Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 maja 2017 r.
9:22

Milicjanci w PRL-u byli nie tylko słabo wyszkoleni. Zdjęcia sprzed lat

21 44 A A

– Franek! Sprawdź, czy w naszym radiowozie działa lewy kierunkowskaz – woła milicjant do kolegi.
– Działa... nie działa... działa... nie działa...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To tylko jeden z setek dowcipów o milicjantach, które za komuny opowiadała sobie cała Polska. Milicja Obywatelska była jednak narzędziem w rękach władzy przeciwko rodzącej się opozycji, chociaż walczyła także ze spekulantami, bimbrownikami i cinkciarzami. I tak jak dzisiejsza policja – ścigała bandytów, piratów drogowych i drobnych złodziejaszków.

Pomarańczowa Alternatywa, która w PRL-u mocno zalazła za skórę ówczesnym funkcjonariuszom, proponowała np., by uznać milicjanta za dzieło sztuki. Propagowała przewrotne „państwowotwórcze” hasła, takie jak „obywatelu, pomóż milicji, pobij się sam” albo „funkcjonariuszy MO prosimy o wsparcie funkcjonariuszy SB i zejście do podziemia”.

Jacek Mirosław, lubelski fotoreporter, wiele razy w swojej pracy miał do czynienia z peerelowską milicją. Fotografował nie tylko wypadki, często towarzyszył im podczas rutynowych patroli, interwencji, dokumentując ich pracę.

– Ludzie czuli przed nimi respekt – mówi. – Mało kto odważył się milicjantowi burknąć czy opryskliwie odpowiedzieć. Mieli dużą władzę i wielu z nich to niestety wykorzystywało. Pożalić się nie było komu, bo nie było instytucji rzecznika praw obywatelskich, media były na usługach władzy, więc nie podejmowały takich tematów, jak przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza. W latach 80. sam byłem świadkiem, jak milicjanci pałowali demonstrantów, w tym kobietę. Milicja nie była z pewnością instytucją, która cieszyła się społecznym zaufaniem. Najlepiej było nie mieć z nimi nic do czynienia. Z drugiej strony – kto miał znajomości w MO, temu wiele rzeczy uchodziło bezkarnie. Kiedyś na weselu siedziałem obok gościa, który – jak się potem okazało – był szwagrem komendanta. Przez całe przyjęcie pił wódkę. Potem dowiedziałem się, że nad ranem zapakował rodzinę do samochodu i pojechał do domu. Twierdził, że jest nietykalny.

Przełożeni wymagali od swoich podwładnych milicjantów przede wszystkim wyników. Nikt wówczas nie słyszał nawet o jakichkolwiek sondażach czy słupkach poparcia.

– Wystarczyło, że jakiś sekretarz partii zadzwonił do komendanta, żądając np. natychmiastowego ujęcia złodzieja, który włamał się do samochodu jego teścia i musieliśmy rzucać wszystko, żeby tym się zająć – mówi były milicjant z komendy powiatowej. – Mieliśmy swoich informatorów, czasami kogoś się mocniej przycisnęło i efekty były. Nie mieliśmy telefonów komórkowych, komputerów, szybkich samochodów. Ale na widok munduru ludzie byli potulni, jak baranki.

Milicjanci często sięgali po metody, które nie mieściły się w żadnych uregulowaniach prawnych, ale były skuteczne. Doświadczył tego jeden z lubelskich złodziei, który wpadł w zimie, w latach 70.

W komisariacie przesłuchiwał go doświadczony dochodzeniowiec. Siedzieli w ciasnym pokoiku. Złodziej opatulony w gruby kożuch pocił się niemiłosiernie. Nie chciał się do niczego przyznać. Przesłuchujący go milicjant nie pozwolił mu się rozebrać. Przykuł go kajdankami do gorącego kaloryfera i wyszedł na jakiś czas. Kiedy wrócił, złodziej przyznał się do kradzieży – nawet takich, o których milicja nie wiedziała. I to tylko w zamian za możliwość zdjęcia kożucha.

Na próżno także szukać w milicyjnych, oficjalnych regulaminach zasad postępowania z chuliganami, którzy w śmigusa-dyngusa siali popłoch na ulicach, oblewając przechodniów wodą. Milicjanci wyłapywali takich „żartownisiów” i wywozili daleko poza miasto. Niektórzy z nich wracali do domu dopiero pod wieczór.

Stróże prawa w PRL-u byli nie tylko słabo wyszkoleni, ale i kiepsko wyposażeni. Opatuleni zimą w ciężkie i niewygodne płaszcze nie mieli szans z uciekającym przestępcą. Letnie mundury i regulaminowe czapki także krępowały im ruchy. Nie lepiej było z radiowozami. O ile w latach 60. i 70. wszyscy – i milicjanci, i przestępcy – jeździli podobnymi autami, to w latach 80. pościg polonezem za uciekającym fordem czy mercedesem z góry był skazany na porażkę.

– Zdarzało się, że po kilkuset metrach pościgu odpuszczaliśmy – przyznaje były milicjant drogówki. – Nie było czym ścigać. Sam jeździłem kiedyś polonezem, w którym mój partner musiał trzymać drzwi, bo nie można było ich zamknąć...

150 kilo milicjanta

W 1969 r. w „Kurierze Lubelskim” ukazał się wywiad z milicjantem z Tomaszowa Lubelskiego, który opowiadał o swojej pracy. Tytuł wywiadu – „Najpotężniejszy milicjant w Polsce”. Mundurowy przy wzroście 170 cm ważył 150 kg. Dzisiaj najprawdopodobniej nie przeszedłby testu sprawnościowego, na przeszkodzie stałby też zbyt niski wzrost. W tym czasie jednak dzielny milicjant siał postrach wśród chuliganów, bo – jak sam się przyznał – zdarzyło mu się zatrzymać czterech chuliganów. Jednocześnie. Kłopot z nim miał jedynie zaopatrzeniowiec, bo dla 150-kilogramowego milicjanta nie było odpowiednich krzeseł – wszystkie się pod nim łamały.

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 16:36
+1
Panie Załuski - czy Pan wie o czym pisze - wychowałem się na Wieniawie - tam dzielnicowy to był bóg , car i władca - teraz dzielnicowy jest pośmiewiskiem dla meneli - bo co im może zrobić postraszyć paragrafem - pseudo dziennikarzu Załuski kwalifikujesz się do nagrody dla najgłupszego pismaka świata
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 10:51
+1
....takie były czasy ale było spokojnie i bezpiecznie....społeczeństwo w zadnym kraju nie kocha milicji czy też policji.....milicjant do pracy i z pracy chodził w mundurze , jezdził w nim autobusem ...i było Go widać...żadnych przebieranek nie było....a poza tym nie nosił na co dzień broni....a że ludzie się Go bali...tak miało i ma być.Milicja czy też policja to nie jest "laska" w której trzeba się kochać.
Avatar
fela / 28 maja 2017 o 10:25
+1
co za dziennikarzyna od siódmych boleści to napisał, kiedyś niem usiał się szkolić bo przepisy były przez 50 lat a terz co idiota przy korycie to wymyśla przepisy dopasowując do siebie, po drugie dzisiaj sie nie szkola , bo nie ma pieniędzy poniaż ci przy korycie zapieprzyli dla siebie. Kiedyś nie było okradania, zabijania itp. to były jednostkowe przypadki, a teraz zyje tylko złodziej, oszust, kombinator itp. pożyczka wzięt  przez intrernet na  wykrdziony dowód, to sa dobre jak wuj przepisy. Przestańcie szkalować komunę, bo zak omuny pracowicy byli traktowani jak ludzie, wynagrodzenia na czas itp. A teraz żyje oszust mający macki  na górze np. amber gold itp.
co za dziennikarzyna od siódmych boleści to napisał, kiedyś niem usiał się szkolić bo przepisy były przez 50 lat a terz co idiota przy korycie to wymyśla przepisy dopasowując do siebie, po drugie dzisiaj sie nie szkola , bo nie ma pieniędzy poniaż ci przy korycie zapieprzyli dla siebie. Kiedyś nie było okradania, zabijania itp. to były jednostkowe przypadki, a teraz zyje tylko złodziej, oszust, kombinator itp. pożyczka wzięt  przez intrernet na  wykrdziony dowód, to sa dobre jak wuj przepisy. Przestańcie szkalować komunę, bo zak omuny pracow... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 10:22
+1
Jest 2017 rok rządy PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCi pokazane są zwłoki człowieka zmarłego w KOMISARIACIE demokratycznej POLICJI wygląd ich niczym się nie różni od tych odbieranych o ile było można z PAWIAKA w latach 1940-44 gratuluję autorowi tego artykułu przykrywki,A może niech sprawdzi stattystykę za komuny było w ciągu roku mniej zabójstw niż obecnie w ciągu miesiąca a mundurowy czy w sutannie czy w jakimkolwiek mundurze miał AUTORYTET nawet KELNER,Obecnie połowa policjantów nie w mundurach ale powinna być trzymana w KAFTANACH bezpieczeństwa
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 09:56
+1
Borewicz też był "milicjantem " ;)
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 09:56
+1
Rutkowski z dumą," cieszy się z tego, że jego ojciec był milicjantem."
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 09:54
+1
Cóż za inteligenty artykuł. Po prostu rewelacja. Autor koniecznie musi być dumny z tego tekstu. A tak poważnie - co za idiota to napisał i kto mu to zatwierdził do druku? Dno.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 09:50
+1
Owsiak nigdy nie wstydził się, że jego ojciec był milicjantem he he
Avatar
Lorencywow / 15 maja 2018 o 12:40
zaklady
Avatar
ormowiec / 29 maja 2017 o 10:23
undefined napisał:
A dziś zmienili nazwę na Policja, a pracują w niej takie same prymitywy. Oderwane od pługa wsioki z uśmiechem na twarzy "dyskutują" z zatrzymanym kierowcą wręczając mu mandat, bo przecież zawsze mają rację.
 Onegdaj milicjant był przedsstawicielem tzw władzy w pełnym tego słowa znaczeniu.Milicjantów bali sie chuligani,piraci drogowi.Milicjant potrafił poprowadzić przesłuchanie,potrafił sporządzić notatkę służbową (czasami z błędami ortograficznymi),ale notatka była jasna i zrozumiała.Milicjantowi wystarczyła gumowa pałka.....Dzisiaj policja uzbrojona jest po zęby.Pistolet,kamizelka kuloodporna,paralizator,paóka.A wszystko po to,aby bezbronnemu i słabszemu spuścić łomot lub nawet wysłać na tamten świat.Dzisiejsi policjanci to bezmózgie osiłki,wyżywający się na słabszych.Ale gdy już jest kilku osiedlowych łobuziaków,to policja omija ich z daleka.Kiedyś znało się swego dzielnicowego.A kto dzisiaj zna swego dzielnicowego.Do policji naprzyjmowano baby,które nie potrfią sobie poradzić w przypadku interwencji.A jaką mamy dziś policję,to niech świadczy poniższy przykład: W jednej z dzielnic pojawił się dwuosobowy patrol policyjny z psem.Zaraz było wiele komentarzy, zrobiło się zbiegowisko.Fakt ten dotarł do kierownika komisariatu,który postanowił sprawdzić co to się dzieje.Po przyjeździe na miejsce kierownik zobaczył,że po obu stronach psa stoją policjanci i zaglądają mupid brzuch..Na zadane pytanie co się dzieje,starszy patrolowy odpowiedział iż sprawdzają czy to prawda,bo ludzie mówią że idzie pies z dwoma ch..jami
 Onegdaj milicjant był przedsstawicielem tzw władzy w pełnym tego słowa znaczeniu.Milicjantów bali sie chuligani,piraci drogowi.Milicjant potrafił poprowadzić przesłuchanie,potrafił sporządzić notatkę służbową (czasami z błędami ortograficznymi),ale notatka była jasna i zrozumiała.Milicjantowi wystarczyła gumowa pałka.....Dzisiaj policja uzbrojona jest po zęby.Pistolet,kamizelka kuloodporna,paralizator,paóka.A wszystko po to,aby bezbronnemu i słabszemu spuścić łomot lub nawet wysłać na tamten świat.Dzisiejsi policjanci to bezm... rozwiń
Avatar
Lorencywow / 15 maja 2018 o 12:40
zaklady
Avatar
ormowiec / 29 maja 2017 o 10:23
undefined napisał:
A dziś zmienili nazwę na Policja, a pracują w niej takie same prymitywy. Oderwane od pługa wsioki z uśmiechem na twarzy "dyskutują" z zatrzymanym kierowcą wręczając mu mandat, bo przecież zawsze mają rację.
 Onegdaj milicjant był przedsstawicielem tzw władzy w pełnym tego słowa znaczeniu.Milicjantów bali sie chuligani,piraci drogowi.Milicjant potrafił poprowadzić przesłuchanie,potrafił sporządzić notatkę służbową (czasami z błędami ortograficznymi),ale notatka była jasna i zrozumiała.Milicjantowi wystarczyła gumowa pałka.....Dzisiaj policja uzbrojona jest po zęby.Pistolet,kamizelka kuloodporna,paralizator,paóka.A wszystko po to,aby bezbronnemu i słabszemu spuścić łomot lub nawet wysłać na tamten świat.Dzisiejsi policjanci to bezmózgie osiłki,wyżywający się na słabszych.Ale gdy już jest kilku osiedlowych łobuziaków,to policja omija ich z daleka.Kiedyś znało się swego dzielnicowego.A kto dzisiaj zna swego dzielnicowego.Do policji naprzyjmowano baby,które nie potrfią sobie poradzić w przypadku interwencji.A jaką mamy dziś policję,to niech świadczy poniższy przykład: W jednej z dzielnic pojawił się dwuosobowy patrol policyjny z psem.Zaraz było wiele komentarzy, zrobiło się zbiegowisko.Fakt ten dotarł do kierownika komisariatu,który postanowił sprawdzić co to się dzieje.Po przyjeździe na miejsce kierownik zobaczył,że po obu stronach psa stoją policjanci i zaglądają mupid brzuch..Na zadane pytanie co się dzieje,starszy patrolowy odpowiedział iż sprawdzają czy to prawda,bo ludzie mówią że idzie pies z dwoma ch..jami
 Onegdaj milicjant był przedsstawicielem tzw władzy w pełnym tego słowa znaczeniu.Milicjantów bali sie chuligani,piraci drogowi.Milicjant potrafił poprowadzić przesłuchanie,potrafił sporządzić notatkę służbową (czasami z błędami ortograficznymi),ale notatka była jasna i zrozumiała.Milicjantowi wystarczyła gumowa pałka.....Dzisiaj policja uzbrojona jest po zęby.Pistolet,kamizelka kuloodporna,paralizator,paóka.A wszystko po to,aby bezbronnemu i słabszemu spuścić łomot lub nawet wysłać na tamten świat.Dzisiejsi policjanci to bezm... rozwiń
Avatar
leon z / 28 maja 2017 o 22:16
ale skuteczny wpie r dol rozwiązywał sporo problemów , wobec , których policja dziś jest bezradna
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 22:08
STOP. Dajcie już spokój.
Avatar
jmm0007 / 28 maja 2017 o 21:47
Thanks for the interst you have in my products. please can you download the most world's secure messager wickr. wickr id......jmmoney0007 call/text.....+14322790688  skype..........jmmoney house Email..........jmmoney0007@gmail.com We print currencies of the world we print Anti-counterfeit banknotes of all currencies. Here is your chance to be a millionaire we print .Afghan afghani,Albanian lek,Algerian dinar,East Caribbean dollar,East Caribbean dollar,Australian dollar,European euro,Azerbaijani manat,Belarusian ruble.Central African CFA franc,Colombian peso,Cuban peso,Djiboutian franc,Guatemalan quetzal.Indian rupee,Indonesian rupiah,Iranian rial,Kuwaiti dinar,Mexican peso,Pakistani rupee,Romanian leu,Rwandan franc,Russian ruble,Serbian dinar.South African rand,Sri Lankan rupee,Sudanese pound,Swedish krona,Swiss franc,New Taiwan dollar,Tanzanian shilling,Thai baht.U.S. Dollar,Trinidad and Tobago dollar.Samoan tala,Zambian kwacha,Zimbabwean dollar.Polish zloty,Qatari riyal,Myanma kyat,Libyan dinar,Liberian dollar,Lebanese lira,North Korean won,Jamaican dollar,Fijian dollar,Egyptian pound,Danish krone,Brazilian real,Bermudian dollar. Our mission  is to reduce global poverty everyone has to be rich so Here is your chance to be a millionaire lets fight it together we print money that can being exchange in local bank ,Casino ,Mall and many places. Notes-  PLEASE WRITE US DERICTLY TO OUR EMAIL BELOW DO NOT SEND US MAIL DERICTLY HERE COPY OUR EMAIL AND SEND US EMAIL. Regarding our method of delivery its very safe and secure. so below is our Email as soon as you sent us mail we would respond in less than 20 mins. I am looking forward to your swift response. please can you download the most world's secure messager wickr. wickr id......jmmoney0007 call/text.....+14322790688  skype..........jmmoney house Email..........jmmoney0007@gmail.com
Thanks for the interst you have in my products. please can you download the most world's secure messager wickr. wickr id......jmmoney0007 call/text.....+14322790688  skype..........jmmoney house Email..........jmmoney0007@gmail.com We print currencies of the world we print Anti-counterfeit banknotes of all currencies. Here is your chance to be a millionaire we print .Afghan afghani,Albanian lek,Algerian dinar,East Caribbean dollar,East Caribbean dollar,Australian dollar,European euro,Azerbaijani manat,Belarusian ruble.Central... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 20:53
A dziś zmienili nazwę na Policja, a pracują w niej takie same prymitywy. Oderwane od pługa wsioki z uśmiechem na twarzy "dyskutują" z zatrzymanym kierowcą wręczając mu mandat, bo przecież zawsze mają rację.
Avatar
rttr / 28 maja 2017 o 20:39
undefined napisał:
Gdy zgłosiłem na policję włamanie hakera do MEN powiedział: "proszę przynieść komputer na komendę" zalog
 jakżeś taki mundry to trzeba było iść pracować do policji
Avatar
hhgh / 28 maja 2017 o 20:38
undefined napisał:
Ci co wysłali Popiełuszkę i Pyjasa na tamten świat, też byli resortowymi. A co niedawno za PO prowadzili akcję widelec zamykali ludzi pałowali bili po zgromadzeniach i marszach tak było za platformy
 popiełuszko winien się modlić za swoje owieczko jako ksiądz a nie wpieprzac się do polityki
Avatar
jhjhjh / 28 maja 2017 o 20:37
undefined napisał:
Tak było, milicjant mógł wszystko. Zawsze się zastanawiałem, jak oni moglki ganiac w płaszczach za przestępcami?
 a ja się teraz zastanawiam, jak to jest że jak kogoś i nie stać to jednak rodzi kolejne dziecko i żyje z 500+ glupic pracującyh podatników zarabiających 1500 zł, żyjących na skraju nedzy i rozpaczy za swoją pracę
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 19:09
Resorty kiszczaka _ czyli zaplecze kodziarstwa i lemingow
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 10 2

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 3

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 27 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.