Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

20 października 2005 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Zarobić na bandycie

0 0 A A

Za informacje, które doprowadzą do schwytania tych bandziorów policja zapłaci do trzech tysięcy złotych.
Za granicą prawdopodobnie przebywa Flis, Sidor, Wiśniewski, Juszajew i Galiński. - Przystąpienie do unii utrudniło nam poszukiwania - przyznaje oficer policji, z sekcji, która koordynuje poszukiwania w lubelskiej komendzie policji. Oficer nie może się przedstawić.
- Granice można przekroczyć i nigdzie nie będzie to odnotowane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W kraju i za granicą
Jest za to znacznie łatwiej, gdy bandyta zostanie już zatrzy-
many. Polskie sądy mogą wydawać europejski nakaz are-
sztowania.
W krajach unii taki dokument pozwala schwytanego opryszka szybko i bez skomplikowanych formalności przekazać do Polski. Wcześniej zdarzało się, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie zdążyło na czas przesłać wszystkich dokumentów, a przestępca wychodził na wolność.
Ale do zatrzymania droga długa. Poszukiwania drobniejszych bandziorków prowadzą komisariaty i komendy powiatowe. Poważniejsi wciągani są na listy Komendy Wojewódzkiej. Lubelska ma ich kilkunastu. Lista ciągle się zmienia. W porównaniu z tą sprzed dwóch lat, którą publikowaliśmy w Dzienniku, schwytano połowę poszukiwanych wówczas przestępców. Ale szybko ich miejsce zajęli następni.
Wpadł przez ciążę
Poszukiwania bandyty zaczyna się od jego ostatniego miejsca zamieszkania. Wypytywanie znajomych i ściąganie wszelkich informacji, które mogą doprowadzić do ustalenia, gdzie mógł się zaszyć. Informacje przychodzą nawet o tych, którzy myślą, że skutecznie ukryli się za granicą.
- Poszukiwany za rozbój uciekł do Belgii. Ale mieliśmy informacje, że jego żona ma trafić do szpitala. Miała rodzić. I policja już na niego tam czekała - opowiada nasz "łapacz”.
O innym policjanci wiedzieli, że wraca do kraju. Przestępca myślał, że będzie bezkarny. Że jego zbrodnia już się przedawniła. Wrócił o jeden dzień za wcześnie.
"Łapaczom” pomaga również publikacja fotografii w prasie czy w Internecie. Jednak policja nie od razu decyduje się na taki krok, bo to może spłoszyć bandytę. Może jeszcze nie wiedzieć, że policja ma na niego dowody.
Zabił i uciekł
Często jednak pozostaje liczyć na przypadek. Zwłaszcza jeśli przestępca uciekł już za granicę. Trzeba mieć nadzieję, że wpadnie: bo znowu narozrabia, albo przy jakiejś przypadkowej kontroli. Tak został schwytany Piotr R. z Kraśnika. W połowie lat 90., mając wówczas 15-lat, zamordował koleżankę z klasy.
Zanim zapadł wyrok, sąd wypuścił go na wolność. Zabójca zaczął nawet chodzić do szkoły. Po udowodnieniu winy dostał wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym. Natychmiast przekroczył granicę w Kudowie. Nikt mu wcześniej nie zabrał paszportu.
Przed miesiącem odnalazł się w Grecji. Został zatrzymany przypadkiem przez policję, która sprawdziła w swojej kartotece, że jest poszukiwany w Polsce.
- Nie wszystkie policje współpracują równie chętnie - mówią nasi łapacze. - Belgijska i niemiecka dba, żeby wyłapywać tych, którzy są niebezpieczni dla ich obywateli. Gorzej jest w Hiszpanii czy Włoszech.
Zapłacą za informację
Za informację, która przyczyni się do schwytania poszukiwanego, lubelska policja płaci do trzech tysięcy złotych. To pokusa dla kompanów ściganego.
Ile i kto naprawdę dostał, to tajemnica. Najwyższą jak dotąd nagrodę wyznaczono za Jolantę K. z Czerniejowa, w której domu znaleziono beczkę ze zwłokami pięciorga noworodków.
Komendant wojewódzki policji obiecał pięć tysięcy złotych. Policja prowadziła poszukiwania na niespotykaną skalę. Przepytywano znajomych. Przeszukiwano schroniska dla bezdomnych. Bez rezultatu. Kobieta wpadła kilka dni po ogłoszeniu nagrody. Mieszkała u przyjaciela na Bronowicach w Lublinie.

http://www.e-paper.pl/dziennikwschodni str.8

Pozostałe informacje

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”
28 kwietnia 2024, 18:00

CSK zaprasza na spektakl „Z kapelusza”

W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza
25 kwietnia 2024, 18:00

Gabinety historii naturalnej Lublina. Nowa wystawa w Muzeum Józefa Czechowicza

Gabinety historii naturalnej Lublina to tytuł wystawy nawiązuje do ducha oświeceniowych gabinetów historii naturalnej i osobliwości przyrody. Otwarcie wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18 w lubelskim Muzeum Józefa Czechowicza.

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji
Patronat Dziennika Wschodniego
26 kwietnia 2024, 9:00

Jak zdrowo się starzeć? O tym już w piątek na międzynarodowej konferencji

Profilaktyka, choroby metaboliczne, rehabilitacja i zdrowe żywienie - takie tematy poruszą specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „Healthy Aging”.

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od jutra zmiany w organizacji ruchu na Wallenroda

Od czwartku, 25 kwietnia, część ulicy Wallenroda zostanie zamknięta. Wszystko przez rozpoczęcie kolejnego etapu prac remontowych.

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą
pilne

Aż 11 niewybuchów w Białej Podlaskiej. Saperzy jeszcze tu wrócą

Przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej znaleziono aż 11 niewybuchów. Saperzy zakończyli dziś pracę o godz. 16.30. Ale powrócą tu w piątek. Wówczas ponownie mieszkańcy będą ewakuowani.

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin
galeria

Noc Kultury 2024: Neurony Miasta ożywią Lublin

Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Marta Wcisło jedynką z Lubelskiego do Europarlamentu. Dwójka dla Krzysztofa Grabczuka

Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do europarlamentu. Wśród nich jest Borys Budka, Dariusz Joński oraz lubelska posłanka, Marta Wcisło.

Bakterie coli w popularnym tatarze

Bakterie coli w popularnym tatarze

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Escherichia coli w partii tatara wołowego łukowskiej firmy

Kawa. Fakty i mity
WIDEO
film

Kawa. Fakty i mity

Wokół kawy narosło wiele mitów. Z pomocą dietetyka Macieja Pokarowskiego postanowiliśmy sprawdzić co z nich jest prawdą, a co nie.

Razer Viper V3 Pro: Mysz przetestowana przez e-sportowców

Razer Viper V3 Pro: Mysz przetestowana przez e-sportowców

53 gramy za 649 złotych. Tyle waży i tyle kosztuje myszka Razer Viper V3 Pro stworzona we współpracy z najlepszymi e-sportowymi graczami, takimi jak Zekken, mistrz i MVP ostatniego Valorant Champions Tour Masters Madrid.

Gdzie spędzić rajskie wakacje w Grecji? 3 Najpiękniejsze wyspy, które Was zachwycą!

Gdzie spędzić rajskie wakacje w Grecji? 3 Najpiękniejsze wyspy, które Was zachwycą!

Słoneczna i gościnna Grecja to ponadczasowy kierunek turystyczny, który od wielu już lat bije rekordy popularności wśród wycieczkowiczów z Polski i nie tylko. Nasi rodacy polubili kraj Afrodyty za jego bogatą historię i monumenty historyczne, wspaniałe plaże oraz jej mieszkańców, którzy zawsze znajdują czas na kawę i długie rozmowy.

Kontrterrorysta na czterech łapach
ZDJĘCIA I WIDEO
galeria
film

Kontrterrorysta na czterech łapach

Benji to owczarek belgijski, który wraz ze swoim przewodnikiem stawia czoła najgroźniejszym przestępcom. Od ponad roku służy w lubelskim oddziale kontrterrorystycznym. Teraz Benji będzie pełnić służbę w nowym wyposażeniu bojowym.

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Biznesmeni i urzędnicy z Białej Podlaskiej zamieszani w aferę przetargową nie zgadzają się z wyrokiem. We wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie odroczył jednak rozprawę apelacyjną.

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

W dobie rosnącej popularności pracy zdalnej, ergonomia stanowiska pracy staje się tematem, któremu nie można odmówić znaczenia. Jednym z kluczowych elementów, który może znacząco poprawić komfort i zdrowie pracujących z domu, jest biurko z regulowaną wysokością. Dlaczego jest ono tak ważne i jakie korzyści zdrowotne przynosi jego stosowanie?

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+
Zdjęcia/Wideo
galeria
film

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+

— Mam poczucie, że wykonaliśmy dobrze, rzetelnie swoją pracę. Czy jestem zadowolony? Nie jestem. Zawsze chciałbym więcej, szybciej, lepiej — mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, podsumowując pierwsze miesiące na stanowisku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium