sobota, 20 stycznia 2018 r.

Magazyn

A to historia!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2003, 13:02
Autor: Wybrał: T.S.


79 LAT TEMU
Rosję zrujnował bolszewizm więcej, niż wojna
Podług urzędowych obliczeń bolszewickich, Rosja straciła podczas wojny z Niemcami, Austrią i Turcją 2 i pół miljona ludzi. Podczas rządów bolszewickich w wojnach domowych padło półtora miljona ludzi, a z głodu zginęło w latach 1920-22 aż 5 miljonów i 200 tysięcy ludzi. Takie dobrodziejstwo przyniósł narodowi rosyjskiemu rząd komunistyczno-bolszewicki. Ajenci tego rządu pracują usilnie, aby podobnem dobrodziejstwem obdarzyć również naród polski.
"Wyzwolenie” z 1 czerwca 1924 r.

Piorun uderzył w widły i zabił kobietę
We wsi Strzelcach w powiecie opoczyńskim, województwie Kieleckim, niejaka Marianna Bieńkowa rozrzucała nawóz widłami po polu. Skończywszy robotę, podniosła widły do góry, opierając je o ramię. Nadchodziła burza. Bieńkowa przyspieszyła kroku, aby przed ulewą zdążyć do domu, gdy nagle uderzył piorun w widły, kładąc kobietę na miejscu trupem. Wszelki ratunek okazał się daremny.
Każdy powinien widzieć i pamiętać o tem, że podczas burzy z piorunami należy, w polu będąc, odrzucać od siebie każdy kawałek żelaza, a tembardziej stali, jak kosa, sierp lub widły, gdyż stal i żelazo ściągają pioruny.
"Wyzwolenie” z 1 czerwca 1924 r.


Pogodziła orła z wężem
Walkę orła z wężem zobaczyła pracująca w polu dziewczyna w jednej z górzystych wsi francuskich. Podeszła ku zapaśnikom i zabiła obu łopatą. Skrzydła orła mierzyły w rozpięciu 1 metr i 85 centymetrów, a długość węża wynosiła półtora metra.
"Wyzwolenie” z 1 czerwca 1924 r
.
50 LAT TEMU
Sortowcy Lublina entuzjastycznie witali Henryka Kukiera
W środę w godzinach wieczornych wrócił do Lublina z X Mistrzostw Europy w boksie Henryk Kukier, zdobywca tytułu mistrza Europy w wadze muszej.
Sportowcy Lublina gorąco powitali młodego mistrza. Wśród okrzyków i braw wyniesiono na rękach mistrza Europy przed dworzec, gdzie kilka tysięcy sympatyków sportu przywitało pierwszego lublinianina, który osiągnął wspaniały sukces na arenie międzynarodowej.
Okrzykom i owacjom nie było końca. Wraz z Kukierem niesiono na rękach trenera Kowalczyka.
"Sztandar Ludu” z 29 maja 1953 r.

Pierwsze trolleybusy nadeszły już do Lublina
Przybyły już do Lublina 2 trolleybusy jako zadatek następnej partii, która w ilości 3 trolleybusów otrzyma MPK w czerwcu i lipcu br.
Miejski Przedsiębiorstwo Komunikacyjne czyni silne starania, ażeby termin uruchomienia linii trolleybusowej na dzień 22 lipca br. został dotrzymany.
"Sztandar Ludu” z 31 maja 1953 r

40 LAT TEMU
Uczeni amerykańscy zazdroszczą radzieckim kolegom
Delegacja uczonych - atomistów USA udała się specjalnym samolotem odrzutowym TU-124 do Ulianowska, ażeby obejrzeć nowy radziecki ośrodek atomowy - Instytut Naukowo-Badawczy Reaktorów Atomowych (...).
"Trzeba przyznać - powiedział Glenn Seaborg po obejrzeniu instytutu - że z radością oglądaliśmy wasz reaktor wytwarzający gęsty strumień neutronów. Tak intensywnego strumienia neutronów nie wytwarza żaden z czynnych reaktorów na świecie”
"Sztandar Ludu” z 28 maja 1963 r.
Pisownia oryginalna


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!