poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Magazyn

Warsztaty z seksu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2008, 13:52

Serna chwali się znajomością sekretów egipskiej królowej Nefretete i sztuki świadomego kochania.

Tłumaczy kobietom wychowywanym na Matki Polki, że dwa palce poniżej ich pępka znajduje się energia Kundalini. Porównuje ją z wężem, który śpi zwinięty w kłębek. Kiedy Serna ją rozbudzi, rozplata się i wspina wzdłuż kręgosłupa. A ciało kobiety nabiera blasku.

- Seks to potężna energia życiowa - mówi Serna Teleckaja. - To ona decyduje o zdrowiu, sukcesach w pracy i domowym szczęściu.

Serna ma piękne oczy i silne, zdecydowane usta. Mówi po rosyjsku, ale rozumie po polsku. Do Lublina przyjechała na zaproszenie Centrum Zdrowia i Urody Elżbiety Molskiej-Mazurek. Elżbieta wierzy, że wiedza Serny potrafi odmienić współczesne kobiety. Nie do poznania.

- Polska jest katolickim krajem, w którym seks traktowany jest jak tabu. Kobiety wychowywane na Matki Polki tak wychowują swoje córki. Córki wychodzą za mąż. Przez chwilę cieszą się życiem. Po dwóch, trzech latach małżeństwa nie mają już ochoty na seks. Nie wiedzą, że to właśnie seks potrafi zregenerować siły. Ale pod jednym warunkiem - mówi Serna.

Jakim?

- Seks to coś więcej niż łóżko. To sztuka cierpliwego, świadomego i czułego kochania, której można się nauczyć - tłumaczy Wielka Mistrzyni Tantry Devadasi, absolwentka Rosyjskiej Szkoły Uzdrawiania Duchowego.

I tłumaczy nie tylko w Polsce. Jak mówi Molska-Mazurek, Serna prowadzi seminaria we Francji, Hiszpanii, Grecji, Włoszech i Australii.

Sztuka wstawania

- Najważniejsze jest pierwszych siedem minut - mówi Serna. - Dzwoni budzik. Co robi kobieta?

• Biegnie do kuchni, żeby zrobić dzieciom śniadanie - odpowiadam.
- A to błąd. Żadnego pośpiechu. Pierwsze siedem minut jest dla kobiety. Choćby się świat walił - śmieje się Serna.

Najpierw jest przeciąganie. Senne, powolne. Potem skłony w przód. Znów rozciąganie. Zwinięcie w kłębek, rozciągnięcie. - I ruch żmii. Takie "kokoszenie się” w łóżku połączone z wężowymi ruchami całego ciała. Następnie kobieta wstaje, podnosi ręce do góry, jakby dłońmi dotykała nieba. Opuszcza dłonie w dół, dotyka ziemi i znów przenosi dłonie w górę. To bardzo ważne ćwiczenie, które udrażnia przepływ energii. I można zabrać się za domowe sprawy - mówi Serna.

Wąż energii

Iwona pracuje w biurze podatkowym w Lublinie. Na warsztatach prowadzonych przez Sernę była już dwa razy.

- Najbardziej przekonały mnie ćwiczenia, które mają na celu rozbudzenie kobiecej energii - mówi Iwona. - Sto skrętów biodrami w lewo, odpoczynek, sto skrętów biodrami w prawo, ćwiczenia ramion, dłoni. Taki rodzaj radosnego tańca.

• Jak taniec brzucha?
- Nie do końca. Ale to w brzuchu mieści się zbiornik energii Kundalini - tłumaczy mi Iwona.

Według zwolenników tantryzmu harmonijny przepływ energii seksualnej w ciele jest warunkiem udanego seksu i duchowego spełnienia. Kundalini porównywana jest z wężem. Śpi w ciele kobiety "zwinięta w kłębek”.

- Kiedy ją rozbudzić, rozplata się i wspina po kręgosłupie, łączy z czakramami - tłumaczy Serna.

Aby ożywić energię Kundalini Serna proponuje następujące ćwiczenie:
- Koncentrujesz swoją uwagę na kręgosłupie. Wdychając, wyobrażasz sobie energię zgromadzoną na wysokości dwóch palców poniżej pępka. Na końcu wdechu zatrzymujesz powietrze na 10 sekund. Powoli robisz wydech. Kolejny wdech przenosi twoją uwagę wyżej. Wędrujesz po kręgosłupie. Aż do momentu, gdy poczujesz powietrze wypełniające czaszkę u szczytu głowy. W drugiej części ćwiczenia schodzisz dół. Aż do miejsca, gdzie jest źródło energii Kundalini.

Medytacja zasilająca

Anna zajmuje się modą. Ma za sobą udział w grupach, na których spotykają się kobiety po przejściach.

- Brałam udział w warsztatach z Serną. Często prześlizguje się po tematach. Ale jak na podstawowy kurs to jest nieźle - mówi z uśmiechem.

Co najbardziej Annę zainteresowało?

- Okazuje się, że są ćwiczenia, za pomocą których kobieta i mężczyzna mogą dostroić do siebie swoje ciała i swoje energie - mówi Anna. - Np. takie: połóżcie się na lewym boku. Mężczyzna może leżeć wewnątrz obejmowany ramionami przez kobietę. Ciała obojga powinny być mocno przytulone i przywierać do siebie.

Zadbajcie o wygodę dla obojga. Zamknijcie oczy i skoncentrujcie uwagę na swoim oddechu. Taką medytację robi się rano przed wstaniem z łóżka. Przez 10 minut.

Dzięki energii otrzymanej od ukochanej osoby łatwiej będzie wam przejść do codziennych zajęć - zachęca Anna.

Przykrywka

Serna nie ukrywa, że seks jest celebracją miłości. Opowiada kobietom o erogennych miejscach. Uczy, jak mają poprosić mężczyzn o wspólne ćwiczenia.

Jakie?

Najpierw medytacja zasilająca. Potem nakładanie swoich dłoni na dłonie partnera. Trwanie w czułości i bezruchu. Przekazywanie energii przez skórę. Wędrowanie dotykiem po ciele partnera.

Serna nie ukrywa, że dla przeciętnego Polak warsztaty z seksu mogą być kontrowersyjne. Tantra kojarzy się z podejrzanymi praktykami. Zresztą sama Serna przyznaje, że zdarzyły się przypadki, gdy tantra była przykrywką do seksualnych orgii.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!