niedziela, 25 marca 2018 r.

Magazyn
79 LAT TEMU
Ilu jest profesorów teologji
Uniwersytet warszawski ma uczniów teologji 105, których uczy 19 profesorów, a natomiast na wydziale prawniczym jest słuchaczy 3276, których uczy zaledwie 17 profesorów. W uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie teologja ma słuchaczy 108, których uczy 12 profesorów, natomiast wydział prawniczy ma 1420, których uczy 15 profesorów. W uniwersytecie lwowskim jest na teologji 82 słuchaczy, których uczy 14 profesorów, natomiast na wydziale prawniczym jest 2174 słuchaczy, których uczy 18 profesorów. W uniwersytecie wileńskim na teologji jest 68 słuchaczy, których uczy 10 profesorów, na wydziale prawa jest 530 słuchaczy, których uczy 15 profesorów.
„Wyzwolenie” z 20 lipca 1924 r.

75 LAT TEMU
Poświęcenie nowych statków polskich
W dniu 1 lipca w obecności p. marsz. Piłsudskiego zostały poświęcone w Gdyni dwa nowe statki pasażerskie: Wanda i Jadwiga. Statki te będą podtrzymywać stałą komunikację pomiędzy Gdańskiem – Helem – Gdynią i Sopotami oraz od czasu do czasu będą przewoziły pasażerów do portów morza Bałtyckiego.
„Gazeta Gospodarska” z 15 lipca 1928 r.

51 LAT TEMU
Parada tytułów jedynie słusznych
Plany dostaw mleka w pow. kraśnickim są realne i muszą być wykonane
Komitet Gminny w Kraśniczynie musi wiedzieć, że bez planu nie ma politycznego kierownictwa
Spółdzielcy z Cichobuża bronią chłopów indywidualnych przed kułackim wyzyskiem
Z całego kraju płyną zwycięskie meldunki o realizacji zobowiązań podjętych na cześć Święta Wyzwolenia
Tytuły ze „Sztandaru Ludu” z 17 lipca 1952 r.

20 LAT TEMU

Nie ma wody na pustyni a oranżady nad jeziorami
Lato i sezon urlopowo-wakacyjny powtarzają się w naszym kraju od dłuższego czasu. Niestety, tej powtarzalności nie towarzysza działania, które by sprawiały, że miesiąc urlopu nie stanie się pasmem udręk, przekleństw i narzekań (...). PKP nie może sobie poradzić z nawałem pasażerów, handel z napojami chłodzącymi, GS z obsługą rolnictwa w czasie żniw.
„Sztandar Ludu” z 19 lipca 1983 r.

10 LAT TEMU
Partyjny korzec maku
Według rejestrów sądowych 6 bm. zarejestrowanych było w Polsce 216 partii. O istnieniu większości z nich mało kto słyszał. Jest więc Unia Zdrowego Rozsądku i Polska Partia Dobrobytu; dla lubiących anonimowość są partie „X”, F, N czy X-Frakcja Polska. Miłośnikom Ameryki można polecić Forum Proamerykańskie, a miłośnikom własnej ojczyzny – Obóz Wielkiej Polski.
W Zakliczynie ma siedzibę Partia Królewska, a w Poznaniu partia Królestwo Polskie (na czele z królem!). jest Prywatna Partia Obywateli Świata i Partia Wulkan. W Warszawie funkcjonują m.in.: Polska Partia Godności Narodu, Polska Partia Zmotoryzowanych, Katowicki Blok Wsparcia Rzeczypospolitej (KBWE – nie mylić z BBWR), Niezależne Stowarzyszenie Odpowiedzialności i Sprawiedliwości, Partia Obywateli Wolnych, Polska Partia Rock and Rolla, Akcja Radykalna, Partia Dziecka, Narodowa Partia Bezrobotnych, Unia Restytucji Monarchii.
„Dziennik Lubelski” z 16-18 lipca 1993 r.

Pisownia oryginalna  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!