piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Zwężona al. Solidarności, zamknięta Ducha. Duże utrudnienia na przebudowywanym skrzyżowaniu

Dodano: 2 kwietnia 2016, 17:52
Autor: drs

W dużych korkach stoją kierowcy w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego oraz ulicami Ducha i Północną.

Od dziś, w związku z przebudową skrzyżowania, ruch jest tu zorganizowany inaczej. Bardzo mocno zwężona jest w tym miejscu al. Solidarności: jedna jezdnia, ta po stronie Czechowa, jest całkowicie zamknięta, a ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią po stronie Wieniawy.

Jest tu bardzo mało miejsca, bo kierowcy mają tylko jeden pas w stronę Warszawy i jeden w przeciwnym kierunku. Na osiedle Botanik nie da się wjechać przez ul. Ducha, ani też wydostać się z niego tą trasą, bo ulica dostępna jest wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej.

Całkowicie zamknięty jest odcinek ul. Północnej między ul. Kosmowskiej a Ducha, zaś kursujące tędy autobusy linii 13 i 42 korzystają z tymczasowej drogi umożliwiającej wyjazd z ul. Kosmowskiej w al. Solidarności i z powrotem. Taka organizacja ruchu obowiązywać ma do końca roku – zapowiada wykonawca prac, firma Skanska.

W przyszłym roku utrudnienia mają być mniejsze, a cała przebudowa powinna się zakończyć najpóźniej w październiku 2017 r.

Gość
bobru
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 kwietnia 2016 o 17:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Miś" jest wieczny. Tym skrzyżowaniem ojcowie miasta otwierają oczy niedowiarkom pokazując że to jest ich i nie jest to ostatnie słowo w temacie głupoty. Za rok agenda rządowa GDDKiA powinna zakończyć trasę S-19 pozwalającą omijać Lublin jadącym z Kraśnika, Janowa Lubelskiego i Rzeszowa na Warszawę, Białystok, Chełm i Zamość. Aleja Kraśnicka i Aleja Sikorskiego uspokoją się. Zostanie ruch miejski jadących do pracy i z pracy. Miasto w swojej niezmierzonej głupocie nie czeka i nie synchronizuje inwestycji tylko rusza kiedy Alejami Solidarności, Sikorskiego i Kraśnicką toczy się ruch miejski i tranzytowy z i na Kraśnik oraz Rzeszów. Wyrazy lecą z ust dojeżdżających do i z pracy oraz gości będących w tranzycie. Naprawdę urzędnicy miejscy sądzą, że nikt nie czyta internetu, że trwa dość planowo budowa S-19. Sam model krzyżówki też jest pomyłką i prowizorką. Estakady na kierunku do i z Warszawy oraz rondo ze światłami pod nimi. Korki w ruchu miejskim będą w tym miejscu tylko ciut mniejsze. Bo największy ruch zostanie z Ducha w kierunku na Sikorskiego oraz w lewo do centrum przez Solidarności. Czyli dołem przez rondo i światła. Ale nikt nie zapyta po co to wszystko? A po to, żeby wydać u znajomych i krewnych królika ciut złotych i euro teraz już natychmiast. Brawo miasto Lublin, brawo ja(odpowiada dumne miasto metropolitalne Lublin) :-(
Rozwiń
bobru
bobru (3 kwietnia 2016 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszystko fajnie tylko jestem ciekaw co z przystankiem Sikorskiego w kierunku Czechowa którego teraz nie ma i trzeba zaiwaniać na Popiełuszki albo na Kasmowską.Od osiedla Botanik i tak jest kawałek na dół do Sikorskiego a teraz to całkiem brak dojazdu na czechów.Pogratulować totalnej głupoty.

Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2016 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkam przy ul.Popiełuszki i potwierdzam że w sobotę był tam duży ruch busów w kierunku Sikorskiego. Niektóre nawet tak "na oko" przekraczały dozwoloną tam prędkość. Zapraszamy Policję z miernikami prędkości, bo są na tej ulicy przystanki MPK i dzieci przechodzące do szkoły przez przejście.
Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
masz rację Gościu z 12,20. Gdzie jest Policja i Inspekcja które powinny likwidować takie samowolne objazdy dla busiarzy ulicami bardzo obciążonymi dla ruchu. Oni w koncesjach mają dokładnie wytyczane trasy przejazdu i wyznaczane przystanki więc za to powinny wziąć się władze nadzorujące te przewozy!!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 kwietnia 2016 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RATUJCIE !!! Wąską i zatłoczoną przez autobusy MPK /200 kursów na dobę/-ulicą Popiełuszki równoległą do al.Solidarności jeżdżą teraz busy i autobusy międzymiastowe chcące ominąć al.Solidarności. Te do Kraśnika,Opola,Puław,Radomia mogły by jechać ul.Długosza do al Racławickich zamiast powodować uciążliwość dla mieszkańców ul.Popiełuszki. A wydaje mi się że komunikacja busów ma ściśle wytyczone trasy przejazdu i tym powinny zająć się organa wydające pozwolenia na przewóz osób i choćby Inspekcja Transportu Drogowego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!