piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Magazyn

A to historia!

Dodano: 29 maja 2003, 13:02
Autor: Wybrał: T.S.


79 LAT TEMU
Rosję zrujnował bolszewizm więcej, niż wojna
Podług urzędowych obliczeń bolszewickich, Rosja straciła podczas wojny z Niemcami, Austrią i Turcją 2 i pół miljona ludzi. Podczas rządów bolszewickich w wojnach domowych padło półtora miljona ludzi, a z głodu zginęło w latach 1920-22 aż 5 miljonów i 200 tysięcy ludzi. Takie dobrodziejstwo przyniósł narodowi rosyjskiemu rząd komunistyczno-bolszewicki. Ajenci tego rządu pracują usilnie, aby podobnem dobrodziejstwem obdarzyć również naród polski.
"Wyzwolenie” z 1 czerwca 1924 r.

Piorun uderzył w widły i zabił kobietę
We wsi Strzelcach w powiecie opoczyńskim, województwie Kieleckim, niejaka Marianna Bieńkowa rozrzucała nawóz widłami po polu. Skończywszy robotę, podniosła widły do góry, opierając je o ramię. Nadchodziła burza. Bieńkowa przyspieszyła kroku, aby przed ulewą zdążyć do domu, gdy nagle uderzył piorun w widły, kładąc kobietę na miejscu trupem. Wszelki ratunek okazał się daremny.
Każdy powinien widzieć i pamiętać o tem, że podczas burzy z piorunami należy, w polu będąc, odrzucać od siebie każdy kawałek żelaza, a tembardziej stali, jak kosa, sierp lub widły, gdyż stal i żelazo ściągają pioruny.
"Wyzwolenie” z 1 czerwca 1924 r.


Pogodziła orła z wężem
Walkę orła z wężem zobaczyła pracująca w polu dziewczyna w jednej z górzystych wsi francuskich. Podeszła ku zapaśnikom i zabiła obu łopatą. Skrzydła orła mierzyły w rozpięciu 1 metr i 85 centymetrów, a długość węża wynosiła półtora metra.
"Wyzwolenie” z 1 czerwca 1924 r
.
50 LAT TEMU
Sortowcy Lublina entuzjastycznie witali Henryka Kukiera
W środę w godzinach wieczornych wrócił do Lublina z X Mistrzostw Europy w boksie Henryk Kukier, zdobywca tytułu mistrza Europy w wadze muszej.
Sportowcy Lublina gorąco powitali młodego mistrza. Wśród okrzyków i braw wyniesiono na rękach mistrza Europy przed dworzec, gdzie kilka tysięcy sympatyków sportu przywitało pierwszego lublinianina, który osiągnął wspaniały sukces na arenie międzynarodowej.
Okrzykom i owacjom nie było końca. Wraz z Kukierem niesiono na rękach trenera Kowalczyka.
"Sztandar Ludu” z 29 maja 1953 r.

Pierwsze trolleybusy nadeszły już do Lublina
Przybyły już do Lublina 2 trolleybusy jako zadatek następnej partii, która w ilości 3 trolleybusów otrzyma MPK w czerwcu i lipcu br.
Miejski Przedsiębiorstwo Komunikacyjne czyni silne starania, ażeby termin uruchomienia linii trolleybusowej na dzień 22 lipca br. został dotrzymany.
"Sztandar Ludu” z 31 maja 1953 r

40 LAT TEMU
Uczeni amerykańscy zazdroszczą radzieckim kolegom
Delegacja uczonych - atomistów USA udała się specjalnym samolotem odrzutowym TU-124 do Ulianowska, ażeby obejrzeć nowy radziecki ośrodek atomowy - Instytut Naukowo-Badawczy Reaktorów Atomowych (...).
"Trzeba przyznać - powiedział Glenn Seaborg po obejrzeniu instytutu - że z radością oglądaliśmy wasz reaktor wytwarzający gęsty strumień neutronów. Tak intensywnego strumienia neutronów nie wytwarza żaden z czynnych reaktorów na świecie”
"Sztandar Ludu” z 28 maja 1963 r.
Pisownia oryginalna


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!