Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2015 r.
16:27

Lublin: ZTM zmienia rozkłady jazdy

Autor: Zdjęcie autora drs
0 7 A A

1 października wejdą w życie zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Dwie linie (nr 1 i 50) zmienią przystanek końcowy: z ul. Grygowej przeniosą się na ul. Pancerniaków pod Felicity, gdzie w weekendy będą się kończyć prawie wszystkie (z wyjątkiem dwóch) kursy linii 73.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do pojazdów linii 26, 85 150, 151 i 153 nie będzie można wsiadać na pętli, ale na przystanku, który teraz jeszcze nazywa się Raszyńska 02, a od przyszłego czwartku będzie to Węglin 02.

Na ulice nie wróci już trolejbusowa linia 56. „Czwórka” na Lubartowskiej przy Bramie Krakowskiej będzie stawać na sąsiednim przystanku. Linie 17, 18 i 31 po skręcie z al. Spółdzielczości Pracy w ul. Unicką będą mieć wyznaczony nowy przystanek Unicka 04 obok jesziwy. W tym miejscu będą się też zatrzymywać jadące w kierunku ZUS trolejbusy linii 154.

Dodatkowe przystanki na ul. Stadionowej i Lubelskiego Lipca ’80 będą mieć wszystkie linie, których trasy przebiegają przy Dworcu Głównym PKP. Umożliwią one dojazd do stadionu Arena Lublin.

Przykład? Autobusy linii 1, 28 i 45 jadąc Krochmalną w stronę dworca nie staną przed rondem na przystanku Kawia 02, ale już za nim na przystanku Rondo Sportowców 01 (na żądanie). Następnie staną przy dworcu, a kolejne dwa przystanki (na żądanie) to Rondo Sportowców 02 na ul. Stadionowej oraz Arena Lublin 02 na nowej dwupasmówce. Pasażer, któremu ucieknie autobus na Krochmalnej będzie mógł przejść na Stadionową za rondo i złapać ten sam pojazd.

Nowe przystanki wyznaczone zostały też na trasie linii 16 i 17 (na żądanie, przy Powojowej w stronę centrum) oraz linii 73 w Kalinówce: Dwie Topole 01, 02 i Kalinówka-skrzyżowanie.

Na linii 20 kurs zaczynający się o godz. 5.30 z ul. Kruczkowskiego będzie wydłużony do Jastkowa (powrotny z Jastkowa o 6.36), zmodyfikowany zostanie rozkład linii 33. Będzie też dodatkowy kurs linii 57 w stronę Poręby, a ma się on zaczynać o godz. 23.02 spod Ogrodu Saskiego.

Pozostałe zmiany dotyczą kilkuminutowych przesunięć godzin pojedynczych kursów.

* linia 1: przyspieszenie kursu w dzień powszedni z godz. 7.17 na godz. 7.12 z Żeglarskiej;

* linia 4: opóźnienie kursów w dzień powszedni z godz. 4.50 na godz. 4.53 z Poligonowej i z godz. 15.21 na godz. 15.35 z Elizówki

* linia 16: opóźnienie kursu w dzień powszedni z godz. 5.00 na godz. 5.06 z Węglarza

* linia 21: wydłużenie kursów w dzień powszedni o godz. 5.33, 6.33, 13.03, 17.04 i 21.11 z Żeglarskiej do Felin Europark. Odjazdy z Felin Europark o godz. 6.26, 7.24, 13.54 i 17.54

* linia 26: przyspieszenie kursu w dzień powszedni z godz. 6.06 na godz. 6.04 z Węglina

* linia 39: dodatkowy kurs w sobotę o godz. 4.57 z Lipniaka; opóźnienie kursu w dzień powszedni z godz. 4.42 na godz. 4.48 z Zadębia; przyspieszenie kursu w niedzielę i dzień świąteczny z godz. 5.26 na godz. 5.11 z os. Skarpa (zmiana przystanku początkowego na Zana Leclerc 03), wydłużenie kursów w niedzielę i dzień świąteczny o godz. 5.34 i 9.28 z Lipniaka do Zadębia. Odjazdy z Zadębia o godz. 6.45 i 10.57

* linia 42: przyspieszenie kursu w sobotę, niedzielę i dzień świąteczny z godz. 5.30 na godz. 5.24 z Paderewskiego, przyspieszenie kursu w dzień powszedni z godz. 15.20 na godz. 15.15 z Poręby

* linia 79 ma jeździć także w soboty, niedziele i święta: nowe kursy z Nałęczowskiej o godz. 7:50, 12:30, 17:30 i 20:00, będzie też dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 10.40 z Nałęczowskiej

* linia 151: nowy kurs w dzień powszedni o godz. 5.36 z MPWiK w kierunku Węglina, w zamian za kurs o godz. 4.44 z MPWiK

* linia 160: opóźnienie kursów w dzień powszedni z godz. 20.35 na godz. 20.44 oraz z godz. 21.38 na godz. 21.44 z Chodźki; dodatkowy kurs w sobotę o godz. 4.45 z Poręby. 

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 08:11
Chyba w Lublinie pracują planiści, którzy wszystko komplikują. A wystarczy wjazd przez Pocztowa dla autobusów i trolejbusów, a wyjazd przez udrożnioną tylko dla nich Młyńską. Dobranoc. Psy na noc, karaluchy pod poduchy.
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 20:19
Sensowne rozwiązanie to dojazd przez Pocztową. Czy ktoś to bierze pod uwagę? Trochę kilometrów można zaoszczędzić.
Avatar
Bejbe / 24 września 2015 o 18:57

Mnie też dojazd na dworzec bardzo się podoba. Planista wziął już nagrodę za nieszablonowe rozwiązania? Hehe

Avatar
adam 12 / 24 września 2015 o 18:26

Taki dojazd pod dworzec to jakiś geniusz musiał wymyślić !!

Dokładnie!!! A wystarczyło zrobić zjazdy (taki mały węzeł drogowy, "półślimak") z tej dwupasmówki na ul. Dworcową z przeznaczeniem tylko dla autobusów i taksówek i byłoby i szybko, i wygodnie.

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 17:02
Taki dojazd pod dworzec to jakiś geniusz musiał wymyślić !!
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 16:48
A co z wydłużeniem linii 45 lub 10 do Metalurgicznej w godzinach popołudniowych od 16:00 - 20:00??? Tam praca kończy się o 15:00,19:00 lub 22:00.....czyżby Pan Prezydent zapomniał co ostatnio z wielką fetą otwierał ????
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 16:31
"Pasażer, któremu ucieknie autobus na Krochmalnej będzie mógł przejść na Stadionową za rondo i złapać ten sam pojazd." Woooow
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 08:11
Chyba w Lublinie pracują planiści, którzy wszystko komplikują. A wystarczy wjazd przez Pocztowa dla autobusów i trolejbusów, a wyjazd przez udrożnioną tylko dla nich Młyńską. Dobranoc. Psy na noc, karaluchy pod poduchy.
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 20:19
Sensowne rozwiązanie to dojazd przez Pocztową. Czy ktoś to bierze pod uwagę? Trochę kilometrów można zaoszczędzić.
Avatar
Bejbe / 24 września 2015 o 18:57

Mnie też dojazd na dworzec bardzo się podoba. Planista wziął już nagrodę za nieszablonowe rozwiązania? Hehe

Avatar
adam 12 / 24 września 2015 o 18:26

Taki dojazd pod dworzec to jakiś geniusz musiał wymyślić !!

Dokładnie!!! A wystarczyło zrobić zjazdy (taki mały węzeł drogowy, "półślimak") z tej dwupasmówki na ul. Dworcową z przeznaczeniem tylko dla autobusów i taksówek i byłoby i szybko, i wygodnie.

Avatar
Gość / 24 września 2015 o 17:02
Taki dojazd pod dworzec to jakiś geniusz musiał wymyślić !!
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 16:48
A co z wydłużeniem linii 45 lub 10 do Metalurgicznej w godzinach popołudniowych od 16:00 - 20:00??? Tam praca kończy się o 15:00,19:00 lub 22:00.....czyżby Pan Prezydent zapomniał co ostatnio z wielką fetą otwierał ????
Avatar
Gość / 24 września 2015 o 16:31
"Pasażer, któremu ucieknie autobus na Krochmalnej będzie mógł przejść na Stadionową za rondo i złapać ten sam pojazd." Woooow
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 3

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 19

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 420 31

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 21 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 258 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!