Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 maja 2015 r.
17:56

W tej gminie rządzi PSL, ale Andrzej Duda dostał 95,08 proc. "Zazwyczaj mieszkańcy głosują jednogłośnie"

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
0 29 A A

W Chrzanowie nigdy nie było dużego zakładu pracy. Są trzy sklepy, kościół, szkoła, urząd gminy, remiza... miejsce jakich jest mnóstwo w regionie i w całej Polsce. Coś jednak sprawiło, że akurat w tej gminie Andrzej Duda uzyskał rekordowy wynik.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 23:34
A na kogo mamy głosować. PO we ciągu 4 lat dop[rowadziło nas rolników do skrajności, a teraz jak nie będzie lepiej to przyjdzie komornik i całą wieś zabierze bo akurat te 90%.
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 1 czerwca 2015 o 09:53

za pokutę pewnie mieli,głosować na Dudę,dlatego taki wynik...

JUDE ???

Avatar
olo / 1 czerwca 2015 o 09:52

I tutaj Komorowski popełnił błąd, zapomniał jak duży elektorat stanowią ludzie mieszkający na wsi.

No przestań już !!!  zwykła komunistyczna ci*** i tyle. WSI,WSI,jedna wielka złodziejska banda,piją kradną lulki palą.

Avatar
naplus / 31 maja 2015 o 18:41

Nie ważne kto rządzi/ł faktem jest że większość ma już dość zaciskania pasa gdy rządzący twierdzą że za 6 tyś zł to tylko złodzieje pracują.

Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 15:23

czyj to ciągnik? co to za traktorzysta, który jeździ bez włączonych świateł?!

Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 13:06
Te okolice są wyjątkowe od dawna....wystarczy przypomniec referendum europejskie w 2003 roku kiedy to 88% mieszkańców gminy Godziszów zagłosowała przeciw....te poglądy są bardzo konserwatywne, prymitywne i bezmyślne, kształtowanie prawdopodobnie przez Kościół, który jak się okazuje nie zawsze ma rację. Ciekawe jakie dzisiaj byłyby wyniki tego referendum?
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 11:39
hahahaaaaa, zgodnie z regułami prawa nie mówi się "jednogłośnie" tylko "jednomyślnie". No ale czego wymagać...
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 11:15
"Tak pazerność tego przymulonego towarzystwa z tej wioski jest równa jego głupocie.Za nic nie robienie dodatki unijne,a ględzenie po mszy przed kościołem a pózniej przed remizą po piwku ot to wyborcy Dudy.Tak dobrze jak młodym i rolnikom to jeszcze nie było"- głupcy, nie wiecie czym jest ciężka praca na roli, ciekawe czy autor miał styczność z tym środowiskiem, czy tez siedzi w ciepłej biurowej posadce i nie martwi się czy na wiosnę będzie miał za co żyć, wydając resztki oszczędności na podtrzymanie przyszłych plonów, czy w lecie jego inwestycje nie zniszczą powodzie, czy cena zbioru będzie adekwatna do nakładu aby utrzymać rodzinę zimą. Ile egoizmu jest w tej wypowiedzi, coś na wzór: mi się żyje dobrze, a Tobie nie musi, przecież pochodzisz ze wsi, więc jesteś skazany na niewolnictwo i brak radości z życia, po co Ci jakieś inne cele, pasje, wyższe ambicje, jesteś zmuszony na dożywotnią prace na roli..Ogromną różnicą jest fakt, że miasto bez wsi się nie utrzyma, bo chleb trzeba z czegoś upiec, a póki co ziarno na betonie nie rośnie. Ile w mieście jest osób, które z nadmiaru pracy/ stresu/ osiągnięcia upragnionego szczebla z "nadmiaru dobrobytu" popada w alkoholizm? To nie dzieje się tylko na wsi.. Wybór życia jest indywidualną decyzją, każdy chce żyć godnie i otrzymywać należną nagrodę za ciężką pracę, więc może trochę więcej poszanowania dla drugiego człowieka, trochę więcej walki o lepsze życie dla CAŁEGO Narodu, w pojedynkę niczego wielkiego nie da się zrobić..
"Tak pazerność tego przymulonego towarzystwa z tej wioski jest równa jego głupocie.Za nic nie robienie dodatki unijne,a ględzenie po mszy przed kościołem a pózniej przed remizą po piwku ot to wyborcy Dudy.Tak dobrze jak młodym i rolnikom to jeszcze nie było"- głupcy, nie wiecie czym jest ciężka praca na roli, ciekawe czy autor miał styczność z tym środowiskiem, czy tez siedzi w ciepłej biurowej posadce i nie martwi się czy na wiosnę będzie miał za co żyć, wydając resztki oszczędności na podtrzymanie przyszłych plonów, czy w lecie j... rozwiń
Avatar
Monika / 31 maja 2015 o 09:40

Ciekawa sztuczka: przedstawienie wyborców, głosujących na A.Dudę jako słabiej wykształconych, bardzo religijnych, sterowanych przez Kościół. Do tego zdjęcie pokazujące traktor z plakatem wyborczym prezydenta w tle. Od razu kształtuje się mechanizm skojarzeń. To jest dopiero przemyślana manipulacja.

Zgadzam się z tym doskonale. Pochodzę z tej miejscowości chociaz nie przebywam w niej juz kilkanaście lat. I nie zgodzę się z tym, że w Chrzanowie panuje ciemnogród. Kazdy obywatel ma prawo oddac głos na kogo ma ochotę, nikt nikomu nic nie nakazuje. I albo jeden albo drugi kandydat komuś podchodzi bardziej lub mniej. Dlaczego odrazu atakowac tych ludzi? dlatego ze są ze wsi? gdyby w któryms miescie w Polsce byl taki wynik nie bylo by takiego szumu i opluwania jego mieszkańców. Dodam że wieś Chrzanów nie jest wsia jedynie z 3 sklepami, remiza i drewnianymi starszymi domkami. Ale o tym wie tylko ten, kto tam byl...

Zgadzam się z tym doskonale. Pochodzę z tej miejscowości chociaz nie przebywam w niej juz kilkanaście lat. I nie zgodzę się z tym, że w Chrzanowie panuje ciemnogród. Kazdy obywatel ma prawo oddac głos na kogo ma ochotę, nikt nikomu nic nie nakazuje. I albo jeden albo drugi kandydat komuś podchodzi bardziej lub mniej. Dlaczego odrazu atakowac tych ludzi? dlatego ze są ze wsi? gdyby w któryms miescie w Polsce byl taki wynik nie bylo by takiego szumu i opluwania jego mieszkańców. Dodam że wieś Chrzanów nie jest wsia jedynie z 3... rozwiń

Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 07:51
za pokutę pewnie mieli,głosować na Dudę,dlatego taki wynik...
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 23:34
A na kogo mamy głosować. PO we ciągu 4 lat dop[rowadziło nas rolników do skrajności, a teraz jak nie będzie lepiej to przyjdzie komornik i całą wieś zabierze bo akurat te 90%.
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 1 czerwca 2015 o 09:53

za pokutę pewnie mieli,głosować na Dudę,dlatego taki wynik...

JUDE ???

Avatar
olo / 1 czerwca 2015 o 09:52

I tutaj Komorowski popełnił błąd, zapomniał jak duży elektorat stanowią ludzie mieszkający na wsi.

No przestań już !!!  zwykła komunistyczna ci*** i tyle. WSI,WSI,jedna wielka złodziejska banda,piją kradną lulki palą.

Avatar
naplus / 31 maja 2015 o 18:41

Nie ważne kto rządzi/ł faktem jest że większość ma już dość zaciskania pasa gdy rządzący twierdzą że za 6 tyś zł to tylko złodzieje pracują.

Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 15:23

czyj to ciągnik? co to za traktorzysta, który jeździ bez włączonych świateł?!

Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 13:06
Te okolice są wyjątkowe od dawna....wystarczy przypomniec referendum europejskie w 2003 roku kiedy to 88% mieszkańców gminy Godziszów zagłosowała przeciw....te poglądy są bardzo konserwatywne, prymitywne i bezmyślne, kształtowanie prawdopodobnie przez Kościół, który jak się okazuje nie zawsze ma rację. Ciekawe jakie dzisiaj byłyby wyniki tego referendum?
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 11:39
hahahaaaaa, zgodnie z regułami prawa nie mówi się "jednogłośnie" tylko "jednomyślnie". No ale czego wymagać...
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 11:15
"Tak pazerność tego przymulonego towarzystwa z tej wioski jest równa jego głupocie.Za nic nie robienie dodatki unijne,a ględzenie po mszy przed kościołem a pózniej przed remizą po piwku ot to wyborcy Dudy.Tak dobrze jak młodym i rolnikom to jeszcze nie było"- głupcy, nie wiecie czym jest ciężka praca na roli, ciekawe czy autor miał styczność z tym środowiskiem, czy tez siedzi w ciepłej biurowej posadce i nie martwi się czy na wiosnę będzie miał za co żyć, wydając resztki oszczędności na podtrzymanie przyszłych plonów, czy w lecie jego inwestycje nie zniszczą powodzie, czy cena zbioru będzie adekwatna do nakładu aby utrzymać rodzinę zimą. Ile egoizmu jest w tej wypowiedzi, coś na wzór: mi się żyje dobrze, a Tobie nie musi, przecież pochodzisz ze wsi, więc jesteś skazany na niewolnictwo i brak radości z życia, po co Ci jakieś inne cele, pasje, wyższe ambicje, jesteś zmuszony na dożywotnią prace na roli..Ogromną różnicą jest fakt, że miasto bez wsi się nie utrzyma, bo chleb trzeba z czegoś upiec, a póki co ziarno na betonie nie rośnie. Ile w mieście jest osób, które z nadmiaru pracy/ stresu/ osiągnięcia upragnionego szczebla z "nadmiaru dobrobytu" popada w alkoholizm? To nie dzieje się tylko na wsi.. Wybór życia jest indywidualną decyzją, każdy chce żyć godnie i otrzymywać należną nagrodę za ciężką pracę, więc może trochę więcej poszanowania dla drugiego człowieka, trochę więcej walki o lepsze życie dla CAŁEGO Narodu, w pojedynkę niczego wielkiego nie da się zrobić..
"Tak pazerność tego przymulonego towarzystwa z tej wioski jest równa jego głupocie.Za nic nie robienie dodatki unijne,a ględzenie po mszy przed kościołem a pózniej przed remizą po piwku ot to wyborcy Dudy.Tak dobrze jak młodym i rolnikom to jeszcze nie było"- głupcy, nie wiecie czym jest ciężka praca na roli, ciekawe czy autor miał styczność z tym środowiskiem, czy tez siedzi w ciepłej biurowej posadce i nie martwi się czy na wiosnę będzie miał za co żyć, wydając resztki oszczędności na podtrzymanie przyszłych plonów, czy w lecie j... rozwiń
Avatar
Monika / 31 maja 2015 o 09:40

Ciekawa sztuczka: przedstawienie wyborców, głosujących na A.Dudę jako słabiej wykształconych, bardzo religijnych, sterowanych przez Kościół. Do tego zdjęcie pokazujące traktor z plakatem wyborczym prezydenta w tle. Od razu kształtuje się mechanizm skojarzeń. To jest dopiero przemyślana manipulacja.

Zgadzam się z tym doskonale. Pochodzę z tej miejscowości chociaz nie przebywam w niej juz kilkanaście lat. I nie zgodzę się z tym, że w Chrzanowie panuje ciemnogród. Kazdy obywatel ma prawo oddac głos na kogo ma ochotę, nikt nikomu nic nie nakazuje. I albo jeden albo drugi kandydat komuś podchodzi bardziej lub mniej. Dlaczego odrazu atakowac tych ludzi? dlatego ze są ze wsi? gdyby w któryms miescie w Polsce byl taki wynik nie bylo by takiego szumu i opluwania jego mieszkańców. Dodam że wieś Chrzanów nie jest wsia jedynie z 3 sklepami, remiza i drewnianymi starszymi domkami. Ale o tym wie tylko ten, kto tam byl...

Zgadzam się z tym doskonale. Pochodzę z tej miejscowości chociaz nie przebywam w niej juz kilkanaście lat. I nie zgodzę się z tym, że w Chrzanowie panuje ciemnogród. Kazdy obywatel ma prawo oddac głos na kogo ma ochotę, nikt nikomu nic nie nakazuje. I albo jeden albo drugi kandydat komuś podchodzi bardziej lub mniej. Dlaczego odrazu atakowac tych ludzi? dlatego ze są ze wsi? gdyby w któryms miescie w Polsce byl taki wynik nie bylo by takiego szumu i opluwania jego mieszkańców. Dodam że wieś Chrzanów nie jest wsia jedynie z 3... rozwiń

Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 07:51
za pokutę pewnie mieli,głosować na Dudę,dlatego taki wynik...