czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Magazyn

A co z Łokietkiem?

Dodano: 8 listopada 2001, 17:46

W czasie przebudowy pl. Łokietka Zarząd Miasta obiecywał mieszkańcom Lublina pomnik króla Władysława Łokietka, któremu nasz gród zawdzięcza prawa miejskie. Lokalizacja już była ustalona i zatwierdzona. Teraz cisza, nikt tego tematu nie porusza.

Dla odmiany pewien jegomość z wąsami dostał... biegunki z pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i na siłę pragnie go zlokalizować na pl. Litewskim w centralnej jego części.
Warszawa ma już pomnik marszałka Piłsudskiego i wcale nie stoi on w centrum pl. Defilad obok Grobu Nieznanego Żołnierza tylko na uboczu. I jest bardzo dobrze, nikt nie rozdziera szat.
W Lublinie pomnik marszałka J. Piłsudskiego winien być zlokalizowany przy zbiegu al. Racławickich i ul. Radziszewskiego (w pobliżu mieści się Kolegium Polsko-Ukraińskie – red.), aby przypominać młodzieży ukraińskiej o dobrych stosunkach Polsko-ukraińskich i wielkiej przyjaźni marszałka Piłsudskiego z Semenem Petlurą. Może też być zlokalizowany na skwerku niedaleko pomnika Matki Sybiraczki na przydłużeniu ul. Peowiaków – ulicy związanej z J. Piłsudskim z okresu międzywojennego.
Nie wszyscy lublinianie chcą widzieć pomnik marszałka J. Piłsudskiego na pl. Litewskim. (...)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24