czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Związkowcy kontra rząd. Manifestacja w centrum Lublina (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2013, 17:28
Autor: Rafał Panas

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

"Bóg, honor, polskie sprawy, bez Platformy radę damy”, "Dość wyzysku polskich obywateli”, "Nie dajmy się orżnąć” – skandowali uczestnicy manifestacji, która przeszła przez centrum Lublina.

Ok. 500 związkowców i ich sympatyków zebrało się pod lubelskim ratuszem. Wśród demonstrantów najwięcej było członków "Solidarności”, protestowali też działacze innych organizacji, m. in. OPZZ i Młodzieży Wszechpolskiej. Rozdawana ulotki zachęcające do wstąpienia do Obozu Narodowo

– Radykalnego oraz kartki z hasłami do skandowania m. in. "Żegnaj Platformo, ooo, żegnaj Platformo, żegnaj Platformo, ooo żegnaj Platformo”.

- Rośnie bezrobocie, 3 mln Polaków są za granicą. Chyba coś nie tak jest z tym rządem, chcemy żeby się opamiętali i zwrócili uwagę na ludzi. Ile tak można? – mówi Rafał Kołczyński z Kraśnika, jedna z osób trzymających przywiązane do czerwonych balonów tekturowe, pokraczne sylwetki ministrów rządu Donalda Tuska z doczepionymi "nosami Pinokia”.

- Od 1939 roku nie mamy prawdziwego rządu. Dziś mamy Donalda, a nie sowietów. Jego wizja to miejsca pracy na wyspach brytyjskich i w innych krajach Unii. To wizja albo początek upadku państwa – grzmiał przez megafon Marian Król, szef "Solidarności” z naszego regionu.

Przy ogłuszającym dźwięku syren, bębnów i wyśpiewywanych haseł, manifestanci przeszli deptakiem na plac Litewski. Towarzyszył im wielki transparent "Nie dajmy się orżnąć”. Na placu wypuścili do nieba sylwetki ministrów.

Lubelska manifestacja była akcją solidarności ze związkowcami, którzy wczoraj na Śląsku zorganizowali strajk generalny.

Wkrótce zdjęcia i wideo z manifestacji
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
SYLWESTER
schaboszczak
schaboszczak
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

SYLWESTER
SYLWESTER (27 marca 2013 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
----------------------------------SOLIDARNOŚĆ OSTRZEGA POLAKÓW PO RAZ DRUGI !------------w 1980 roku SOLIDARNOŚĆ ostrzegła Polaków przed BANKRUCTWEM I UPADKIEM POLSKI ! . Ter az ponownie SOLIDARNOŚĆ OSTRZEGA POLAKÓW i doradza aby ZDYMISJONOWAĆ ANTYPOLSKI RZĄD , BO POLSKA JUŻ STOI NAD PRZEPAŚCIĄ !. Ale komuchy jak widzimy nawet na tym Forum zamiast rzetelnego potwierdzenia, że jest KATASTROFA to... wprowadzają metodę DEZINFORMACJI I PROPONUJĄ KŁÓTNIE (sic?). Zamiast kłótni Patrioci proponują Dymisje rządu i OGŁOSZENIE NADZWYCZAJNYCH WYBORÓW PARLAMENTARNYCH !!!. Jeżeli Polacy odzyskają Władze i Decydowanie o Swoim Kraju dopiero wtedy BĘDZIEMY PODLICZAĆ I ROZLICZAĆ ! ALE W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI PO ODZYSKANIU POLSKI BĘDZIEMY ORGANIZOWAĆ PRODUKCJE W FABRYKACH I ZAKŁADACH PRACY GDZIE CELOWO DOPROWADZONO DO BANKRUCTW ABY POWSTAŁO W POLSCE TAK GIGANTYCZNE BEZROBOCIE !!!. TEN ANTYPOLSKI RZĄD MA PROGRAM BANKRUCTWA POLSKI I NARODU NA BEZROBOCIU !!!. SOLIDARNOŚĆ OSTRZEGA A RESZTA NALEŻY JUŻ DO NARODU POLSKIEGO !!!. Nie słuchajcie komuchów , bo oni już w ostatnich chwilach upadku jeszcze pozakjładali "Spółki" i czerpią z nich milionowe ZYSKI !. Jedynym celem komuchów jest wytworzenie wewnętrznych awantur i KONFLIKTÓW ! . To draństwo chcą dyskutować gdy mają PEŁNIE WŁADZY W POLSCE I WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE ! . Jeżeli POLACY dojdą do władzy wtedy będziemy mogli poprzez większość w Sejmie postawić przed TRYBUNAŁEM STANU RP WSZYSTKICH WINNYCH OBECNEJ KATASTROFY NASZEJ POLSKI Z PREZYDENTEM , PREMIEREM Z CAŁYM RZĄDEM !!!. TE OSTATNIE ZDANIE NIECH OTWORZY OCZY PO LAKOM I URATUJE POLSKĘ PRZED TRAGEDIĄ !!!!!!!!! . W 1980 roku Polacy utworzyli 10 milionowy RUCH SPOŁECZNY SOLIDARNOŚĆ I WYGRALIŚMY. Teraz również Polacy muszą się zorganizować w podobny RUCH SPOŁECZNY SOLIDARNOŚĆ I PO PROSTU MUSIMY WYGRAĆ !, MUSIMY ODZYSKAĆ NASZĄ KOCHANĄ POLSKĘ !. M U S I M Y !!!.
Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (27 marca 2013 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1364374199' post='750720']
Chyba żartujesz pseudopatrioto. Prezesi spółek z nadania jarosława robili co chcieli i zarabiali setki tysięcy, podobnie bylo za sld.pis mial szans i jak j wykorzystał? Wszyscy widzieli.zero poprawy, kompromitacja za granicą.wielka emigracja do uk.
[/quote]Chłopie co ty za bzdury piszesz,komucho-konfidenci już szósty rok rządzą i wielkie gó.wno jest z tego,tylko łupią sQrwysyny ten kraj,czy to jest wina Jarka ??? co dobrego przez te lata zrobili,bezrobocie za ich kadencji wzrosło do 14,5% to oficjalne,a to o którym nie wolno mówić, nie dla prasy to o 50%,wiek emerytalny do 67, jedyny komuchów wielki sukces,czy jesteś zadowolony z tego tytułu,a ile narąbali kasy złodzieje przez te sześć lat ?????????????????????????????????????????????????????????????????? a zegar Balcerowicza za.pie.rdala nieustannie do przodu !!!!!
Rozwiń
schaboszczak
schaboszczak (27 marca 2013 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1364377027' post='750744']
Ciekawe czy będą tak zahartowani i nieustępliwi w walce o swoje jak za czasów komuny...


[/quote]Innej drogi nie ma.Widły i na belweder.
Rozwiń
gość
gość (27 marca 2013 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy będą tak zahartowani i nieustępliwi w walce o swoje jak za czasów komuny...

Rozwiń
Kolo
Kolo (27 marca 2013 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1364374199' post='750720']
Chyba żartujesz pseudopatrioto. Prezesi spółek z nadania jarosława robili co chcieli i zarabiali setki tysięcy, podobnie bylo za sld.pis mial szans i jak j wykorzystał? Wszyscy widzieli.zero poprawy, kompromitacja za granicą.wielka emigracja do uk.
[/quote]Zwróć uwagę CYCU że wtedy nie było takiej bidy i takiego kryzysu jak to teraz mówią. Emigrację to ci RYŻY zafundował i do niego zęby wbijaj !!! A co CYCU z milionowymi premiami i nagrodami dla czerwonego bydła w sejmie,senacie czy to frajerstwo co chapnęli miliony za bubel NARODOWY w Warszawie i przekręty na autostradach PL, czy to CYCU też wina Jarosława ??? Tylko chłopie zmywak dla ciebie w UK.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!