wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

ZUS zwolnił dyrektorów oddziałów w całej Polsce

Autor: opr. p.p.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił wszystkich dyrektorów oddziałów w Polsce. Posadę w Lublinie stracił Piotr Waszak, a w Biłgoraju Zbigniew Wasąg.

Jednocześnie ogłoszono konkurs na stanowiska 43 dyrektorów oddziałów ZUS w całej Polsce. Kompleksowej ocenie zostaną również poddani dyrektorzy warszawskiej centrali.

– W niedługiej perspektywie czasu czeka nas obsługa nowych zadań oraz zmiany w strukturze organizacji. Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry na szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować jej kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. Przed nikim nie zamykamy drogi – tłumaczy dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS nadzorujący sprawy pracownicze.

Dokumenty w konkursie na 43 stanowiska dyrektorskie można składać od dziś do 21 października. Decyduje data wpływu do Centrali ZUS. Wszyscy, którzy spełnią wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Następnie ich kompetencje menadżerskie sprawdzą eksperci ds. HR spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co ma zagwarantować obiektywizm konkursu. Łączna ocena tych dwóch aspektów pozwoli wyłonić kandydatów na stanowiska dyrektorskie, którzy przejdą ostateczną rozmowę z prezesem ZUS. Objęcie stanowisk w oddziałach planowane jest od 1 grudnia.

Czytaj więcej o: praca
zooroooooooo
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zooroooooooo
zooroooooooo (8 października 2016 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak to dobrze,że tak zrobiono i zwolniono dyrektorów.Może nie wszyscy na to zasłużyli ale dyrektor zus Toruń powinien dawno być zwolniony. Niech teraz przeanalizuje ile ludzi przez niego płakało. Niech nie wraca na to stanowisko nigdy!!!
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2016 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież trzeba znaleźć swoim misiewiczom miejsca pracy!!!
Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2016 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stare zdjęcie (wysoki budynek po lewej stronie od wielu lat ma inne kolory elewacji) budynków ZUS w Lublinie, a można aktualne zamieścić.
Rozwiń
wściekła zośka
wściekła zośka (7 października 2016 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja na Was też nie zagłosuję i nie pozwolę córce, która w styczniu odbierze dowód. Postaram się bardzo - a tylko ja wiem jak bardzo...... Matki też nie zawiozę na głosowanie. Koleżanka nauczycielka - też i nie skusicie nas kasą 500+. Druga córka jest w 6 klasie, do liceum wymarzonego też sie nie dostanie - bo roczniki połączycie. Gdzie ta dobra zmiana. okulary zmieniłam i nie widzę.......... jest super Nie wiem kto wam liczy poparcie ..... poczekamy zobaczymy a naród za 3 lata starszy będzie , bardziej niedołężny droga do komisji będzie dłuższa, dużo dłuższa
Rozwiń
Krzysiek z wieniawy
Krzysiek z wieniawy (7 października 2016 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe ile osób pracuje w Lublinie w ZUS? Bo właśnie prawo i "sprawidliwość" straciło tylu wyborców. Handlujcie z tym patałachy! Odwołaliście niezłego lidera (wiem, bo żona pracuje w ZUS).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!