Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

14 listopada 2012 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Afera w LODR: Dymisja dyrektora po zakrapianej imprezie. Za prywatę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
8 76 A A
W Kraśniczynie można się było raczyć nie tylko kukurydzą (Jacek Świerczyński)
W Kraśniczynie można się było raczyć nie tylko kukurydzą (Jacek Świerczyński)

Tadeusz Solarski, związany z PSL szef Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, podał się wczoraj do dymisji. Tuż po zakrapianej imprezie, na której ośrodek promował firmę jego córki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o wczorajsze spotkanie producentów kukurydzy w Kraśniczynie koło Krasnegostawu. Tam ma swój oddział Solarcorn – firma, której prezesem jest Monika Cegiełka, córka Solarskiego. On sam kładł podwaliny tej firmy w latach 90. Solarcorn chwali się, że jest liderem w sprzedaży nasion kukurydzy i rzepaku. Imprezę zorganizowano w namiocie na placu sąsiadującym z budynkiem firmy.

Jak ustaliliśmy, na spotkanie zapraszali doradcy z LODR, którzy pracują w różnych gminach województwa. Rolnicy dostali od nich ulotki z logo ośrodka, Solarcornu oraz producenta sprzętu rolniczego (współorganizatorzy szkolenia). Program był bogaty: m.in. słowo wstępu Solarskiego, pokaz pracy suszarni kukurydzy, prezentacja doświadczeń polowych różnych firm hodowlanych, a na koniec – pokaz zbioru różnych odmian w gospodarstwie Marcina Solarskiego, syna dyrektora.

Ulotka zachęcała: "W czasie całej imprezy gorące posiłki, m.in. prosię z grilla, napoje zimne i gorące, a także coś dla koneserów mocniejszych trunków i wiele innych atrakcji”.

– Panie, córka z synem ma szukać pracy za granicą? – obruszył się Solarski, kiedy zapytaliśmy go o "rodzinną” imprezę w Kraśniczynie. – Co roku robimy tam praktyczne pokazy, bo nie ma gdzie tego robić. Rolnicy są bardzo zadowoleni, mogli się wiele dowiedzieć. Nie ma mowy o napędzaniu klientów córce, bo rolnik pójdzie kupować tam, gdzie najtaniej.
Alkohol? – Nie było żadnego alkoholu, no może piwo – zapewnia Solarski. Tłumaczy, że ulotka nie jest autorstwa LODR, tylko firm współorganizujących spotkanie. Zaznacza, że ośrodek nie wyłożył na nie ani złotówki.

Byliśmy wczoraj w Kraśniczynie. Na stołach było piwo i wódka. – Nikt by nie przyszedł, gdyby nie było alkoholu. To moja wina, ja zaproponowałam, żeby LODR robił z nami taki pokaz. Jednak zarzuty, że w ten sposób promowana jest moja firma są bzdurne – uważa Monika Cegiełka, szefowa Solarcornu.

LODR podlega marszałkowi województwa. A ten zareagował bardzo szybko. – Dyr. Solarski nie powinien popełniać takich błędów – skomentował imprezę w Kraśniczynie wicemarszałek Sławomir Sosnowski. I dodał: Pan dyrektor powinien przestać pełnić swoją funkcję.

Sosnowski wezwał dyrektora LODR do Lublina. W trakcie spotkania ok. godz. 16 Solarski napisał rezygnację ze stanowiska.

- To dobra, szybka i zdecydowana decyzja marszałka, a takich oczekują mieszkańcy - komentuje Artur Soboń, radny PiS i szef komisji rewizyjnej Sejmiku województwa, która na najbliższym posiedzeniu miała zająć się działalnością LODR.


W zeszłym roku dochód Solarskiego w LODR wyniósł 110 365 zł. Dane pochodzą z jego oświadczenia majątkowego.

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 19:24
[quote name='Pre' timestamp='1366909930' post='762941']
Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
[/quote]Gorzej jak za tamtej ,STAREJ KOMUNY, czerwone sQrwysyny szaleją,przymus,75% nie chce tego kitu co POLAKOM wciskają !!!
Avatar
Pre / 25 kwietnia 2013 o 19:12
[quote name='gospodyni domowa Fela' timestamp='1366872430' post='762662']
Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
[/quote]Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
Avatar
gospodyni domowa Fela / 25 kwietnia 2013 o 08:47
[quote name='Pre' timestamp='1366870772' post='762655']
Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[/quote]Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
[quote name='Pre' timestamp='1366870772' post='762655']
Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[/quote]Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie. rozwiń
Avatar
Pre / 25 kwietnia 2013 o 08:19
[quote name='Gożdzikowa' timestamp='1352970864' post='694062']
AFERA goni AFERĘ. TUSKU jak żyć?????
[/quote] Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[quote name='Gożdzikowa' timestamp='1352970864' post='694062']
AFERA goni AFERĘ. TUSKU jak żyć?????
[/quote] Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV rozwiń
Avatar
asystentka Viola / 25 kwietnia 2013 o 06:59
[quote name='ANie-lka' timestamp='1366839496' post='762608']
Słyszałam ze w tej firmie pracują same pociotki. Dlatego tak ciężko się dostać. Pani sekretarka sypiała żeby utrzymać się na stanowisku bo bez wykształcenia jest.
[/quote]Nie było to takie straszne, kilka fajek dziennie.
Avatar
ANie-lka / 24 kwietnia 2013 o 23:38
Słyszałam ze w tej firmie pracują same pociotki. Dlatego tak ciężko się dostać. Pani sekretarka sypiała żeby utrzymać się na stanowisku bo bez wykształcenia jest.
Avatar
Bronio / 25 listopada 2012 o 12:00
Tadek to pionek miał posprzątać pałacyk w Rejowcu dla kolesi i tak więc uczynił teraz po co on komu hi
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 12:51
tak się bawią
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 12:41
Podobno solar ma pracować jako doradca, przeciez pozwalniał osoby co kwalifikowały sie na emeryture a sam nie zamierza być emerytem mimo wieku emerytalnego razem z zajacem jedna sitwa.
Avatar
obserwator / 22 listopada 2012 o 20:23
A co wyprawia jego koleżanka Baśka Ś. jako osoba, która została oddelegowania do zarządu LGD zielony pierścień przez Urząd Gminy w Końskowoli i godzinach pracy jeździ na zebrania LGD, nawet na delgacji pojechała na szkolenie zagraniczne, na które zgłosiło ją LGD a pieniądze wzięła z LODR. Teraz czas ją rozliczyć i za robienie na lewo wniosków z Modernizacji.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 19:24
[quote name='Pre' timestamp='1366909930' post='762941']
Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
[/quote]Gorzej jak za tamtej ,STAREJ KOMUNY, czerwone sQrwysyny szaleją,przymus,75% nie chce tego kitu co POLAKOM wciskają !!!
Avatar
Pre / 25 kwietnia 2013 o 19:12
[quote name='gospodyni domowa Fela' timestamp='1366872430' post='762662']
Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
[/quote]Tak, tak !!! Tylko zwróć uwagę, że do poszukiwania i ścigania niepłacących tych abonamentów zaangażowana została Poczta Polska i Urzędy Skarbowe ! Prawda, że ciekawe ?!
Avatar
gospodyni domowa Fela / 25 kwietnia 2013 o 08:47
[quote name='Pre' timestamp='1366870772' post='762655']
Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[/quote]Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie.
[quote name='Pre' timestamp='1366870772' post='762655']
Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[/quote]Z tym abonamentem RTV,to niech się w d.u.p.ę POcałują,nikt nie chce oglądać komunistycznej propagandy w komunistycznych mediach,niech sobie komuniści za kodują swoją telewizję i będzie po problemie. rozwiń
Avatar
Pre / 25 kwietnia 2013 o 08:19
[quote name='Gożdzikowa' timestamp='1352970864' post='694062']
AFERA goni AFERĘ. TUSKU jak żyć?????
[/quote] Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV
[quote name='Gożdzikowa' timestamp='1352970864' post='694062']
AFERA goni AFERĘ. TUSKU jak żyć?????
[/quote] Trzeba jak najdłużej pracować odprowadzając składki i jak najkrócej żyć pobierając świadczenia, to resztę kapitału zgarnie np. ZUS. I jest jeszcze jedna zaleta, po śmierci nie trzeba płacić abonamentu RTV rozwiń
Avatar
asystentka Viola / 25 kwietnia 2013 o 06:59
[quote name='ANie-lka' timestamp='1366839496' post='762608']
Słyszałam ze w tej firmie pracują same pociotki. Dlatego tak ciężko się dostać. Pani sekretarka sypiała żeby utrzymać się na stanowisku bo bez wykształcenia jest.
[/quote]Nie było to takie straszne, kilka fajek dziennie.
Avatar
ANie-lka / 24 kwietnia 2013 o 23:38
Słyszałam ze w tej firmie pracują same pociotki. Dlatego tak ciężko się dostać. Pani sekretarka sypiała żeby utrzymać się na stanowisku bo bez wykształcenia jest.
Avatar
Bronio / 25 listopada 2012 o 12:00
Tadek to pionek miał posprzątać pałacyk w Rejowcu dla kolesi i tak więc uczynił teraz po co on komu hi
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 12:51
tak się bawią
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 12:41
Podobno solar ma pracować jako doradca, przeciez pozwalniał osoby co kwalifikowały sie na emeryture a sam nie zamierza być emerytem mimo wieku emerytalnego razem z zajacem jedna sitwa.
Avatar
obserwator / 22 listopada 2012 o 20:23
A co wyprawia jego koleżanka Baśka Ś. jako osoba, która została oddelegowania do zarządu LGD zielony pierścień przez Urząd Gminy w Końskowoli i godzinach pracy jeździ na zebrania LGD, nawet na delgacji pojechała na szkolenie zagraniczne, na które zgłosiło ją LGD a pieniądze wzięła z LODR. Teraz czas ją rozliczyć i za robienie na lewo wniosków z Modernizacji.
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 0 0

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 5 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 10 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 15

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich