piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Żurawie 2014: Lista nominowanych do nagrody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2014, 20:30

Jest już lista nominowanych do nagrody kulturalnej "Żurawie 2014 - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne. Laureatów poznamy 9 maja podczas gali wręczenia nagród.

SŁOWO

Mateusz Nowak Filolog, logopeda, animator kultury, instruktor teatralny. Od jedenastu lat współpracownik Pracowni Słowa Centrum Kultury w Lublinie. W ramach współpracy z tą instytucją współtworzył i współorganizował od pierwszych edycji Ogólnopolskie Seminarium Sztuki Słowa i Teatru (2008-2012) oraz Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa (2008-2014). Wydał autorski podręcznik "Słowa do odkrycia”, który stanowi podsumowanie jego dotychczasowych doświadczeń instruktorskich w formie praktycznych rad dla osób zajmujących się mówieniem scenicznym. Agnieszka Góra Autorka reportaży. W zeszłym roku wydała zbiór reportaży "ZOMO najmocniej bije brawo”. To reportaże, których bohaterami stali się ludzie lubelskiej kultury. Debiutowała w 2006 roku reportażem o skrzypaczce z Chełma. Absolwentka Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego w Siennicy Różanej. Wielokrotnie nagradzana. Diset Raper. W 2011 ukazała się jego pierwsza płyta - "High Definition". Aktywny na lokalnej scenie od lat wczesnej młodości. Obecnie wydał projekt "High Definition vol. 2" czyli zbliżoną stylistycznie kontynuację poprzedniego albumu. As wytwórni Aptaun Records.

DŹWIĘK

Adam Lato Producent muzyczny, skrzypek i realizator nagrań we własnym studio nagraniowym Łejkap Studio. Tworzy muzykę głównie hip-hopową, ale często udziela się w projektach związanych z innymi gatunkami muzycznymi, np. z funkiem, bluesem czy poezją śpiewaną. Razem z Michałem "Zeteną” Zaniewskim w 2013 roku dotarł do finału Mistrzostw Polski Producentów "Beatbattle Poznań”. Zajął również pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez znany magazyn Estrada i Studio na remix utworu "To co nam było” zespołu Red Lips. Katarzyna Łopata Wokalistka. Współpracuje z lubelskim zespołem Trzy na Cztery, z którym aktywnie koncertuje. Współpracę z Sześcian Records - rozpoczęła od nagrania cyklu pt. "Halo! Akcja z dzieciństwa!". Wkrótce po tym ukazał się krążek muzyki improwizowanej - "Próby". W maju 2012 roku nagrała swój debiutancki album "Porysujemy?". Jest w trakcie nagrywania płyty do wierszy Agnieszki Osieckiej, oczywiście z aprobatą i zgodą córki poetki Agaty Passent. Wszystkie utwory będą kompozycjami Katarzyny. Weronika Kijewska Wiolonczelistka. Gra  w zespole "Martwa Mucha”, współpracuje z lubelskim zespołem Sekta Denta, jest współzałożycielką kwartetu Sognato i gra w zespole Eclectic. Swoje pasje i działania muzyczne łączy ze studiami historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  

OBRAZ

Katarzyna Babis Ilustratorka, rysowniczka komiksów. Studentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Jej krótkie formy komiksowe ukazywały się w czasopiśmie "Coś na progu" oraz w komiksowych antologiach ("Dom Żałoby", "Surferzy"). Autorka bloga z krótkimi komiksami satyrycznymi, publikowanymi na wielu zagranicznych portalach ("Upworthy", "Huffington Post", "v-day"). W styczniu ukazał się jej debiutancki album komiksowy "Tequila" według scenariusza Łukasza Śmigla. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu. Kama Napora Graficzka. Współpracuje z koordynatorami największych festiwali organizowanych w Lublinie: Konfrontacje Teatralne, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Od 2010 roku związana z Centrum Kultury w Lubinie. Autorka plakatów: spektakl "Lód” w reżyserii Janusza Opryńskiego, Festiwal Filmów Dobrze Zakręconych, Lubelska Gala Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady. W 2013 została laureatką nagrody "PlakatOn 2012”. Marta Zgierska Fotografka. Absolwentka teatrologii, dziennikarstwa i fotografii. Na co dzień pracuje nad autorskimi cyklami fotograficznymi. Właścicielka Agencji Fotograficznej BlowUp, wykładowczyni Lubelskiej Szkoły Fotografii, redaktorka Informatora Kulturalnego ZOOM. Publikowała w takich wydawnictwach, jak: Miesięcznik Teatr, Przekrój, Gazeta Wyborcza, Akcent, ZOOM i wiele innych. Swoje prace wystawia w całym kraju.    

ANIMATOR KULTURY

Katarzyna Świerszcz Animatorka kultury, dyplomowana instruktorka tańca jazzowego, tancerka, choreografka. Współtwórczyni lubelskiego teatru ruchu Kinematics Dance Company z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. W latach 2010-2013 tancerka Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Obecnie rozpoczyna współpracę z firmą Xvision Creative Agency w celu opracowania zabaw interaktywnych, wspomagających rozwój motoryczny dzieci z wykorzystaniem systemu podłogi interaktywnej. Monika Czapka Animatorka kultury, bibliotekarka. Od 2011 r. jest członkinią w Fundacji 5Medium, a od 2013 r. uczestniczką projektu Akademia Homo Faber oraz członkinią Grupy Fotografów Lubelskich. Stara się, aby biblioteka szkolna stała się miejscem animującym życie społeczności szkolnej, w związku z czym włącza je w różne działania edukacyjne i kulturalne np. organizacja spotkań z wolontariuszami w ramach projektu "Akademia Cyfrowych Kompetencji”, organizacja zajęć z gimnazjalistami w ramach projektu "Bezpieczna e-szkoła”, organizacja spotkania w ramach projektu "Bajki na ścianie”, współorganizacja obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Tygodnia Zakazanych Książek. Małgorzata Majewska Studentka V roku Architektury Krajobrazu, była studentka Malarstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Niedawno, w Warszawie, odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna- "WYBEBESZAM NA PAPIERZE”, podczas której zaprezentowała swoje rysunki publikowane na popularnym blogu http://wybebeszam.blogspot.com/. Od października prowadzi Galerię Jednego Obrazu. Jako kuratorka zaprasza raz w miesiącu do mieszkania młodych twórców. Zaproszony twórca prezentuje swoja pracę w jej mieszkaniu. Publiczność bierze udział w dyskusji z artystą. Odwodzi od idei wernisaży instytucjonalnych. Chce, aby ten dość swobodny klimat sprzyjał rozmowom i tematom, które podejmują osoby przez nią zapraszane.    
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin kultura Żurawie 2014
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!