niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Magazyn

Jedz zdrowo, ruszaj się żwawo

Dodano: 12 grudnia 2002, 14:28
Autor: (MAD.)

Hipokrates twierdził, że jedzenie jest rzeczą ludzką, a trawienie boską. A jak trawimy? Co druga kobieta i co czwarty mężczyzna mają z tym problemy. Dlaczego? Winę przede wszystkim ponosi fatalny sposób odżywiania i brak ruchu.Coraz większe tempo wymaga korzystania z samochodu. Jemy hamburgery, pizzę, zupki z proszku – to nie służy żołądkowi. Z czasem zachwiana zostaje równowaga bakteryjna w systemie trawiennym, zwiększa się ilość bakterii chorobotwórczych, a to zaburza perystaltykę jelit. Ten stan prowadzi nie tylko do zaburzeń trawiennych. Powoduje napięcia psychiczne, niepokój, rozdrażnienie, bóle głowy, przygnębienie.
Na usprawnienie pracy jelit najlepsza będzie dieta bogata w błonnik. Musi zawierać duże ilości kaszy, pieczywa razowego, warzyw i owoców. Na pewno warto wzbogacić organizm w sprzyjające zdrowiu bakterie kwasu mlekowego. Trzeba spożywać jogurt, można sięgnąć po gotowe preparaty dostępne w aptekach. Należy zapomnieć o hamburgerach i słodyczach. Trzeba wygospodarować czas, aby posiłek jeść powoli i nie myśleć o stresujących sytuacjach i wydarzeniach.
Niezbędny jest ruch. Minimum to codzienny spacer. Poprawi trawienie i ogólną kondycję. Długotrwałe dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób – nerwic i wrzodów żołądka, coraz częściej lekarze diagnozują nowotwory jelit.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24