sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Zwolniona z COZL prof. Starosławska wojewódzkim konsultantem w dziedzinie onkologii

Dodano: 22 marca 2017, 18:36
Autor: kp

Prof. Elżbieta Starosławska
Prof. Elżbieta Starosławska

Prof. Elżbieta Starosławska, była szefowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, zostanie w czwartek powołana na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii klinicznej. Prof. Starosławska sprawowała już tę funkcję z przerwami w latach 2002–2015. W 2016 roku na tym stanowisku był wakat. Kolejna pięcioletnia kadencja rozpocznie się 1 kwietnia.

– W wyborze prof. Starosławskiej nie miały znaczenia żadne kwestie związane z jej zwolnieniem z funkcji dyrektora COZL, czy też toczące się sprawy sądowe. Jest ona przede wszystkim wybitnym onkologiem i wojewoda chce wykorzystać jej olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie – mówi Marek Wieczerzak, doradca wojewody lubelskiego. – W ubiegłym roku był wakat na tym stanowisku, bo tyle trwała procedura wyboru konsultanta na kolejną kadencję.

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa zdecydował o dyscyplinarnym zwolnieniu prof. Starosławskiej 22 marca ubiegłego roku. Przyczyną zwolnienia były wyniki kontroli w centrum, które ujawniły szereg nieprawidłowości. Chodzi o przetargi na dostawę leków dla szpitala. Była szefowa COZL była związana umowami-zlecenie na prowadzenie badań klinicznych z firmą Roche Polska sp. z o.o., należącą do szwajcarskiego koncernu Roche. Ta sama firma wygrała w latach 2013–2015 pięć przetargów ogłaszanych przez COZL. Za dostarczenie leków do szpitalnej apteki Roche Polska otrzymała łącznie prawie 16 mln zł. Sprawa trafiła do prokuratury.

Była szefowa COZL podkreślała m.in., że decyzja Zarządu Województwa nie znajduje żadnego uzasadnienia w faktach. O przywrócenie na stanowisko dyrektora walczy w sądzie. Kolejna rozprawa została wyznaczona na 26 kwietnia.

Zobacz także: COZL w różnych barwach. Przeróbki Internautów

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 marca 2017 o 23:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani dyrektor prosimy o powrót do nas!!!! Będziemy walczyć do końca.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 23:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawa jest prosta i jasna. Jeśli wróci była dyrektor Centrum O.Z.L. istnieje jeszcze szansa na uratowanie tej placówki.W przeciwnym razie nic z tego nie będzie.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo nas pacjentów nikt nie szanuje. Jesteśmy tylko tłumem dla władzy. Ale bez nas nie ma ani władzy ani szpitali.40 lat płacę podatki i nie mam szans na dostanie się na zabiegi w tym roku. Ale najłatwiej zamknąc nastepny gabinet. Grunt aby DYREKTORZY mieli stołki. Dobrze płatne stołki
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja też nie miałam zabiegu na reh.w zeszłym tyg.z powodu braku personelu a nowy dyrektor chce pozwalniać tych ludzi.Straszy i szantażuje.Gołym okiem widać.Od lat tam przychodzę,znam warunki w jakich pracują.Patrzeć się nie da,co tam się obecnie wyprawia.
Rozwiń
Gość
Gość (23 marca 2017 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiek emerytalny i na emeryturę.A doradzać jako konsultant to społecznie jako wolontariusz
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!