piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Magazyn

Afera w LODR: Dymisja dyrektora po zakrapianej imprezie. Za prywatę

Dodano: 14 listopada 2012, 20:15
Autor: Rafał Panas

W Kraśniczynie można się było raczyć nie tylko kukurydzą (Jacek Świerczyński)
W Kraśniczynie można się było raczyć nie tylko kukurydzą (Jacek Świerczyński)

Tadeusz Solarski, związany z PSL szef Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, podał się wczoraj do dymisji. Tuż po zakrapianej imprezie, na której ośrodek promował firmę jego córki.

Chodzi o wczorajsze spotkanie producentów kukurydzy w Kraśniczynie koło Krasnegostawu. Tam ma swój oddział Solarcorn – firma, której prezesem jest Monika Cegiełka, córka Solarskiego. On sam kładł podwaliny tej firmy w latach 90. Solarcorn chwali się, że jest liderem w sprzedaży nasion kukurydzy i rzepaku. Imprezę zorganizowano w namiocie na placu sąsiadującym z budynkiem firmy.

Jak ustaliliśmy, na spotkanie zapraszali doradcy z LODR, którzy pracują w różnych gminach województwa. Rolnicy dostali od nich ulotki z logo ośrodka, Solarcornu oraz producenta sprzętu rolniczego (współorganizatorzy szkolenia). Program był bogaty: m.in. słowo wstępu Solarskiego, pokaz pracy suszarni kukurydzy, prezentacja doświadczeń polowych różnych firm hodowlanych, a na koniec – pokaz zbioru różnych odmian w gospodarstwie Marcina Solarskiego, syna dyrektora.

Ulotka zachęcała: "W czasie całej imprezy gorące posiłki, m.in. prosię z grilla, napoje zimne i gorące, a także coś dla koneserów mocniejszych trunków i wiele innych atrakcji”.

– Panie, córka z synem ma szukać pracy za granicą? – obruszył się Solarski, kiedy zapytaliśmy go o "rodzinną” imprezę w Kraśniczynie. – Co roku robimy tam praktyczne pokazy, bo nie ma gdzie tego robić. Rolnicy są bardzo zadowoleni, mogli się wiele dowiedzieć. Nie ma mowy o napędzaniu klientów córce, bo rolnik pójdzie kupować tam, gdzie najtaniej.

Alkohol? – Nie było żadnego alkoholu, no może piwo – zapewnia Solarski. Tłumaczy, że ulotka nie jest autorstwa LODR, tylko firm współorganizujących spotkanie. Zaznacza, że ośrodek nie wyłożył na nie ani złotówki.

Byliśmy wczoraj w Kraśniczynie. Na stołach było piwo i wódka. – Nikt by nie przyszedł, gdyby nie było alkoholu. To moja wina, ja zaproponowałam, żeby LODR robił z nami taki pokaz. Jednak zarzuty, że w ten sposób promowana jest moja firma są bzdurne – uważa Monika Cegiełka, szefowa Solarcornu.

LODR podlega marszałkowi województwa. A ten zareagował bardzo szybko. – Dyr. Solarski nie powinien popełniać takich błędów – skomentował imprezę w Kraśniczynie wicemarszałek Sławomir Sosnowski. I dodał: Pan dyrektor powinien przestać pełnić swoją funkcję.

Sosnowski wezwał dyrektora LODR do Lublina. W trakcie spotkania ok. godz. 16 Solarski napisał rezygnację ze stanowiska.

- To dobra, szybka i zdecydowana decyzja marszałka, a takich oczekują mieszkańcy - komentuje Artur Soboń, radny PiS i szef komisji rewizyjnej Sejmiku województwa, która na najbliższym posiedzeniu miała zająć się działalnością LODR.


W zeszłym roku dochód Solarskiego w LODR wyniósł 110 365 zł. Dane pochodzą z jego oświadczenia majątkowego.
Czytaj więcej o:
Gość
Pre
gospodyni domowa Fela
(76) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 kwietnia 2013 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Pre' timestamp='1366909930' post='762941']
Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
[/quote]Gorzej jak za tamtej ,STAREJ KOMUNY, czerwone sQrwysyny szaleją,przymus,75% nie chce tego kitu co POLAKOM wciskają !!!
Rozwiń
Pre
Pre (25 kwietnia 2013 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gospodyni domowa Fela' timestamp='1366872430' post='762662']
Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
[/quote]Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
Rozwiń
gospodyni domowa Fela
gospodyni domowa Fela (25 kwietnia 2013 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Pre' timestamp='1366870772' post='762655']
Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[/quote]Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
Rozwiń
Pre
Pre (25 kwietnia 2013 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gożdzikowa' timestamp='1352970864' post='694062']
AFERA goni AFERĘ. TUSKU jak żyć?????
[/quote] Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
Rozwiń
asystentka Viola
asystentka Viola (25 kwietnia 2013 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ANie-lka' timestamp='1366839496' post='762608']
Słyszałam ze w tej firmie pracują same pociotki. Dlatego tak ciężko się dostać. Pani sekretarka sypiała żeby utrzymać się na stanowisku bo bez wykształcenia jest.
[/quote]Nie było to takie straszne, kilka fajek dziennie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (76)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!