Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2014 r.
23:13
Edytuj ten wpis

Żuk pozostanie prezydentem Lublina. Wygrał w pierwszej turze

16 8 A A

59,5 proc. głosujących lublinian poparło Krzysztofa Żuka (PO) w wyborach prezydenta Lublina. To wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos na zlecenie TVP, Polsatu i TVN. Drugie miejsce zajmuje Grzegorz Muszyński, kandydat PiS z wynikiem 30 proc. W najbliższym tygodniu Żuk ma przedstawić swoich zastępców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał nawet 5 proc. poparcia. Antoni Chrzonstowski (Nowa Prawica) ma 4,2 proc. głosów, Marian Kowalski (Ruch Narodowy) 3,7 proc., zaś Dorota Polz-Gruszka 2,6 proc.

Żuk uzyskał też najlepszy wynik spośród kandydatów na prezydentów dużych miast, w których Ipsos prowadził sondaż.

- To były bardzo ważne wybory dla miasta Lublin, bo w tych wyborach samorządowych tak naprawdę wyborcy decydują o wizji rozwoju naszego miasta. O tym, czy będziemy kontynuowali ten ambitny program inwestycyjny, czy też nie. Dlatego też nie tylko wybór prezydenta, ale i wybór Rady Miasta z tego punktu widzenia jest fundamentalną kwestią - mówił Krzysztof Żuk zaraz po tym, jak TVP podała sondażowe wyniki.

- Wierzę w to, że wyborcy chcą współodpowiadać za rozwój naszego miasta i dokonali takiego wyboru, w wyniku którego prezydent i rada będą mogli razem decydować o dynamicznym rozwoju Lublina tak jak do tej pory. Chciałbym podziękować wyborcom za oddanie głosów, to jest tylko prognoza, poczekajmy na wyniki, ale jeśli sprawdzi się to, że w pierwszej turze uzyskam mandat, to jest to potwierdzenie woli lublinian do kontynuowania tego programu, który realizowaliśmy z radnymi wspólnie przez cztery lata. I radnym tej kadencji, która się właśnie kończy chciałbym bardzo podziękować, bo to była wspólna praca.



- Cztery lata temu składając przysięgę lublinianom zobowiązałem się, że będę kierował miastem ponad podziałami politycznymi, że celem będzie dobro publiczne, a nie interesy partyjne. Mogę tylko potwierdzić, że dokładnie tak samo będzie w kolejnej kadencji. Będę robił wszystko, żeby porozumieć się wokół spraw ważnych dla naszego miasta.

Kiedy poznamy zastępców prezydenta? - Szybko - mówi w rozmowie z nami Krzysztof Żuk. - Myślę, że w ciągu najbliższego tygodnia.

• Jakieś nazwiska już można podać?

- Monika Lipińska. Co do pozostałych osób bardzo szybkie decyzje będą podejmowane. Jeśli nic się nie stanie, bo musimy mieć oficjalne stanowisko komisarza wyborczego, zarówno w kwestii powołania mojego jak i radnych, to w ciągu kilku dni ten skład będzie znany.

• Spodziewał się pan takiego wyniku?

- Prognozy, które myśmy robili mówiły o poparciu między 55 a 60 proc., więc można powiedzieć, że tak, natomiast to było uzależnione od frekwencji, a ta jest niska. Więc tym bardziej mam satysfakcję, bo z tego by wynikało, że spora część elektoratu Prawa i Sprawiedliwości musiała na mnie głosować.

- Ten wynik, który jest na razie sondażem jeszcze, pokazuje, że ta ciężka praca, która za główny cel stawia sobie poprawienie warunków życia w Lublinie, przyniosła skutek - komentował wynik Włodzimierz Karpiński (PO), minister Skarbu Państwa obecny na wieczorze wyborczym organizowanym przez Platformę Obywatelską w hotelu Europa.

- Liczyłem na drugą turę - przyznał dziennikarzom Grzegorz Muszyński, kandydat PiS na prezydenta Lublina po ogłoszeniu sondażowych wyników na wieczorze wyborczym PiS w hotelu Lublinianka. - Ja budowałem rozpoznawalność z PiS-em przez 1,5 miesiąca gdybym budował przez pół roku, być może ta rozpoznawalność byłaby dużo lepiej funkcjonująca, ale ja budowałem ją od 1,5 miesiąca. Wydaje mi się, że tak udało się bardzo dobrze, ale niemniej jednak najprawdopodobniej niewystarczająco na to, żeby ta rozpoznawalność była na tym samym poziomie lub zbliżonym.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ann / 17 listopada 2014 o 11:42

Moje gratulacje i życzę dalszej owocnej pracy.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 11:32

brawo Żuk! brawo Lublin!

Avatar
Pietrek / 17 listopada 2014 o 10:28

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Z tego co napisałeś wynika jedynie, że chciałbyś przeżreć to co w tym żłobie leży, wiec bardzo dobrze, że nie będziesz miał okazji.

Avatar
Radny / 17 listopada 2014 o 10:12

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 10:06

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Cóż, POzostało ci już tylko obrażanie pisowski frustracie :)

Avatar
olo / 17 listopada 2014 o 08:04

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Avatar
ziom / 17 listopada 2014 o 04:58

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucieczka od publicznych dyskusji (aroganckie wychodzenie ze studia w czasie debaty z innymi kandydatami to porażka bez usprawiedliwienia). Także argumenty przeciw Żukowi - bardzo celne - padały zbyt rzadko i zbyt późno, by trafiły do świadomości przeciętnego wyborcy, który nadal jest przekonany, że to Żukowi zawdzięcza obwodnicę, na stadionie potrzebne było nie mniej niż 16 lóż, a basen nie bez kozery nazywa się olimpijski...  Za 4 lata to już będzie inna śpiewka w wykonaniu Żuka, tymczasem 42% uczestnictwo znaczy, że wyborcy wciąż nie wierzą, iż głosując mogą odmienić zastaną rzeczywistość.

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucie... rozwiń

Avatar
NIEPOWIEM / 17 listopada 2014 o 03:43

Odpowiem dlaczego bedzie ciezko pozbyc sitwy PO.Przyklad Lublina.Moze i dobrze rzadzil, ale tym samym umacnia sitwe, chociaz byc mkoze rozni sie od tych "najwartosciowszych na gorze"Byc moze.I w tym problem, ze sitwa ma sie dobrze i pod dywanem bedzie wiecej brudow.

Avatar
Ann / 17 listopada 2014 o 11:42

Moje gratulacje i życzę dalszej owocnej pracy.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 11:32

brawo Żuk! brawo Lublin!

Avatar
Pietrek / 17 listopada 2014 o 10:28

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Z tego co napisałeś wynika jedynie, że chciałbyś przeżreć to co w tym żłobie leży, wiec bardzo dobrze, że nie będziesz miał okazji.

Avatar
Radny / 17 listopada 2014 o 10:12

Zapleciona CZERWONA PAJĘCZYNA się obroniła,znowu wygrała i nadal przy żłobie SITWA,nic dobrego nas nie czeka.

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 10:06

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Cóż, POzostało ci już tylko obrażanie pisowski frustracie :)

Avatar
olo / 17 listopada 2014 o 08:04

Frajerzy!!!  zagłosowali tak jak zagłosowali !!  Frajerzy i tyle POtem będzie tylko płacz.

Avatar
ziom / 17 listopada 2014 o 04:58

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucieczka od publicznych dyskusji (aroganckie wychodzenie ze studia w czasie debaty z innymi kandydatami to porażka bez usprawiedliwienia). Także argumenty przeciw Żukowi - bardzo celne - padały zbyt rzadko i zbyt późno, by trafiły do świadomości przeciętnego wyborcy, który nadal jest przekonany, że to Żukowi zawdzięcza obwodnicę, na stadionie potrzebne było nie mniej niż 16 lóż, a basen nie bez kozery nazywa się olimpijski...  Za 4 lata to już będzie inna śpiewka w wykonaniu Żuka, tymczasem 42% uczestnictwo znaczy, że wyborcy wciąż nie wierzą, iż głosując mogą odmienić zastaną rzeczywistość.

Muszyński - 30% to sporo głosów, gdy się przystępuje do wyborów w ostatniej chwili, by walczyć z antytezą Tuska (zalety niemal wszędzie tam, gdzie Tusk miał wady), na którego głosują wszyscy inni. Jednak mógł chociaż powalczyć o drugą turę. Za ten brak ambicji winię nie tylko Muszyńskiego, także lubelski PiS pod wodzą oligarchicznego, ciasnego umysłowo Tułajewa. Minusy kampanii - zbyt późne przystąpienie do niej, mimo, że prezydentura Żuka aż ocieka niewypałami, które kosztowały i będą kosztować olbrzymie pieniądze podatnika, dalej - ucie... rozwiń

Avatar
NIEPOWIEM / 17 listopada 2014 o 03:43

Odpowiem dlaczego bedzie ciezko pozbyc sitwy PO.Przyklad Lublina.Moze i dobrze rzadzil, ale tym samym umacnia sitwe, chociaz byc mkoze rozni sie od tych "najwartosciowszych na gorze"Byc moze.I w tym problem, ze sitwa ma sie dobrze i pod dywanem bedzie wiecej brudow.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 21

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!