Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 marca 2016 r.
7:36

Związkowcy z COZL o dyscyplinarce prof. Starosławskiej: "To bezzasadne"

0 29 A A
Prof. Elżbieta Starosławska
Prof. Elżbieta Starosławska

- Zamiar ten uznajemy za bezzasadny - piszą związkowcy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej o planowanym przez zarząd województwa zwolnieniu prof. Elżbiety Starosławskiej bez wypowiedzenia. Ich stanowisko nie jest dla zarządu wiążące

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzja o odwołaniu prof. Starosławskiej z funkcji dyrektora COZL zapadła 9 lutego. Wypowiedzenia do tej pory nie udało się jej doręczyć ze względu na zwolnienie lekarskie. Było ono przedłużane już trzy razy – ostatnie obowiązuje do końca marca. Jednak we wtorek poinformowano o zamiarze zwolnienia pani dyrektor w trybie dyscyplinarnym – bez wypowiedzenia. Powodem była współpraca Starosławskiej z firmą Roche Polska, która zlecała jej prowadzenie badań.

Ta sama firma w latach 2013-2015 wygrała pięć ogłoszonych przez centrum przetargów. W tym czasie na dostarczaniu leków do szpitalnej apteki zarobiła w sumie prawie 16 mln zł. W trakcie prowadzonej kontroli urzędnicy marszałka dopatrzyli się, że była dyrektor składała nieprawdziwe oświadczenia o braku okoliczności, które byłyby podstawą do wyłączenia jej z udziału w tych postępowaniach. – A to podlega odpowiedzialności karnej – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej marszałek Sławomir Sosnowski. Zarząd województwa poza rozpoczęciem procedury odwołania prof. Starosławskiej w trybie dyscyplinarnym skierował sprawę do prokuratury.

W piątek stanowisko dotyczące dyscyplinarki wydali związkowcy, którzy bronią byłej dyrektor. Podkreślają, że nie wchodziła ona w skład komisji przetargowej, a jedynie ją powoływała i nie miała wpływu na jej działania i decyzje. Jednak jak pisaliśmy w piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego, z zawiadomienia do prokuratury podpisanym przez marszałka Sosnowskiego i wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka wynika, że brała udział w postępowaniach. W jednym z nich miała m.in. zatwierdzać odpowiedzi na zapytania i pisma oferentów i dokonywać wyboru najkorzystniejszych ofert.

Związkowcy podkreślają również, że postępowania komisji przetargowych były sprawdzane przez liczne instytucje (m.in. NIK) i prowadzone kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości. - Wobec powyższego opiniujemy uchwałę zarządu z dnia 15 marca 2016 r. negatywnie, dodatkowo konstatując, że dla nieznanej nam przyczyny wyniki prac licznych instytucji kontrolujących funkcjonowanie zamówień publicznych w COZL pomyślnych dla centrum są podważane – czytamy w stanowisku Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy COZL oraz NSZZ Pracowników COZL.

- Wobec faktów ujawnionych w kontroli byliśmy zobligowani rozpocząć do podjęcia czynności dążących do zwolnienia dyscyplinarnego i złożyć zawiadomienie do prokuratury, bo inaczej narazilibyśmy siebie na odpowiedzialność. W tym przypadku opinia związków nie jest dla nas wiążąca – komentuje Paweł Nakonieczny, członek zarządu województwa.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 20:59
Po tylu latach /od 2006r/ ta klika zostanie rozliczona -taką mamy nadzieję. Tu musi solidnie zająć się tematem CBA i Prokuratura i zdecydowanie COZL przewietrzyć.
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 22:51
Pewnie, że związkowcy jej bronią. Przecież płaciła im co miesiąc premie idące w dziesiątki tysięcy. Im samym, żonom córeczkom, siostrzeńcom.... Nic dziwnego, że takiego pełnego żłobu bronią
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 12:28
150 tysięcy to trochę mało za 16 milionów
Avatar
gs / 20 marca 2016 o 06:32

A kiedy rząd zajmie się Volswagenem? Niech wreszcie staną z kolan!

"Rząd mógłby dochodzić od niemieckiego koncernu odszkodowania sięgającego wielu miliardów dolarów. Z jakiegoś powodu milczy.

Rząd amerykański chce od koncernu Volkswagen odszkodowania, które może sięgać 90 mld dolarów, bo w USA jeździ 600 tys. aut z oprogramowaniem fałszującym wyniki pomiaru emisji spalin. W Polsce jeździ 170 tys. takich aut, obliczmy więc proporcjonalnie, jakiego odszkodowania może domagać się nasz rząd.

Miliardy do wzięcia

Wychodzi Państwu 25,56 mld dolarów? Zawrotna kwota jak na polski budżet! Prawie 100 mld zł. Starczy na program „500 plus” przez 4 lata i jeszcze zostanie na Światowe Dni Młodzieży co roku.

To nie wszystko. Rząd amerykański zamierza – poza odszkodowaniem na drodze cywilnej – zastosować kary administracyjne. Sięgną one 18 mld dolarów.

Oczywiście Polska to nie Ameryka. Mamy inny system prawny, a wygrana sprawa nie musi od razu oznaczać wypłaty odszkodowania. Przyznaję, że wyliczenia powyższe są w sferze życzeniowej. Mniej więcej tak jak rachunki wicepremiera Morawieckiego o inwestycjach 1,3 bln zł w polską gospodarkę. Jednak na podstawie o pisanego palcem na wodzie planu Morawieckiego, zapadają w poszczególnych resortach konkretne decyzje.

Śmiem twierdzić, że łatwiej będzie ściągnąć forsę z niemieckiego koncernu niż zrealizować mrzonki wicepremiera. W Polsce UOKiK może np. niezwykle surowo karać. Siedmiu największym cementowniom w Polsce urząd w 2013 r. wymierzył karę 339 mln zł, w 2011 r. Polkomtel otrzymał karę w wysokości 130 mln zł, a rok wcześniej Polska Telefonia Cyfrowa 123 mln zł.

Szydło milczy

UOKiK to właśnie jedyna państwowa instytucja, która w sposób należyty i szybki zareagowała na machlojki Volkswagena – 14 października 2015 r. wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

W ramach walki ze smogiem i zanieczyszczeniami pozew przeciwko koncernowi Volkswagena rozważają władze Torunia, Szczecina oraz samorządowcy z województwa podkarpackiego.

A rząd premier Beaty Szydło? Głowa w piasek. Zdumiewające jest to milczenie polskiego rządu. Nikt w imieniu państwa polskiego nawet nie wnosi do sądu pozwu o odszkodowanie! Kaczyński zaś twierdzi, że Polska wstała z kolan.

Na dodatek

ofiarą niemieckiego (sic!) oszustwa padł sam prezes Kaczyński. Jeździ wszak limuzyną škoda superb, która ma niecne oprogramowanie zaszyte głęboko w bebechach. Zatem przemierzając Polskę, prezes truje obywateli i – co gorsza – siebie!

Mało tego – gros z samochodów kupionych przez policję to volkswageny lub škody. Koncern Volkswagen sprawia, że polska policja sieje smród. Jak policjant ma teraz ukarać kogoś, skoro sam porusza się gablotą, która nie powinna być dopuszczona do ruchu? No i wreszcie sprawa niedawnego przetargu na limuzyny dla BOR. Po wybuchu opony w prezydenckim bmw natychmiast podjęto decyzję o wymianie floty samochodów dla najważniejszych osób w państwie. Za 8 mln zł. BOR wybrało ofertę audi, marki należącej do koncernu Volkswagen. Prezydent Duda będzie jeździł samochodem firmy, która oszukuje klientów? Ups! Przepraszam. Rozpędziłem się. BOR dokonało wyboru w pół roku po ujawnieniu afery Volkswagena, zapewne całkiem świadomie. W tym wypadku o wybór tej właśnie marki obwiniać należy wyłącznie Kancelarię Prezydenta.?

A kiedy rząd zajmie się Volswagenem? Niech wreszcie staną z kolan!

"Rząd mógłby dochodzić od niemieckiego koncernu odszkodowania sięgającego wielu miliardów dolarów. Z jakiegoś powodu milczy.

Rząd amerykański chce od koncernu Volkswagen odszkodowania, które może sięgać 90 mld dolarów, bo w USA jeździ 600 tys. aut z oprogramowaniem fałszującym wyniki pomiaru emisji spalin. W Polsce jeździ 170 tys. takich aut, obliczmy więc proporcjonalnie, jakiego odszkodowania może domagać się nasz rząd.... rozwiń

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 22:14
No to kogo "puka" teraz Brat******i , bo ja słyszałem, ze pewną "funkcyjną" blo*** dy*****r w IMW
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 19:44
Centrum Onkologii MUSI paść, bo dopiero wtedy będzie można go przejąć za 1 zł. A nowy właściciel szybko dostanie kontrakt. Założycie się, że tak będzie?
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 19:07
Apropos.....kogo "puka" teraz Brat******i, bo chyba nie tą starą torbę ??
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 18:50
Bardzo dobra decyzja marszałka! Prawa trzeba przestrzegać, a PiS skąd obytym ma wiedzieć jaj A każdym razem omija prawo?!
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 18:48
PiS sa hipokrytami! Bronią pani profesor a po cichu w sejmie zabrali dotacje na centrum onkologii!!!! Dlaczego głosowali przeciwko dofinansowaniu centrum onkologii a teraz stają w jego obronie! Ludzie to sie w głowie nie mieści!!!
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 17:43
Panie Krupa czy to pan był pracownikiem gospodarczym który zarabiał w COZL więcej niż lekarz? Broni. Broni się szefa który tyle placi
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 20:59
Po tylu latach /od 2006r/ ta klika zostanie rozliczona -taką mamy nadzieję. Tu musi solidnie zająć się tematem CBA i Prokuratura i zdecydowanie COZL przewietrzyć.
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 22:51
Pewnie, że związkowcy jej bronią. Przecież płaciła im co miesiąc premie idące w dziesiątki tysięcy. Im samym, żonom córeczkom, siostrzeńcom.... Nic dziwnego, że takiego pełnego żłobu bronią
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 12:28
150 tysięcy to trochę mało za 16 milionów
Avatar
gs / 20 marca 2016 o 06:32

A kiedy rząd zajmie się Volswagenem? Niech wreszcie staną z kolan!

"Rząd mógłby dochodzić od niemieckiego koncernu odszkodowania sięgającego wielu miliardów dolarów. Z jakiegoś powodu milczy.

Rząd amerykański chce od koncernu Volkswagen odszkodowania, które może sięgać 90 mld dolarów, bo w USA jeździ 600 tys. aut z oprogramowaniem fałszującym wyniki pomiaru emisji spalin. W Polsce jeździ 170 tys. takich aut, obliczmy więc proporcjonalnie, jakiego odszkodowania może domagać się nasz rząd.

Miliardy do wzięcia

Wychodzi Państwu 25,56 mld dolarów? Zawrotna kwota jak na polski budżet! Prawie 100 mld zł. Starczy na program „500 plus” przez 4 lata i jeszcze zostanie na Światowe Dni Młodzieży co roku.

To nie wszystko. Rząd amerykański zamierza – poza odszkodowaniem na drodze cywilnej – zastosować kary administracyjne. Sięgną one 18 mld dolarów.

Oczywiście Polska to nie Ameryka. Mamy inny system prawny, a wygrana sprawa nie musi od razu oznaczać wypłaty odszkodowania. Przyznaję, że wyliczenia powyższe są w sferze życzeniowej. Mniej więcej tak jak rachunki wicepremiera Morawieckiego o inwestycjach 1,3 bln zł w polską gospodarkę. Jednak na podstawie o pisanego palcem na wodzie planu Morawieckiego, zapadają w poszczególnych resortach konkretne decyzje.

Śmiem twierdzić, że łatwiej będzie ściągnąć forsę z niemieckiego koncernu niż zrealizować mrzonki wicepremiera. W Polsce UOKiK może np. niezwykle surowo karać. Siedmiu największym cementowniom w Polsce urząd w 2013 r. wymierzył karę 339 mln zł, w 2011 r. Polkomtel otrzymał karę w wysokości 130 mln zł, a rok wcześniej Polska Telefonia Cyfrowa 123 mln zł.

Szydło milczy

UOKiK to właśnie jedyna państwowa instytucja, która w sposób należyty i szybki zareagowała na machlojki Volkswagena – 14 października 2015 r. wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

W ramach walki ze smogiem i zanieczyszczeniami pozew przeciwko koncernowi Volkswagena rozważają władze Torunia, Szczecina oraz samorządowcy z województwa podkarpackiego.

A rząd premier Beaty Szydło? Głowa w piasek. Zdumiewające jest to milczenie polskiego rządu. Nikt w imieniu państwa polskiego nawet nie wnosi do sądu pozwu o odszkodowanie! Kaczyński zaś twierdzi, że Polska wstała z kolan.

Na dodatek

ofiarą niemieckiego (sic!) oszustwa padł sam prezes Kaczyński. Jeździ wszak limuzyną škoda superb, która ma niecne oprogramowanie zaszyte głęboko w bebechach. Zatem przemierzając Polskę, prezes truje obywateli i – co gorsza – siebie!

Mało tego – gros z samochodów kupionych przez policję to volkswageny lub škody. Koncern Volkswagen sprawia, że polska policja sieje smród. Jak policjant ma teraz ukarać kogoś, skoro sam porusza się gablotą, która nie powinna być dopuszczona do ruchu? No i wreszcie sprawa niedawnego przetargu na limuzyny dla BOR. Po wybuchu opony w prezydenckim bmw natychmiast podjęto decyzję o wymianie floty samochodów dla najważniejszych osób w państwie. Za 8 mln zł. BOR wybrało ofertę audi, marki należącej do koncernu Volkswagen. Prezydent Duda będzie jeździł samochodem firmy, która oszukuje klientów? Ups! Przepraszam. Rozpędziłem się. BOR dokonało wyboru w pół roku po ujawnieniu afery Volkswagena, zapewne całkiem świadomie. W tym wypadku o wybór tej właśnie marki obwiniać należy wyłącznie Kancelarię Prezydenta.?

A kiedy rząd zajmie się Volswagenem? Niech wreszcie staną z kolan!

"Rząd mógłby dochodzić od niemieckiego koncernu odszkodowania sięgającego wielu miliardów dolarów. Z jakiegoś powodu milczy.

Rząd amerykański chce od koncernu Volkswagen odszkodowania, które może sięgać 90 mld dolarów, bo w USA jeździ 600 tys. aut z oprogramowaniem fałszującym wyniki pomiaru emisji spalin. W Polsce jeździ 170 tys. takich aut, obliczmy więc proporcjonalnie, jakiego odszkodowania może domagać się nasz rząd.... rozwiń

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 22:14
No to kogo "puka" teraz Brat******i , bo ja słyszałem, ze pewną "funkcyjną" blo*** dy*****r w IMW
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 19:44
Centrum Onkologii MUSI paść, bo dopiero wtedy będzie można go przejąć za 1 zł. A nowy właściciel szybko dostanie kontrakt. Założycie się, że tak będzie?
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 19:07
Apropos.....kogo "puka" teraz Brat******i, bo chyba nie tą starą torbę ??
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 18:50
Bardzo dobra decyzja marszałka! Prawa trzeba przestrzegać, a PiS skąd obytym ma wiedzieć jaj A każdym razem omija prawo?!
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 18:48
PiS sa hipokrytami! Bronią pani profesor a po cichu w sejmie zabrali dotacje na centrum onkologii!!!! Dlaczego głosowali przeciwko dofinansowaniu centrum onkologii a teraz stają w jego obronie! Ludzie to sie w głowie nie mieści!!!
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 17:43
Panie Krupa czy to pan był pracownikiem gospodarczym który zarabiał w COZL więcej niż lekarz? Broni. Broni się szefa który tyle placi
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 68 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 23

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 44 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!