Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

17 kwietnia 2016 r.
17:21

Lubelszczyzna disco polo stoi. "Ma być rytmicznie i równo. To podstawa. "

0 20 A A
Na Feliniadzie dzień poświęcony disco polo cieszy się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem<br />
Na Feliniadzie dzień poświęcony disco polo cieszy się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem

Lubelszczyzna disco polo stoi. Bez tego gatunku nie może obyć się większość przyjęć weselnych. Prężnie funkcjonują dyskoteki specjalizujące się tylko w tym gatunku i ściągające co sobotę tysiące nastolatków z całego regionu. Pojawiają się też nowi twórcy

W naszym województwie funkcjonuje też wiele klubów, które grają niemal wyłącznie disco polo. - Lubelszczyzna tą muzyką stoi. To bardzo łatwo udowodnić. Odkąd jedną z rockowych stacji radiowych zastąpiła taka grającą disco polo, tę stację słuchać wszędzie. Wystarczy wsiąść do dowolnego busa jeżdżącego po regionie, czy wejść do dowolnego sklepu na wsi. Gwarantuje, że jeśli radio jest włączone to leci właśnie to - mówi Agata z Opola Lubelskiego.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 18:01

A co Grechuta ma wspólnego z Lubelszczyzną, przecież on z Krakowa

Grechuta urodził się w Zamościu lubelaku-tępaku.

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 08:09
wiec po co chodzićie na imprezy disco polo skoro wam się nie podoba.
Avatar
Chełmianin N / 21 kwietnia 2016 o 11:19
 PROMOCJA!
Lubelak tępawy Lubelszczyznę promuje,
ale nie wie, gdzie ta ziemia się znajduje.
Od zarania ją szukają i na cud czekają,
kiedy naukowcy manię wielkości uznają.
Lublin status metropolii mieć nie będzie,
a jeżeli tak się stanie, to mina zwiędnie
i to będzie cud, że zniknie wywyższanie
no i nastąpi ludków i firm emigrowanie.
Morał: zadufane i  zarozumiałe pismaki
więcej nauki, bo w główce macie braki!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 
 
 PROMOCJA!
Lubelak tępawy Lubelszczyznę promuje,
ale nie wie, gdzie ta ziemia się znajduje.
Od zarania ją szukają i na cud czekają,
kiedy naukowcy manię wielkości uznają.
Lublin status metropolii mieć nie będzie,
a jeżeli tak się stanie, to mina zwiędnie
i to będzie cud, że zniknie wywyższanie
no i nastąpi ludków i firm emigrowanie.
Morał: zadufane i  zarozumiałe pismaki
więcej nauki, bo w główce macie braki!
rozwiń
Avatar
lubelak / 21 kwietnia 2016 o 02:09

Jest mi wstyd że takim shitem ktoś próbuje promować Lubelszczyznę kiedyś ostoję muzyki najwyższych lotów (Grechuta, Budka, Bajm i wielu innych) osobiście nie cierpię tego muzycznopodobnego tworu i niech wieś słucha tego disco w poloo. Gdzie są lekcje muzyki w szkołach gdzie nauczyciele ciemny lud bez ludzi światłych stacza się w otchłań bezguścia a politycy i samorządowcy obcinając wydatki na kulturę wyższych lotów narażają nas na kpiny cywilizowanego świata.

Jest mi wstyd że takim shitem ktoś próbuje promować Lubelszczyznę kiedyś ostoję muzyki najwyższych lotów (Grechuta, Budka, Bajm i wielu innych) osobiście nie cierpię tego muzycznopodobnego tworu i niech wieś słucha tego disco w poloo. Gdzie są lekcje muzyki w szkołach gdzie nauczyciele ciemny lud bez ludzi światłych stacza się w otchłań bezguścia a politycy i samorządowcy obcinając wydatki na kulturę wyższych lotów narażają nas na kpiny cywilizowanego świata.

A co Grechuta ma wspólnego z Lubelszczyzną, przecież on z Krakowa

A co Grechuta ma wspólnego z Lubelszczyzną, przecież on z Krakowa

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 18 kwietnia 2016 o 16:15
DISCO POLO TĘPAKA!
Tępak wycofuje wpisy rytmicznie i równa,
bo jego główka jest wysoce tępa i durna.
Pan Wiejak niech do tępaka się dobierze,
bo naczelny pisał pismo w dobrej wierze
a gdy prywata w tym cyrku udział bierze
to trzeba pisać o takim cwanym frajerze!
Prywatna duma i obłuda, to wrzód kraju,
który za kasę niszczy mądrość tego kraju.
Morał taki: Kasperska, to lubelski gamoń,
i może być zależny, że ma klapki jak koń.
 
Avatar
patriotus debilus / 18 kwietnia 2016 o 12:27

Disco Polo jest muzą zrozumiałą dla każdego i bez inteligenckiego nadęcia! Każdy słucha z przyjemnością i może wyobrazić sobie lepsze życie niż to, co zaproponowali nam PO-kemony i Kodziaze! Muza dla Polaka co to nie ma zamiaru klękać przed jakimś niedorobionym palantem co śpiewa w obcym i udaje wielkiego! Tutaj jest Polska i naród sól tej ziemi oddany sprawie .


A teraz odejdz od komputera i wyjdz z pokoju pielegniarek, bo cie juz po wszystkich oddziałach w abramowicach szukaja, oj chyba znowu bedzie kaftan i lewatywa.

A teraz odejdz od komputera i wyjdz z pokoju pielegniarek, bo cie juz po wszystkich oddziałach w abramowicach szukaja, oj chyba znowu bedzie kaftan i lewatywa. rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2016 o 11:53

Jeżeli na taką muzykę samorządy skazują mieszkańców na imprezach gminnych to o czym tu mówić?

Avatar
jOOj / 18 kwietnia 2016 o 09:42

"Piszcie donosy do Brukseli, że Polacy lubią wpadający w ucho rytm i życiowe teksty..".

...tylko ten "lepszy sort" Polaków... lubi jak mu coś do ucha wpada...

Avatar
jOOj / 18 kwietnia 2016 o 09:39

Disco Polo jest muzą zrozumiałą dla każdego i bez inteligenckiego nadęcia! Każdy słucha z przyjemnością i może wyobrazić sobie lepsze życie 

Jeśli dla ciebie zrozumiały jest jedynie rytm "umpa umpa" bez jakichkolwiek oznak kompozycji melodycznej to twoja sprawa ale nie mów że jest to "muza" bo nie jest... i "dla każdego", bo tylko dla "wybrańców"... to że was widać na tych spędach to nie znaczy że jesteście w większości bo większość ludzi słucha różnych gatunków muzyki ale prywatnie i nie narzuca jej innym... Co ma to wspólnego z "lepszym życiem"..? że się nawalisz co sobotę...? A nawiązanie do polityki zdradza całkowicie twój profil psychologiczny... 

Jeśli dla ciebie zrozumiały jest jedynie rytm "umpa umpa" bez jakichkolwiek oznak kompozycji melodycznej to twoja sprawa ale nie mów że jest to "muza" bo nie jest... i "dla każdego", bo tylko dla "wybrańców"... to że was widać na tych spędach to nie znaczy że jesteście w większości bo większość ludzi słucha różnych gatunków muzyki ale prywatnie i nie narzuca jej innym... Co ma to wspólnego z "lepszym życiem"..? że się nawalisz co sobotę...? A nawiązanie do polityki zdradza całkowicie twój profil psychologiczny... 

rozwiń
Avatar
Dumny polak... / 18 kwietnia 2016 o 09:31

Piszcie donosy do Brukseli, że Polacy lubią wpadający w ucho rytm i życiowe teksty. Może Tusek chytrusek się nad wami ulituje i zabroni nam własnej kultury pod groźbą odebrania dotacji z funduszu ... Polska posiada prawo do własnej niezależnej od nikogo narracji kulturalnej i kulturotwórczej na najwyższym poziomie zintegrowania ze społeczeństwem chrześcijańskim!

Avatar
Gość / 7 maja 2016 o 18:01

A co Grechuta ma wspólnego z Lubelszczyzną, przecież on z Krakowa

Grechuta urodził się w Zamościu lubelaku-tępaku.

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 08:09
wiec po co chodzićie na imprezy disco polo skoro wam się nie podoba.
Avatar
Chełmianin N / 21 kwietnia 2016 o 11:19
 PROMOCJA!
Lubelak tępawy Lubelszczyznę promuje,
ale nie wie, gdzie ta ziemia się znajduje.
Od zarania ją szukają i na cud czekają,
kiedy naukowcy manię wielkości uznają.
Lublin status metropolii mieć nie będzie,
a jeżeli tak się stanie, to mina zwiędnie
i to będzie cud, że zniknie wywyższanie
no i nastąpi ludków i firm emigrowanie.
Morał: zadufane i  zarozumiałe pismaki
więcej nauki, bo w główce macie braki!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.
Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 
 
 PROMOCJA!
Lubelak tępawy Lubelszczyznę promuje,
ale nie wie, gdzie ta ziemia się znajduje.
Od zarania ją szukają i na cud czekają,
kiedy naukowcy manię wielkości uznają.
Lublin status metropolii mieć nie będzie,
a jeżeli tak się stanie, to mina zwiędnie
i to będzie cud, że zniknie wywyższanie
no i nastąpi ludków i firm emigrowanie.
Morał: zadufane i  zarozumiałe pismaki
więcej nauki, bo w główce macie braki!
rozwiń
Avatar
lubelak / 21 kwietnia 2016 o 02:09

Jest mi wstyd że takim shitem ktoś próbuje promować Lubelszczyznę kiedyś ostoję muzyki najwyższych lotów (Grechuta, Budka, Bajm i wielu innych) osobiście nie cierpię tego muzycznopodobnego tworu i niech wieś słucha tego disco w poloo. Gdzie są lekcje muzyki w szkołach gdzie nauczyciele ciemny lud bez ludzi światłych stacza się w otchłań bezguścia a politycy i samorządowcy obcinając wydatki na kulturę wyższych lotów narażają nas na kpiny cywilizowanego świata.

Jest mi wstyd że takim shitem ktoś próbuje promować Lubelszczyznę kiedyś ostoję muzyki najwyższych lotów (Grechuta, Budka, Bajm i wielu innych) osobiście nie cierpię tego muzycznopodobnego tworu i niech wieś słucha tego disco w poloo. Gdzie są lekcje muzyki w szkołach gdzie nauczyciele ciemny lud bez ludzi światłych stacza się w otchłań bezguścia a politycy i samorządowcy obcinając wydatki na kulturę wyższych lotów narażają nas na kpiny cywilizowanego świata.

A co Grechuta ma wspólnego z Lubelszczyzną, przecież on z Krakowa

A co Grechuta ma wspólnego z Lubelszczyzną, przecież on z Krakowa

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 18 kwietnia 2016 o 16:15
DISCO POLO TĘPAKA!
Tępak wycofuje wpisy rytmicznie i równa,
bo jego główka jest wysoce tępa i durna.
Pan Wiejak niech do tępaka się dobierze,
bo naczelny pisał pismo w dobrej wierze
a gdy prywata w tym cyrku udział bierze
to trzeba pisać o takim cwanym frajerze!
Prywatna duma i obłuda, to wrzód kraju,
który za kasę niszczy mądrość tego kraju.
Morał taki: Kasperska, to lubelski gamoń,
i może być zależny, że ma klapki jak koń.
 
Avatar
patriotus debilus / 18 kwietnia 2016 o 12:27

Disco Polo jest muzą zrozumiałą dla każdego i bez inteligenckiego nadęcia! Każdy słucha z przyjemnością i może wyobrazić sobie lepsze życie niż to, co zaproponowali nam PO-kemony i Kodziaze! Muza dla Polaka co to nie ma zamiaru klękać przed jakimś niedorobionym palantem co śpiewa w obcym i udaje wielkiego! Tutaj jest Polska i naród sól tej ziemi oddany sprawie .


A teraz odejdz od komputera i wyjdz z pokoju pielegniarek, bo cie juz po wszystkich oddziałach w abramowicach szukaja, oj chyba znowu bedzie kaftan i lewatywa.

A teraz odejdz od komputera i wyjdz z pokoju pielegniarek, bo cie juz po wszystkich oddziałach w abramowicach szukaja, oj chyba znowu bedzie kaftan i lewatywa. rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2016 o 11:53

Jeżeli na taką muzykę samorządy skazują mieszkańców na imprezach gminnych to o czym tu mówić?

Avatar
jOOj / 18 kwietnia 2016 o 09:42

"Piszcie donosy do Brukseli, że Polacy lubią wpadający w ucho rytm i życiowe teksty..".

...tylko ten "lepszy sort" Polaków... lubi jak mu coś do ucha wpada...

Avatar
jOOj / 18 kwietnia 2016 o 09:39

Disco Polo jest muzą zrozumiałą dla każdego i bez inteligenckiego nadęcia! Każdy słucha z przyjemnością i może wyobrazić sobie lepsze życie 

Jeśli dla ciebie zrozumiały jest jedynie rytm "umpa umpa" bez jakichkolwiek oznak kompozycji melodycznej to twoja sprawa ale nie mów że jest to "muza" bo nie jest... i "dla każdego", bo tylko dla "wybrańców"... to że was widać na tych spędach to nie znaczy że jesteście w większości bo większość ludzi słucha różnych gatunków muzyki ale prywatnie i nie narzuca jej innym... Co ma to wspólnego z "lepszym życiem"..? że się nawalisz co sobotę...? A nawiązanie do polityki zdradza całkowicie twój profil psychologiczny... 

Jeśli dla ciebie zrozumiały jest jedynie rytm "umpa umpa" bez jakichkolwiek oznak kompozycji melodycznej to twoja sprawa ale nie mów że jest to "muza" bo nie jest... i "dla każdego", bo tylko dla "wybrańców"... to że was widać na tych spędach to nie znaczy że jesteście w większości bo większość ludzi słucha różnych gatunków muzyki ale prywatnie i nie narzuca jej innym... Co ma to wspólnego z "lepszym życiem"..? że się nawalisz co sobotę...? A nawiązanie do polityki zdradza całkowicie twój profil psychologiczny... 

rozwiń
Avatar
Dumny polak... / 18 kwietnia 2016 o 09:31

Piszcie donosy do Brukseli, że Polacy lubią wpadający w ucho rytm i życiowe teksty. Może Tusek chytrusek się nad wami ulituje i zabroni nam własnej kultury pod groźbą odebrania dotacji z funduszu ... Polska posiada prawo do własnej niezależnej od nikogo narracji kulturalnej i kulturotwórczej na najwyższym poziomie zintegrowania ze społeczeństwem chrześcijańskim!