Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

13 maja 2011 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Nasze stadiony są (prawie) bezpieczne: Jacy są nasi kibice

0 12 A A
Od ponad półtora roku na meczach Motoru jest spokój.<br />
 (Wojciech Nieśpiałowski)
Od ponad półtora roku na meczach Motoru jest spokój.
(Wojciech Nieśpiałowski)

Kibole rozrabiają ostatnio prawie w całej Polsce. Prawie, bo wyjątkiem jest... Lublin. Od ponad półtora roku na meczach Motoru jest spokój. Rozrób nie ma też w Łęcznej, Puławach, Zamościu i Chełmie. Gorzej jest jednak na peryferiach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Generalnie z bezpieczeństwem na stadionach w naszym województwie nie jest źle. W ostatnim czasie znacznie się poprawiło. Zdarzają się, oczywiście, przypadki naruszenie porządku, ale są one incydentalne – mówi Zbigniew Związko, szef Wydziału Bezpieczeństwa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Ostatnia regularna bitwa pseudokibiców w Lublinie miała miejsce, gdy Motor grał na zapleczu ekstraklasy. We wrześniu 2009 roku, po meczu z Widzewem Łódź, na policję posypały się kamienie, butelki i kije. Na niewiele zdały się nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Miasto stanęło w korkach.

Motyla noga

Ale od tamtego czasu motorowcy zaczęli zmieniać swój wizerunek. Na stadionie skupiają się na dopingu dla swojego zespołu i przygotowują efektowne oprawy. Doszło nawet do tego, że na ostatnim meczu w Lublinie, z Jeziorakiem Iława, fani zamiast wszechobecnych dotąd wulgarnych przyśpiewek, zaczęli skandować: "Sędzia kalosz”, "Kurka wodna”, "Nie lubimy PZPN” i "Lato! Co? Motyla noga!”.

Zamurowało wszystkich, łącznie z obserwatorem Polskiego Związku Piłki Nożnej, który podobno powiedział, że musi sobie to nagrać, bo jak wróci do Warszawy i opowie, co słyszał, to nikt mu nie uwierzy.

Policja chwali

Co ciekawe, kibiców Motoru chwali też... policja.

– W tym roku już dwa razy byli na meczu w Rzeszowie i za każdym razem zachowywali się spokojnie. Nie musieliśmy interweniować ani razu. Oby tak dalej – podkreśla Zbigniew Kocój, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Mimo to w świadomości wielu osób nadal widnieje wizerunek kibola chuligana. – Nie wierzę, że coś się zmieniło. A jeśli nawet, to pewnie tylko na chwilę. Dlatego nie zaryzykuję pójścia na stadion z dzieckiem. Wolę obejrzeć mecz w telewizji – mówi Krzysztof, kibic piłkarski z Lublina.

Najbezpieczniej w Łęcznej

Za najbardziej bezpieczny w województwie lubelskim uznawany jest stadion w Łęcznej. Choć, jak przyznają w klubie, sytuacja jest teraz wyjątkowa, bo z powodu zmiany nazwy drużyny z "Górnik” na "Bogdanka” szalikowcy ogłosili bojkot i... nie przychodzą na mecze I-ligowca.

– Ale myślę, że bez względu na to, możemy się pochwalić wysokim poziomem bezpieczeństwa – uważa Związko, który jest też kierownikiem administracji i ochrony GKS Bogdanka.

Łęczyński obiekt wyposażony jest w kamery monitoringu. – Ale ważnym elementem jest elektroniczny system sprzedaży biletów. Można je kupić przez Internet i w kasach stadionu. System pozwala w pełni zidentyfikować daną osobę: żeby nabyć wejściówkę, trzeba podać imię i nazwisko oraz numer PESEL. A to oznacza, że nikt z zakazem stadionowym nie może kupić biletów i wejść na stadion – podkreśla Związko.

600 zamiast 60

Nic dziwnego, że na stadionie jest spokój. – Ostatni incydent zanotowaliśmy w 2009 roku podczas meczu z Widzewem. Ale wtedy sytuacja była wyjątkowa, bo zamiast 60 kibiców z Łodzi, o których przyjeździe poinformowała nas policja, pojawiło się ich ponad 600 – wspomina działacz GKS Bogdanka.

Problemu z kibicami nie ma też w Puławach. Częściowo przez to, że miejski stadion jest w remoncie. Z tego powodu
III-ligowa Wisła ciągle grała na wyjazdach. Od marca wróciła na swoje śmieci. Ale korzysta z boiska przy szkole. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, klub wprowadził imienne karnety na mecze. Jednorazowo na trybuny wchodzi tylko 200 osób.

Chaos na prowincji

O ile jednak kluby z większych miast radzą sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa na stadionach, to coraz gorzej kwestia ta wygląda na meczach niskich lig. Tam nie ma profesjonalnej ochrony, bo nikogo na to nie stać. Często stadiony to zwykle boiska, niemające nawet ogrodzenia, więc wchodzi tam każdy, kto chce.

Z kolei policja zagląda tam rzadko. A jeśli już, to jeden radiowóz nie jest w stanie opanować sytuacji. Zanim przyjadą posiłki, jest już za późno.

– Rzeczywiście, tam często są problemy. Wizytuję takie obiekty i zdecydowana większość z nich nie spełnia podstawowych wymogów bezpieczeństwa. Nie ma się więc co dziwić, że później dochodzi na nich do awantur – mówi Związko.

Przykład? 7 listopada 2010, po zakończeniu spotkania Legionu Tomaszowice z Vrotcovią Lublin (klasa A) kilkudziesięciu kibiców Vrotcovii zaatakowało będących w mniejszości fanów gospodarzy. Chuligani używali wszystkiego, co wpadło im w ręce. W ruch poszły deski, kije i butelki.

Jedna osoba trafiła do szpitala. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował najbardziej krewkiego kibica Vrotcovii.

– Tendencja jest taka, że imprezy masowe, a więc powyżej tysiąca uczestników, są bezpieczne, bo chroni je ustawowa ilość służb – wyjaśnia Związko. – Ale żeby zrobić zadymę wystarczy kilkadziesiąt osób pozostawionych samym sobie. I tak właśnie jest w małych miejscowościach. Paradoksalnie, to tam najtrudniej zapanować nad kibicami.

Zatrzymują zadymiarzy

Prokuratura zebrała do środy materiały obciążające 34 osoby uczestniczące w zamieszkach, do których doszło 3 maja podczas meczu finału Pucharu Polski w Bydgoszczy. Z tej grupy zatrzymano we wtorek 26 osób – pseudokibiców Legii i Lecha, którzy zdemolowali stadion. Wyrządzone przez nich szkody sięgają kilkuset tysięcy złotych.

PiS chce ostrych kar

Wprowadzenie możliwości karania chuliganów dożywotnim zakazem stadionowym i pracami społecznymi, a także podwojenie obecnie obowiązujących kar za przestępstwa stadionowe – to propozycje ze złożonego w środę przez PiS projektu nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej poinformował, że projekt składa się z dwóch części: zaostrzenia kar dla chuliganów stadionowych oraz współpracy między klubami piłkarskimi a organizacjami kibicowskimi.

Jak powiedział, w projekcie zaproponowano podwojenie obecnie obowiązujących kar m.in. za wtargniecie na murawę, zakrywanie twarzy i rzucanie niebezpiecznych przedmiotów na stadionie.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rado / 15 maja 2011 o 15:12
Artykuł oczernia kibiców Vrotcovii, sprostowanie wystosowane przez klub OSKF Vrotcovia zostało zamieszczone na stonie internetowej klubu.
Avatar
alo / 15 maja 2011 o 13:47
"eeeeeej buraku" zgrywasz kozaka pouczasz i w dodatku obrażasz a widzę że masz ZAGANIARSKIE zapędy. Pała to pała
Avatar
eeeeeeej buraku / 15 maja 2011 o 12:34
[quote name='Świdnik' timestamp='1305413664' post='478276']
Panie redaktorze, ostatnio miały miejsce zajścia na peronie w Świdniku z udziałem fanów Avii i Motoru. Czyżby pan nie doczytał w prasie? A może po prostu kłóci się to z tezą, którą postawił pan w tytule artykułu i przemilczał pan ten fakt???
[/quote]


w chamburgu nie ucza czytac tekstu ze zrozuminiem? czytaj baranie az zrozumiesz o czym jest ten tekst, bo twoj wpis jest chyba do innego artykulu, a poza tym w chambrugu to chamburczyki obrzucili pociag z kibicami Motoru, wiec o co ci chodzi? no ale przeciez nie rozumiesz co czytasz wiec nie bede od ciebie za duzo wymagac, byly nawet artykuly jacy to porzadni chlopcy z afiuni poszli siedziec
[quote name='Świdnik' timestamp='1305413664' post='478276']
Panie redaktorze, ostatnio miały miejsce zajścia na peronie w Świdniku z udziałem fanów Avii i Motoru. Czyżby pan nie doczytał w prasie? A może po prostu kłóci się to z tezą, którą postawił pan w tytule artykułu i przemilczał pan ten fakt???
[/quote]


w chamburgu nie ucza czytac tekstu ze zrozuminiem? czytaj baranie az zrozumiesz o czym jest ten tekst, bo twoj wpis jest chyba do innego artykulu, a poza tym w chambrugu to chambur... rozwiń
Avatar
lbn / 15 maja 2011 o 09:53
Zbliżają się wybory więc Ryży postanowił wziąć się za kibiców i pozamykał stadiony - prasa ma co pisać a telewizja co pokazywać - nie przychodzą im do głowy pomysły, żeby POKAZYWAĆ W JAK KATASTROFALNYM STANIE JEST PAŃSTWO PO 4-LATACH RZĄDÓW LUDZI POKROJU MIRA I ZBYCHA!!!!
Avatar
Niezatapialni / 15 maja 2011 o 06:48
Wschodnia Horda Motor & Chełmianka & Górnik!!!
Avatar
autor / 15 maja 2011 o 01:24
Widzę, że niektórych dalej boli ten Motor. Nie macie żadnej pasji albo chociaż hobby? Zajmijcie się czymś innym niż anonimowo bohatera strugać. Jakaś biblioteka może, książki pozwalają się rozwinąć. Niech każdy zajmie się swoim życiem bo w lustro strach zajrzeć co niektórym. Sami święci dokoła.
Avatar
Świdnik / 15 maja 2011 o 00:54
Panie redaktorze, ostatnio miały miejsce zajścia na peronie w Świdniku z udziałem fanów Avii i Motoru. Czyżby pan nie doczytał w prasie? A może po prostu kłóci się to z tezą, którą postawił pan w tytule artykułu i przemilczał pan ten fakt???
Avatar
Kamil / 14 maja 2011 o 23:28
Aktualne kary są żenująco śmieszne... 2k zł + 2-4 lata zakazu stadionowego? I to ma być bat na chuliganów?

Kary muszę być surowe i bezwzględne, kara łączna 50-100k zł potrącana z wynagrodzenia co miesiąc w odpowiedniej wysokości lub w przypadku braku zatrudnienia prace społeczne przy stawce 3zł/h byłoby myśle zniechęcające do zadym na stadionach. Dodatkowo DOŻYWOTNI zakaz wstępu na wszystkie imprezy sportowe w kraju.

Chuliganów nigdy nie wyeliminujemy ale chociaż niech na stadionach i w okolicy będzie bezpiecznie. No i niestety brakuje nam sprawnej policji!
Aktualne kary są żenująco śmieszne... 2k zł + 2-4 lata zakazu stadionowego? I to ma być bat na chuliganów?

Kary muszę być surowe i bezwzględne, kara łączna 50-100k zł potrącana z wynagrodzenia co miesiąc w odpowiedniej wysokości lub w przypadku braku zatrudnienia prace społeczne przy stawce 3zł/h byłoby myśle zniechęcające do zadym na stadionach. Dodatkowo DOŻYWOTNI zakaz wstępu na wszystkie imprezy sportowe w kraju.

Chuliganów nigdy nie wyeliminujemy ale chociaż niech na stadionach i w okolicy będzie bezpiecznie. N... rozwiń
Avatar
Ivan / 14 maja 2011 o 23:16
[quote name='xxx' timestamp='1305399907' post='478215']
jebać reksów hełmiankę i łęcną
[/quote]


twoja dupą jebać tylko tak abyś poczuł internetowy społeczniaku
Avatar
obiektywny / 14 maja 2011 o 21:24
wydaje mi sie ze ten rudy idiota powienien zakazać kursowania autobusów komunikacji miejskiej. dzisiaj wydarzył sie wypadek w wa-wie pasażerowie czują sie mało bezpiecznie w atobusach. ZAKAZ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ !!!!
Avatar
Rado / 15 maja 2011 o 15:12
Artykuł oczernia kibiców Vrotcovii, sprostowanie wystosowane przez klub OSKF Vrotcovia zostało zamieszczone na stonie internetowej klubu.
Avatar
alo / 15 maja 2011 o 13:47
"eeeeeej buraku" zgrywasz kozaka pouczasz i w dodatku obrażasz a widzę że masz ZAGANIARSKIE zapędy. Pała to pała
Avatar
eeeeeeej buraku / 15 maja 2011 o 12:34
[quote name='Świdnik' timestamp='1305413664' post='478276']
Panie redaktorze, ostatnio miały miejsce zajścia na peronie w Świdniku z udziałem fanów Avii i Motoru. Czyżby pan nie doczytał w prasie? A może po prostu kłóci się to z tezą, którą postawił pan w tytule artykułu i przemilczał pan ten fakt???
[/quote]


w chamburgu nie ucza czytac tekstu ze zrozuminiem? czytaj baranie az zrozumiesz o czym jest ten tekst, bo twoj wpis jest chyba do innego artykulu, a poza tym w chambrugu to chamburczyki obrzucili pociag z kibicami Motoru, wiec o co ci chodzi? no ale przeciez nie rozumiesz co czytasz wiec nie bede od ciebie za duzo wymagac, byly nawet artykuly jacy to porzadni chlopcy z afiuni poszli siedziec
[quote name='Świdnik' timestamp='1305413664' post='478276']
Panie redaktorze, ostatnio miały miejsce zajścia na peronie w Świdniku z udziałem fanów Avii i Motoru. Czyżby pan nie doczytał w prasie? A może po prostu kłóci się to z tezą, którą postawił pan w tytule artykułu i przemilczał pan ten fakt???
[/quote]


w chamburgu nie ucza czytac tekstu ze zrozuminiem? czytaj baranie az zrozumiesz o czym jest ten tekst, bo twoj wpis jest chyba do innego artykulu, a poza tym w chambrugu to chambur... rozwiń
Avatar
lbn / 15 maja 2011 o 09:53
Zbliżają się wybory więc Ryży postanowił wziąć się za kibiców i pozamykał stadiony - prasa ma co pisać a telewizja co pokazywać - nie przychodzą im do głowy pomysły, żeby POKAZYWAĆ W JAK KATASTROFALNYM STANIE JEST PAŃSTWO PO 4-LATACH RZĄDÓW LUDZI POKROJU MIRA I ZBYCHA!!!!
Avatar
Niezatapialni / 15 maja 2011 o 06:48
Wschodnia Horda Motor & Chełmianka & Górnik!!!
Avatar
autor / 15 maja 2011 o 01:24
Widzę, że niektórych dalej boli ten Motor. Nie macie żadnej pasji albo chociaż hobby? Zajmijcie się czymś innym niż anonimowo bohatera strugać. Jakaś biblioteka może, książki pozwalają się rozwinąć. Niech każdy zajmie się swoim życiem bo w lustro strach zajrzeć co niektórym. Sami święci dokoła.
Avatar
Świdnik / 15 maja 2011 o 00:54
Panie redaktorze, ostatnio miały miejsce zajścia na peronie w Świdniku z udziałem fanów Avii i Motoru. Czyżby pan nie doczytał w prasie? A może po prostu kłóci się to z tezą, którą postawił pan w tytule artykułu i przemilczał pan ten fakt???
Avatar
Kamil / 14 maja 2011 o 23:28
Aktualne kary są żenująco śmieszne... 2k zł + 2-4 lata zakazu stadionowego? I to ma być bat na chuliganów?

Kary muszę być surowe i bezwzględne, kara łączna 50-100k zł potrącana z wynagrodzenia co miesiąc w odpowiedniej wysokości lub w przypadku braku zatrudnienia prace społeczne przy stawce 3zł/h byłoby myśle zniechęcające do zadym na stadionach. Dodatkowo DOŻYWOTNI zakaz wstępu na wszystkie imprezy sportowe w kraju.

Chuliganów nigdy nie wyeliminujemy ale chociaż niech na stadionach i w okolicy będzie bezpiecznie. No i niestety brakuje nam sprawnej policji!
Aktualne kary są żenująco śmieszne... 2k zł + 2-4 lata zakazu stadionowego? I to ma być bat na chuliganów?

Kary muszę być surowe i bezwzględne, kara łączna 50-100k zł potrącana z wynagrodzenia co miesiąc w odpowiedniej wysokości lub w przypadku braku zatrudnienia prace społeczne przy stawce 3zł/h byłoby myśle zniechęcające do zadym na stadionach. Dodatkowo DOŻYWOTNI zakaz wstępu na wszystkie imprezy sportowe w kraju.

Chuliganów nigdy nie wyeliminujemy ale chociaż niech na stadionach i w okolicy będzie bezpiecznie. N... rozwiń
Avatar
Ivan / 14 maja 2011 o 23:16
[quote name='xxx' timestamp='1305399907' post='478215']
jebać reksów hełmiankę i łęcną
[/quote]


twoja dupą jebać tylko tak abyś poczuł internetowy społeczniaku
Avatar
obiektywny / 14 maja 2011 o 21:24
wydaje mi sie ze ten rudy idiota powienien zakazać kursowania autobusów komunikacji miejskiej. dzisiaj wydarzył sie wypadek w wa-wie pasażerowie czują sie mało bezpiecznie w atobusach. ZAKAZ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!