Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

18 kwietnia 2008 r.
15:06
Edytuj ten wpis

Jabłkowe drzewo atakuje

0 1 A A

Pomysł na zespół to wizja i zarazem moje marzenie - mówi Michał Kusz, założyciel zespołu Apple Tree

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak twierdzi, muzyka jest potrzebna każdemu do życia, tylko dla jednego jest to tylko rozrywka, a dla drugiego sens życia.

Z życia muzyką i z muzyki Michał Kusz postanowił razem z Natalią Nadolską zainwestować pieniądze w sprzęt studyjny i zawalczyć o swoje marzenia.

Tak zrodził się pomysł na Apple Tree. Zespół zakwalifikował się do ostatniego III etapu konkursu festiwalu Coke Live Fresh Noise. To, czy wygra, zależy od internautów.

Ci już pokazali, że "jabłkowe drzewo” im się podoba - Apple Tree pokonało kilkuset konkurentów do występu na wielkim festiwalu. Wszyscy członkowie Apple Tree są z Chełma, połowa zespołu mieszka obecnie w Warszawie, co uniemożliwia częste próby.

Zespół zakwalifikował się do ostatniego III etapu Coke Live Fresh Noise i ma szansę na wygranie sporych pieniędzy i występ na jednym z największych festiwali w Europie.

Michał Kusz - klawisze, trąbka, produkcja

Jestem producentem, grajkiem i kompozytorem. Muzyka towarzyszy mi od małego, gdy miałem 9 lat mój szwagier zaraził mnie miłością do starego amerykańskiego rapu, wtedy też poszedłem do szkoły muzycznej na gitarę, a potem przerzuciłem się na trąbkę. Do szkoły muzycznej chodziłem przez 9 lat i stwierdziłem, że nic się tam nie nauczyłem. Zrezygnowałem i postanowiłem, że będę uczył się muzyki
na własną rękę.

Natalia Nadolska - wokal

Moja pierwsza przygoda z muzyką, a ściślej mówiąc ze śpiewaniem zaczęła się kilkanaście lat temu po obejrzeniu filmu "Bodyguard” z Whitney Houston w roli głównej.

Wtedy maniakalnie zaczęłam słuchać jej płyt. Jej piosenki śpiewałam pod nosem. Wtedy też po raz pierwszy zafascynowała mnie czarna muzyka. Przez kolejnych kilka lat przesłuchiwałam rożne style muzyki od r&b, metalu, rapu, popu, aż w końcu zatrzymałam swoje poszukiwania muzyczne na soulu.

Ola Warchoł - wokal

Pamiętam, jak w wieku 6 lat śpiewałam do mikrofonu od wieży i nagrywałam się na kasetach już wtedy wymyślając pierwsze piosenki. Do dzisiaj mam je zakopane w szafie. To były moje początki.

Rozpiętość muzyki, która kiedykolwiek miała na mnie wpływ, jest bardzo duża, począwszy od ballad Christiny Aguilery, nieziemskich linii melodycznych Eryki Badu do muzyki rockowej, w której spędziłam większość młodzieńczych lat i za sprawą właśnie tej muzyki skupiałam się na głębokości tekstów.

Kuba Skibiński - bas

Nie lubię o sobie dużo mówić, moje granie powinno mówić za mnie. Zakochałem się w basie w wieku 16 lat. Skończyłem szkołę muzyczną I stopnia w Chełmie w klasie kontrabasu.

Nie mogę się jeszcze pochwalić osiągnięciami muzycznymi. Ale coś czuję, choć może nie będę skromny, że z Apple Tree może nam się udać.

Łukasz Kucharuk - gitara

Swoją przygodę z muzyką zacząłem w wieku ośmiu lat, kiedy rodzice zdecydowali się posłać mnie do szkoły muzycznej na fortepian, za co jestem im bardzo wdzięczny.

Później zainteresowałem się gitarą. Pamiętałem słowa taty, który zawsze powtarzał i twierdził, że Hendrix był "wariatem” jeśli chodzi o gitarę. I tak to się zaczęło.

Maciek Tereszkiewicz - rap

Moja przygoda z muzyką zaczęła się od tego, że po prośbach Michała Kusza zaczęliśmy nagrywać dla żartów jakieś numery. Michał stwierdził, że mam świetną barwę głosu do rapu i tak się uwziął, że teraz muszę wykorzystać swój talent. A że nienawidzę słowa hip-hopowiec i nie wiem, co za biały głupek to wymyślił, teraz mogę to wyrazić w tekstach.

Marcin Grzesiuk - trąbka, chórki, drugi klawisz

Muzyką zacząłem interesować się dopiero na początku szkoły średniej, kiedy przypadkiem trafiłem do chóru szkoły muzycznej w Chełmie. Tam poznałem ludzi, którzy imponowali mi i inspirowali. Wybór padł na trąbkę.

Kamil Kucharuk - perkusja

Z perkusją mam do czynienia od małego. Studiowałem perkusję w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Udało mi się współpracować z takimi postaciami jak Krzesimir Dębski czy Ryszard Bazarnik. Mój bagaż muzyczny jest spory, a muzyka jest moim zawodem.

GŁOSOWANIE

Na stronie http://www.coke.pl/cokelivefreshnoise/ProfilArtysty.aspx?musicArtistID=1909 są tylko szkice utworów Apple Tree, które jednak okazały się na tyle dobre, żeby przejść dalej. Zespół prosi wszystkich o głosy, które będzie można oddawać na stronie powyżej od 16 do 30 maja. Wystarczy tylko się zalogować na stronie http://www.coke.pl/cokelivefreshnoise/

Posłuchaj Apple Tree: www.myspace.com/newapplemusic.

Pozostałe informacje

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium