sobota, 20 stycznia 2018 r.

Magazyn

Afera w LODR: Dymisja dyrektora po zakrapianej imprezie. Za prywatę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2012, 20:15
Autor: Rafał Panas

W Kraśniczynie można się było raczyć nie tylko kukurydzą (Jacek Świerczyński)
W Kraśniczynie można się było raczyć nie tylko kukurydzą (Jacek Świerczyński)

Tadeusz Solarski, związany z PSL szef Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, podał się wczoraj do dymisji. Tuż po zakrapianej imprezie, na której ośrodek promował firmę jego córki.

Chodzi o wczorajsze spotkanie producentów kukurydzy w Kraśniczynie koło Krasnegostawu. Tam ma swój oddział Solarcorn – firma, której prezesem jest Monika Cegiełka, córka Solarskiego. On sam kładł podwaliny tej firmy w latach 90. Solarcorn chwali się, że jest liderem w sprzedaży nasion kukurydzy i rzepaku. Imprezę zorganizowano w namiocie na placu sąsiadującym z budynkiem firmy.

Jak ustaliliśmy, na spotkanie zapraszali doradcy z LODR, którzy pracują w różnych gminach województwa. Rolnicy dostali od nich ulotki z logo ośrodka, Solarcornu oraz producenta sprzętu rolniczego (współorganizatorzy szkolenia). Program był bogaty: m.in. słowo wstępu Solarskiego, pokaz pracy suszarni kukurydzy, prezentacja doświadczeń polowych różnych firm hodowlanych, a na koniec – pokaz zbioru różnych odmian w gospodarstwie Marcina Solarskiego, syna dyrektora.

Ulotka zachęcała: "W czasie całej imprezy gorące posiłki, m.in. prosię z grilla, napoje zimne i gorące, a także coś dla koneserów mocniejszych trunków i wiele innych atrakcji”.

– Panie, córka z synem ma szukać pracy za granicą? – obruszył się Solarski, kiedy zapytaliśmy go o "rodzinną” imprezę w Kraśniczynie. – Co roku robimy tam praktyczne pokazy, bo nie ma gdzie tego robić. Rolnicy są bardzo zadowoleni, mogli się wiele dowiedzieć. Nie ma mowy o napędzaniu klientów córce, bo rolnik pójdzie kupować tam, gdzie najtaniej.

Alkohol? – Nie było żadnego alkoholu, no może piwo – zapewnia Solarski. Tłumaczy, że ulotka nie jest autorstwa LODR, tylko firm współorganizujących spotkanie. Zaznacza, że ośrodek nie wyłożył na nie ani złotówki.

Byliśmy wczoraj w Kraśniczynie. Na stołach było piwo i wódka. – Nikt by nie przyszedł, gdyby nie było alkoholu. To moja wina, ja zaproponowałam, żeby LODR robił z nami taki pokaz. Jednak zarzuty, że w ten sposób promowana jest moja firma są bzdurne – uważa Monika Cegiełka, szefowa Solarcornu.

LODR podlega marszałkowi województwa. A ten zareagował bardzo szybko. – Dyr. Solarski nie powinien popełniać takich błędów – skomentował imprezę w Kraśniczynie wicemarszałek Sławomir Sosnowski. I dodał: Pan dyrektor powinien przestać pełnić swoją funkcję.

Sosnowski wezwał dyrektora LODR do Lublina. W trakcie spotkania ok. godz. 16 Solarski napisał rezygnację ze stanowiska.

- To dobra, szybka i zdecydowana decyzja marszałka, a takich oczekują mieszkańcy - komentuje Artur Soboń, radny PiS i szef komisji rewizyjnej Sejmiku województwa, która na najbliższym posiedzeniu miała zająć się działalnością LODR.


W zeszłym roku dochód Solarskiego w LODR wyniósł 110 365 zł. Dane pochodzą z jego oświadczenia majątkowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Pre
gospodyni domowa Fela
(76) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 kwietnia 2013 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Pre' timestamp='1366909930' post='762941']
Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
[/quote]Gorzej jak za tamtej ,STAREJ KOMUNY, czerwone sQrwysyny szaleją,przymus,75% nie chce tego kitu co POLAKOM wciskają !!!
Rozwiń
Pre
Pre (25 kwietnia 2013 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gospodyni domowa Fela' timestamp='1366872430' post='762662']
Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
[/quote]Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
Rozwiń
gospodyni domowa Fela
gospodyni domowa Fela (25 kwietnia 2013 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Pre' timestamp='1366870772' post='762655']
Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[/quote]Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
Rozwiń
Pre
Pre (25 kwietnia 2013 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gożdzikowa' timestamp='1352970864' post='694062']
AFERA goni AFERĘ. TUSKU jak żyć?????
[/quote] Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
Rozwiń
asystentka Viola
asystentka Viola (25 kwietnia 2013 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ANie-lka' timestamp='1366839496' post='762608']
Słyszałam ze w tej firmie pracują same pociotki. Dlatego tak ciężko się dostać. Pani sekretarka sypiała żeby utrzymać się na stanowisku bo bez wykształcenia jest.
[/quote]Nie było to takie straszne, kilka fajek dziennie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (76)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!