czwartek, 22 marca 2018 r.

Magazyn

Dziennik pełen interakcji

  Edytuj ten wpis

Dziennik On Line zawiera podstrony, na których umieszczamy informacje ze wszystkich stałych dodatków
Dziennik On Line zawiera podstrony, na których umieszczamy informacje ze wszystkich stałych dodatków

Forum dyskusyjne, interaktywne ankiety, możliwość komentowania na bieżąco artykułów, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Czytelników odwiedzających nowy serwis internetowy Dziennika Wschodniego.

Naszą gazetę w Internecie można czytać już od czterech lat. W 1997 roku zbudowało ją dwóch zapaleńców - Tomek Gałęzowski i Krzysztof Papierz - którzy zajmowali się obsługą naszej naświetlarki, a pracę w Internecie traktowali raczej jako hobby. Była to prosta witryna napisana w języku HTML, na której pojawiały się jedynie najciekawsze artykuły, jakie ukazywały się w wydaniu drukowanym.
Witrynę powoli rozbudowywaliśmy. Dziś stanowi ona potężny serwis informacyjny, w którym, oprócz wiadomości bieżących, znajdziemy wszystkie aktualne dodatki do gazety tj. Moto, Dom, Sport czy Praca i Pieniądze. Z Internetu dowiemy się także wiele o samej gazecie. Są tu informacje o wydawnictwie, adresy e - mail i numery telefonów redaktorów, cenniki reklam i ogłoszeń drobnych itp. Jest też wiele informacji praktycznych o naszym regionie. Znajdziemy tu np. adresy najważniejszych instytucji czy telefony alarmowe, a przede wszystkim linki do wybranych witryn związanych z Lubelszczyzną.
Podobnie jak wydanie papierowe, tak i internetowe staramy się ciągle udoskonalać, starając się spełniać oczekiwania nawet najbardziej wybrednych Czytelników. I tak np. na początku tego roku wprowadziliśmy działy, w których umieszczamy informacje lokalne, dzięki czemu staliśmy się pierwszym codziennym serwisem internetowym publikującym wiadomości z okolic Białej Podlaskiej, Chełma, Zamościa oraz terenów starego województwa lubelskiego. Miesiąc później wystartowaliśmy z czatem, na którym nasz redaktor naczelny spotkał się ze studentami KUL. Podczas świąt wielkanocnych w specjalnym okienku można było oglądać na żywo panoramę centrum Lublina. Obraz pochodził ze specjalnej kamery należącej do Urzędu Miejskiego w Lublinie.

Postanowiliśmy ponownie stawić czoła bardzo szybko rozwijającym się trendom na rynku internetowych informacji. Serwis został w całości przebudowany. Przebudowaliśmy nie tylko jego design, ale i wprowadziliśmy interaktywne narzędzia, jakimi posługują się nowoczesne gazety w Europie i Stanach Zjednoczonych. Oddajemy w Państwa ręce Dziennik On Line, który nie jest już statyczną witryną, aktualizowaną raz na dobę, lecz w pełni wygodnym w nawigacji, dynamicznym serwisem, błyskawicznie reagującym - jeśli potrzeba, zmieniającym się nawet z minuty na minutę.

Wirtualni Czytelnicy

Najwięcej Czytelników internetowego wydania naszej gazety mieszka na terenie Lubelszczyzny. Dziennik On Line umożliwia im np. czytanie gazety nawet wówczas, gdy przebywają poza województwem lubelskim.
Czytają nas także osoby na stałe mieszkające w zakątkach kraju od Lublina oddalonych o setki kilometrów, obywatele wszystkich państw Europy, większości państw amerykańskich, Australii, a także tak egzotycznych krajów jak np. Republika Południowej Afryki czy Japonia.
Kim oni są i czego szukają w naszej gazecie? Najczęściej pochodzą z Lubelszczyzny i w pewnym czasie wyemigrowali z kraju. Dziennik Wschodni On Line jest dla nich jedyną możliwością śledzenia na bieżąco wydarzeń z ich rodzinnych stron.
- Wielkie dzięki za wyniki V ligi lubelskiej w piłce nożnej - pisze do nas nasz Czytelnik, na stałe mieszkający w Australii. Tego typu pocztę dostajemy bardzo często.
Codziennie nasze internetowe wydanie czyta około 1000 osób. Dotychczas odnotowaliśmy ponad 450 tys. odwiedzin. Liczba ta systematycznie wzrasta. Posiadamy jedną z najpopularniejszych witryn na Lubelszczyźnie.

Domeny, z których czyta nas
najwięcej internautów
.pl (Polska) 63,9%
adres IP 19.75%
.net (NET) 5,83%
.com (komercyjne, USA) 4,71%
.ca (Kanada) 1,7 %
.au (Austrralia) 0,68%
.edu (edukacyjne USA) 0,65%
.de (Niemcy) 0,49%
.se (Szwecja) 0,25%
.uk (Wielka Brytania) 0,22%
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!