Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

17 września 2017 r.
8:28

Na śmierć skazano 60 mieszkańców Lubelskiego. Te obwieszczenia zawsze budziły grozę

1 9 A A

Pod koniec 1943 r. i na początku 1944 r. Niemcy skazali na śmierć 60 mieszkańców Lubelszczyzny. Znaleźli się wśród nich również mieszkańcy pow. puławskiego. Miała to być kara za – jak to Niemcy nazwali w specjalnym komunikacie – „akty gwałtu na rzecz niemieckiej odbudowy w Generalnym Gubernatorstwie”.

Wyrok został ogłoszony przez Sąd Doraźny Dowódcy Policji Bezpieczeństwa i SD na okręg lubelski. Z obwieszczenia, które zachowało się w państwowym archiwum możemy się dowiedzieć, że miała to być kara za m.in. zamach kolejowy między stacjami kol. Życzyn (w oryginalnym komunikacie jest mowa o Żyrzynie) i Wygodą (8.12.1943 r. – wykoleiła się wówczas lokomotywa i osiem wagonów; akcję przeprowadzili partyzanci AK), za podobny zamach na linii Łuków-Dęblin (24.12.1943 r. – żołnierze GL wysadzili wtedy pociąg pancerny)

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:28
Skurczysyny wymordowali pół narodu i reparacje się nie należą..... to jest dopiero myślenie. Polski rząd powinien ich naciskać w tej sprawie, a nie odpuszczać wszystko łatwo jak tamci.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:46
Napiszcie też koniecznie o zakładnikach rozstrzelanych przez Niemców w styczniu 1944 w Lublinie przy Nowej Drodze (obecnie Al. Piłsudskiego).
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 15:47
co za patafian napisał:
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.     
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.      rozwiń
Avatar
co za patafian / 17 września 2017 o 13:30
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 12:47
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma w historycznym atlasie. Morał taki: jeżeli rację masz, napisz do tych się pomylili, żeby obszar owej Lubelszczyzny na mapach zaznaczyli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma... rozwiń
Avatar
j24 / 17 września 2017 o 12:33
Nie wspomną,tak jak inne mendia typu onety,wp,fakty,kuriery różnej maści - właściciel nie pozwolił...
Avatar
synkolumba / 17 września 2017 o 11:18
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru Wołynskomy" -jak mawiali eskortujacy ich żołnierze(sołdaty) wraz z ochotnikami lub "pozyskanymi" Żydami z czerwonymi opaskami na rękawach. Podczas tego marszu udało mu się zbiec i szczęśliwie dotrzeć do domu, założył rodzinę. Po 3 latach przeżył następną tragedię, gdyż w wyniku niemieckiej akcji  antypartyzanckiej "Sonderzug Heinrich" dostał się do niemieckiego obozu. W obozie oprócz Polaków przebywali jeńcy Rosyjscy "czerwono armijcy" z frontu wschodniego- sektor "Rusischen"a także w sektorze "Judischen"-Żydzi. Polacy którzy byli zatrudniani przez Niemców do różnych prac porządkowych mieli niewielkie możliwości pomocy tym biednym współwięźniom ale korzystali i pomagali pod groźbą utraty zycia. Paradoksalnie być może pomagał swoim oprawcom z przed trzech lat(?).Ojciec przeżył w obozie "wyliczanki"(np."co dziesiaty"), nabawił się Ischiasu, przeżył.
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 10:53
Równolegle w tym samym czasie grasowała na tym terenie banda polsko-sowiecka, która również wsławiła się niebywałym okrucieństwem okradając i mordując ludność. To banda tzw. Dąbrowskiego.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 08:43
Należałoby w dzień napaści sowietów na Polskę o tym przypomnieć,redakcjo...
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:28
Skurczysyny wymordowali pół narodu i reparacje się nie należą..... to jest dopiero myślenie. Polski rząd powinien ich naciskać w tej sprawie, a nie odpuszczać wszystko łatwo jak tamci.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:46
Napiszcie też koniecznie o zakładnikach rozstrzelanych przez Niemców w styczniu 1944 w Lublinie przy Nowej Drodze (obecnie Al. Piłsudskiego).
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 15:47
co za patafian napisał:
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.     
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.      rozwiń
Avatar
co za patafian / 17 września 2017 o 13:30
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 12:47
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma w historycznym atlasie. Morał taki: jeżeli rację masz, napisz do tych się pomylili, żeby obszar owej Lubelszczyzny na mapach zaznaczyli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma... rozwiń
Avatar
j24 / 17 września 2017 o 12:33
Nie wspomną,tak jak inne mendia typu onety,wp,fakty,kuriery różnej maści - właściciel nie pozwolił...
Avatar
synkolumba / 17 września 2017 o 11:18
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru Wołynskomy" -jak mawiali eskortujacy ich żołnierze(sołdaty) wraz z ochotnikami lub "pozyskanymi" Żydami z czerwonymi opaskami na rękawach. Podczas tego marszu udało mu się zbiec i szczęśliwie dotrzeć do domu, założył rodzinę. Po 3 latach przeżył następną tragedię, gdyż w wyniku niemieckiej akcji  antypartyzanckiej "Sonderzug Heinrich" dostał się do niemieckiego obozu. W obozie oprócz Polaków przebywali jeńcy Rosyjscy "czerwono armijcy" z frontu wschodniego- sektor "Rusischen"a także w sektorze "Judischen"-Żydzi. Polacy którzy byli zatrudniani przez Niemców do różnych prac porządkowych mieli niewielkie możliwości pomocy tym biednym współwięźniom ale korzystali i pomagali pod groźbą utraty zycia. Paradoksalnie być może pomagał swoim oprawcom z przed trzech lat(?).Ojciec przeżył w obozie "wyliczanki"(np."co dziesiaty"), nabawił się Ischiasu, przeżył.
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 10:53
Równolegle w tym samym czasie grasowała na tym terenie banda polsko-sowiecka, która również wsławiła się niebywałym okrucieństwem okradając i mordując ludność. To banda tzw. Dąbrowskiego.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 08:43
Należałoby w dzień napaści sowietów na Polskę o tym przypomnieć,redakcjo...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 5 4

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 23 2

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 5 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 44 10

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 16 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5