Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 grudnia 2017 r.
16:48

Prezenty na Mikołaja 2017: Jakie książki dla niej, dla niego i dla dziecka?

32 9 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

W tym roku na święta Bożego Narodzenia przeznaczymy średnio 720 zł, z czego ponad 200 zł wydamy na prezenty dla najbliższy. Bardzo podobną kwotę, bo ok. 150 zł przeznaczymy na Mikołajki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Badanie Payback Opinion Poll pokazuje, że większość z nas zrobi zakupy w sklepach stacjonarnych: 26 proc. w centrach handlowych, a 15 proc. w super- lub hipermarketach. A jakie prezenty znajdziemy pod poduszką? W przeciwieństwie do podarunków pod choinkę (na Boże Narodzenie najczęściej darujemy elektronikę, a ksiązki znajdują się dopiero na szóstym miejscu - przyp.aut.), tym razem największym zainteresowaniem cieszyć będą się książki, filmy lub gry komputerowe.

Kupi je 28 proc. ankietowanych. Ze statystyk wynika, że najczęściej sięgamy po poradniki, kryminały, książki dla dzieci. W grudniu ogromnym powodzeniem cieszą się też kalendarze i „książki do notatek”.

DLA DZIECI

Seria „Czytam sobie” i „Czytam Główkuję”, wyd. Edukacyjny Egmont

Doskonała propozycja dla tych, którzy dopiero uczą się czytać oraz dla miłośników wiedzy wszelakiej. Dzięki śmiesznym historiom, dużym literom i ciekawym ilustracjom pierwsi z nich pokochają książki.
Szczególnie polecamy „Babę Jagę w Ameryce” Zbigniewa Dmitrocy, „Wakacje w Waszyngtonie” Marcina Sendeckiego i „Drogę do Nobla” Ewy Nowak. Rewelacyjnym prezentem będzie też „Fredek i miara wszystkiego” Zofii Staneckiej. Oprócz zabawnego tekstu aktywizującego wyobraźnię i dającego do myślenia znajdziemy w niej zadania dające pretekst do matematycznych dociekań oraz uwielbiane przez wszystkich milusińskich naklejki.

„Na tropie angielskich słówek” z cyklu Kapitan Nauka, wyd. Edgard

Grube stronnice, dowcipne rysunki i bezstresowa nauka - tak najkrócej można opisać tę pozycję. Zadaniem małych czytelników będzie między innymi wcielenie się w rolę detektywa i złapanie uciekającego nocą złoczyńcy oraz policzenie wszystkich armat znajdujących się na pirackim statku.

W między czasie nauczyć się będzie można wielu angielskich słówek. Na barwnych rozkładówkach znajdziemy słownictwo dotyczące na przykład liczb, pogody, kolorów i kształtów, zwierząt, emocji, jedzenia, ale także przeciwieństw i przyimków.

Seria „Mali mistrzowie” oraz „Zostań mistrzem”, wyd. Egmont

Bestsellery, których nie może zabraknąć na półkach małych miłośników futbolu. Do wyboru biografie poszczególnych gwiazd sportu, między innymi Messiego i Ronaldo.

Czytelnicy dowiedzą się z nich, jak trudna jest droga do sławy i że nigdy nie wolno się poddawać w walce o swoje marzenia. Na mikołajkowej liście „must have” znajduje się także „Bramkarze. Samotnicy, akrobaci, dyrygenci” oraz „Napastnicy Snajperzy. Dryblerzy i szaleńcy”. Początkujący sportowcy znajdą w nich m.in. sposoby właściwego ustawienia na boisku, techniki łapania piłki, matematyczną analizę wychodzenia z bramki w celu tzw. skracania kąta (ale uwaga: wszystko opisane bardzo przystępnym językiem!) oraz sylwetki gwiazd. Napisane w barwny i wciągający sposób nauczą, że talent jest niezbędny, ale najważniejsza jest ciężka praca.

DLA NIEJ

David Sinder „Bullet book. Bądź pięknie zorganizowana” oraz “Twój rok z Bullet Bookiem”, wyd. Insignis
Przystępny poradnik uczący, jak prowadzić swój książkowy system organizacji. W pięknie wydanej książce znajdziemy miejsce na zapisywanie planów, zadań, ale i wspomnień.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kalendarzy wpisać będziemy mogli tam tygodniowe i miesięczne cele; pikselowe diagramy nastrojów oraz skorzystamy z porad, jak przeprowadzić ubraniowy detoks, czy przestać marnować czas. Jak zapewnia autor, ksiązki pozwolą nam osiągnąć równowagę w życiu, zadbać o zdrowe nawyki, czy żyć pełnią życia.

„Czaromarownik. Magiczny kalendarz 2018” , Wydawnictwo Kobiece

Coś więcej niż zwykły kalendarz. W pięknym wydaniu książkowym, ale jednocześnie lekkim na tyle żeby nosić je w kobiecej torebce, znajdziemy wiele miejsca na codzienne notatki.

Oprócz tego podstawowe informacje astrologiczne (horoskop dla każdego znaku zodiaku na 2018 rok w sprawach miłości, kariery i zdrowia) oraz strony poradnikowe z dziedziny urody, zdrowia i mody, w tym wypróbowane przepisy na zdrowe dania i receptury na naturalne kosmetyki; porady, jak zadbać o ciało, urodę i duszę.

Mariola Bojarska-Ferenc i Aleksander Ferenc „Smakuj życie. Gotowanie nasza pasja”, wyd. Edipresse Książki

Znana autorka książek o zdrowym stylu życia wspólnie ze swoim synem odkrywa swoje ulubione włoskie smaki. Zachęcają do wspólnego, rodzinnego gotowania, która bardzo zbliża ludzi do siebie.
W książce znalazło się siedemdziesiąt pięć przepisów na przystawki, dania z makaronów, mięs i ryb. Dowiemy się też, jak rozbudzić w dzieciach ciekawość smaków i jak rozkochać je w dobrym jedzeniu gdzie oraz co warto zjeść goszcząc w Mediolanie.

DLA NIEGO

Max Czornyj „Grzech”, wyd. Filia

Kryminał z Lublinem w tle. W mieście dochodzi do serii tajemniczych zaginięć kobiet, a ich rodziny otrzymują równie tajemnicze listy. Wkrótce znalezione zostają pierwsze zwłoki...
W mieście wybucha panika. Żeby pomóc policji, do sprawy włącza się profiler mający przygotować portret psychologiczny sprawcy.

Aga Lesiewicz „Zaślepienie”, wyd. Insignis

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się w Londynie. Kristin, dobrze zapowiadająca się fotograficzka, otrzymuje anonimowe e-maile. Z otrzymanych załączników wynika, że nadawca zna doskonale wiele faktów z jej przeszłości, w tym także szczegóły, których nie chciałaby nikomu zdradzić.

Wkrótce życie młodej kobiety wymyka się spod kontroli. Dziewczyna nie wie komu może zaufać. Stara się odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy. Czy zdąży to zrobić zanim będzie za późno?

Natalie C. Anderson „Miasto świętych i złodziei”, wyd. Initium

Kryminał, którego akcja osadzona jest w Kenii. Uciekinierki z Kongo odkrywają, że jedna z najbogatszych rodzin miasta Sangui zbudowała swoją fortunę na korupcji i przestępstwie.

Gdy jedna z nich zostaje znaleziona martwa w gabinecie głowy tego rodu, druga nie ma wątpliwości, kim był morderca. Pałając żądzą zemsty zmienia swoje życie i wstępuje do lokalnego gangu, dzięki czeku będzie mogła dostać się do rezydencji, w której doszło do zbrodni. Czy jednak ma rację?

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
potaga / 18 kwietnia 2018 o 08:38
U nas zawsze pojawiają się jakieś prezenty ze zdjęciem. Po prostu takie zawsze się sprawdzają. Dwie osoby dostały takie magiczne kubki. Mam na myśli kubki na których foto widać dopiero po ich zalaniu napojem. Naprawdę - genialny pomysł, a wszystko ogarnięte niewielkim kosztem. 
Avatar
pokka / 17 stycznia 2018 o 12:23
Ja zawsze patrzę po promocjach na Livro, w księgarni internetowej. Zawsze znajduję jakies tytuły za kilka/kilkanaście złotych i wcale nie mam na myśli wyłącznie książek dla dzieci - w zasadzie zawsze tak kupuję książki. Owszem, są tytuły dosyć drogie, ale na nie mogę poczekać.  Nie mam takiego zapału, że muszę mieć daną książkę już dzisiaj, po była premiera. Czekam na Livro da dobrą cenę. 
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 07:26
Ja w zeszłym roku mamie kupiłam książki o olejkach eterycznych i o różnych wyciągach roślinnych. W tym roku zamawiam z Damai olejki eteryczne, bo bardzo chciała ich spróbować.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:20
Nie wiem co za pajac tworzył tę listę, ale to jest mega obraźliwe, że kobietom proponuje się jakiś kretyński kalendarz, z debilnymi horoskopami i książkę kucharską!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:13
Ja czytam książki i nigdy nie żal mi na nich pieniędzy, ale śmiać mi się chce z propozycji dla kobiet - kalendarz i książka kucharska. Wow.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 21:27
Sorry, ale tym badziewiem co na zdjęciu to nikogo bym nie obdarował. Grafomaństwo i tyle.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 20:41
Nie czytają lemingi. Ja nakupiłem w tym roku książek za 300€, w zeszłym roku za 400€. Przepieknie wydane albumy z fascynującymi opisami. Super słownik austriacko-niemiecki. Jak to było: wziąłem kredyt, zmieniłem pracę i stać mnie na książki, i mam czas na ich przeczytanie. Biedne lemingi.
Avatar
voeee / 4 grudnia 2017 o 16:53
nie mam na życie bo mi za orkę płacą nainiższą krajową i mam na ksiązki wydawać, chyba ich porąbało
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 16:49
W tym kraju prawie nikt nie czyta, szkoda kasy na te książki
Avatar
potaga / 18 kwietnia 2018 o 08:38
U nas zawsze pojawiają się jakieś prezenty ze zdjęciem. Po prostu takie zawsze się sprawdzają. Dwie osoby dostały takie magiczne kubki. Mam na myśli kubki na których foto widać dopiero po ich zalaniu napojem. Naprawdę - genialny pomysł, a wszystko ogarnięte niewielkim kosztem. 
Avatar
pokka / 17 stycznia 2018 o 12:23
Ja zawsze patrzę po promocjach na Livro, w księgarni internetowej. Zawsze znajduję jakies tytuły za kilka/kilkanaście złotych i wcale nie mam na myśli wyłącznie książek dla dzieci - w zasadzie zawsze tak kupuję książki. Owszem, są tytuły dosyć drogie, ale na nie mogę poczekać.  Nie mam takiego zapału, że muszę mieć daną książkę już dzisiaj, po była premiera. Czekam na Livro da dobrą cenę. 
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 07:26
Ja w zeszłym roku mamie kupiłam książki o olejkach eterycznych i o różnych wyciągach roślinnych. W tym roku zamawiam z Damai olejki eteryczne, bo bardzo chciała ich spróbować.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:20
Nie wiem co za pajac tworzył tę listę, ale to jest mega obraźliwe, że kobietom proponuje się jakiś kretyński kalendarz, z debilnymi horoskopami i książkę kucharską!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:13
Ja czytam książki i nigdy nie żal mi na nich pieniędzy, ale śmiać mi się chce z propozycji dla kobiet - kalendarz i książka kucharska. Wow.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 21:27
Sorry, ale tym badziewiem co na zdjęciu to nikogo bym nie obdarował. Grafomaństwo i tyle.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 20:41
Nie czytają lemingi. Ja nakupiłem w tym roku książek za 300€, w zeszłym roku za 400€. Przepieknie wydane albumy z fascynującymi opisami. Super słownik austriacko-niemiecki. Jak to było: wziąłem kredyt, zmieniłem pracę i stać mnie na książki, i mam czas na ich przeczytanie. Biedne lemingi.
Avatar
voeee / 4 grudnia 2017 o 16:53
nie mam na życie bo mi za orkę płacą nainiższą krajową i mam na ksiązki wydawać, chyba ich porąbało
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 16:49
W tym kraju prawie nikt nie czyta, szkoda kasy na te książki
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 0 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 0

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 1 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!