poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Magazyn

Aż dwoma samochodami służbowymi - mercedesem klasy E i renault megane classic jeździ marszałek województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski. Ma też dwa telefony komórkowe i zatrudnia dwóch kierowców.

- Obowiązki marszałka wymagają długich wyjazdów - tłumaczy Eugeniusz Polakowski, dyrektor Wydziału Organizacji i Kontroli Urzędu Marszałkowskiego. - Często zdarza się, że kierowca musi prowadzić samochód przez kilkanaście godzin, a zaraz potem okazuje się, że trzeba znowu gdzieś pilnie jechać. Wtedy prowadzi drugi kierowca. W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski wydał na paliwo do służbowych samochodów 151 tys. zł, a koszty napraw, serwisu i części wyniosły 126 tys. zł.
Służbowe auta mają wszyscy członkowie Zarządu Województwa. Krzysztof Szydłowski i Mirosław Złomaniec jeżdżą daewoo leganzami, Janusz Szpak - peugeotem 406, a Edward Wojtas - oplem vectrą. Samochód wicemarszałka Złomańca ma na liczniku 116 tys. km. Auto wicemarszałka Szydłowskiego - 107 tys. km, a Edwarda Wojtasa - 76 tys. km. Najmniej wyjeździł Janusz Szpak - 71 tys. km. W przeciwieństwie do wicewojewodów, których podróże opisywaliśmy niedawno, członkowie zarządu nie dojeżdżają do pracy spoza Lublina. Marszałek Bratkowski wynajmuje mieszkanie, za które płaci z własnej kieszeni 370 zł miesięcznie. Marszałek ma nie tylko dwa samochody. Od niedawna rozmawia również z dwóch komórek. - Po prostu jego telefon dzwoni bez przerwy. Więc nowy numer daje jedynie wybranym osobom - mówi dyr. Polakowski. Służbowe komórki przysługują jedynie członkom Zarządu Województwa, dyrektorowi Polakowskiemu i jego zastępcy oraz kierowcom. Pozostali dyrektorzy mają prywatne telefony, na które dostają miesięczny limit w wysokości 130 zł. - Ale nawet tego nie wydzwaniają - twierdzi dyr. Polakowski. Żadna z komórek marszałka wczoraj nie odpowiadała. W sekretariacie poinformowano, że marszałek nie ma czasu na rozmowę z nami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!