piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Magazyn

A to historia!

Dodano: 17 lipca 2003, 12:59
Autor: Wybrał: M.S.
79 LAT TEMU
Ilu jest profesorów teologji
Uniwersytet warszawski ma uczniów teologji 105, których uczy 19 profesorów, a natomiast na wydziale prawniczym jest słuchaczy 3276, których uczy zaledwie 17 profesorów. W uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie teologja ma słuchaczy 108, których uczy 12 profesorów, natomiast wydział prawniczy ma 1420, których uczy 15 profesorów. W uniwersytecie lwowskim jest na teologji 82 słuchaczy, których uczy 14 profesorów, natomiast na wydziale prawniczym jest 2174 słuchaczy, których uczy 18 profesorów. W uniwersytecie wileńskim na teologji jest 68 słuchaczy, których uczy 10 profesorów, na wydziale prawa jest 530 słuchaczy, których uczy 15 profesorów.
„Wyzwolenie” z 20 lipca 1924 r.

75 LAT TEMU
Poświęcenie nowych statków polskich
W dniu 1 lipca w obecności p. marsz. Piłsudskiego zostały poświęcone w Gdyni dwa nowe statki pasażerskie: Wanda i Jadwiga. Statki te będą podtrzymywać stałą komunikację pomiędzy Gdańskiem – Helem – Gdynią i Sopotami oraz od czasu do czasu będą przewoziły pasażerów do portów morza Bałtyckiego.
„Gazeta Gospodarska” z 15 lipca 1928 r.

51 LAT TEMU
Parada tytułów jedynie słusznych
Plany dostaw mleka w pow. kraśnickim są realne i muszą być wykonane
Komitet Gminny w Kraśniczynie musi wiedzieć, że bez planu nie ma politycznego kierownictwa
Spółdzielcy z Cichobuża bronią chłopów indywidualnych przed kułackim wyzyskiem
Z całego kraju płyną zwycięskie meldunki o realizacji zobowiązań podjętych na cześć Święta Wyzwolenia
Tytuły ze „Sztandaru Ludu” z 17 lipca 1952 r.

20 LAT TEMU

Nie ma wody na pustyni a oranżady nad jeziorami
Lato i sezon urlopowo-wakacyjny powtarzają się w naszym kraju od dłuższego czasu. Niestety, tej powtarzalności nie towarzysza działania, które by sprawiały, że miesiąc urlopu nie stanie się pasmem udręk, przekleństw i narzekań (...). PKP nie może sobie poradzić z nawałem pasażerów, handel z napojami chłodzącymi, GS z obsługą rolnictwa w czasie żniw.
„Sztandar Ludu” z 19 lipca 1983 r.

10 LAT TEMU
Partyjny korzec maku
Według rejestrów sądowych 6 bm. zarejestrowanych było w Polsce 216 partii. O istnieniu większości z nich mało kto słyszał. Jest więc Unia Zdrowego Rozsądku i Polska Partia Dobrobytu; dla lubiących anonimowość są partie „X”, F, N czy X-Frakcja Polska. Miłośnikom Ameryki można polecić Forum Proamerykańskie, a miłośnikom własnej ojczyzny – Obóz Wielkiej Polski.
W Zakliczynie ma siedzibę Partia Królewska, a w Poznaniu partia Królestwo Polskie (na czele z królem!). jest Prywatna Partia Obywateli Świata i Partia Wulkan. W Warszawie funkcjonują m.in.: Polska Partia Godności Narodu, Polska Partia Zmotoryzowanych, Katowicki Blok Wsparcia Rzeczypospolitej (KBWE – nie mylić z BBWR), Niezależne Stowarzyszenie Odpowiedzialności i Sprawiedliwości, Partia Obywateli Wolnych, Polska Partia Rock and Rolla, Akcja Radykalna, Partia Dziecka, Narodowa Partia Bezrobotnych, Unia Restytucji Monarchii.
„Dziennik Lubelski” z 16-18 lipca 1993 r.

Pisownia oryginalnaCzytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24