Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

26 maja 2016 r.
17:59

Młodzi naukowcy z Lublina i Krakowa o byciu fit i otyłości. Badania stylu życia

Autor: Zdjęcie autora agdy
0 45 A A
Autorzy badań: Katarzyna Mendyk, Szymon Mendyk i Kinga Antos-Latek. Reprezentują Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (fot. Dorota Awiorko)
Autorzy badań: Katarzyna Mendyk, Szymon Mendyk i Kinga Antos-Latek. Reprezentują Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (fot. Dorota Awiorko)

Czy częściej ćwiczą samotni czy ci w związkach? A palacze? Czy ludzie, którzy dużo ćwiczą zdrowo jedzą? A ci, którzy nie ćwiczą dbają o wygląd łykając suplementy? Naszemu podejściu do dbania o szczupłą sylwetkę i temu, co jemy przyglądali się młodzi badacze z Lublina i Krakowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Współcześnie ludzie większą uwagę przywiązują do wyglądu, a zachowanie młodości i wysportowane ciało stają się dla wielu celami nadrzędnymi. Jednocześnie w czasach kultu szczupłej sylwetki mamy do czynienia z rosnącą w niepokojącym tempie epidemią otyłości – tłumaczą autorzy badań, dlaczego zainteresowali się tematem.

Zespół badawczy to: Kinga Antos-Latek, studentka VI roku, kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katarzyna Mendyk, studentka V roku z tego samego kierunku, Monika Kowalik, studentka IV roku kierunku lekarskiego w Krakowie i Szymon Mendyk, lekarz stażysta z Lublina.

Monika, która mieszka w Krakowie z Kasią znają się od dawna. Kasia i Szymon są małżeństwem. Wszyscy są członkami różnych kół naukowych i organizacji studenckich. Badania w ramach projektu przeprowadzali wykorzystując dwa autorskie kwestionariusze: jeden dotyczący stylu życia, a drugi suplementów diety. Dotarli do 656 osób w wieku od 15 do 65 lat. 

Ludzie bardzo chętnie wypełniali kwestionariusz. Ankieta była anonimowa, dlatego nie mieli oporów przed odpowiedzią nawet na trudne pytania. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni reakcją osób biorących udział w badaniu. Często gratulowali nam pomysłu i tego, że mamy czas na pracę dodatkową poza zajęciami i nauką – mówią autorzy badań.

Pytani jakie wyniki ich zaskoczyły mówią, że najbardziej byli zdziwieni tym, jak dużo osób (58 proc. ankietowanych) je zbyt dużo słodyczy. Dużo to znaczy 3–6 razy w tygodniu, a nawet codziennie. Niestety często zdarza się, że zastępują nimi owoce.

Prawie 40 proc. ludzi praktycznie nie je warzyw i owoców albo spożywa je sporadycznie. Jedynie 12 proc. osób przyznało, że zjada dziennie minimum 5 porcji owoców i warzyw, które w najnowszej piramidzie żywieniowej z 2016 roku zostały umieszczone na pierwszym miejscu wśród grup produktów zalecanych do spożycia (za porcję przyjęto jedno jabłko, pomarańczę, pomidor, ogórek lub garść jagód). Na dodatek, co piąta osoba przyznała, że pije tygodniowo co najmniej 5 szklanek napojów wysoko słodzonych.

Takie wyniki są bardzo niepokojące. Pomimo trendu na zdrowy styl życia okazuje się, że nadal wiele osób zastępuje zdrową żywność jedzeniem typu „fast-food” – mówią autorzy badań i dodają, że zaskakujące dla nich było jak dużo chłopców, którzy nie mają jeszcze 18 lat przyznaje się do palenia papierosów. Niemal co piąty. Inne nasze badania dotyczące zachowań prozdrowotnych i antyzdrowotnych, przeprowadzane w różnych grupach wiekowych, wykazały niestety jeszcze więcej nieprawidłowości. Niepokojące są szczególnie wyniki, dotyczące dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania, ponieważ zdrowy styl życia wpływa stymulująco na rozwój fizyczny i umysłowy, a także dobre samopoczucie i sprawność w późniejszym wieku.

Z odpowiedzi na pytania dotyczące palenia wynika też, że mężczyźni częściej sięgają po papierosy niż kobiety. Jest jednak wyjątek. To grupa między 28 a 35 rokiem życia. Tu palaczek jest zdecydowanie więcej niż palaczy!

- Udało nam się znaleźć zależności między paleniem a wysiłkiem fizycznym. Ćwiczący, którzy nie palą papierosów ruszają się co najmniej 3 razy w tygodniu, palacze robią to zdecydowanie rzadziej, przeważnie 2 razy w tygodniu. Jednak częstość i intensywność wysiłku fizycznego była zbyt mała w obu grupach.

Autorzy projektu chcieli także zbadać czy istnieje zależność między przebywaniem w związku a częstotliwością ćwiczeń. Po przeliczeniu wyników okazało się, że nie zidentyfikowano istotnej statystycznie zależności pomiędzy stanem cywilnym a tym jak często w ciągu tygodnia ćwiczą respondenci.

Wyniki swoich badań przedstawiali na interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Przygody ciała. Przygody ducha” która odbyła się w Lublinie.

Monika Kowalik, studentka IV roku kierunku lekarskiego w Krakowie, Katarzyna Mendyk, studentka V roku kierunku lekarskiego w Lublinie i Szymon Mendyk, lekarz stażysta z Lublina (fot. archiwum prywatne)
Monika Kowalik, studentka IV roku kierunku lekarskiego w Krakowie, Katarzyna Mendyk, studentka V roku kierunku lekarskiego w Lublinie i Szymon Mendyk, lekarz stażysta z Lublina (fot. archiwum prywatne)

Autorzy projektu o sobie:

Mamy wiele energii i pasję oraz wiele marzeń. Jednym z nich jest stworzenie dużego projektu naukowego oraz nawiązanie współpracy z organizacjami wspierającymi młodych ludzi w ich działalności naukowej. Zaangażowanie w działalność naukową, udział w nieobowiązkowych dyżurach lekarskich pozwala nam lepiej poznać naszych przyszłych pacjentów oraz uczy pracy w zespole. Profilaktyka oraz wpływ stylu życia na stan zdrowia to jeden z tematów, którymi się zajmujemy. Inne obszary naszych badań to: schorzenia endokrynologiczne, komunikacja w medycynie, USG w diagnostyce przedszpitalnej oraz inne rzadkie choroby.

Jesteśmy autorami ponad 30 wystąpień konferencyjnych i publikacji naukowych, które wiele razy były nagradzane na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Po jednej z takich konferencji dwa zagraniczne pisma naukowe zaproponowały nam publikacje wyników naszych prac oraz dalszą współpracę, co jest dla nas ogromnym sukcesem. Monika i Katarzyna są jedynymi w Polsce ambasadorkami największego ogólnopolskiego i jednego z największych w Europie kongresu dla młodych naukowców Warsaw International Medical Congress.

Podejmujemy również współpracę z innymi studentami medycyny z różnych krajów Europy. Ostatnia taka współpraca z naszymi przyjaciółmi z Rumunii i Bułgarii zaowocowała napisaniem pracy Communication in medicine- similarities and differences between students in Poland, Bulgaria and Romania. Oprócz tego angażujemy się czynnie w pomoc w organizacji ważnych wydarzeń naukowych. Obecnie głównie zajmujemy się pomocą w organizacji kongresu Leiden International (Bio)Medical Student Conferencje w Holandii, którego organizatorzy zaprosili do współpracy Katarzynę i Monikę.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 maja 2016 o 14:33
Dziwić się, że coraz więcej ludzi jest otyłych, skoro każdy je pizze, hamburgery, żywi się w KFC i innych. Na plażę to już strach wyjść, bo wszędzie tylko grubasy. Kiedyś tak nie było, ludzie byli chudsi, do pracy chodzili na piechotę albo jeździli rowerem to i wysiłek fizyczny był. Nie było fast foodów, mniej stresu to i wygląd lepszy.
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 00:45
Ale ładne Panie Doktor.
Avatar
Alinka / 27 maja 2016 o 18:11
Pięknie, że młodzi ludzie oprócz nauki na zajęciach angażują się w badania. Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy lekarze byli tacy zaangażowani w pomoc pacjentom.
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 11:56
Brawo dziennik wschodni! Wreszcie coś innego ciekawego można przeczytać! Miło czytać ze sa tacy mlodiz ludzie których coś innego interesuje niz tylko juwenalia czy imprezy! Brawo młodzi naukowcy!
Avatar
taxaceae / 27 maja 2016 o 08:06
Kiedyś pewien człowiek (chyba aptekarz) odkrył bakterie, bo uwielbiał wynalazki. Nabył znakomity jak na owe czasy mikroskop i odkrył jakieś stworzenia. Wywnioskował, że te twory są przyczyną większości zgonów pooperacyjnych pacjentów. Odkrywca ten został wyśmiany przez specjalistów lekarzy z całego świata i umieszczony w domu bez klamek. Zmarł w jakimś wariatkowie. Przez okres kolejnych stu lat chirurdzy zabijali ludzi bakteriami: nie myli rąk, nie wyparzali narzędzi (nie mówiąc o ich sterylizacji). Okazuje się, że nieprawdą jest, iż liczba komórek tłuszczowych ustala się u człowieka w pierwszym roku jego życia. To oznacza, że decydujący wpływ na wagę ciała ma micha, po prostu koryto człowieka. Basta. O czym mowa? Moje wnioski twórcze są do sprawdzenia, bo ich poziom w zasadzie nie wykracza poza poziom gimnazjalny. Momentami jest to poziom szkoły średniej. Google: lwgula
Kiedyś pewien człowiek (chyba aptekarz) odkrył bakterie, bo uwielbiał wynalazki. Nabył znakomity jak na owe czasy mikroskop i odkrył jakieś stworzenia. Wywnioskował, że te twory są przyczyną większości zgonów pooperacyjnych pacjentów. Odkrywca ten został wyśmiany przez specjalistów lekarzy z całego świata i umieszczony w domu bez klamek. Zmarł w jakimś wariatkowie. Przez okres kolejnych stu lat chirurdzy zabijali ludzi bakteriami: nie myli rąk, nie wyparzali narzędzi (nie mówiąc o ich sterylizacji). Okazuje się, że nieprawdą jest, iż liczb... rozwiń
Avatar
hiodont / 27 maja 2016 o 07:16
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu'(definiendum) czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie kolokacji (związku wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników i nie budzi żadnych wątpliwości) za pomocą precyzyjnie dobranych 'pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne. Andrew John Wiles nie udowodnił WTF. Brednie Wilesa są niekompletne, bo pomijają przypadek, gdy suma potęg jest liczbą parzystą. Nikt na świecie oprócz mnie nie udowodnił Wielkiego (Ostatniego) Twierdzenia Fermata. Wiles nie określił postaci podstaw potęg na mocy poprzedników (przesłanek) implikacji, które to warunki w moim dowodzie wynikają z Fermat Equation (FE). U Wilesa delta jest równa kwadratowi iloczynu trzech potęg z hipotetycznego równania Fermata. To jest bzdura, potworny błąd. Te brednie Wilesa nie prowadzą do sprzeczności. Bez określenia podstaw potęg nie jest możliwe wykazanie fałszywości FE. W historii ludzkości nie istnieje większa zbrodnia przeciwko ludzkości od zbrodni wręczenia Wilesowi Medalu Abela za kopmletne brednie, które nie mają nic wspólnego z poprawnym dowodem WTF (FLT). Król Norwegii musi być o tej ZBRODNI powiadomiony natychmiast. Zrozumiano!!!! A JEŻELI NIE, TO CO ? Re. Nic, bo nie jestem ani świrem ani ćpunem ani bandytą. Istnieją zbrodnie przeciwko ludzkości, które są odwracalne.
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu'(definiendum) czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie kolokacji (związku wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników i nie budzi żadnych wątpliwości) za pomocą precyzyjnie dobranych 'pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne. Andrew John ... rozwiń
Avatar
reify / 27 maja 2016 o 06:55
W roku 1981 trener Wielgusiak zabrał mnie na Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Walki nie przegrałem przez ippon, lecz w wyniku niesłusznej dyskwalifikacji. W wadze do 86kg repasaży nie było. W roku 1979 po raz pierwszy w życiu zagrałem w turnieju. Były to Szachowe Mistrzostwa Polski w systemie szwajcarskim. Od razu zdobyłem trzecią kategorię, o czym dowiedziałem się dopiero pięć lat później, przypadkowo. Wcześniej mnie oszukano. Sędzia major Czesław Gałczyński był zdumiony tym irracjonalnym oszustwem i od razu wydał mi dokument stwierdzający ranking 1600 pkt. W trzecim swoim turnieju zdobyłem drugą kategorię, ranking 1800 pkt. Tak czy siak zdobyłem trzy licencje zawodnika w trzech różnych dyscyplinach. W roku 1982 zdobyłem licncję zawodnika piłki nożnej Klubu Budowlani Lublin. No to pobij mój rekord w tym samym teście na IQ. IQ = 135pkt.
W roku 1981 trener Wielgusiak zabrał mnie na Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Walki nie przegrałem przez ippon, lecz w wyniku niesłusznej dyskwalifikacji. W wadze do 86kg repasaży nie było. W roku 1979 po raz pierwszy w życiu zagrałem w turnieju. Były to Szachowe Mistrzostwa Polski w systemie szwajcarskim. Od razu zdobyłem trzecią kategorię, o czym dowiedziałem się dopiero pięć lat później, przypadkowo. Wcześniej mnie oszukano. Sędzia major Czesław Gałczyński był zdumiony tym irracjonalnym oszustwem i od razu wydał mi dokument stwierdz... rozwiń
Avatar
logos / 27 maja 2016 o 06:24
kilkadziesiąt angin. nerczyca (szpital). szkarlatyna (szpital). pokrzywka gigantea pierwsza (ostre leczenie ambulatoryjne), po której pleciały mi grube żyły (za dużo w***ił mi wapna + hydrocortisonum). pokrzywka gigantea druga (ostre leczenie ambulatoryjne), po której niemal zupełnie straciłem żyły w obu rękach (ten sam ciemniak w***ił mi za dużo wapna + hydrocortisonum). ponad 40 dni w szpitalu po celowym wstrzyknięciu zółtaczki zakaźnej. umierałem, ale brejdak załatwił mi lek w jedynce. pani irenka pomogła. niech jej ziemia lekką będzie. otrzymałem rentę inwalidzką drugiej grupy (było około 1600 pln - 1975/76) na rok. dlaczego renta? bo zachorowałem podczas ostanich wakacji i od dawna byłem pełnym sierotą. ciekawe, że już w roku 1975 miałem hbs ujemny. w sanatorium w długopolu wynik się powtórzył - hbs był ujemny. obecni lekarze w to nie wierzą, ci którzy nie widzieli dowodów rzeczowych. następnie pięć razy pod rząd zachorowałem na ostre zapalenie oskrzeli (chyba w okresie trzech kolejnych lat). też mógł być park sztywnych. wrzód na dwunastnicy (szpital). dali radę altrametem. 1987 pęknięcie wrzodu na zewnątrz i zapalnie otrzewnej przed operacją - nie pooperacyjne, plus pokrzywka gigantea do tego stopnia, że oczy nie było widac. park sztywnych raczej pewny - to brejdakowi powiedział chirurg. dałem radę. schudłem nie 11kg, lecz 14kg w 11 dni. mam na to dowód. później zawał serca. następnie uciekłem od drugiego zawału serca. poźniej przeszedłem pęknięcie wrzodu do środka. otrzymałem trzy worki krwi. bez krwi były park sztywnych. następnie półpasiec. a co bydlaki wyprawiali ze mną gdzieindziej, to tylko bóg wie i ja. bóg mnie zatrzymał skoro miałem zostać jednym z największych ludzi w historii ludzkości. i jestem, ale to wszystko. nie pomogę, bo rp jest kolonią, a polacy leją na moje wnioski twórcze. cały świat na mnie nalał. obcym się nie dziwię. polacy nigdy nie będą mieli normalnej ojczyzny. i jeszcze jedno. w wieku 17 miesięcy spadłem z wysokości ponad jednego metra na słoik z landrynkami. szkło roz***iło mi całą gębę i czachę. wokół mnie było mnóstwo mojej farby. do chirurga zaniosły mnie dwie kobiety: pani janina witkowska i pani czesia walczak. dokładnie wszystko pamiętam jak zawijały mnie w prześcieradło. dalej uratował mnie na ul. kowalskiej dr górny.
kilkadziesiąt angin. nerczyca (szpital). szkarlatyna (szpital). pokrzywka gigantea pierwsza (ostre leczenie ambulatoryjne), po której pleciały mi grube żyły (za dużo w***ił mi wapna + hydrocortisonum). pokrzywka gigantea druga (ostre leczenie ambulatoryjne), po której niemal zupełnie straciłem żyły w obu rękach (ten sam ciemniak w***ił mi za dużo wapna + hydrocortisonum). ponad 40 dni w szpitalu po celowym wstrzyknięciu zółtaczki zakaźnej. umierałem, ale brejdak załatwił mi lek w jedynce. pani irenka pomogła. niech jej ziemia lekką będz... rozwiń
Avatar
rockish / 27 maja 2016 o 05:25
sałatka: jedna średniej wielkości makrela (która dopiero co przyjechała) + jedna średniej wielkości cebula + oliwka z oliwek + dwa jajka na twardo. człenio nie ma lodówki, lecz chłodziarkę, w której temperatura jest wyższa, niż 10 stopni celsjusza. w tych warunkach czas na konsumpcję tej sałatki to góra dwa dni (najpóźniej dzień następny po jej przygotowaniu). po siedmiu dniach człenio w***ił jedną trzecią tej sałatki i oznajmił, że nie udało mu się popełnić samobójstwa. po opędzlowaniu tej niewielkiej ilości sałatki miał łyknąć kilka silnych leków przeciwbólowych. jeśli to prawda, to stara sałatka uratowała mu życie. zwrócił ją razem z lekami. jednakże potencjalny samobójca tak łatwo nie zrezygnuje. ten człenio poleciał ze mną w kindybała. wyrzygał, bo o***ił zepsutą sałatkę. gdyby chciał się zabić, to by się zabił. tylko nikomu o tym nie mów, bo stracisz wolność. to nie jest żart. włosi coś wiedzą na ten temat.
sałatka: jedna średniej wielkości makrela (która dopiero co przyjechała) + jedna średniej wielkości cebula + oliwka z oliwek + dwa jajka na twardo. człenio nie ma lodówki, lecz chłodziarkę, w której temperatura jest wyższa, niż 10 stopni celsjusza. w tych warunkach czas na konsumpcję tej sałatki to góra dwa dni (najpóźniej dzień następny po jej przygotowaniu). po siedmiu dniach człenio w***ił jedną trzecią tej sałatki i oznajmił, że nie udało mu się popełnić samobójstwa. po opędzlowaniu tej niewielkiej ilości sałatki miał łyknąć kilka si... rozwiń
Avatar
anima / 27 maja 2016 o 04:44
Tylko denat ma 99,(9)% niewiedzy. Na stadionie wielkie krzyki, w piłkę grają nieboszczyki. Zdanie: nieprawda, że 0,(9)=1 jest fałszywe. Czy przeciętny człowiek zdaje sobie sprawę z ilości treści, którą musi znać ... . Nie chodzi tu o przedstawicieli nauk ścisłych, którzy są zwykłymi prostakami i bydlakami.
Avatar
Gość / 30 maja 2016 o 14:33
Dziwić się, że coraz więcej ludzi jest otyłych, skoro każdy je pizze, hamburgery, żywi się w KFC i innych. Na plażę to już strach wyjść, bo wszędzie tylko grubasy. Kiedyś tak nie było, ludzie byli chudsi, do pracy chodzili na piechotę albo jeździli rowerem to i wysiłek fizyczny był. Nie było fast foodów, mniej stresu to i wygląd lepszy.
Avatar
Gość / 28 maja 2016 o 00:45
Ale ładne Panie Doktor.
Avatar
Alinka / 27 maja 2016 o 18:11
Pięknie, że młodzi ludzie oprócz nauki na zajęciach angażują się w badania. Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy lekarze byli tacy zaangażowani w pomoc pacjentom.
Avatar
Gość / 27 maja 2016 o 11:56
Brawo dziennik wschodni! Wreszcie coś innego ciekawego można przeczytać! Miło czytać ze sa tacy mlodiz ludzie których coś innego interesuje niz tylko juwenalia czy imprezy! Brawo młodzi naukowcy!
Avatar
taxaceae / 27 maja 2016 o 08:06
Kiedyś pewien człowiek (chyba aptekarz) odkrył bakterie, bo uwielbiał wynalazki. Nabył znakomity jak na owe czasy mikroskop i odkrył jakieś stworzenia. Wywnioskował, że te twory są przyczyną większości zgonów pooperacyjnych pacjentów. Odkrywca ten został wyśmiany przez specjalistów lekarzy z całego świata i umieszczony w domu bez klamek. Zmarł w jakimś wariatkowie. Przez okres kolejnych stu lat chirurdzy zabijali ludzi bakteriami: nie myli rąk, nie wyparzali narzędzi (nie mówiąc o ich sterylizacji). Okazuje się, że nieprawdą jest, iż liczba komórek tłuszczowych ustala się u człowieka w pierwszym roku jego życia. To oznacza, że decydujący wpływ na wagę ciała ma micha, po prostu koryto człowieka. Basta. O czym mowa? Moje wnioski twórcze są do sprawdzenia, bo ich poziom w zasadzie nie wykracza poza poziom gimnazjalny. Momentami jest to poziom szkoły średniej. Google: lwgula
Kiedyś pewien człowiek (chyba aptekarz) odkrył bakterie, bo uwielbiał wynalazki. Nabył znakomity jak na owe czasy mikroskop i odkrył jakieś stworzenia. Wywnioskował, że te twory są przyczyną większości zgonów pooperacyjnych pacjentów. Odkrywca ten został wyśmiany przez specjalistów lekarzy z całego świata i umieszczony w domu bez klamek. Zmarł w jakimś wariatkowie. Przez okres kolejnych stu lat chirurdzy zabijali ludzi bakteriami: nie myli rąk, nie wyparzali narzędzi (nie mówiąc o ich sterylizacji). Okazuje się, że nieprawdą jest, iż liczb... rozwiń
Avatar
hiodont / 27 maja 2016 o 07:16
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu'(definiendum) czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie kolokacji (związku wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników i nie budzi żadnych wątpliwości) za pomocą precyzyjnie dobranych 'pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne. Andrew John Wiles nie udowodnił WTF. Brednie Wilesa są niekompletne, bo pomijają przypadek, gdy suma potęg jest liczbą parzystą. Nikt na świecie oprócz mnie nie udowodnił Wielkiego (Ostatniego) Twierdzenia Fermata. Wiles nie określił postaci podstaw potęg na mocy poprzedników (przesłanek) implikacji, które to warunki w moim dowodzie wynikają z Fermat Equation (FE). U Wilesa delta jest równa kwadratowi iloczynu trzech potęg z hipotetycznego równania Fermata. To jest bzdura, potworny błąd. Te brednie Wilesa nie prowadzą do sprzeczności. Bez określenia podstaw potęg nie jest możliwe wykazanie fałszywości FE. W historii ludzkości nie istnieje większa zbrodnia przeciwko ludzkości od zbrodni wręczenia Wilesowi Medalu Abela za kopmletne brednie, które nie mają nic wspólnego z poprawnym dowodem WTF (FLT). Król Norwegii musi być o tej ZBRODNI powiadomiony natychmiast. Zrozumiano!!!! A JEŻELI NIE, TO CO ? Re. Nic, bo nie jestem ani świrem ani ćpunem ani bandytą. Istnieją zbrodnie przeciwko ludzkości, które są odwracalne.
Definicja (jednoznaczne określenie), to zwięzłe wyłuszczenie 'treści pojęcia lub treści nazwy lub treści symbolu'(definiendum) czyli ścisłe objaśnienie znaczenia wyrazu poprzez ustalenie kolokacji (związku wyrazów, którego znaczenie wynika ze znaczenia jego składników i nie budzi żadnych wątpliwości) za pomocą precyzyjnie dobranych 'pojęć pierwotnych i pojęć określonych poprzednio w systematycznym wykładzie danej teorii' (definiens-człon definiujący), aby znaczenie definiendum (członu zdefiniowanego) było jednoznaczne. Andrew John ... rozwiń
Avatar
reify / 27 maja 2016 o 06:55
W roku 1981 trener Wielgusiak zabrał mnie na Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Walki nie przegrałem przez ippon, lecz w wyniku niesłusznej dyskwalifikacji. W wadze do 86kg repasaży nie było. W roku 1979 po raz pierwszy w życiu zagrałem w turnieju. Były to Szachowe Mistrzostwa Polski w systemie szwajcarskim. Od razu zdobyłem trzecią kategorię, o czym dowiedziałem się dopiero pięć lat później, przypadkowo. Wcześniej mnie oszukano. Sędzia major Czesław Gałczyński był zdumiony tym irracjonalnym oszustwem i od razu wydał mi dokument stwierdzający ranking 1600 pkt. W trzecim swoim turnieju zdobyłem drugą kategorię, ranking 1800 pkt. Tak czy siak zdobyłem trzy licencje zawodnika w trzech różnych dyscyplinach. W roku 1982 zdobyłem licncję zawodnika piłki nożnej Klubu Budowlani Lublin. No to pobij mój rekord w tym samym teście na IQ. IQ = 135pkt.
W roku 1981 trener Wielgusiak zabrał mnie na Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Walki nie przegrałem przez ippon, lecz w wyniku niesłusznej dyskwalifikacji. W wadze do 86kg repasaży nie było. W roku 1979 po raz pierwszy w życiu zagrałem w turnieju. Były to Szachowe Mistrzostwa Polski w systemie szwajcarskim. Od razu zdobyłem trzecią kategorię, o czym dowiedziałem się dopiero pięć lat później, przypadkowo. Wcześniej mnie oszukano. Sędzia major Czesław Gałczyński był zdumiony tym irracjonalnym oszustwem i od razu wydał mi dokument stwierdz... rozwiń
Avatar
logos / 27 maja 2016 o 06:24
kilkadziesiąt angin. nerczyca (szpital). szkarlatyna (szpital). pokrzywka gigantea pierwsza (ostre leczenie ambulatoryjne), po której pleciały mi grube żyły (za dużo w***ił mi wapna + hydrocortisonum). pokrzywka gigantea druga (ostre leczenie ambulatoryjne), po której niemal zupełnie straciłem żyły w obu rękach (ten sam ciemniak w***ił mi za dużo wapna + hydrocortisonum). ponad 40 dni w szpitalu po celowym wstrzyknięciu zółtaczki zakaźnej. umierałem, ale brejdak załatwił mi lek w jedynce. pani irenka pomogła. niech jej ziemia lekką będzie. otrzymałem rentę inwalidzką drugiej grupy (było około 1600 pln - 1975/76) na rok. dlaczego renta? bo zachorowałem podczas ostanich wakacji i od dawna byłem pełnym sierotą. ciekawe, że już w roku 1975 miałem hbs ujemny. w sanatorium w długopolu wynik się powtórzył - hbs był ujemny. obecni lekarze w to nie wierzą, ci którzy nie widzieli dowodów rzeczowych. następnie pięć razy pod rząd zachorowałem na ostre zapalenie oskrzeli (chyba w okresie trzech kolejnych lat). też mógł być park sztywnych. wrzód na dwunastnicy (szpital). dali radę altrametem. 1987 pęknięcie wrzodu na zewnątrz i zapalnie otrzewnej przed operacją - nie pooperacyjne, plus pokrzywka gigantea do tego stopnia, że oczy nie było widac. park sztywnych raczej pewny - to brejdakowi powiedział chirurg. dałem radę. schudłem nie 11kg, lecz 14kg w 11 dni. mam na to dowód. później zawał serca. następnie uciekłem od drugiego zawału serca. poźniej przeszedłem pęknięcie wrzodu do środka. otrzymałem trzy worki krwi. bez krwi były park sztywnych. następnie półpasiec. a co bydlaki wyprawiali ze mną gdzieindziej, to tylko bóg wie i ja. bóg mnie zatrzymał skoro miałem zostać jednym z największych ludzi w historii ludzkości. i jestem, ale to wszystko. nie pomogę, bo rp jest kolonią, a polacy leją na moje wnioski twórcze. cały świat na mnie nalał. obcym się nie dziwię. polacy nigdy nie będą mieli normalnej ojczyzny. i jeszcze jedno. w wieku 17 miesięcy spadłem z wysokości ponad jednego metra na słoik z landrynkami. szkło roz***iło mi całą gębę i czachę. wokół mnie było mnóstwo mojej farby. do chirurga zaniosły mnie dwie kobiety: pani janina witkowska i pani czesia walczak. dokładnie wszystko pamiętam jak zawijały mnie w prześcieradło. dalej uratował mnie na ul. kowalskiej dr górny.
kilkadziesiąt angin. nerczyca (szpital). szkarlatyna (szpital). pokrzywka gigantea pierwsza (ostre leczenie ambulatoryjne), po której pleciały mi grube żyły (za dużo w***ił mi wapna + hydrocortisonum). pokrzywka gigantea druga (ostre leczenie ambulatoryjne), po której niemal zupełnie straciłem żyły w obu rękach (ten sam ciemniak w***ił mi za dużo wapna + hydrocortisonum). ponad 40 dni w szpitalu po celowym wstrzyknięciu zółtaczki zakaźnej. umierałem, ale brejdak załatwił mi lek w jedynce. pani irenka pomogła. niech jej ziemia lekką będz... rozwiń
Avatar
rockish / 27 maja 2016 o 05:25
sałatka: jedna średniej wielkości makrela (która dopiero co przyjechała) + jedna średniej wielkości cebula + oliwka z oliwek + dwa jajka na twardo. człenio nie ma lodówki, lecz chłodziarkę, w której temperatura jest wyższa, niż 10 stopni celsjusza. w tych warunkach czas na konsumpcję tej sałatki to góra dwa dni (najpóźniej dzień następny po jej przygotowaniu). po siedmiu dniach człenio w***ił jedną trzecią tej sałatki i oznajmił, że nie udało mu się popełnić samobójstwa. po opędzlowaniu tej niewielkiej ilości sałatki miał łyknąć kilka silnych leków przeciwbólowych. jeśli to prawda, to stara sałatka uratowała mu życie. zwrócił ją razem z lekami. jednakże potencjalny samobójca tak łatwo nie zrezygnuje. ten człenio poleciał ze mną w kindybała. wyrzygał, bo o***ił zepsutą sałatkę. gdyby chciał się zabić, to by się zabił. tylko nikomu o tym nie mów, bo stracisz wolność. to nie jest żart. włosi coś wiedzą na ten temat.
sałatka: jedna średniej wielkości makrela (która dopiero co przyjechała) + jedna średniej wielkości cebula + oliwka z oliwek + dwa jajka na twardo. człenio nie ma lodówki, lecz chłodziarkę, w której temperatura jest wyższa, niż 10 stopni celsjusza. w tych warunkach czas na konsumpcję tej sałatki to góra dwa dni (najpóźniej dzień następny po jej przygotowaniu). po siedmiu dniach człenio w***ił jedną trzecią tej sałatki i oznajmił, że nie udało mu się popełnić samobójstwa. po opędzlowaniu tej niewielkiej ilości sałatki miał łyknąć kilka si... rozwiń
Avatar
anima / 27 maja 2016 o 04:44
Tylko denat ma 99,(9)% niewiedzy. Na stadionie wielkie krzyki, w piłkę grają nieboszczyki. Zdanie: nieprawda, że 0,(9)=1 jest fałszywe. Czy przeciętny człowiek zdaje sobie sprawę z ilości treści, którą musi znać ... . Nie chodzi tu o przedstawicieli nauk ścisłych, którzy są zwykłymi prostakami i bydlakami.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 7 3

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 44 8

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 5 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!