Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

10 września 2017 r.
13:23

Księga Cudów i Łask. "W przypadku choroby pani Katarzyny nastąpiła cudowna ingerencja"

65 24 A A

Ks. Andrzej Sternik objął Parafię pw. Narodzenia NMP przed rokiem. Jego dawni parafianie z Puław nie dali mu o sobie zapomnieć. Między innymi zamówili kilkanaście mszy świętych z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej w intencji swojej krajanki, pani Katarzyny, dotkniętej chorobą na tle nowotworowym. W końcu donieśli mu, że kobieta niespodziewanie ozdrowiała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Kiedy jeszcze w styczniu pani Katarzyna szykowała się do szpitala na wyznaczoną operację, jej matka upewniła się, czy zabrała ze sobą obrazek Matki Boskiej Chełmskiej z modlitwą, którą codziennie odmawiała - mówi ks. Andrzej Sternik. - W dniu, kiedy miała być operowana w naszej chełmskiej bazylice została odprawiona msza w intencji szczęśliwego jej przebiegu. Zabieg miał być konieczny. Tymczasem otrzymałem telefoniczną wiadomość, że na tamtą chwilę żadna operacja nie jest już potrzebna. Pacjentka okazała się zdrowa i jeszcze tego samego dnia została wypisana ze szpitala do domu.

Świadectwo

Ks. Sternik szybko też dowiedział się od wiernych z Puławskiej Parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach i rodziny pani Katarzyny, że w jej ciężkim przypadku kolejne badania wykluczyły nawrót choroby.

- Czekamy na dokumentację lekarską, aby od strony medycznej mieć już pewność, że w przypadku choroby pani Katarzyny nastąpiła cudowna ingerencja - dodaje ks. Sternik.

Pani Katarzyna (ks. Sternik nie czuje się uprawniony do zdradzenia jej nazwiska), własnoręcznie spisała świadectwo swojego cudownego uzdrowienia. Szczegółowo opisała w nim swoją historię. Złożyła je w chełmskim sanktuarium mariackim do tamtejszej Księgi Cudów i Łask. Ta księga została założona przed rokiem i jest przedłużeniem licznych zapisów z poprzednich wieków.

- Od kiedy jestem proboszczem Parafii Narodzenia NMP, już kilku parafian złożyło u nas wota dziękczynne - dodaje ks. Andrzej Sternik.

Wiara

Pani Katarzyna ma 38 lat. Modliła się już wcześniej przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej, w jej intencji odprawione zostały msze święte, ale i nowenna do Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa. W parafii otrzymała też obrazek Chełmskiej Madonny z modlitwą, którą później żarliwie odmawiała.
To, co przydarzyło się pani Katarzynie, ks. Sternik traktuje jako pomoc w zbliżeniu się do Boga. Chce wierzyć w cudowny aspekt tego zdarzenia. Innym wiernym pozostawia swobodę w jego interpretacji. Podkreśla przy tym, że to nie od wieków słynący łaskami obraz Matki Bożej Chełmskiej w głównym ołtarzu Bazyliki Narodzenia NMP zadziałał, ani sanktuarium na Górze Chełmskiej, ale wiara człowieka. Jest przekonany, że Matka Boża wybrała sobie to miejsce jako szczególne, sprzyjające relacji z nią i pośrednio z samym Bogiem.

Pani Katarzyna zapowiedziała swój udział w kończących się uroczystościach odpustowych. Tegoroczne skupiły się wokół 100-lecia objawień fatimskich oraz 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Kobieta czuła wielką potrzebę podziękowania i pomodlenia się przed ikoną Chełmskiej Madonny.

Obraz starożytny chełmski

Niestety: oryginał ikony zaginął w czasie I wojny światowej. Na jego miejscu w 1919 roku umieszczono znalezioną na strychu świątyni kopię. Dwadzieścia lat później zastąpiono ją nową, autorstwa Władysława Uklei. Tymczasem wyszło na jaw, że przez cały ten czas oryginał ikony przechowywała pewna rodzina w Łucku na Ukrainie. Obecnie eksponowana jest w tamtejszym Muzeum Ikony Wołyńskiej. Z polskiej strony, tak kościelnej, jak i rządowej nie było inicjatywy, której celem miałaby być rewindykacja słynącego łaskami obrazu. Tym bardziej, że obecna kopia, tak jak pierwotny wizerunku Matki Bożej Chełmskiej, cieszy się równą estymą u wiernych.

Te łaski spisał jeszcze Jakub Susza w swoim wydanym w XVII wieku dziele „Phoenix tertiato redivivus albo Obraz starożytny chełmski Panny i Matki Przenajświętszej sławą cudownych swoich dzieł po trzecie ożyły”.

Autor opisał ponad setkę niezwykłych wydarzeń. W trzecim wydaniu było ich już blisko 699. Na przykład pod numerem 248 znalazła się taka informacja:

„Roku 1657 imć pani Potencjalna Kuckiewiczowa, z domu Porwaniecka, w Lublinie ciężką złożona chorobą i około dnia ósmego czerwca już konająca, gdy do tego i miejsca, i Obrazu jest ofiarowana, zdrową pozostała”.

Kazanie

Podobne łaski, ale już po II wojnie światowej rejestrował i prezentował wiernym w kazaniach wieloletni proboszcz Parafii Narodzenia NMP, ks. Marceli Mrozek.

Między innymi we wrześniu 1965 roku, podczas Uroczystości Maryjnych na Górze Katedralnej, zdradził wiernym:

„Miesiąc temu dowiedziałem się, że znany mi osobiście Duchowny Prawosławny zachorował ciężko, wformował mu się guz na mózgu. Powstała konieczność operacji. Gdy operacja miała się rozpocząć, chory poprosił lekarzy i personel (...), by go na chwilę pozostawiono samego. Spełniono prośbę chorego. Skoro pozostał sam, pogrążył się w głębokiej modlitwie i z całą ufnością polecił się Matce Bożej Chełmskiej. Odbyła się nader poważna i niebezpieczna operacja - trepanacja czaszki. Operacja udała się, a uzdrowiony ów Kapłan sam stwierdza doznaną łaskę od Matki Bożej Chełmskiej”.
Józef Zięba w swojej książce wydanej w 2005 roku „Dzieje jednego obrazu. Opowieść o cudownej ikonie Matki Bożej Chełmskiej” napisał, że... „Według podań cztery były apostolskie ikony przywiezione 988 roku przez Włodzimierza i towarzyszących mu konstantynopolitańskich mnichów przystępujących do chrztu Kijowskiej Rusi: Wyszogrodzko-Włodzimierska znajdująca się obecnie w Moskwie, Zaśnięcia Bogurodzicy z kijowskiego Uspienskiego Soboru Peczorskiej Ławry, która zaginęła podczas zniszczenia świątyni w 1941 r., Bełsko-Częstochowska z Jasnej Góry i Matka Boska Chełmska, która w sposób tak dziwny, nieprawdopodobny, odnalazła się znowu w Łucku”.

W chełmskiej świątyni zastąpiła ją przypominająca otrzymywane łaski replika Uklei. Ale przecież, jak skonstatował Zięba, „Nie obraz wszak czyni cuda, ale Matka Boża”.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 19:54
przestroga : ***mieczducha888.blogspot.com/2015/04/demony-moga-wywoywac-choroby-zwodnicze.html
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 09:59
cytat: "38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym..." A dzieci z nowotworem to bezpańskie?! Pieprzę takie miłosierdzie chełmskie :P
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 18:55
Mój ś.p.tata zawsze mi mówił,że Marka boska była jedna.Czyli matka Pana Jezusa.Jak to się stało,ze jest tych MATEK BOSKICH aż tyle.O Chełmskiej słyszę po raz pierwszy.Ale o wielu,wielu innych już słyszałam. to ile ich wreszcie było?
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 11 września 2017 o 16:06
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
lecz się z nienawiści / 11 września 2017 o 07:45
undefined napisał:
Może by tak ta matka cudownie zaingerowała w hospicjum Małego Księcia, zamiast jakieś stare baby uzdrawiać? Gdyby istniała taka boska istota, to bym się na nią dobrze wk...ł, a nie czcił! A ksiundz niech załatwi se roczne praktyki w owym hospicjum, a zobaczy, że aniołami są ludzie tam pracujący, a nie jakieś wyimaginowane kobity z obrazków.
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym...
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 00:08
A Coperfield usunął Statułę Wolności, to dopiero był cud. A tu takie historie prawicie o recesji choroby. Już w starożytnych Chinach znali co to jest placebo. Jak rownież i nocebo. Po prostu nauka i wiedza.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 22:52
A ja siedziałem dzisiaj na przystanku, nie było autobusu, nie było, nie było... Pomyślałem wtedy o Św. Antonim i co powiecie ? Nagle podjechało 42. To gdzie ta księga żeby się wpisać?
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 21:19
Biedni koderaści...ni to ładne, ni mądre...wylewają swoje smutki i brak sukcesów na forum, bo nie mają przyjaciół, z którymi można porozmawiać. Będziemy się modlić o wyzwolenie was z choroby nienawiści.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:22
PANIE BARCZYŃSKI CZY MA PAN AKTUALNE BADANIA PSYCHIATRYCZNE
Avatar
leon z / 10 września 2017 o 20:12
undefined napisał:
"Dlaczego Matka Boska - skoro jej wstawiennictwo jest tak skutecznie - nie leczy na masowa skale na oddzialach onkologicznych?" Bóg z sobie tylko znanych względów niektórych wierzących uzdrawia, a innym tego uzdrowienia odmawia. A to wszystko dlatego, że w swojej niezrównanej mądrości zarządza rzeczywistością w sposób doskonale zharmonizowany z Jego ostateczną wolą, nie wahając się używać do tego celu również instrumentów fizycznego cierpienia. W Ewangelii wg. św. Jana czytamy: "Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże." Czy człowiecze myśli i zamysły mogą być Bożymi? Nie zawsze. Potrzeba nam wiary ...
 bajka dla plebsu  ...
 bajka dla plebsu  ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 19:54
przestroga : ***mieczducha888.blogspot.com/2015/04/demony-moga-wywoywac-choroby-zwodnicze.html
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 09:59
cytat: "38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym..." A dzieci z nowotworem to bezpańskie?! Pieprzę takie miłosierdzie chełmskie :P
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 18:55
Mój ś.p.tata zawsze mi mówił,że Marka boska była jedna.Czyli matka Pana Jezusa.Jak to się stało,ze jest tych MATEK BOSKICH aż tyle.O Chełmskiej słyszę po raz pierwszy.Ale o wielu,wielu innych już słyszałam. to ile ich wreszcie było?
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 11 września 2017 o 16:06
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
lecz się z nienawiści / 11 września 2017 o 07:45
undefined napisał:
Może by tak ta matka cudownie zaingerowała w hospicjum Małego Księcia, zamiast jakieś stare baby uzdrawiać? Gdyby istniała taka boska istota, to bym się na nią dobrze wk...ł, a nie czcił! A ksiundz niech załatwi se roczne praktyki w owym hospicjum, a zobaczy, że aniołami są ludzie tam pracujący, a nie jakieś wyimaginowane kobity z obrazków.
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym...
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 00:08
A Coperfield usunął Statułę Wolności, to dopiero był cud. A tu takie historie prawicie o recesji choroby. Już w starożytnych Chinach znali co to jest placebo. Jak rownież i nocebo. Po prostu nauka i wiedza.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 22:52
A ja siedziałem dzisiaj na przystanku, nie było autobusu, nie było, nie było... Pomyślałem wtedy o Św. Antonim i co powiecie ? Nagle podjechało 42. To gdzie ta księga żeby się wpisać?
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 21:19
Biedni koderaści...ni to ładne, ni mądre...wylewają swoje smutki i brak sukcesów na forum, bo nie mają przyjaciół, z którymi można porozmawiać. Będziemy się modlić o wyzwolenie was z choroby nienawiści.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:22
PANIE BARCZYŃSKI CZY MA PAN AKTUALNE BADANIA PSYCHIATRYCZNE
Avatar
leon z / 10 września 2017 o 20:12
undefined napisał:
"Dlaczego Matka Boska - skoro jej wstawiennictwo jest tak skutecznie - nie leczy na masowa skale na oddzialach onkologicznych?" Bóg z sobie tylko znanych względów niektórych wierzących uzdrawia, a innym tego uzdrowienia odmawia. A to wszystko dlatego, że w swojej niezrównanej mądrości zarządza rzeczywistością w sposób doskonale zharmonizowany z Jego ostateczną wolą, nie wahając się używać do tego celu również instrumentów fizycznego cierpienia. W Ewangelii wg. św. Jana czytamy: "Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże." Czy człowiecze myśli i zamysły mogą być Bożymi? Nie zawsze. Potrzeba nam wiary ...
 bajka dla plebsu  ...
 bajka dla plebsu  ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia [NA ŻYWO]

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia [NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumwoanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumwoanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 7 8

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 22 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 17 3

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 3 3

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!