sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Magazyn

Bryczki marszałka

Dodano: 9 sierpnia 2001, 13:06

Aż dwoma samochodami służbowymi - mercedesem klasy E i renault megane classic jeździ marszałek województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski. Ma też dwa telefony komórkowe i zatrudnia dwóch kierowców.

- Obowiązki marszałka wymagają długich wyjazdów - tłumaczy Eugeniusz Polakowski, dyrektor Wydziału Organizacji i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego. - Często zdarza się, że kierowca musi prowadzić samochód przez kilkanaście godzin, a zaraz potem okazuje się, że trzeba znowu gdzieś pilnie jechać. Wtedy prowadzi drugi kierowca. W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski wydał na paliwo do służbowych samochodów 151 tys. zł, a koszty napraw, serwisu i części wyniosły 126 tys. zł.
Służbowe auta mają wszyscy członkowie Zarządu Województwa. Krzysztof Szydłowski i Mirosław Złomaniec jeżdżą daewoo leganzami, Janusz Szpak - peugeotem 406, a Edward Wojtas - oplem vectrą. Samochód wicemarszałka Złomańca ma na liczniku 116 tys. km. Auto wicemarszałka Szydłowskiego - 107 tys. km, a Edwarda Wojtasa - 76 tys. km. Najmniej wyjeździł Janusz Szpak - 71 tys. km. W przeciwieństwie do wicewojewodów, których podróże opisywaliśmy niedawno, członkowie zarządu nie dojeżdżają do pracy spoza Lublina. Marszałek Bratkowski wynajmuje mieszkanie, za które płaci z własnej kieszeni 370 zł miesięcznie. Marszałek ma nie tylko dwa samochody. Od niedawna rozmawia również z dwóch komórek. - Po prostu jego telefon dzwoni bez przerwy. Więc nowy numer daje jedynie wybranym osobom - mówi dyr. Polakowski. Służbowe komórki przysługują jedynie członkom Zarządu Województwa, dyrektorowi Polakowskiemu i jego zastępcy oraz kierowcom. Pozostali dyrektorzy mają prywatne telefony, na które dostają miesięczny limit w wysokości 130 zł. - Ale nawet tego nie wydzwaniają - twierdzi dyr. Polakowski. Żadna z komórek marszałka wczoraj nie odpowiadała. W sekretariacie poinformowano, że marszałek nie ma czasu na rozmowę z nami.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24