Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

12 września 2015 r.
13:13

Kryminalny Lublin: Kieszonkowcy z czasów PRL

0 11 A A
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Przed laty zawsze mogli liczyć na obfity łup: gotówkę. Bo nie było wtedy ani kart kredytowych, ani kont bankowych. Mieli swoje ulubione miejsca, szkolili się na Starym Mieście, a od czasu do czasu jeździli na gościnne występy.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 15:22
To byli wtedy Królowie Życia.
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 10:13

 Napisano wczoraj, 16:36 PM   - to ten ..... rozczula się nad drobnymi ciułaczami, widocznie sam ma w tym interes aby więcej brać i jemu braknie bo ci drobni ciułacze nie odprowadzają podatków, 

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 05:18
Dlaczego rozczulacie sie nad drobnymi ciulaczami A rekiny odplywaja w dostatku Czy dlatego ze ci Drudzy maja mocne plecy
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 17:36
do tego frajera który chwali handel papierosami pod halą Nova,baran to cię zrobił przez przypadek jak resztki chorej spermy upadły tam gdzie trzeba,tak bronisz tych z pod hali pewnie sam nim jesteś..podatki płacić i legalny handel a nie szara strefa,co uczciwa praca uwłacza twojej godności?
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 15:11
Recepta na sukces ; kraść miliony i 30% odkładać na prawników i kaucje sądowe. Potem za te kradzione odłożone wykupić się w sądzie i jak juz zrobi się zbyt głośno wyjechać z kraju i żyć na bogato do końca życia.
Avatar
kecaj / 12 września 2015 o 14:24

przeszkadzja tym ze okradaja nas wszystkich jak ci na gorze.W innych krajach lapia nie tylko takich cwaniakow z bazaru ale i tych co pala. Przykladem tego jest Szwajcaria.

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 14:18
Mylisz się chłopcze.Nie rozumiesz tego, że to władza doprowadziła do tego (podnosząc ceny na wyroby tytoniowe pod "niebo")-a wpływy do budżetu z tego powodu spadły.Ucz się, ucz myślenia logicznego. Rząd też się uczy, ale na błędach.Za ich błędy płacimy my-my "wszystczy".Ty też.Nikt mnie zmusi abym kupował krajowe po cenach niebotycznych i w ten sposób popierał głupie "zagrania" władzy.To również powoduje rozłożenie naszego rodzimego rynku tytoniowego (też rolnictwo) na "łopatki".Myślenie logiczne jest bardzo potrzebne szczególnie młodemu pokoleniu.Jest dawne powiedzenie- "skocz po rozum do głowy i nie wracaj z pustymi rękami".AKTUALNE i dzisiaj.
Mylisz się chłopcze.Nie rozumiesz tego, że to władza doprowadziła do tego (podnosząc ceny na wyroby tytoniowe pod "niebo")-a wpływy do budżetu z tego powodu spadły.Ucz się, ucz myślenia logicznego. Rząd też się uczy, ale na błędach.Za ich błędy płacimy my-my "wszystczy".Ty też.Nikt mnie zmusi abym kupował krajowe po cenach niebotycznych i w ten sposób popierał głupie "zagrania" władzy.To również powoduje rozłożenie naszego rodzimego rynku tytoniowego (też rolnictwo) na "łopatki".Myślenie logiczne jest ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 14:12

teraz za to są handlarze papierosami z którymi lubelska policja pomimo upływu czasu nie jest w stanie nic zrobić...hala Nova i inne znane miejsca,może by tak wezwać antyterorystów,os tatnio ćwiczyli w okolicy

no i bardzo dobrze, a kto ci baranie karze kupować,przecież oni za te papierosy zapłacili kupując, nie kradli, a że sprzedają bez podatku vat, no i dobrze, bo w tym pierdolonym kraju to uczciwi klepią biedę. Oni nikogo nie okradli, a, że państwo okradają, to przynajmniej na górze będą mieć mnie do zagarnięcia dla siebie. 

no i bardzo dobrze, a kto ci baranie karze kupować,przecież oni za te papierosy zapłacili kupując, nie kradli, a że sprzedają bez podatku vat, no i dobrze, bo w tym pierdolonym kraju to uczciwi klepią biedę. Oni nikogo nie okradli, a, że państwo okradają, to przynajmniej na górze będą mieć mnie do zagarnięcia dla siebie. 

rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 14:09

kiedyś kradli parę groszy, bo nikt w portfelu przy sobie na co dzień nie nosił milionów, a teraz zapier***ają miliony z cudzych kont i pieprzony rząd nie umie nic z tym zrobić, widocznie ma w tym interes. Także teraz żyje ten co kradnie, bo za komuny to nawet pijak dostawał nakaz pracy, a teraz żyją ci co umieją kombinować, kraść, uczciwi klepią biedę, tak jak ja po 36 latach pracy mam najniższą krajową, gdzie ja z rodziną żyjemy biednie, bo moi rodzice nie nauczyli mnie kraść o co mam do nich pretensje, ze źle mnie wychowali, ponieważ kazali abym była uczciwa.

kiedyś kradli parę groszy, bo nikt w portfelu przy sobie na co dzień nie nosił milionów, a teraz zapier***ają miliony z cudzych kont i pieprzony rząd nie umie nic z tym zrobić, widocznie ma w tym interes. Także teraz żyje ten co kradnie, bo za komuny to nawet pijak dostawał nakaz pracy, a teraz żyją ci co umieją kombinować, kraść, uczciwi klepią biedę, tak jak ja po 36 latach pracy mam najniższą krajową, gdzie ja z rodziną żyjemy biednie, bo moi rodzice nie nauczyli mnie kraść o co mam do nich pretensje, ze źle mnie wychowali, ponieważ ka... rozwiń

Avatar
Arystoteles / 12 września 2015 o 14:04

teraz za to są handlarze papierosami z którymi lubelska policja pomimo upływu czasu nie jest w stanie nic zrobić...hala Nova i inne znane miejsca,może by tak wezwać antyterorystów,os tatnio ćwiczyli w okolicy

A w czym Ci przeszkadzją handlarze papierosami?

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 15:22
To byli wtedy Królowie Życia.
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 10:13

 Napisano wczoraj, 16:36 PM   - to ten ..... rozczula się nad drobnymi ciułaczami, widocznie sam ma w tym interes aby więcej brać i jemu braknie bo ci drobni ciułacze nie odprowadzają podatków, 

Avatar
Gość / 13 września 2015 o 05:18
Dlaczego rozczulacie sie nad drobnymi ciulaczami A rekiny odplywaja w dostatku Czy dlatego ze ci Drudzy maja mocne plecy
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 17:36
do tego frajera który chwali handel papierosami pod halą Nova,baran to cię zrobił przez przypadek jak resztki chorej spermy upadły tam gdzie trzeba,tak bronisz tych z pod hali pewnie sam nim jesteś..podatki płacić i legalny handel a nie szara strefa,co uczciwa praca uwłacza twojej godności?
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 15:11
Recepta na sukces ; kraść miliony i 30% odkładać na prawników i kaucje sądowe. Potem za te kradzione odłożone wykupić się w sądzie i jak juz zrobi się zbyt głośno wyjechać z kraju i żyć na bogato do końca życia.
Avatar
kecaj / 12 września 2015 o 14:24

przeszkadzja tym ze okradaja nas wszystkich jak ci na gorze.W innych krajach lapia nie tylko takich cwaniakow z bazaru ale i tych co pala. Przykladem tego jest Szwajcaria.

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 14:18
Mylisz się chłopcze.Nie rozumiesz tego, że to władza doprowadziła do tego (podnosząc ceny na wyroby tytoniowe pod "niebo")-a wpływy do budżetu z tego powodu spadły.Ucz się, ucz myślenia logicznego. Rząd też się uczy, ale na błędach.Za ich błędy płacimy my-my "wszystczy".Ty też.Nikt mnie zmusi abym kupował krajowe po cenach niebotycznych i w ten sposób popierał głupie "zagrania" władzy.To również powoduje rozłożenie naszego rodzimego rynku tytoniowego (też rolnictwo) na "łopatki".Myślenie logiczne jest bardzo potrzebne szczególnie młodemu pokoleniu.Jest dawne powiedzenie- "skocz po rozum do głowy i nie wracaj z pustymi rękami".AKTUALNE i dzisiaj.
Mylisz się chłopcze.Nie rozumiesz tego, że to władza doprowadziła do tego (podnosząc ceny na wyroby tytoniowe pod "niebo")-a wpływy do budżetu z tego powodu spadły.Ucz się, ucz myślenia logicznego. Rząd też się uczy, ale na błędach.Za ich błędy płacimy my-my "wszystczy".Ty też.Nikt mnie zmusi abym kupował krajowe po cenach niebotycznych i w ten sposób popierał głupie "zagrania" władzy.To również powoduje rozłożenie naszego rodzimego rynku tytoniowego (też rolnictwo) na "łopatki".Myślenie logiczne jest ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 14:12

teraz za to są handlarze papierosami z którymi lubelska policja pomimo upływu czasu nie jest w stanie nic zrobić...hala Nova i inne znane miejsca,może by tak wezwać antyterorystów,os tatnio ćwiczyli w okolicy

no i bardzo dobrze, a kto ci baranie karze kupować,przecież oni za te papierosy zapłacili kupując, nie kradli, a że sprzedają bez podatku vat, no i dobrze, bo w tym pierdolonym kraju to uczciwi klepią biedę. Oni nikogo nie okradli, a, że państwo okradają, to przynajmniej na górze będą mieć mnie do zagarnięcia dla siebie. 

no i bardzo dobrze, a kto ci baranie karze kupować,przecież oni za te papierosy zapłacili kupując, nie kradli, a że sprzedają bez podatku vat, no i dobrze, bo w tym pierdolonym kraju to uczciwi klepią biedę. Oni nikogo nie okradli, a, że państwo okradają, to przynajmniej na górze będą mieć mnie do zagarnięcia dla siebie. 

rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 14:09

kiedyś kradli parę groszy, bo nikt w portfelu przy sobie na co dzień nie nosił milionów, a teraz zapier***ają miliony z cudzych kont i pieprzony rząd nie umie nic z tym zrobić, widocznie ma w tym interes. Także teraz żyje ten co kradnie, bo za komuny to nawet pijak dostawał nakaz pracy, a teraz żyją ci co umieją kombinować, kraść, uczciwi klepią biedę, tak jak ja po 36 latach pracy mam najniższą krajową, gdzie ja z rodziną żyjemy biednie, bo moi rodzice nie nauczyli mnie kraść o co mam do nich pretensje, ze źle mnie wychowali, ponieważ kazali abym była uczciwa.

kiedyś kradli parę groszy, bo nikt w portfelu przy sobie na co dzień nie nosił milionów, a teraz zapier***ają miliony z cudzych kont i pieprzony rząd nie umie nic z tym zrobić, widocznie ma w tym interes. Także teraz żyje ten co kradnie, bo za komuny to nawet pijak dostawał nakaz pracy, a teraz żyją ci co umieją kombinować, kraść, uczciwi klepią biedę, tak jak ja po 36 latach pracy mam najniższą krajową, gdzie ja z rodziną żyjemy biednie, bo moi rodzice nie nauczyli mnie kraść o co mam do nich pretensje, ze źle mnie wychowali, ponieważ ka... rozwiń

Avatar
Arystoteles / 12 września 2015 o 14:04

teraz za to są handlarze papierosami z którymi lubelska policja pomimo upływu czasu nie jest w stanie nic zrobić...hala Nova i inne znane miejsca,może by tak wezwać antyterorystów,os tatnio ćwiczyli w okolicy

A w czym Ci przeszkadzją handlarze papierosami?

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!