Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

17 września 2017 r.
8:28

Na śmierć skazano 60 mieszkańców Lubelskiego. Te obwieszczenia zawsze budziły grozę

1 9 A A

Pod koniec 1943 r. i na początku 1944 r. Niemcy skazali na śmierć 60 mieszkańców Lubelszczyzny. Znaleźli się wśród nich również mieszkańcy pow. puławskiego. Miała to być kara za – jak to Niemcy nazwali w specjalnym komunikacie – „akty gwałtu na rzecz niemieckiej odbudowy w Generalnym Gubernatorstwie”.

Wyrok został ogłoszony przez Sąd Doraźny Dowódcy Policji Bezpieczeństwa i SD na okręg lubelski. Z obwieszczenia, które zachowało się w państwowym archiwum możemy się dowiedzieć, że miała to być kara za m.in. zamach kolejowy między stacjami kol. Życzyn (w oryginalnym komunikacie jest mowa o Żyrzynie) i Wygodą (8.12.1943 r. – wykoleiła się wówczas lokomotywa i osiem wagonów; akcję przeprowadzili partyzanci AK), za podobny zamach na linii Łuków-Dęblin (24.12.1943 r. – żołnierze GL wysadzili wtedy pociąg pancerny)

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:28
Skurczysyny wymordowali pół narodu i reparacje się nie należą..... to jest dopiero myślenie. Polski rząd powinien ich naciskać w tej sprawie, a nie odpuszczać wszystko łatwo jak tamci.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:46
Napiszcie też koniecznie o zakładnikach rozstrzelanych przez Niemców w styczniu 1944 w Lublinie przy Nowej Drodze (obecnie Al. Piłsudskiego).
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 15:47
co za patafian napisał:
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.     
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.      rozwiń
Avatar
co za patafian / 17 września 2017 o 13:30
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 12:47
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma w historycznym atlasie. Morał taki: jeżeli rację masz, napisz do tych się pomylili, żeby obszar owej Lubelszczyzny na mapach zaznaczyli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma... rozwiń
Avatar
j24 / 17 września 2017 o 12:33
Nie wspomną,tak jak inne mendia typu onety,wp,fakty,kuriery różnej maści - właściciel nie pozwolił...
Avatar
synkolumba / 17 września 2017 o 11:18
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru Wołynskomy" -jak mawiali eskortujacy ich żołnierze(sołdaty) wraz z ochotnikami lub "pozyskanymi" Żydami z czerwonymi opaskami na rękawach. Podczas tego marszu udało mu się zbiec i szczęśliwie dotrzeć do domu, założył rodzinę. Po 3 latach przeżył następną tragedię, gdyż w wyniku niemieckiej akcji  antypartyzanckiej "Sonderzug Heinrich" dostał się do niemieckiego obozu. W obozie oprócz Polaków przebywali jeńcy Rosyjscy "czerwono armijcy" z frontu wschodniego- sektor "Rusischen"a także w sektorze "Judischen"-Żydzi. Polacy którzy byli zatrudniani przez Niemców do różnych prac porządkowych mieli niewielkie możliwości pomocy tym biednym współwięźniom ale korzystali i pomagali pod groźbą utraty zycia. Paradoksalnie być może pomagał swoim oprawcom z przed trzech lat(?).Ojciec przeżył w obozie "wyliczanki"(np."co dziesiaty"), nabawił się Ischiasu, przeżył.
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 10:53
Równolegle w tym samym czasie grasowała na tym terenie banda polsko-sowiecka, która również wsławiła się niebywałym okrucieństwem okradając i mordując ludność. To banda tzw. Dąbrowskiego.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 08:43
Należałoby w dzień napaści sowietów na Polskę o tym przypomnieć,redakcjo...
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:28
Skurczysyny wymordowali pół narodu i reparacje się nie należą..... to jest dopiero myślenie. Polski rząd powinien ich naciskać w tej sprawie, a nie odpuszczać wszystko łatwo jak tamci.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:46
Napiszcie też koniecznie o zakładnikach rozstrzelanych przez Niemców w styczniu 1944 w Lublinie przy Nowej Drodze (obecnie Al. Piłsudskiego).
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 15:47
co za patafian napisał:
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.     
 PATAFIAN!!! Jeżeli żygać się chce - to wypij drinka, żeby mądrze główkowała mała dyńka. Wypociny uczą, głowince nie szkodzą, a kto pojmie, pójdzie prawdziwą drogą, tylko trzeba uznać wykładnię naukową, i pogodzić się, że kłamstwo, to ściema i że Lubelszczyzna, to lubelska ziemia, a nie województwo i minie się leczenia. Morał: rozum masz i przemyśl to sobie, bo póki co, to leczenie potrzebne Tobie.      rozwiń
Avatar
co za patafian / 17 września 2017 o 13:30
chelmianin ty mądroglupku,już żygac mi się chce na twoje wypociny,lecz sie na dyńke.
Avatar
Chełmianin N / 17 września 2017 o 12:47
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma w historycznym atlasie. Morał taki: jeżeli rację masz, napisz do tych się pomylili, żeby obszar owej Lubelszczyzny na mapach zaznaczyli! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
                        GDZI NA MAPIE JEST??? Załuski!!!  Określ teren Lubelszczyzny - lubelskiej ziemi, iż  woj. lubelskie, to nie Lubelszczyzna- lubelska ziemia, a zatem redaktorku, gdzie w lubelskim leży owa ziemia? Mądrzy Polscy uczeni, zmniejszyli ją do lubelskiej ziemi, oraz udowodnili, że województwo, to nie Lubelszczyzna,  a więc Panie Załuski, to gdzie na mapie jest ta ojczyzna? Na terenie woj. lubelskiego, są także historyczne ziemie, takie jak: Ziemia Chełmska, Łukowska oraz płd.Podlasie, natomiast lubelskiej ziemi nie ma... rozwiń
Avatar
j24 / 17 września 2017 o 12:33
Nie wspomną,tak jak inne mendia typu onety,wp,fakty,kuriery różnej maści - właściciel nie pozwolił...
Avatar
synkolumba / 17 września 2017 o 11:18
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru Wołynskomy" -jak mawiali eskortujacy ich żołnierze(sołdaty) wraz z ochotnikami lub "pozyskanymi" Żydami z czerwonymi opaskami na rękawach. Podczas tego marszu udało mu się zbiec i szczęśliwie dotrzeć do domu, założył rodzinę. Po 3 latach przeżył następną tragedię, gdyż w wyniku niemieckiej akcji  antypartyzanckiej "Sonderzug Heinrich" dostał się do niemieckiego obozu. W obozie oprócz Polaków przebywali jeńcy Rosyjscy "czerwono armijcy" z frontu wschodniego- sektor "Rusischen"a także w sektorze "Judischen"-Żydzi. Polacy którzy byli zatrudniani przez Niemców do różnych prac porządkowych mieli niewielkie możliwości pomocy tym biednym współwięźniom ale korzystali i pomagali pod groźbą utraty zycia. Paradoksalnie być może pomagał swoim oprawcom z przed trzech lat(?).Ojciec przeżył w obozie "wyliczanki"(np."co dziesiaty"), nabawił się Ischiasu, przeżył.
Oj przydało by się, przydało. Wszak wielu Polaków we wspomnieniach przeżywa ten haniebny krok sąsiadów. W mojej rodzinie zawsze się o tym mówiło i nie były to wyimaginowane teorie lecz fakty. Mój ojciec "Kolumb" rocznik 1917, po ukończeniu szkoły rozpoczął zasadniczą służbę w Wojsku Polskim w Chełmie od lutego 1939 roku. We wrześniu '39 został skierowany na front z Niemcami lecz po 17 września dostał się do niewoli ........Armii Czerwowej(Krasnaja Armia). Podczas marszu w kierunku Włodzimierza Wołyńskiego, "pojdem k  Władimiru... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 10:53
Równolegle w tym samym czasie grasowała na tym terenie banda polsko-sowiecka, która również wsławiła się niebywałym okrucieństwem okradając i mordując ludność. To banda tzw. Dąbrowskiego.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 08:43
Należałoby w dzień napaści sowietów na Polskę o tym przypomnieć,redakcjo...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 5 4

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 23 2

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 5 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 44 10

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 16 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.