wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Matura 2016

Matura 2016 matematyka: odpowiedzi, arkusze CKE znajdziesz na naszej stronie

Dodano: 4 maja 2016, 20:22

W czwartek matura 2016 z matematyki. Egzamin maturalny z matematyki rozpocznie się o godz. 9. Odpowiedzi i arkusze CKE po zakończeniu matury z matematyki opublikujemy na naszej stronie internetowej.

Matura z matematyki 2016: Pobierz arkusze

W środę do egzaminu dojrzałości przystąpiło w kraju ponad 283 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. W Lubelskiem z tematami maturalnymi zmierzyło się ok. 20 tys. osób.

– Pisałam rozprawkę na temat nieszczęśliwej miłości. To nie był trudny temat. Opisałam „Kordiana”, „Dżumę” i III część „Dziadów” Mickiewicza – mówi Sandra, absolwenta III LO w Lublinie.

– Matura była dość prosta. Poradziłem sobie bez większego problemu. Oprócz podanego fragmentu swoją rozprawkę oparłem o „Lalkę” i „Romeo i Julię” – opowiada Mateusz, inny absolwent szkoły.

– Ja również pisałem o miłości. Jestem bardzo słaby z analizy wiersza i w ogóle nie brałem tego tematu pod uwagę – przyznaje Jakub. – Wszyscy moi koledzy oparli się o „Dziady”. Ta lektura była wymieniana jako jedna z tych, które potencjalnie mogą pojawić się na maturze, dlatego wszyscy ją sobie przypomnieli. Podobnie jak „Lalkę”.

>>> Czytaj także: Matura 2016 matematyka odpowiedzi: POBIERZ arkusze z zadaniami CKE. "Myśleliśmy, że będzie znacznie trudniej"

 

Matura 2016 matematyka odpowiedzi i arkusze - poziom podstawowy

Przed maturzystami teraz kolejne egzaminy. W czwartek matura 2016 z matematyki. O godz. 9 rozpocznie się egzamin na poziomie podstawowywym. Na naszej stronie internetowej  opublikujemy sugerowane odpowiedzi oraz arkusze z pytaniami pobrane z CKE.

W czwartek oprócz matury z matematyki na poziomie podstawowym odbywa się jeszcze także egzamin z wiedzy o tańcu.

Matura 2016 z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się zaś w poniedziałek 9 maja.

>>> A tak było na maturze z matematyki w ubiegłym roku: Matura 2015 matematyka. Odpowiedzi i arkusze CKE

 

Matura 2016 angielski - poziom podstawowy i rozszerzony

W piątek matura z języka obcego. Najczęściej wybieranym przez licealistów przedmiotem na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski – zdawać chce go ponad 51 proc. wszystkich maturzystów. Potem egzaminy z kolejnych przedmiotów.

– Zdecydowałem się na biologię i rozszerzoną chemię, bo będę próbował dostać się na medycynę – przyznaje Jakub, absolwent „Unii”. – Chemii boję się najbardziej, chociaż muszę przyznać, że nie mam dużego stresu. Myślałem, że będzie znacznie gorzej, ale udało mi się podejść do egzaminu na luzie.

Jak wynika ze statystyk, maturzyści najczęściej chcą zdawać geografię oraz biologię. Na kolejnych miejscach są: wiedza o społeczeństwie, chemia, fizyka, historia, język niemiecki na poziomie rozszerzonym, informatyka.

– Chcę dostać się na prawo, dlatego będę zdawała historię i WOS – mówi Ewelina, absolwentka V LO w Lublinie. – Historię znam i lubię, dlatego podejdę do niej bez stresu. Zupełnie nie interesuję się natomiast polityką, a różne systemy prawne są dla mnie czarną magią. Nie mam wyjścia. Liczę na to, że jeszcze w ostatniej chwili uda mi się coś powtórzyć.

Tegoroczna sesja egzaminacyjna potrwa do 27 maja. Maturzyści poznają wyniki już na początku lipca.

SONDA
Liczba głosów: 4789

Jak oceniasz maturę 2016 z matematyki?

43.39 %
Była trudna
35.31 %
Była średnia
21.3 %
Była łatwa
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 maja 2016 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arkusze oraz odpowiedzi z matury 2016 Matematyka sprawdz czy zdałeś/aś own.li/C9xo
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2016 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@@@@@@@@@@@@ A R K U S Z - M A T E M A T Y K A arkusz2016matematyka.blogspot.com @@@@@@@@@@@
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!