Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

6 kwietnia 2012 r.
11:36
Edytuj ten wpis

Palmę sprzedam czyli trzy dni na targowisku

0 14 A A
 (Agnieszka Mazuś)
(Agnieszka Mazuś)

Wszystko przez hurtownika. Gdyby, jak co roku, przyjechał do babci po palmy, nigdy byśmy się nie dowiedziały jak wygląda życie na lubelskich bazarach. Po drugiej stronie straganu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Babcia robi palmy od zawsze. Wiosną sieje. Latem pieli, podlewa, zrywa. W międzyczasie wiąże w pęczki, suszy ("bieli”), farbuje ("maluje”). Nie wszystko rośnie w ogródku. Po trawę leśną trzeba pojechać w porzeczki. Po trzcinę na bagna.


Tuż po Bożym Narodzeniu babcia znosi wszystko ze strychu i siada do roboty. Przez wiele zimowych tygodni misternie układa i wiąże kolorowe konstrukcje. I wypatruje handlarza. Najlepiej z Warszawy, bo taki trochę więcej zapłaci. Może nawet 2 złote za plamę? W tym żaden nie przyjechał. I tak wylądowałyśmy z pudłem palm na targowisku.


Słoneczna sobota przy Ruskiej

Pani z jajkami: Oj tu nie, bo zapłacicie karę.


Pani z perfumami: Nie! Tu się sprzedaje, a nie zasłania.


Pani ze stanikami: Tu będzie za ciasno. Pani z firankami: Tu chodzi Straż Miejska!


W końcu znajdujemy miejsce na końcu targowiska. Wciskamy się między stragan z jabłkami, a starszą panią (na dziko jak my). Pani ma dwa wielkie selery, kapustę kiszoną w plastikowym pudełku i bazie.


Przed nami panowie w dresach sprzedają papierosy. Za nami ciągną się stragany z ciuchami.


Klienta-grymaśnika rozpoznaje się już po godzinie. Najczęściej to kobieta w średnim wieku. Z poważną miną przez pięć minut przekłada 20 na oko jednakowych palemek. By na koniec nie kupić żadnej.


– Taka to potrafi z worka wszystko wyjąć, cały towar jej pokaż i jeszcze nie pasuje – kiwa głowa pani Halinka, która ma doświadczenie w biznesie targowym.


Zaciąga się ukraińskim papierosem i opowiada: – Kiedyś to we dwoje ledwo nadążaliśmy. Kolejki się ustawiały. A teraz? Ludzi nie ma, w marketach wszyscy. A na targu ma być dobre i tanie. Jak nie wydasz 3 groszy, to jaką awanturę potrafią zrobić!


Klient- zdeterminowany to najlepszy klient. Raczej mężczyzna.


– Palmę poproszę.


– Która się panu podoba? Proszę sobie wybrać.


– Przecież to wszystko jedno –"zdeterminowany” bierze pierwszą z brzegu, płaci i znika.


Złote tarasy i papierosy z przemytu

Tzw. lubelskie Złote Tarasy, czyli namioty z ciuchami ciągną się aż na czwartkowe wzgórze. Dawna jatka (dziś też pełna ciuchów) i obnośni papierosiarze, to prawdziwe targowe życie. Palmy i selery to mało znaczący dodatek.


– Panie Dareczku, yhy yhy – z jednego z namiotów wychyla się sprzedawczyni. Głośno kaszle i uśmiecha się pod nosem. Na ten sygnał przysadzisty blondyn od papierosów ogłasza tubalnie: Muszę się napić!


Podchodzi do namiotu i sięga ręką po ustawioną przy ścianie butelkę coca-coli. W czasie tej operacji materiał w pasy niechcący się rozchyla. Widać nogi dziewczyny mierzącej spodnie. Pan Darek kuca i zapuszcza do środka żurawia. Po chwili, cały w skowronkach, wraca do stojących na chodniku kolegów.


Ci od papierosów działają trójkami. Dwaj na chodniku, trzeci (czasem i czwarty) obserwuje. Na widok radiowozu (ale też panów wyglądających na tajniaków) handel się urywa. Na miejsce wracają równie szybko jak znikają.


– No, zaraz mu k.., w… jak jeszcz raz k… zrobi taki numer – denerwuje się papierosowy.


Obok nas przejeżdża granatowy bus. Widać "czujki” wzięły go za policyjne auto. Fałszywy alarm. Wypchane papierosami torby znów lądują na chodniku.


Już prawie druga, a my nie sprzedałyśmy nawet połowy. Towar nie schodzi też innym. Selery i kapusta wciąż czekają na klienta.


– Pani pokroi te selery i weźmie za tydzień. Takich dużych, to nikt nie kupi. Nawet na rybę po grecku, bo rybę to dużo robi i warzywa biorą – radzi sprzedawczyni ze stoiska z jabłkami naszej sąsiadce.


Jest sobota, 25 marca, upał. Sprzedałyśmy mniej niż połowę.


Piątek na Dworcowej

Piątek, 30 marca. Zimno. Palmowa Niedziela już za trzy dni. Zapowiadają śnieg. Trudno, biorę palmy i jadę na targ przy Pocztowej.


– Sama pani robi?


– Nie, babcia.


– Ładne, oryginalne.


Z wielkiego targowiska zostało już tylko kilka straganów. Ale ludzie z przyzwyczajenia nadal tu zaglądają. Mnie też handel lepiej idzie. Podnoszę cenę o złotówkę. Ale żadna ze mnie handlara.


– Po czemu? – starsza pani z zainteresowaniem przygląda się kolorowej palemce.


– Po 5.


– A po 4 pani nie sprzeda?


– Sprzedam.


Stoję w przejściu, na wąskim szlaku wiodącym na targowisko. Naprzeciwko stragan: koce, ręczniki, zapalarki, plastikowe miednice, metalowe miski, sztućce, spinacze do bielizny.... Co chwilę ktoś się zatrzymuje i płaci, nawet się nie targuje, mimo że ceny wyższe niż w hipermarkecie. Właścicielka tego majdanu wychodzi zza zaplecza z kubkiem herbaty.


– Teraz to targu nie ma – narzeka i odpala papierosa. Ukraińskiego – Prezes zrobił miejsca parkingowe i już nie ma gdzie handlować. I jeszcze przystanek na Kunickiego zlikwidowali. Już na drugi dzień to odczuliśmy.


Gawędzimy, a palm ubywa. Nie minęło dwie godziny, a zostaje tylko jedna. Trzeba było wziąć więcej.


Ruska w deszczu

Niedziela Palmowa już jutro, a nam zostało jeszcze 30. Na Ruskiej meldujemy się o 8.


Takich zdeterminowanych sprzedających jak my, jest dziś sporo. Gdzie nie spojrzysz palmy. I leje.


Znajdujemy miejsce pod blaszanym krzywym daszkiem. Wciskamy się między panią z kurą ("Trzy dni chodzi i nic, więc po co będę trzymała?”) i kapustą ("Moja prawdziwa, bo ci, co w beczkach mają, to octu dolewają”) i dwóch panów z palmami ("Brat robi, ale sprzedawać nie lubi”).


Pani z kapustą i kurą szybko przenosi się na inny stragan. – Do córki idę, tam lepszy handel jest.


– Zawsze jeździłam na Wileńską. A w tym roku pomyślałam, że tu będę miała bliżej do autobusu. Ale teraz żałuję – nasza nowa sąsiadka też ma palmy.


Inne niż nasze: dużo w nich bazi, bukszpanu. – Sama robię z tego co na polach nazbieram. Żadna to filozofia: trochę wiekuistki, trawka, suszki. Pani to ładne, moje gorsze.


Wciąż leje. Śmierdzi błoto, mokre palmy, przemoczone ubrania. Klientów jak na lekarstwo. Gapimy się na oskubane kurze i gęsie truchła, plastikowe butelki z mlekiem i śmietaną, stos jajek udających wiejskie, brzozowe witki.


– Widzi pani – zagaduje mnie sąsiadka. – W mieście to wszystko się sprzeda. Nawet gałęzie. A tamtą pani widziała? – pokazuje na ładną blondynkę w kolorowej chuście – Konserwy po straganach sprzedaje. Ciekawe po ile?


– Po ile tu placowe? – pyta sąsiadka.


– Pan obok mówi, że wczoraj 7 zł od niego wzięli. Ustalamy, że podzielimy się opłatą, bo zajmujemy mało miejsca.


Ubrani z czarne skafandry panowie "placowi” nie robią problemów. Biorą od nas po 3,50 zł. I wystawiają blankiet na ...4 zł. Wybawia nas pani z wózeczkiem.


– Uważajcie dziewczyny, takiej klientki jeszcze nie było! – I bierze dziesięć palem. Zgadzamy się na 3 złote od sztuki.


Epilog

Na lubelskich targowiskach byłyśmy trzy razy. W sumie spędziłyśmy tam kilkanaście godzin. Sprzedałyśmy: 55 palem, utargowałyśmy 210 zł. Były też wydatki: placowe: 4 zł jabłka na śniadanie: 2 zł kawa: po 2,50 zł ciepłe skarpety: 2 zł ubikacja na dworcu PKS: 2 zł palmy kupione u konkurencji (dla siebie): 15 zł. Dowiedziałyśmy się, że palma może być: za mała, za długa, smolna, nieprawdziwa, bo bez bazi, za wąska, za jasna, za ciemna, mało kolorowa, zbyt kolorowa.


Imiona niektórych bohaterów zostały zmienione.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Patty / 26 maja 2012 o 02:39
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoachfactoryoutlet.org[/url] Coach Factory
[url="http://www.saleincoachoutlets.com/"]http://www.saleincoachoutlets.com[/url] [spam]
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] [spam]
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoachfactoryoutlet.org[/url] ######
[url="http://www.saleincoachoutlets.com/"]http://www.saleincoachoutlets.com[/url] Coach Outlet
[url="http://www.coachfactoryoutlet-s.net/"]http://www.coachfactoryoutlet-s.net[/url] ######
[url="http://www.buycoachoutletonline.net/"]http://www.buycoachoutletonline.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.coachoutletonfactory.net/"]http://www.coachoutletonfactory.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.buycoachoutletonline.net/"]http://www.buycoachoutletonline.net[/url] [spam]
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoachfactoryoutlet.org[/url] Coach Factory
[url="http://www.saleincoachoutlets.com/"]http://www.saleincoachoutlets.com[/url] [spam]
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] [spam]
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoach... rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 20:40
Więc niech się ta Babunia cieszy, że ma gdzie te palemki sprzedawać, a nie przypieprza się, że jej deszcz na głowe kapie....
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 20:36
Do Pana Stanisława Lema (redaktora tego artykułu)- pulicera za te bzdury o Ruskiej Pan nie dostanie, ale wspólnie z Panią palmiarką biegającą po bagnach możecie się zająć literaturą Science Fiction, jak widać w pisaniu bzdur osiągnął Pan doskonałość. Przez takich pismarczyków dziennik wschodni stał się zwykłym brukowcem i sięgnął dna wspólnie ze swoją siostrzaną gazetą wyborczą.
Avatar
.zuk / 7 kwietnia 2012 o 18:44
pani Halinka z rukiej pali ukraińskie,druga pani z pocztowej ukrainskie,papierosy z przemytu,śmierdzi błoto z takim nosem do policji a nie na targ
Avatar
PREZYDENT / 7 kwietnia 2012 o 18:19
tak wygląda nestety szara rzeczywistość w polsce z dobrobytu tam nie stoją, z kurą ,kapustą czy mlekiem , a ta historia z palmami mało interesująca bardziej nacągana.........
Avatar
Pfff / 7 kwietnia 2012 o 16:40
[quote name='.zuk' timestamp='1333808798' post='619145']
niech się babsko ciszy że są jeszcze takie targowiska ,warszawiak sie na nią wypioł nie kupił palemek ,a ta opowida historie kto z kim i zaile ............ stara milicjantka ochydaaaa
[/quote]
stara baba .... no cóż, której starej baby babcia żyje i palemki robi? ale dla gimbusa 20 latka stare jest, idź w wowa albo csa grac
Avatar
.zuk / 7 kwietnia 2012 o 16:26
niech się babsko ciszy że są jeszcze takie targowiska ,warszawiak sie na nią wypioł nie kupił palemek ,a ta opowida historie kto z kim i zaile ............ stara milicjantka ochydaaaa
Avatar
Adamek / 7 kwietnia 2012 o 16:24
Pszez takie stare torby mamy dziure budzetowa powinny placic podatki gdzie jest straz miejska
Avatar
Gośc / 7 kwietnia 2012 o 16:13
Panie palmiarki w niedziele się idzie do Kościoła, a nie do pracy przy czym się pluje Panu Bogu w twarz. W niedziele jeszcze nikt się nie dorobił. A deszcz pada wszędzie, nie tylko na Ruskiej, a błota tam nigdzie nie widziałam Teren jest wyasfaltowany
Avatar
Ether / 7 kwietnia 2012 o 15:13
widzicie dzieci neo, tu dziesz lubelskie buraki, tak to jest jak wam tata by kaski na nowe bmw burackie nie dał i byście sobie chcieli na impreskę w "szajnie" zarobić, ale co wy wiecie o prawdziwej pracy, jak wszystko to albo studenci z dennego up, albo umcs'owie, albo gimbusy, lub liceanie .... albo tempe dresy lub hipstery ... nic nie wiecie o życiu, więc i komentarze o tym jak ktoś pracuje są nie na miejsu, bo o pracy wiecie tyle, co afrykanie o jedzeniu, lub cyganie o pracy ... i "podlubelska wieś" jest często lepiej rozwinięta i stoi na wyższym poziomie, niż nie jedna lubelska dzielnica
widzicie dzieci neo, tu dziesz lubelskie buraki, tak to jest jak wam tata by kaski na nowe bmw burackie nie dał i byście sobie chcieli na impreskę w "szajnie" zarobić, ale co wy wiecie o prawdziwej pracy, jak wszystko to albo studenci z dennego up, albo umcs'owie, albo gimbusy, lub liceanie .... albo tempe dresy lub hipstery ... nic nie wiecie o życiu, więc i komentarze o tym jak ktoś pracuje są nie na miejsu, bo o pracy wiecie tyle, co afrykanie o jedzeniu, lub cyganie o pracy ... i "podlubelska wieś" jest często lep... rozwiń
Avatar
Patty / 26 maja 2012 o 02:39
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoachfactoryoutlet.org[/url] Coach Factory
[url="http://www.saleincoachoutlets.com/"]http://www.saleincoachoutlets.com[/url] [spam]
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] [spam]
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoachfactoryoutlet.org[/url] ######
[url="http://www.saleincoachoutlets.com/"]http://www.saleincoachoutlets.com[/url] Coach Outlet
[url="http://www.coachfactoryoutlet-s.net/"]http://www.coachfactoryoutlet-s.net[/url] ######
[url="http://www.buycoachoutletonline.net/"]http://www.buycoachoutletonline.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.coachoutletonfactory.net/"]http://www.coachoutletonfactory.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.buycoachoutletonline.net/"]http://www.buycoachoutletonline.net[/url] [spam]
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] Coach Outlet
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoachfactoryoutlet.org[/url] Coach Factory
[url="http://www.saleincoachoutlets.com/"]http://www.saleincoachoutlets.com[/url] [spam]
[url="http://www.atcoachoutletsonline.net/"]http://www.atcoachoutletsonline.net[/url] [spam]
[url="http://www.getcoachfactoryoutlet.org/"]http://www.getcoach... rozwiń
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 20:40
Więc niech się ta Babunia cieszy, że ma gdzie te palemki sprzedawać, a nie przypieprza się, że jej deszcz na głowe kapie....
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 20:36
Do Pana Stanisława Lema (redaktora tego artykułu)- pulicera za te bzdury o Ruskiej Pan nie dostanie, ale wspólnie z Panią palmiarką biegającą po bagnach możecie się zająć literaturą Science Fiction, jak widać w pisaniu bzdur osiągnął Pan doskonałość. Przez takich pismarczyków dziennik wschodni stał się zwykłym brukowcem i sięgnął dna wspólnie ze swoją siostrzaną gazetą wyborczą.
Avatar
.zuk / 7 kwietnia 2012 o 18:44
pani Halinka z rukiej pali ukraińskie,druga pani z pocztowej ukrainskie,papierosy z przemytu,śmierdzi błoto z takim nosem do policji a nie na targ
Avatar
PREZYDENT / 7 kwietnia 2012 o 18:19
tak wygląda nestety szara rzeczywistość w polsce z dobrobytu tam nie stoją, z kurą ,kapustą czy mlekiem , a ta historia z palmami mało interesująca bardziej nacągana.........
Avatar
Pfff / 7 kwietnia 2012 o 16:40
[quote name='.zuk' timestamp='1333808798' post='619145']
niech się babsko ciszy że są jeszcze takie targowiska ,warszawiak sie na nią wypioł nie kupił palemek ,a ta opowida historie kto z kim i zaile ............ stara milicjantka ochydaaaa
[/quote]
stara baba .... no cóż, której starej baby babcia żyje i palemki robi? ale dla gimbusa 20 latka stare jest, idź w wowa albo csa grac
Avatar
.zuk / 7 kwietnia 2012 o 16:26
niech się babsko ciszy że są jeszcze takie targowiska ,warszawiak sie na nią wypioł nie kupił palemek ,a ta opowida historie kto z kim i zaile ............ stara milicjantka ochydaaaa
Avatar
Adamek / 7 kwietnia 2012 o 16:24
Pszez takie stare torby mamy dziure budzetowa powinny placic podatki gdzie jest straz miejska
Avatar
Gośc / 7 kwietnia 2012 o 16:13
Panie palmiarki w niedziele się idzie do Kościoła, a nie do pracy przy czym się pluje Panu Bogu w twarz. W niedziele jeszcze nikt się nie dorobił. A deszcz pada wszędzie, nie tylko na Ruskiej, a błota tam nigdzie nie widziałam Teren jest wyasfaltowany
Avatar
Ether / 7 kwietnia 2012 o 15:13
widzicie dzieci neo, tu dziesz lubelskie buraki, tak to jest jak wam tata by kaski na nowe bmw burackie nie dał i byście sobie chcieli na impreskę w "szajnie" zarobić, ale co wy wiecie o prawdziwej pracy, jak wszystko to albo studenci z dennego up, albo umcs'owie, albo gimbusy, lub liceanie .... albo tempe dresy lub hipstery ... nic nie wiecie o życiu, więc i komentarze o tym jak ktoś pracuje są nie na miejsu, bo o pracy wiecie tyle, co afrykanie o jedzeniu, lub cyganie o pracy ... i "podlubelska wieś" jest często lepiej rozwinięta i stoi na wyższym poziomie, niż nie jedna lubelska dzielnica
widzicie dzieci neo, tu dziesz lubelskie buraki, tak to jest jak wam tata by kaski na nowe bmw burackie nie dał i byście sobie chcieli na impreskę w "szajnie" zarobić, ale co wy wiecie o prawdziwej pracy, jak wszystko to albo studenci z dennego up, albo umcs'owie, albo gimbusy, lub liceanie .... albo tempe dresy lub hipstery ... nic nie wiecie o życiu, więc i komentarze o tym jak ktoś pracuje są nie na miejsu, bo o pracy wiecie tyle, co afrykanie o jedzeniu, lub cyganie o pracy ... i "podlubelska wieś" jest często lep... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 0 0

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę

Samochodem bez prawa jazdy, ale pod okiem rodzica. Czy ten pomysł sprawdzi się w Polsce?

Samochodem bez prawa jazdy, ale pod okiem rodzica. Czy ten pomysł sprawdzi się w Polsce? 0 4

Nauka jazdy samochodem pod okiem rodziców? Minister infrastruktury chce, by było to możliwe pomiędzy ukończeniem oficjalnego kursu a egzaminem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 8 3

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 3 8

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 2 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 88 7

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna
wiersze między newsami

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 1

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 7

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 32

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 6 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.