Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 listopada 2007 r.
11:01
Edytuj ten wpis

Temat: Co się stało z naszą klasą

0 6 A A

Wszyscy siedzieli w tym samym budynku. Teraz spotkali się po dziewięciu latach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aleksandra jest psychologiem, Michał kontrolerem w Izbie Skarbowej, Krzysiek farmaceutą, Edyta przyszłą mamą drugiego dziecka. To absolwenci
IV "e” z V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. A co robią ludzie z Twojej klasy?

- Nie marudź, tylko się zaloguj - napisał na gadu-gadu Łysy, czyli Łukasz Witkowski. Kiedyś uczeń klasy "e” w V LO. Od siedmiu lat mieszkaniec Detroit w USA. Napisał i załączył link do strony www.nasza-klasa. Wchodzisz na stronę, a tam Robert, Ewa, Michał, Luiza. Wszyscy z dawnej klasy. Przechodzisz dalej i pojawiają się ludzie z podstawówki, ze studiów, z kursów dodatkowych, a nawet z przedszkola. Ich aktualne zdjęcia, informacje o tym, co robią teraz, numery ich telefonów, komunikatorów: skypa, gadu-gadu. Nie pozostaje nic, jak tylko odnawiać znajomości.
Dlatego wśród uczniów dawnej klasy "e” V LO, padł pomysł: zorganizujmy spotkanie klasowe. Takie z byłymi uczniami i nauczycielami. Miejsce: klasa 314 w dawnej szkole. Dzień: niedziela, godzina 18. - Mam nadzieję, że organizatorzy spotkania przewidzieli telemost z uczniami przebywającymi poza Polska? - dopytywał się Łysy.
A przydałoby się coś takiego. Siedem osób z dawnej klasy wyemigrowało. Jeden Łukasz w Stanach, drugi Łukasz w Belgii. Kasia w Anglii, Aneta też. Monika w Irlandii.

Temat: Spotkanie po latach

- O ludzie, jakie te ławki czyste! Już się po nich nie wypisuje markerami? - śmieje się Robert Prażmo i siada w ławce razem z Krzysiem Ochem. Teraz jest to trzecia ławka, kilka lat temu to były raczej te ostatnie. Ale od tamtej pory sporo się zmieniło. Robert przestał być buntownikiem noszącym długie włosy i czarne ubrania. Teraz nosi dopasowane koszule, stawia włosy na żel. Zajmuje się konsultingiem i szkoleniami w Centertelu. Krzyś się nie zmienił z wyglądu. Pracuje jako farmaceuta i myśli o założeniu swojej apteki.
- To co? Może teraz obejrzymy kasetę ze studniówki? - proponuje Halina Wołyniec, sorka od biologii i wychowawczyni byłej klasy "e”, która także przyszła na spotkanie klasowe. Oprócz niej pojawili się: Danuta Makulec, sorka od chemii i Dariusz Tomczuk, kiedyś sor od historii, teraz pracownik lubelskiego kuratorium.
Kaseta wideo startuje. Najpierw ujęcie z sali. Wszyscy siedzą w ławkach. Iza Sokołek z burzą loków - teraz z króciutkimi włosami. Podobnie Alina Kasprzyk - na kasecie z długimi włosami, dzis obcięta na zapałkę. Prawie wszystkie mężatki. Prawie wszystkie mają już dzieci. - U mnie drugie w drodze - gładzi się po brzuchu Edyta Żyśko.
Tymczasem na ekranie radosna blondynka. - A co się dzieje z Emilką? - pyta była wychowawczyni. - Emilka nie żyje. Rok temu zmarła na raka piersi - mówi ktoś z klasy. W sali zapada cisza...

Temat: Wpadki i wpadeczki

- A pamiętacie, jak na polskim Pniewa miał napisać: Kazimierz Przerwa Tetmajer? Podszedł do tablicy napisał Kazimierz, zrobił duży odstęp i dodał tylko Tetmajer - opowiada Michał Szawuła. Wszyscy wybuchają śmiechem.
- A jak tuż przed maturą, na zajęciach z historii, sor pyta dlaczego się nie uczymy. A wtedy Zator wstaje i mówi: "bo wszyscy wszystko umią” - dodaje Michał Bańska. Zatora na spotkaniu nie ma. Ale miał być. Często spotyka się z Michałami. "Szawuł” teraz zajmuje się wdrożeniami i szkoleniami systemów komputerowych w bankowości elektronicznej NBP. "Bania” jest kontrolerem skarbowym, kiedyś będzie też miał uprawienia radcowskie.
- A pamiętacie nasze wycieczki? - dorzuca Paweł Bojda. To jego tata towarzyszył klasie we wszystkich eskapadach. - Ale zawsze kazał, żebyśmy się zachowywali jakby go nie było. Tak też robiliśmy. Paweł pracuje w PKP. Ale szykuje się też, by zdawać na aplikacje radcowskie.
Mijają dwie godziny. Trwa oglądanie zdjęć: ze szkoły, ślubów, z mężami, dziećmi. Alina Kasprzyk (księgowa) pokazuje swojego małego "Łobuza”, Magda Bubicz (pracuje w gazecie ogłoszeniowej): swojego synka. - Wykapany ojciec - mówią koleżanki.
Ze szkoły klasa przenosi się dalej. Spotkanie trwa do późnej nocy. Następnego dnia na stronie naszej-klasy pojawiają się kolejne osoby. - Kurczę, musimy podtrzymać kontakt - deklarują.
Do naszej-klasy przyłącza się też wychowawczyni. - Kochani! Jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy przyszli na nasze spotkanie oraz tym, którzy przysłali pozdrowienia. Byliście jak zawsze wspaniali - pisze sorka Wołyniec. - Wreszcie poznałam (niektóre oczywiście!) epizody sprzed lat. Cieszę się z waszych osiągnięć życiowych i liczę, że teraz częściej będziemy się mogli spotykać.
Za chwile dopisuje się Szawuł: Widzę, że portal się rozwija i nasza klasa "e” również!! Fajnie, będzie łatwiej się spotkać następnym razem. Frekwencja wysoka, pogratulować!! Dziękujemy za obecność Gronu Pedagogicznemu :) Do zobaczenia :)

Temat: Obsesja \"klasowiczów”

Ale nie tylko klasa "e” odwiedza naszą-klasę. Byłych uczniów, studentów, a nawet nauczycieli jest coraz więcej. Pojawiają się osoby z podstawówki, gimnazjów, techników. Zaczepiają nawet znajomi znajomych. - Słów mało na to, co się tu wyrabia! - ekscytuje się Dominika Dymek, kolejna fanka "naszej-klasy”. - Poznałam tu gościa, który całe lata mieszkał w moim ukochanym miasteczku na Pomorzu, a potem chodził ze mną do liceum. Nawet nie wiedziałam, że jest stamtąd, a dowiedziałam się dopiero tutaj. Dobre, co ?
Dominika zauważa, że "klasowiczów” ogarnia obsesja wyszukiwania znajomych. Tylko tych starszych roczników jeszcze jest ciągle za mało. - Mojej przyjaciółce ze Stanów kategorycznie nakazałam zalogować się tu z mężem - opowiada Dominika. - Mogliby być przykładem komputerowych maniaków w średnim wieku. Moja mama, która jest tylko ciut od nich starsza, dopiero od niedawna ma skrzynkę i coraz odważniej szaleje po Internecie.
W naszej-klasie każdego dnia pojawia się kilkaset nowych ludzi. Tu można poznać, nawet tych znanych z ekranu. Jest Andrzej Piasek Piaseczny. - Renata Beger jest tylko jedna, ale to chyba nie "ta”, bo za młoda. Za to ilu Andrzejów Lepperów?! Szok ! - dziwi się Dominika. - Znalazłam nawet Łyżwińskiego, o ile to naprawdę on. Napisałam, pozdrowiłam, ale nie od Anety Krawczyk... Ciekawe, kto tu jeszcze jest... Momentami aż strach szukać...

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert P / 25 listopada 2007 o 22:14
Trzeba na Naszej-Klasie śledzic ;))
Avatar
Kolezanka Dominiki Dymek / 18 listopada 2007 o 19:55
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Powodzenia we wszystkim, TAK TRZYMAC!Malgosia Dlugoszewska z rownie pieknego miasta jak Wasze - z Krakowa.
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Po... rozwiń
Avatar
młodsza siostra Łysego / 18 listopada 2007 o 19:19
zaskoczenie w domu, fajnie było to przeczytać ;-)pozdrawiam Boba i Szawuła, bo znam :P
Avatar
ryba / 18 listopada 2007 o 03:31
no to kiedy kolejne spotkani V-kowe? hmmm?
Avatar
Robert P. / 16 listopada 2007 o 23:01
uściślę, że żelu nie używam ;P ale obcisłe koszule to i owszem - trzeba wykorzystywać dopóki można to, że jeszcze obwód w pasie mniejszy niż w klacie ;)))Arieletka, dziękujemy za inicjatywę i umożliwienie odkurzenia wspomnień z czasów słodkiej beztroski... :)
Avatar
Szawuł / 16 listopada 2007 o 10:58
dobrze że nas Arletka nie obsmarowała za bardzo ;) fajna pamiątka ze spotkania!! Ths ;)
Avatar
Robert P / 25 listopada 2007 o 22:14
Trzeba na Naszej-Klasie śledzic ;))
Avatar
Kolezanka Dominiki Dymek / 18 listopada 2007 o 19:55
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Powodzenia we wszystkim, TAK TRZYMAC!Malgosia Dlugoszewska z rownie pieknego miasta jak Wasze - z Krakowa.
Witam wszystkich z Lublina! Po pierwsze to zzera mnie zazdrosc, ze tam Wam to ladnie poszlo i jestescie sobie tak bliscy. Teraz, jak Dominika (niesamowita osoba!) zawstydzila mnie na lamach Waszej gazety, bede musiala sie zmobilizowac i zalozyc mojej klasie stroniczke... Bo ona jeszcze nie istnieje... Nasze pokolenie na Atari gier sie uczylo, a i to nie wszyscy :o)Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jestem sasiadka Waszego kolegi, mieszkam ok 80 kilometrow na polnoc od Detroit...Jaki ten Swiat sie robi maly, a virtualnie jeszcze mniejszy...Po... rozwiń
Avatar
młodsza siostra Łysego / 18 listopada 2007 o 19:19
zaskoczenie w domu, fajnie było to przeczytać ;-)pozdrawiam Boba i Szawuła, bo znam :P
Avatar
ryba / 18 listopada 2007 o 03:31
no to kiedy kolejne spotkani V-kowe? hmmm?
Avatar
Robert P. / 16 listopada 2007 o 23:01
uściślę, że żelu nie używam ;P ale obcisłe koszule to i owszem - trzeba wykorzystywać dopóki można to, że jeszcze obwód w pasie mniejszy niż w klacie ;)))Arieletka, dziękujemy za inicjatywę i umożliwienie odkurzenia wspomnień z czasów słodkiej beztroski... :)
Avatar
Szawuł / 16 listopada 2007 o 10:58
dobrze że nas Arletka nie obsmarowała za bardzo ;) fajna pamiątka ze spotkania!! Ths ;)
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!