skoro on zarabia więcej ode mnie.[/size]
[quote name='sewr' timestamp='1299824826' post='449032']
też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[/quote]
[size="4"]A co mnie obchodzą j... rozwiń
Avatar
Onaaa / 11 marca 2011 o 21:35
Nie które autobusy jeżdżą co 15 minut a na niektóre trzeba czekać nawet i 45 min.
Co to ma być!?
Avatar
Andrzej / 11 marca 2011 o 20:24
ZTM jest naszej "kochanej"władzy potrzebne do tego aby zawsze można było wsadzić w ramach wdzięczności kolesiów. Co robi ta firma? ano bierze kasę od miasta i przekazuje je do innych firm za "ekspertyzy" badania, bilety elektroniczne i inne pierdoły nikomu z użytkowników komunikacji nie potrzebne a tylko szkodliwe.
Avatar
Wiesław / 11 marca 2011 o 20:04
stworzno przedsiębiorstwo ZTM po to żeby mieszać w tej komunikacj miejskiej bo jak by nie mieszali to co by robili tu trzeba karbowego żeby stał nad nimi z nachają to by myśleli.
Avatar
mk / 11 marca 2011 o 17:43
O matko znowu zmiany! Nawet kierowcy nie nadążają za tymi zmianami, każdy kurs inaczej! A ztm to se może zmienić i wszystkie linie, a jak nie zlikwidują tych biletów w autobusie to i tak bedą zawsze opóźnione!!!
Avatar
ja / 11 marca 2011 o 08:09
przeca robić coś muszo a naj lepiej jest wsadzić kij w mrowisko bo po co dwie krótkie linie jak można zrobić jedną która WLECZE się przez całe miasto i jest stale na opóżnieniu a barany z ZTM karzą za złą obsługe danej lini
Avatar
sewr / 11 marca 2011 o 07:27
[quote name='pasażer od 20 lat' timestamp='1299777301' post='448895']
Ciekawe skąd ty możesz o tym wiedzieć. Te "tępaki" wiele rzeczy już poprawili i wkrótce kolejne poprawią. Ale oczywiście najlepiej siedzieć i narzekać szczególnie jak w temacie organizacji transportu zbiorowego nie ma się bladego pojęcia.

PS. Nie, nie pracuję w ZTM, ani nikt z mojej rodziny. Widzę natomiast jak pomału wszystko się zmienia na lepsze w porównaniu do tego "Bangladeszu" jaki mieliśmy jeszcze kilka lat temu...
[/quote]



też mam podobne wrażenie: [size="3"]nowe autobusy, nowe przstanki, bilety elektroniczne, biletomaty, płacenie przez komórke, wprowadzanie takich samych kolorów autobusów, uporzadkowanie prywaciarzy, ma być też system pokazujący za ile bedzie autobus. [/size]

to jak na takie biedne miasto jak Lublin z biednymi mieszkańcami, bezradną radą, prezydentem bezpomysłu i tak nieźle
[quote name='pasażer od 20 lat' timestamp='1299777301' post='448895']
Ciekawe skąd ty możesz o tym wiedzieć. Te "tępaki" wiele rzeczy już poprawili i wkrótce kolejne poprawią. Ale oczywiście najlepiej siedzieć i narzekać szczególnie jak w temacie organizacji transportu zbiorowego nie ma się bladego pojęcia.

PS. Nie, nie pracuję w ZTM, ani nikt z mojej rodziny. Widzę natomiast jak pomału wszystko się zmienia na lepsze w porównaniu do tego "Bangladeszu" jaki mieliśmy jeszcze kilka ... rozwiń
Avatar
pasażer od 20 lat / 10 marca 2011 o 18:15
Ciekawe skąd ty możesz o tym wiedzieć. Te "tępaki" wiele rzeczy już poprawili i wkrótce kolejne poprawią. Ale oczywiście najlepiej siedzieć i narzekać szczególnie jak w temacie organizacji transportu zbiorowego nie ma się bladego pojęcia.

PS. Nie, nie pracuję w ZTM, ani nikt z mojej rodziny. Widzę natomiast jak pomału wszystko się zmienia na lepsze w porównaniu do tego "Bangladeszu" jaki mieliśmy jeszcze kilka lat temu...
Avatar
Gość / 10 marca 2011 o 17:58
[quote name='boowa' timestamp='1299775838' post='448877']
Kobieto ty umiesz czytać i myśleć? Nowe 55 to połączenie obecnego 55 i 15b więc co się czepiasz?
[/quote]
Samo czytanie nie wystarczy, natomiast z myśleniem to ty masz duże kłopoty. Przecież wiadomo że jak się za coś biorą te tępaki z ZTM to nie po to żeby coś poprawić tylko popsuć co się tylko da a może nawet więcej.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!