czwartek, 25 maja 2017 r.

Magazyn

Rowerowe raje

Dodano: 17 kwietnia 2003, 10:57
Autor: Ewa Dziadosz

Na podmiejskie szlaki już wyruszyli rowerzyści korzystający z pierwszych pogodnych dni. Nikogo już nie trzeba przekonywać, że jest to nie tylko doskonała forma relaksu. Jeśli nie jest to jazda wyczynowa, to właściwie nie ma przeciwwskazań do uprawiania cyklizmu w każdym wieku.d
Umiarkowany wysiłek nie szkodzi, ale przy bólach w klatce piersiowej i duszności, trzeba się skonsultować ze swoim lekarzem. Generalnie jednak jest to jedna z form treningu zdrowotnego, zalecanego jako rehabilitacja przy leczeniu otyłości, nerwic, cukrzycy. Dzięki systematycznemu stosowaniu pozwala nawet na ograniczenie dawek lekarstw.
Warto też pomyśleć o dłuższej wyprawie w czasie przedłużonego majowego weekendu. Nawet krótki urlop doskonale odświeża organizm zmęczony po zimie i długim oczekiwaniu na wiosnę. Zamiast wyjazdu do zatłoczonego Kazimierza można pomyśleć o mniej uczęszczanych szlakach na Roztoczu lub Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Na rowerzystów czekają również inne szlaki.
Bieszczady
to nadal jeszcze jedno z tych niewielu miejsc, gdzie w czasie rajdu łatwiej spotkać leśnego zwierzaka niż człowieka. Są to zatem doskonałe warunki na złapanie oddechu od miejskiego gwaru i zanieczyszczeń. Amatorzy przyrody i przygody mają doskonałe warunki do prób sportów ekstremalnych. Wszak to właśnie tu organizowane są eliminacje do wyczerpujących rajdów samochodowych oraz obozy z gatunku „szkoła przeżycia”.
Nie każdy jednak chce mieszkać w szałasie lub namiocie. Za ok. 70 zł można znaleźć miejsce w hotelu, a za 15-20 złw gospodarstwie agroturystycznym. Przydatne informacje można znaleźć pod adresem: www.bieszczady.pik-net.pl
Bornholm,
mała wyspa na Bałtyku pokryta siecią 200 km łatwych i dobrze oznakowanych tras, reklamowana jest jako raj rowerzystów. Jego urodę można podziwiać z widokowej wieży w centrum wyspy. Do zwiedzania zachęcają urocze miasteczka i zabytki. Można też zrobić sobie postój na plaży, aby wdychać bałtyckie powietrze, które na duńskiej wyspie nie traci nic ze swych leczniczych właściwości.
W biurach podróży można znaleźć ofertę tygodniowego wypoczynku za 1,5 tys. zł. W cenę wliczone jest wynajęcie roweru i prom z Niemiec.
Przydatne informacje można znaleźć pod internetowym adresem: www.bornholminfo.dk
***
Czekamy na opisy tras rowerowych naszych Czytelników, które moglibyśmy spopularyzować na naszych łamach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24