sobota, 24 lutego 2018 r.

Magazyn

Za płeć odpowiada wyłącznie ojciec

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2003, 17:53• Czy przychodzący tu pacjenci wolą chłopca czy dziewczynkę?
– Chęć posiadania dziecka jest nadal dominująca. Nie kariera, nie poznawanie świata, a dziecko. I ci, którzy tu przychodzą chcą go bez względu na płeć.
• Nie ma konkretnych „zamówień”?
– Trzeba odróżnić chęć posiadania dziecka przez tych, którzy się leczą, którzy go nie mają, od tych, którzy mają np. trzy dziewczynki i pytają o szansę na chłopca. Przy istniejącym dziś poziomie wiedzy medycznej w zasadzie nie można pomóc, choć są ośrodki, np. w USA, które w 80 procentach gwarantują płeć dziecka. Są to metody in vitro, z określoną selekcją plemników.
• Były jednak próby naturalne?
– Tak, w latach siedemdziesiątych karierę robiła tzw. metoda Franciszka Benendo. Otóż plemniki są zdolne do zapłodnienia w ciągu 72 godzin. Prędzej giną te z chromosomem Y, męskim, ale są one szybsze. Z chromosomem X przeżywają dłużej, ale są wolniejsze. Jajo zawiera tylko chromosom X, dopełnia go X lub Y z plemnika. Według Benendo jeśli zapłodnienie nastąpi w dniu owulacji, jest największa szansa na chłopca, jeśli przed owulacją – na dziewczynkę.
• Czy można dokładnie określić czas owulacji?
– Tak, dziś robi się to z dokładnością do kilku godzin przy pomocy badania USG.
• Mówi się o zjawiskach znajdujących potwierdzenie w życiu, ale medycyna mówi: „nauka tego nie potwierdziła.”
– Tak, są obserwowane rzeczy niewytłumaczalne. Statystyka potwierdza, że w czasie wojny rodzi się więcej chłopców. Nauka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie – dlaczego? Nie ma natomiast żadnych różnic klimatycznych, pór roku, diety czy faz Księżyca, które miałyby wpływ na płeć dziecka.
• Czy widząc kobietę ciężarną, może pan określić: będzie chłopiec?
– Kiedyś było większe doświadczenie tego typu. Gdy nie było aparatów USG bacznie obserwowano wygląd kobiety, jej zachowania, upodobania kulinarne etc. Dziś, gdy płeć dziecka możemy rozpoznać już w 16–18 tygodniu ciąży przy pomocy aparatury, takie obserwacje już nie są potrzebne.
• Na początku powiedzieliśmy, że od matki dziecko zawsze otrzymuje chromosom X, a od ojca X lub Y. Czyli to ojciec odpowiada za płeć dziecka, to jego plemnik sprawia, że rodzi się syn lub córka?
– Tak, płeć dziecka zależy wyłącznie od ojca. I jeśli któryś mężczyzna wymawia żonie, że urodziła kolejną córkę, to powinien wiedzieć, że to zależało tylko od niego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!