Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

21 sierpnia 2017 r.
13:00

Ruszyła rekrutacja do trzech kolejnych batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
28 21 A A

Pod koniec września kolejna grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży przysięgę. Tym razem na rynku w Zamościu. Już trwa proces formowania 3 nowych batalionów WOT: w Zamościu, Chełmie i Dęblinie.

W skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Hieronima Dekutowskiego ps. „ZAPORA” wejdzie 5 batalionów. 23. Batalion Obrony Terytorialnej z Lublina posiada już prawie pełny stan osobowy. Na 700 żołnierzy 600 już przeszło przeszkolenie i złożyło perzysięgę.

W świetnej formie

- Przekrój osób zaciągających się do Wojsk Obrony Terytorialnej jest szeroki. W swoich szeregach mamy zarówno pracowników fizycznych, ale i teologa, nauczycieli, instruktorów wychowania fizycznego czy urzędników. Tych ludzi łączy pasja do tej nowej formacji. Zaangażowanie jest widoczne podczas szkolenia podstawowego jak i wyrównawczych. Nasi instruktorzy realizują znacznie szerszy program, niż to przewiduje plan - mówi ppłk Artura Chapski, dowódca 23 Batalionu Obrony Terytorialnej. - Również przekrój wiekowy jest szeroki, od nastolatków po ludzi dojrzałych, nierzadko po czterdziestce. Ci ostatni prezentują świetna formę. Nie złamały ich nawet ostatnie afrykańskie upały. Młodsi musieli nadążać za starszymi kolegami. Mają wzór do naśladowania - dodaje ppłk Artur Chapski.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do roboty / 21 sierpnia 2017 o 18:10
+1
undefined napisał:
psychiatra Klich juz siedzi w puszce ? Za demontaz armii nalezy mu sie, za Smolensk tez.
 Obecnego może leczyć.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 14:01
+1
Prawdziwej armii już nie ma. A nawet jakby przetrwała to i tak ktoś wykończył karkale... a o zakupie innych śmigłowców panuje cisza. Za to pełną parą niebawem pójdzie budowa okrętów w stoczni w Radomiu...
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:37
+1
Biedne dzieciaki, nie wiedzą jeszcze, że potem się będą wstydzić, że brały w tym udział!
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:34
+1
Taka armia jaki dowódca!
Avatar
PARTE-BŁONA / 21 sierpnia 2017 o 22:43
Nie ma nad Pana Antoniego rośnie nam POLSKI- "BŁONAPARTE"- jak napisala kandydatka na egzaminie studiów historii. 
Avatar
i tyle / 21 sierpnia 2017 o 22:37
undefined napisał:
Komenty pokazuja Polakow, oraz tych drugich... okupantow z targowicy... postsowiecki syf, ktory niczym gnoj zalega w Polsce.
  A Ty, niczym Herkules, oczyść tę stajnię Augiasza...
Avatar
leon z / 21 sierpnia 2017 o 21:46
undefined napisał:
Nareszcie odradza się potencjał Polskiej Armii! Wojska ochotnicze, szkolone przez żołnierzy Wojsk Specjalnych, wyposażone w najnowszy sprzęt z polskich fabryk i wychowane na etosie Armii Krajowej, obejmujące cały kraj, to najgorszy koszmar każdego wroga Polski! Lewackie trolle szczekają, ale już hojnicach armia pokazała potencjałnic nie zmienią. Patrioci do zobaczenia w WOT!
 w Chojnicach Armia pokazała potencjał :)
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 21:26
minister wojny pokazał geniusz dowódczy i swą armię w Rytlu
Avatar
lol / 21 sierpnia 2017 o 17:47
Pilnie wskazane są badania psychiatryczne dla ministra obrony, inaczej sąd za demontarz polskiej armii
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 17:40
Nareszcie odradza się potencjał Polskiej Armii! Wojska ochotnicze, szkolone przez żołnierzy Wojsk Specjalnych, wyposażone w najnowszy sprzęt z polskich fabryk i wychowane na etosie Armii Krajowej, obejmujące cały kraj, to najgorszy koszmar każdego wroga Polski! Lewackie trolle szczekają, ale już nic nie zmienią. Patrioci do zobaczenia w WOT!
Avatar
PARTE-BŁONA / 21 sierpnia 2017 o 22:43
Nie ma nad Pana Antoniego rośnie nam POLSKI- "BŁONAPARTE"- jak napisala kandydatka na egzaminie studiów historii. 
Avatar
i tyle / 21 sierpnia 2017 o 22:37
undefined napisał:
Komenty pokazuja Polakow, oraz tych drugich... okupantow z targowicy... postsowiecki syf, ktory niczym gnoj zalega w Polsce.
  A Ty, niczym Herkules, oczyść tę stajnię Augiasza...
Avatar
leon z / 21 sierpnia 2017 o 21:46
undefined napisał:
Nareszcie odradza się potencjał Polskiej Armii! Wojska ochotnicze, szkolone przez żołnierzy Wojsk Specjalnych, wyposażone w najnowszy sprzęt z polskich fabryk i wychowane na etosie Armii Krajowej, obejmujące cały kraj, to najgorszy koszmar każdego wroga Polski! Lewackie trolle szczekają, ale już hojnicach armia pokazała potencjałnic nie zmienią. Patrioci do zobaczenia w WOT!
 w Chojnicach Armia pokazała potencjał :)
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 21:26
minister wojny pokazał geniusz dowódczy i swą armię w Rytlu
Avatar
do roboty / 21 sierpnia 2017 o 18:10
+1
undefined napisał:
psychiatra Klich juz siedzi w puszce ? Za demontaz armii nalezy mu sie, za Smolensk tez.
 Obecnego może leczyć.
Avatar
lol / 21 sierpnia 2017 o 17:47
Pilnie wskazane są badania psychiatryczne dla ministra obrony, inaczej sąd za demontarz polskiej armii
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 17:40
Nareszcie odradza się potencjał Polskiej Armii! Wojska ochotnicze, szkolone przez żołnierzy Wojsk Specjalnych, wyposażone w najnowszy sprzęt z polskich fabryk i wychowane na etosie Armii Krajowej, obejmujące cały kraj, to najgorszy koszmar każdego wroga Polski! Lewackie trolle szczekają, ale już nic nie zmienią. Patrioci do zobaczenia w WOT!
Avatar
NO POPiS / 21 sierpnia 2017 o 17:39
Osoba która pisze " Putin drży ze strachu" myli pojęcie wojsk ekspedycyjnych z wojskami które operują na swoim terenie chyba że pragnie by rosjanie zajeli nasz kraj. Nie pozdrawiam Ciebie.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 15:09
Wojsko podległe bezpośrednio ministrowi, które może być użyte przeciw obywatelom własnego kraju, to trochę brzydko pachnie ! Ja bym się nie zapisał.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 14:44
Demontaż armii trwa, a piSSowskie trole dalej nam wmawiają że bojówki antoniego są potrzebne...
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!