czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Żyjemy jak na poligonie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2007, 17:56
Autor: Dominik Smaga

Wieczorem brną w błocie lub śniegu, bo przy drodze nie ma chodnika. Idą z duszą na ramieniu, bo wokół panują egipskie ciemności.

Od lat mieszkańcy ul. Poligonowej proszą władze miasta, by pozwoliły im godnie żyć. I od lat słyszą, że mają być cierpliwi. Ale nie są.


Poligonowa leży na peryferiach Lublina. W przyszłości ma być jedną z ważniejszych dróg w mieście. Właśnie tędy będzie wiodła trasa wylotowa do biegnącej na północy obwodnicy Lublina. Ale na to trzeba poczekać. Na razie jest tylko szara rzeczywistość. – Ja już nawet torebkę boję się nosić i nie noszę. To ukradli mi parasolkę – mówi Henryka Jarosławska, mieszkanka ul. Poligonowej. – Codziennie nasze dzieci chodzą po ciemku do szkoły.
Oświetlenie jest, ale w planach. I to dość odległych. – Przebudowę tej ulicy zaczniemy w 2008 lub 2009 roku. Najpierw musimy jednak zamówić projekt drogi – mówi Henryk Korczewski, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju w Urzędzie Miasta. – Oświetlenie powstanie najprawdopodobniej w pierwszej kolejności.
Mieszkańcy chcą, aby miasto zamontowało im tymczasowe oświetlenie na istniejących już słupach. – Tyle że słupy stoją za daleko od drogi i oświetlałyby co najwyżej działki – wyjaśnia Korczewski. Według wstępnych szacunków montaż takich latarni kosztowałby ok. 300 tysięcy złotych. Mieszkańcy twierdzą, że mają inne wyliczenia, mówiące o dziesięciokrotnie mniejszej kwocie.
Kilka dni temu delegacja ludzi z ul. Poligonowej poszła interweniować u prezydenta Lublina. Miejscy specjaliści od dróg i inwestycji powtórzyli to samo: musicie czekać. – Miał być „nowy Lublin”, a jest to samo. Dziś od nowej ekipy słyszymy dokładnie to, co przez lata słyszeliśmy od ludzi Pruszkowskiego – oburza się Jarosławska.
W miarę szybko powstanie za to nowy wodociąg. – Z pracami ruszymy jeszcze w tym roku – mówi Korczewski. Szans nie ma za to na lepsze połączenie autobusowe. Jedyny autobus linii 4 kursuje rzadko, a zmiana trasy nie podoba się mieszkańcom. Sami przyznają, że od września – kiedy zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy – autobusy jeżdżą puste.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!