Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

11 lipca 2008 r.
11:34
Edytuj ten wpis

Oni są tu spaleni

0 9 A A

Jak się nie ma na chleb, to się nie kupuje telefonów komórkowych, żeby płonącego psa filmować. Zabrać im te zasiłki!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maj, podlubelska miejscowość Motycz. Tu rozegrały się wstrząsające wydarzenia, które oburzyły ludzi z całej Polski. 11-letni Damian S. znalazł szczeniaka husky. Zaprowadził psiaka do starszego brata Stanisława i jego dobrego kolegi Piotrka. Cała trójka najpierw postanowiła sprawdzić, czy pies potrafi pływać i wrzuciła go do wody.

Jeszcze żyje?

Kiedy szczeniak wyszedł na brzeg, Piotrek stwierdził, że psa trzeba podpalić. Wysłał najmłodszego chłopca po denaturat, podpalił szczeniaka i kazał wszystko filmować telefonem komórkowym. Pies skamle i ucieka. Piotr łapie go za kończyny i podrzuca. Sprawdza, czy zwierzę jeszcze żyje. Potem chłopcy zaczynają psa deptać.

Dwa tygodnie później w parafii pw. Piotra i Pawła w Tomaszowicach był odpust. Na odpuście chłopcy chwalili się nagranym filmem. Na początku lipca chłopcy nie mieli się już "czym chwalić”. Pełne okrutnych scen nagranie trafiło do Radia Lublin, stamtąd do policjantów. A chłopcy z rodzicami trafili na przesłuchanie. Wszyscy przyznali się do winy. Ale żaden z nich nie potrafi powiedzieć, dlaczego to zrobili.

- W tym tygodniu całość zebranej dokumentacji w tej sprawie przekażemy do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie sprawców - mówi Witold Laskowski z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Tydzień po ujawnieniu całej sprawy i Motycz Józefin, skąd pochodzą dwaj bracia, i Tomaszowice, gdzie mieszka Piotrek, nadal żyją całą sprawą.

Media kłamią

Matka Damiana i Stanisława nie chciała z nami rozmawiać. - W gazetach nie ma całej prawdy, wszystko przekręcacie - wykrzykuje przez płot. - Nie mam, o czym mówić. Przestańcie nas nachodzić. To dobre chłopaki, oni w życiu żadnego zwierzęcia nie skrzywdzili.

Nie chce też powiedzieć, co jest nieprawdą w tym, co mówią media. Dodaje tylko na koniec, że psa pewnie ktoś na złość podrzucił. Kobieta ma siódemkę dzieci. Ich dom jest w remoncie. - Skąd mają pieniądze, skoro nie mają żadnych dochodów i korzystają z pomocy opieki społecznej? Wyprzedają swoją ziemię - mówią
sąsiedzi.

Spier... stąd!

Rodzina Piotra to matka i jeszcze czwórka rodzeństwa. Siostra 15-letniego Piotra D. stwierdzi, że jej ciotka pracuje w sądzie. - Będziecie skończeni - krzyczy do nas przez okno domu. - Chłopcy zrobili źle, ale to nie powód, żeby ich teraz piętnować.

W tej samej chwili zza rogu pojawia się ich sąsiadka. - Proszę nie robić zdjęć tego domu, tu mieszkają dwie rodziny, proszę nas nie łączyć ze sprawą - mówi kobieta.
Odchodzimy, wtedy na balkonie pojawia się najstarszy brat Piotra. - Spier... stąd, chcecie zdjęcia, to róbcie - z wyciągniętym środkowym palcem wykrzykuje, podskakując na balkonie.

Lepiej z nimi nie zaczynać

Chłopcy są w domu. Nie wychodzą na zewnątrz. Mieszkańcy Tomaszowic nie chcą oficjalnie mówić o sprawie. Na widok aparatu fotograficznego uciekają. - Lepiej z nimi nie zaczynać - mówią.

W miejscowości padają też głosy, że granica ze strony tych chłopców została przekroczona. Że skoro posunęli się do takiego bestialstwa wobec zwierzęcia, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby coś takiego zrobili ludziom.

Mieszkanka Tomaszowic opowiada, że widziała raz, jak jeden z chłopaków przejechał rowerem ptaszka. - Spadł z drzewa, chyba wróbel, a ten zawrócił i specjalnie go rozjechał - mówi. - Czy to jest normalne zachowanie?

Na co wydają nasze podatki?

W wiosce większość mieszkańców jest zbulwersowana nie tylko podpaleniem psa. - Może to złe, ale przynajmniej przez to ich zachowanie ludzie zwrócili uwagę na to, na co idą pieniądze z opieki społecznej - mówi mieszkanka Tomaszowic, prosi o zachowanie anonimowości. - Boję się - dodaje. - Dzieci puszczają samopas. I nie dziwne, że potem chłopaki znajdują takie "rozrywki”. A mamusie chodzą wyfiokowane, nie interesują się dziećmi. Powinno się im zabrać te pieniądze, może wtedy wzięliby się do roboty.

- Ja płacę ciężkie podatki, ja sobie nie życzę, żeby z moich podatków oni sowbie kupowali telefony komórkowe - dodaje inna kobieta. - To nie jest artykuł pierwszej potrzeby. Jeśli ktoś nie ma na chleb, to nie ma też na telefon komórkowy.

Pozostałe informacje

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju
Foto/Wideo
galeria
film

Nowatorskie leczenie migotania przedsionków. Lubelscy lekarze pionierami w kraju

Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]
galeria

MKS FunFloor Lublin uciekł spod topora podczas meczu z Piotrcovią [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin pokonał MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:27 po bardzo zaciętym spotkaniu.

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium