Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 czerwca 2007 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Ręce, które leczą (wideo)

0 0 A A

Jeszcze cztery lata temu w czasopiśmie Medicus firmowanym przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie prof. Andrzej Gregosiewicz nazwał Zbigniewa Nowaka królem oszustów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po wtorkowym spotkaniu ze słynnym polskim bioenergoterapeutą zorganizowanym przez Dziennik Wschodni i radio eR w kolejce po uzdrowicielski dotyk było kilku lekarzy. Do rozmowy o tym czy wiara uzdrawia, usiedli onkolog dr Jan Kondratowicz- Kucewicz, ks. prof. Marian Rusecki z KUL i abp senior Bolesław Pylak. Nagranie z bezprecedensowego spotkania obejrzycie w telewizji Polsat.
W programie "Ręce które leczą” emitowanym w Polsacie, prof. Bogusław Moszyński, otolaryngolog, komentował dwa wyniki badań tomografii mózgu. Na pierwszym widoczny jest doskonale spory guz, na drugim nie ma po nim śladu. Oba zdjęcia zrobiono w odstępie trzech miesięcy.
- Najbardziej niezwykłe jest to, że chora nie spotykała się ze mną osobiście. Matka tej Pani była na ogólnym spotkaniu we Wrocławiu. Wzięła ze sobą zdjęcie córki. Córka nie mogła przyjechać, była ciężko chora, a poza tym mieszka na stałe w Holandii. Potem były częste informacje przysyłane na kartkach kontaktowych - opowiada Nowak. Wyniki badań na wtorkowym spotkaniu dokładnie obejrzał je dr Jan Kondratowicz-Kucewicz, wieloletni dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, który ponad czterdzieści lat leczy chorych na nowotwory. - Był rak i go nie ma - powiedział ze spokojem.

Król oszustów?

Rocznik ‘45. Pochodzi z Łodzi, skończył Technikum Przemysłu Drzewnego w Bydgoszczy. W latach 1968-85 prowadził zakład przeróbki włókien, miał własne szklarnie, potem wytwórnię galanterii drzewnej i dewocjonaliów.
O tym, że jego ręce wydzielają niezwykły rodzaj ciepła wiedział już w dzieciństwie. Niespecjalnie tym się chwalił; przez wiele lat wręcz ukrywał swoje zdolności, żeby nikt nie zauważył, że jest inny. Swoją pomoc ograniczał do kręgu rodziny i znajomych obawiając się ludzkiej nietolerancji i niezrozumienia.
I doczekał się jej w nadmiarze. W 2001 roku na łamach lubelskiego miesięcznika "Medicus” prof. Andrzej Gregosiewicz nazwał Nowaka "królem oszustów”. A jego działalność - bioenergogłupotą.

Biomedycyna

- W moich działaniach energetycznych opieram się na wykładni prof. Ulricha Warnke, który wykłada biomedycynę, psychosomatykę i medycynę środowiska naturalnego na uniwersytecie w Saarbrucken i prowadzi tam wydział techniki biomedycznej - mówi Nowak.
Niemiecki naukowiec twierdzi, że składamy się z niczego innego jak z jąder atomowych i elektronów. Przestrzeń między tymi dwoma elementami jest, relatywnie rzecz biorąc, ogromna.
- Gdyby powiększyć jądro atomu do wielkości piłki nożnej, to najbliższy elektron krążyłby w odległości około 10 kilometrów. Pomiędzy nimi jest pusta przestrzeń. Podstawą dla nowego rozumienia medycyny jest fakt, że nasze zdrowie i choroba opierają się na procesach, które przenoszą energię kwantową w "pustej przestrzeni”. Wszystko to, co jest nam znane jako działanie hormonu czy enzymu, funkcjonuje wskutek zmian energetycznych w naszej "próżni”. Również oddziaływanie naszej psychiki na procesy fizjologiczne powstaje wskutek kierowania energią "próżni” - tłumaczy w swoich książkach Warnke.

Przypadek Anny Seniuk

W kolejce po zdrowie do Zbigniewa Nowaka ustawiają się znani aktorzy, politycy i dziennikarze, księża i lekarze. Sam Nowak ze spokojem mówi i niektórych przypadkach, np. o przypadku Anny Seniuk.
- Kiedy się spotkaliśmy, Hanka była po odjęciu piersi. Lekarze stwierdzili przerzuty na węzły chłonne. Nie dawali jej większych szans. Zaczęła przymierzać się do pożegnalnego filmu - mówi Nowak. - Zacząłem z nią pracować. Uruchomiłem organizm do walki ze straszną chorobą. Dziś jest zdrowa, co potwierdziły badania lekarskie.
Relacji Nowaka na wtorkowym spotkaniu uważnie słuchał dr Jan Kondratowicz-Kucewicz. - Z całą pewnością Anna Seniuk była leczona po operacji odjęcia piersi. Przy przerzutach leczenie jest bardzo trudne i często kończy się porażką. Domyślam się, że interwencja Zbigniewa Nowaka dodała jej organizmowi nowych sił do walki. Ale cud zwycięstwa nad rakiem zawdzięcza Najwyższemu.

Nie jestem uzdrowicielem

- Ja tylko uruchamiam organizm do walki z chorobą - mówi skromnie Nowak. - Jeśli pojmie się i zaakceptuje, że choroba bierze się z zaburzonego przepływu energii w "próżni”, to w zgodzie z teorią prof. Warnke leczenie trzeba zastosować właśnie tam. Nie wpływać na ciało, ale na wzajemnie oddziałujące na siebie drgania elektromagnetyczne.
Na poparcie swojej tezy podaje przykłady skutecznego usunięcia bólów fantomowych, które dręczą pacjentów po amputacji którejś z kończyn. - To jedno z najbardziej zagadkowych zjawisk w medycynie. Lekarz amputuje stopę, pacjent latami skarży się na ból stopy, której nie ma. Potrafię zlikwidować ten ból - mówi Nowak.

Wiara czyni cuda?

Są rzeczy na tym świecie, o których nie śniło się filozofom - powtarza ks. abp Bolesław Pylak, który z wielką uwagą słuchał Nowaka. I jest przekonany o jego dobrych intencjach oraz skuteczności. Podobnie sądzi ks. prof. Marian Rusecki, teolog z KUL, który bada zjawiska cudów w medycynie.
- Musimy pamiętać, że człowiek to coś więcej niż jego ciało. Nadal bardzo mało wiemy o nadzwyczajnych zdolnościach systemu obronnego i mocach, tkwiących w psychice. Do zjawisk niezwykłych powrotów do zdrowia trzeba podchodzić z pokorą - mówi Rusecki.
Po spotkaniu z Nowakiem kilkanaście osób poprosiło go o zabieg energetyczny. W kolejce było kilku lubelskich lekarzy. Podchodził do każdego, zraszał ręce wodą i przykładał je ciała proszących o pomoc.
Kiedy ks. abp Bolesław Pylak podszedł do Zbigniewa Nowaka, położył rękę na jego ramieniu i powiedział: Ty cenisz Matkę Bożą, ja też, jesteśmy bracia...



Pozostałe informacje

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie
galeria

Bulla papieska z XVIII wieku i prawosławna ikona znalezione na Lubelszczyźnie

Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

1,5 promila i parkowanie na przejściu. Wszystko w drodze na komendę

Pod komendę policji w Krasnymstawie przyjechał 49-latek, na którego był nałożony dozór policyjny. Zaparkował na wprost komendy. Na przejściu dla pieszych. Nie był trzeźwy.

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Skrzydłowy Motoru wraca do gry

Jacques Ndiaye będzie mógł pojawić się już na boisku podczas czwartkowego meczu Motoru Lublin z Chrobrym Głogów (godz. 18, na Arenie Lublin). Skrzydłowy z Senegalu, z powodu kontuzji pauzował od ponad miesiąca.

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Agresja wśród młodzieży. Jak reagować i jak przeciwdziałać?

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. Spotkanie w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 9 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2.

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

Razer Viper V3 Pro: Mysz przetestowana przez e-sportowców

Razer Viper V3 Pro: Mysz przetestowana przez e-sportowców

53 gramy za 649 złotych. Tyle waży i tyle kosztuje myszka Razer Viper V3 Pro stworzona we współpracy z najlepszymi e-sportowymi graczami, takimi jak Zekken, mistrz i MVP ostatniego Valorant Champions Tour Masters Madrid.

Gdzie spędzić rajskie wakacje w Grecji? 3 Najpiękniejsze wyspy, które Was zachwycą!

Gdzie spędzić rajskie wakacje w Grecji? 3 Najpiękniejsze wyspy, które Was zachwycą!

Słoneczna i gościnna Grecja to ponadczasowy kierunek turystyczny, który od wielu już lat bije rekordy popularności wśród wycieczkowiczów z Polski i nie tylko. Nasi rodacy polubili kraj Afrodyty za jego bogatą historię i monumenty historyczne, wspaniałe plaże oraz jej mieszkańców, którzy zawsze znajdują czas na kawę i długie rozmowy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium