Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 października 2009 r.
14:33
Edytuj ten wpis

Mam Talent: Kasia Sawczuk już wygrała (wideo)

0 13 A A

Dwunastoletnia wokalistka Kasia Sawczuk z Białej Podlaskiej zasłynęła, kiedy rewelacyjnie zaśpiewała w programie telewizji TVN "Mam Talent”. Ale nie została zakwalifikowana do półfinału i zrobiła się afera. Na forach internetowych, w telewizji i… za oceanem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do Białej Podlaskiej zadzwonił przedstawiciel – uwaga! – Stana Tymińskiego, kanadyjskiego biznesmena, kandydata w polskich wyborach prezydenckich w 1991 i 2005 roku. Przedstawiciel Tymińskiego szukał kontaktu z rodziną Kasi, by zaproponować stypendium utalentowanej bialczance.

To już siedem lat
Anna Sawczuk, mama Kasi, pracuje w bibliotece bialskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Opowiada nam, że Kasia zaczęła już czytać pierwsze wyrazy, kiedy miała 5 lat. I właśnie ta umiejętność zaprowadziła ją do zespołu wokalnego "Chwilka”, który działa od dawna przy Klubie Kultury "Piast” w Białej Podlaskiej.

– Kasia wywinęła nam lekki numer. Byliśmy z mężem na wyjeździe zimowym, a nasza pięcioletnia Kasia została z babcią. Zobaczyła afisz zapraszający na zapisy do "Chwilki”. Namówiła babcię i poszły na próbę.
Kasia z uśmiechem do wszystkiego się przyznaje.

Wolała śpiewać dla dorosłych
Ireneusz Parafiniuk, bialski muzyk, twórca i opiekun "Chwilki” dobrze pamięta, że od początku Kasia nie chciała śpiewać piosenek dla dzieci. – Sięgała wyżej – mówi. – Chciała śpiewać dla dorosłych i lubiła trudny repertuar. Czekała nas jednak ciężka praca.

Kasia – zanim poszła do szkoły – wygrała miejscowy konkurs piosenkarski dla dzieci "Piastuś”. W nagrodę Parafiniuk skierował ją do programu telewizyjnego "Od przedszkola do Opola”. Dziewczynka występowała z Haliną Frąckowiak i Katarzyną Gaertner. Śpiewała "Weselne dzieci”. W drugim występie na warsztat wzięła utwory z filmów Disneya.

Mama wspomina, że najpierw musiała na komputerze przepisywać Kasi teksty piosenek. – Były napisane dużymi literami. Podczas jednego z nagrań ekipa była zdziwiona, kiedy córka poprosiła "Mamusiu zapomniałam słów. Daj kartkę”. Byli zaskoczeni, że drobniutkie dziecko już czyta. Tym bardziej, że Kasia zawsze wyglądała na młodszą, niż jest w rzeczywistości.

Casting
Przyszły lata prób i długiego czekania na większy sukces.

– Ona nie nadaje się na festiwale dla dzieci. Tam trzeba mieć inny repertuar. Dramatyczny sopran Kasi jest niezwykle bojowy. Słaba, niepozorna dziewczynka zaskakuje siłą głosu. Zdumiewa osobowością. Tu nie ma cudów. Kasia śpiewa całą swoją osobą – podkreśla Parafiniuk, i dodaje jak wiele ciężkich prób przeszła Kasia.

Tymczasem, rodzice zgłaszają ją do programu "Mam talent”. Najpierw były wstępne castingi w Warszawie i wreszcie słynny występ w Gdańsku.

Program był nagrywany w czerwcu. 4 lipca został nagrany werdykt jury. Jak grom z jasnego nieba uderzył w dziewczynkę, która oczarowała widownię. Kasia i rodzina musiały trzymać w tajemnicy wyniki tamtych nagrań. Burza powstała po wyemitowaniu programu w ostatni weekend.

Propozycje
Kasia Sawczuk rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Anny German "Tańczące Eurydyki”. Występ uczennicy I klasy bialskiego Publicznego Gimnazjum im. E. Plater przyjęli widzowie na stojąco. Widownia oszalała na jej punkcie. Kuba Wojewódzki, Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak byli zachwyceni i byli "trzy razy na tak”.

Tyle że później nie zakwalifikowali jej do półfinału. Kasia zachowała się spokojnie. Nie wpadała w rozpacz. Przed kamerami TVN gratulowała awansowanym do półfinału.

Na kilku portalach internetowych pojawiły się protesty przeciwko skrzywdzeniu młodej wokalistki z Białej Podlaskiej (podobnie, jak w przypadku równie młodej Kasi Pomowskiej).

– Otrzymaliśmy wiele telefonów z gratulacjami. Kasia dostała też wiele ciepłych słów poparcia na Naszej Klasie. Próbowała odpowiadać i dziękować na wszystkie sygnały. Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji – przyznaje Anna Sawczuk.

Nie mniej zaskoczyły ją telefony z propozycjami występów. – Chcemy porozmawiać z Kasią, czy zgadza się na koncertowanie. I koniecznie zapytamy pana Irka. To bardzo dobry nauczyciel. Potrafi rozmawiać z dziećmi i zachęcić ich do długiej, uporczywej pracy na próbach.

Jaka tam gwiazda…
Ojciec dziewczynki, Jacek Sawczuk, nauczyciel fizyki w bialskim ZSZ nr 2, mówi, że traktują to wszystko jak przygodę: Najważniejsze, że dziecko się rozwija.

A sama Kasia spokojnie przygotowuje się do kolejnych występów. W środę została zaproszona do programu telewizyjnego "Dzień dobry TVN”, gdzie na żywo zaprezentowała znaną piosenkę Raya Charlesa "Georgia on my mind”. – Jestem zadowolona z siebie. Nie czuję się żadną wielką gwiazdą. Po prostu, śpiewam już siedem lat.

Po protestach widzów i internautów Agnieszka Chylińska przyznała się wtedy do kaca moralnego po niedopuszczeniu do półfinału Katarzyn Sawczuk i Popowskiej. Wojciech Iwański, reżyser programu, dał nadzieję odrzuconym wokalistkom, że może jeszcze zostanie złamany regulamin, a one przywrócone do programu.

Co dalej
Ta sytuacja zdumiewa Ireneusza Parafiniuka. Nie ukrywa, że "afera” budzi jego zniesmaczenie. Nawet gdyby zapadła decyzja o półfinale dla Kasi, trudno będzie jej powrócić do programu. Inni uczestnicy półfinału już 4 lipca wiedzieli, że będą dalej startować i przygotowywali swoje wystepy. – Uczestnicy show "Mam talent” walczą o nagrodę 300 tys. zł. Przygotowują się ze specjalistami…

Kasia Sawczuk śpiewa w DDTVN:


Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gkfgfgf / 8 sierpnia 2011 o 15:21
Kaśka wymiatasz!!
Nagraj coś na yt.
Avatar
aliba / 1 maja 2011 o 00:53
Kasiu masz boski głos i należysz do grona nielicznych Polskich talentów. Tak brakuje mi takich fenomenów do jakich Ty należysz w polskiej no i nie tylko polskiej muzyce. Mimo, iż masz zaledwie 12-13lat, czekam z niecierpliwością na rozkwit twojej kariery muzycznej:) Wiele osób zarzuca Ci, że jesteś za młoda na tzw. karierę, że to odebrać Ci może smak dzieciństwa...Sądząc po pasji jaką wkładasz w śpiewanie i niesaaamowity talent, uważam, że Ty powinnaś wybrać drogę, którą chcesz kroczyć a TALENT Twój przewyższa wielu utalentowanych ''dorosłych ''twórców. Z tym głosem i tą niesamowitą umiejętnością operowania nim mogłabyś daleko zajść czego Ci z całego serca Zyczę i czekam w kolejce na Twoją pierwszą płytę
Kasiu masz boski głos i należysz do grona nielicznych Polskich talentów. Tak brakuje mi takich fenomenów do jakich Ty należysz w polskiej no i nie tylko polskiej muzyce. Mimo, iż masz zaledwie 12-13lat, czekam z niecierpliwością na rozkwit twojej kariery muzycznej:) Wiele osób zarzuca Ci, że jesteś za młoda na tzw. karierę, że to odebrać Ci może smak dzieciństwa...Sądząc po pasji jaką wkładasz w śpiewanie i niesaaamowity talent, uważam, że Ty powinnaś wybrać drogę, którą chcesz kroczyć a TALENT Twój przewyższa wielu utalentowanych ''... rozwiń
Avatar
agnieszka / 1 marca 2011 o 19:02
Powaznie ludzie czy wy nie slyszycie fenomenu w jej glosie?!
Kurde! Czy zeby ludzie ja zapamietali naprawde musiala plakac, podlizywac sie jurorom, spiewac piosenki o smierci tylko zeby wzruszyc??? ONA przynajmniej UMIE, naprawde umie spiewac. Nie ma ani jednego-nawet najmniejszego falszu, zejsca z tonacji -niczego. Idealnie wyciagniete górne rejestry i to w tak mlodym wieku. Kasia bawi sie glosem to slychac kiedy robi roznego typu wibrato i zawijasy. Jest naprawde niesamowita i niebywale sliczna:) Byloby super gdyby mozna bylo jeszcze ja gdzies uslyszec:):)
Powaznie ludzie czy wy nie slyszycie fenomenu w jej glosie?!
Kurde! Czy zeby ludzie ja zapamietali naprawde musiala plakac, podlizywac sie jurorom, spiewac piosenki o smierci tylko zeby wzruszyc??? ONA przynajmniej UMIE, naprawde umie spiewac. Nie ma ani jednego-nawet najmniejszego falszu, zejsca z tonacji -niczego. Idealnie wyciagniete górne rejestry i to w tak mlodym wieku. Kasia bawi sie glosem to slychac kiedy robi roznego typu wibrato i zawijasy. Jest naprawde niesamowita i niebywale sliczna:) Byloby super gdyby mozna ... rozwiń
Avatar
mrKajtuś / 5 grudnia 2009 o 22:53
Uważam, że Kasia ma przecudny głos a co lepsza znakomicie nim operuje. Bosko!!!
Avatar
;) / 29 listopada 2009 o 20:57
Tak dla sprostowania to Kasi Popowskiej a nie Pomowskiej
Avatar
Gość / 1 listopada 2009 o 20:24
nie działa na mnie to dziecko
Avatar
Gość / 1 listopada 2009 o 14:23
Także uważam, że nie ma co robić szumu... Jeśli faktycznie ma talent to na pewno to wykorzysta i bez tego programu! Zresztą jestem zdania, że w "Mam talent" powinno być jak najmniej śpiewu!
Avatar
całuskowy_potwór / 1 listopada 2009 o 14:04
Kasia jest GENIALNĄ wokalistką.

Odrzucenie jej w eliminacjach do "Mam Zajebisty Talent" to skandal i dno.
Nie przywrócenie jej do konkursu to zbrodnia.
Tyle.
Avatar
got_talent / 1 listopada 2009 o 13:40
Śliczniutka jest i ładnie śpiewa, oj będzie jeszcze o niej głośno;)
Avatar
~wojtek~ / 1 listopada 2009 o 12:17
Ten program to badziewie,dziwię się o wiele hałasu o nic
Avatar
gkfgfgf / 8 sierpnia 2011 o 15:21
Kaśka wymiatasz!!
Nagraj coś na yt.
Avatar
aliba / 1 maja 2011 o 00:53
Kasiu masz boski głos i należysz do grona nielicznych Polskich talentów. Tak brakuje mi takich fenomenów do jakich Ty należysz w polskiej no i nie tylko polskiej muzyce. Mimo, iż masz zaledwie 12-13lat, czekam z niecierpliwością na rozkwit twojej kariery muzycznej:) Wiele osób zarzuca Ci, że jesteś za młoda na tzw. karierę, że to odebrać Ci może smak dzieciństwa...Sądząc po pasji jaką wkładasz w śpiewanie i niesaaamowity talent, uważam, że Ty powinnaś wybrać drogę, którą chcesz kroczyć a TALENT Twój przewyższa wielu utalentowanych ''dorosłych ''twórców. Z tym głosem i tą niesamowitą umiejętnością operowania nim mogłabyś daleko zajść czego Ci z całego serca Zyczę i czekam w kolejce na Twoją pierwszą płytę
Kasiu masz boski głos i należysz do grona nielicznych Polskich talentów. Tak brakuje mi takich fenomenów do jakich Ty należysz w polskiej no i nie tylko polskiej muzyce. Mimo, iż masz zaledwie 12-13lat, czekam z niecierpliwością na rozkwit twojej kariery muzycznej:) Wiele osób zarzuca Ci, że jesteś za młoda na tzw. karierę, że to odebrać Ci może smak dzieciństwa...Sądząc po pasji jaką wkładasz w śpiewanie i niesaaamowity talent, uważam, że Ty powinnaś wybrać drogę, którą chcesz kroczyć a TALENT Twój przewyższa wielu utalentowanych ''... rozwiń
Avatar
agnieszka / 1 marca 2011 o 19:02
Powaznie ludzie czy wy nie slyszycie fenomenu w jej glosie?!
Kurde! Czy zeby ludzie ja zapamietali naprawde musiala plakac, podlizywac sie jurorom, spiewac piosenki o smierci tylko zeby wzruszyc??? ONA przynajmniej UMIE, naprawde umie spiewac. Nie ma ani jednego-nawet najmniejszego falszu, zejsca z tonacji -niczego. Idealnie wyciagniete górne rejestry i to w tak mlodym wieku. Kasia bawi sie glosem to slychac kiedy robi roznego typu wibrato i zawijasy. Jest naprawde niesamowita i niebywale sliczna:) Byloby super gdyby mozna bylo jeszcze ja gdzies uslyszec:):)
Powaznie ludzie czy wy nie slyszycie fenomenu w jej glosie?!
Kurde! Czy zeby ludzie ja zapamietali naprawde musiala plakac, podlizywac sie jurorom, spiewac piosenki o smierci tylko zeby wzruszyc??? ONA przynajmniej UMIE, naprawde umie spiewac. Nie ma ani jednego-nawet najmniejszego falszu, zejsca z tonacji -niczego. Idealnie wyciagniete górne rejestry i to w tak mlodym wieku. Kasia bawi sie glosem to slychac kiedy robi roznego typu wibrato i zawijasy. Jest naprawde niesamowita i niebywale sliczna:) Byloby super gdyby mozna ... rozwiń
Avatar
mrKajtuś / 5 grudnia 2009 o 22:53
Uważam, że Kasia ma przecudny głos a co lepsza znakomicie nim operuje. Bosko!!!
Avatar
;) / 29 listopada 2009 o 20:57
Tak dla sprostowania to Kasi Popowskiej a nie Pomowskiej
Avatar
Gość / 1 listopada 2009 o 20:24
nie działa na mnie to dziecko
Avatar
Gość / 1 listopada 2009 o 14:23
Także uważam, że nie ma co robić szumu... Jeśli faktycznie ma talent to na pewno to wykorzysta i bez tego programu! Zresztą jestem zdania, że w "Mam talent" powinno być jak najmniej śpiewu!
Avatar
całuskowy_potwór / 1 listopada 2009 o 14:04
Kasia jest GENIALNĄ wokalistką.

Odrzucenie jej w eliminacjach do "Mam Zajebisty Talent" to skandal i dno.
Nie przywrócenie jej do konkursu to zbrodnia.
Tyle.
Avatar
got_talent / 1 listopada 2009 o 13:40
Śliczniutka jest i ładnie śpiewa, oj będzie jeszcze o niej głośno;)
Avatar
~wojtek~ / 1 listopada 2009 o 12:17
Ten program to badziewie,dziwię się o wiele hałasu o nic
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!