Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Matura 2016

5 maja 2016 r.
11:41

Matura 2016 matematyka odpowiedzi: POBIERZ arkusze z zadaniami CKE. "Myśleliśmy, że będzie znacznie trudniej"

Autor: Zdjęcie autora ask
0 32 A A

Matura 2016 z matematyki. Sprawdź sugerowane odpowiedzi i pobierz arkusze z zadaniami z CKE. Dziś drugi, i jak mówiło jeszcze rano wielu absolwentów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, najtrudniejszy dzień matur – pisemna matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zobacz arkusz, kliknij TUTAJ

Odpowiedzi - przewiń na dół artykułu

Mimo, że matura z matematyki zaczęła się o godzinie 9 wielu maturzystów było pod szkołami już godzinę wcześniej. – Bardzo się denerwuję – przyznawała Iza z II LO w Lublinie. – Zdaję sobie sprawę, że matematyka nie jest moją mocną stroną. Strasznie zazdroszczę rodzicom, którzy nie musieli zdawać jej na maturze. Zresztą nie rozumiem po co zmuszać do zdawania jej wszystkich uczniów. Chcę dostać się na anglistykę i matematyka nie jest mi do niczego potrzebna. Mam nadzieję, że uda mi się ją zaliczyć i jak najszybciej zapomnieć o tym koszmarze.

Matura 2016 matematyka odpowiedzi i arkusze z zadaniami - CKE

W czwartek uczniowie pisali maturę 2016 z matematyki na poziomie podstawowym. Matura rozszerzona z matematyki odbędzie się w poniedziałek 9 maja.

Jak poszedł Wam egzamin z matematyki? Zagłosujcie w sondzie. Czekamy też na Wasze odpowiedzi do matury 2016 z matematyki. Arkusze z zadaniami z matury 2016 z matematyki zamieścimy jak tylko pojawią się na stronie CKE.

 

Matura 2016 z matematyki. Jak poszło uczniom z Lublina?

Po wyjściu z egzaminu nastroje były już jednak znacznie lepsze. Już o godz. 10.45 (egzamin trwał do 11.30) wyszli Mateusz i Szymon, absolwenci klasy matematyczno – fizycznej III LO w Lublinie.

– Zaskoczyła nas trochę statystyka, ale matura nie była trudna – przyznają zgodnie. – Myśleliśmy, że będzie znacznie trudniej. Udało nam się jeszcze sprawdzić wszystko trzy, cztery razy żeby nie popełnić głupich błędów.

Po niespełna dwóch godzinach wyszedł także Mateusz Kukuryk, absolwent „Unii”. – Nie było trudno. Wydaje mi się wprawdzie, że w porównaniu z egzaminami z lat poprzednich zadania były nieco bardziej skomplikowane, ale dało radę. Może tylko pytanie z brył przestrzennych mogło niektórym sprawić większe trudności, ale nie było źle – uważa nastolatek. – Przede mną teraz jeszcze język obcy, rozszerzona matematyka i fizyka. O przyjęcie na studia Mateusz nie musi się martwić. Finalista olimpiady z astronomii otrzymał już indeks na Politechnikę Warszawską.

Ze swojej pracy zadowoleni byli jednak także uczniowie klas humanistycznych. – Poszło dobrze. Może nie dostanę 90 proc., ale myślę że dobrze rozwiązałam wszystkie zadania oprócz jednego otwartego ze skali Richtera. Zupełnie nie wiedziałam, jak się za nie zabrać. Pozostałe pytania były jednak w porządku. Matura nie była bardzo trudna, chociaż też nie banalna. Poziom średni. Taki jaki powinien być ta maturze. Moja klasa miała wspaniałą matematyczkę, panią Anię Karwat i dzięki niej żadnych jęków na sali nie było, bo dobrze nas przygotowała do egzaminu – śmieje się Wiktoria, absolwentka III LO.

A już w piątek kolejny egzamin - matura 2016 z języka angielskiego.

Sonda: Jak oceniasz maturę 2016 z matematyki?

Liczba głosów: 4789
43.39%
Była trudna
35.31%
Była średnia
21.3%
Była łatwa
1. ODPOWIEDŹ: A, 2. ODPOWIEDŹ: D, 3. ODPOWIEDŹ: A, 4. ODPOWIEDŹ: A, 5. ODPOWIEDŹ: C, 6. ODPOWIEDŹ: C
1. ODPOWIEDŹ: A, 2. ODPOWIEDŹ: D, 3. ODPOWIEDŹ: A, 4. ODPOWIEDŹ: A, 5. ODPOWIEDŹ: C, 6. ODPOWIEDŹ: C
7. ODPOWIEDŹ: D
7. ODPOWIEDŹ: D
8. ODPOWIEDŹ: D, 9. ODPOWIEDŹ: A
8. ODPOWIEDŹ: D, 9. ODPOWIEDŹ: A
10. ODPOWIEDŹ: D, 11. ODPOWIEDŹ: B
10. ODPOWIEDŹ: D, 11. ODPOWIEDŹ: B
12. ODPOWIEDŹ: B, 13. ODPOWIEDŹ: A, 14. ODPOWIEDŹ: A, 15. ODPOWIEDŹ: D
12. ODPOWIEDŹ: B, 13. ODPOWIEDŹ: A, 14. ODPOWIEDŹ: A, 15. ODPOWIEDŹ: D
16. ODPOWIEDŹ: B
16. ODPOWIEDŹ: B
17. ODPOWIEDŹ: C,
 18.  ODPOWIEDŹ: D
17. ODPOWIEDŹ: C, 18. ODPOWIEDŹ: D
19. ODPOWIEDŹ: B,
 20. ODPOWIEDŹ: C
19. ODPOWIEDŹ: B, 20. ODPOWIEDŹ: C
21. ODPOWIEDŹ: B,
 22. ODPOWIEDŹ: C,
 23. ODPOWIEDŹ: D
21. ODPOWIEDŹ: B, 22. ODPOWIEDŹ: C, 23. ODPOWIEDŹ: D
24. ODPOWIEDŹ: B,
 25.  ODPOWIEDŹ: C
24. ODPOWIEDŹ: B, 25. ODPOWIEDŹ: C
26. 
 przyrost średni: 25/3 (ok. 8 cm / rok),
 błąd względny przybliżenia: 4%
26. przyrost średni: 25/3 (ok. 8 cm / rok), błąd względny przybliżenia: 4%
27. X ∈ (0,2)
27. X ∈ (0,2)
28. -5,4,3
28. -5,4,3
29.
29.
30.
30.
31. A = 10 do 2.2
31. A = 10 do 2.2
32. 26', 76', 78' A>100
32. 26', 76', 78' A>100
33. cos α = √10/10, Pb = 9 √30
33. cos α = √10/10, Pb = 9 √30
34. 1/801
34. 1/801

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 10:57
a co to ma wspólnego z życiem? funkcje? w życiu wystarczą ułamki, procenty i pierwiastek... generalnie podstawówka. reszta to wymysły
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 23:12
Maturę zdawałam kilka lat temu, ale zadania były łatwe (pomimo że z matematyka nie mam styczności od szkoły średniej). Sądzę, że ktoś sumiennie chodzący na lekcję zdałby ją z palcem w nosie. Mam nadzieję że tegorocznym maturzystom zadania te także nie sprawiły problemu :-) powodzenia na pozostałych egzaminach :-)
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 19:03
13 chyba powinno byc D
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 17:28
Ta matura była ŁATWA !!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 16:11
Ten arkusz to chyba jakiś żart, pozdrawiam tegorocznych szczęśliwców, trafiliście chyba najłatwiejszy arkusz w historii.
Avatar
Piotr / 5 maja 2016 o 15:27
Zawsze są dwie wersje arkusza.
Avatar
Agnieszka / 5 maja 2016 o 15:23
W 9 brak rozwiązań rzeczywistych bo wychodziło 0=16, co prawdą nie jest ...
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 15:21

są różne wersje arkusza ? bo ja miałam podpunkty jakoś inaczej ułożone...

No właśnie ja tak samo miałem inaczej
Pamiętam niektóre zadania i wiem że są dobrze, a tu stoją w innej kolejności

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 15:14
Jak to jest możliwe, że u mnie w zadaniach były niektóre odpowiedzi dobre, ale nie zgadzały się z tym kluczem. Ja np w zadaniu 11, odpowiedź 5 była przypisana do punktu A... Prosiłbym o wyjaśnienie
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 14:54
34. Co to za odpowiedź.?
Avatar
Gość / 6 maja 2016 o 10:57
a co to ma wspólnego z życiem? funkcje? w życiu wystarczą ułamki, procenty i pierwiastek... generalnie podstawówka. reszta to wymysły
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 23:12
Maturę zdawałam kilka lat temu, ale zadania były łatwe (pomimo że z matematyka nie mam styczności od szkoły średniej). Sądzę, że ktoś sumiennie chodzący na lekcję zdałby ją z palcem w nosie. Mam nadzieję że tegorocznym maturzystom zadania te także nie sprawiły problemu :-) powodzenia na pozostałych egzaminach :-)
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 19:03
13 chyba powinno byc D
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 17:28
Ta matura była ŁATWA !!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 16:11
Ten arkusz to chyba jakiś żart, pozdrawiam tegorocznych szczęśliwców, trafiliście chyba najłatwiejszy arkusz w historii.
Avatar
Piotr / 5 maja 2016 o 15:27
Zawsze są dwie wersje arkusza.
Avatar
Agnieszka / 5 maja 2016 o 15:23
W 9 brak rozwiązań rzeczywistych bo wychodziło 0=16, co prawdą nie jest ...
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 15:21

są różne wersje arkusza ? bo ja miałam podpunkty jakoś inaczej ułożone...

No właśnie ja tak samo miałem inaczej
Pamiętam niektóre zadania i wiem że są dobrze, a tu stoją w innej kolejności

Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 15:14
Jak to jest możliwe, że u mnie w zadaniach były niektóre odpowiedzi dobre, ale nie zgadzały się z tym kluczem. Ja np w zadaniu 11, odpowiedź 5 była przypisana do punktu A... Prosiłbym o wyjaśnienie
Avatar
Gość / 5 maja 2016 o 14:54
34. Co to za odpowiedź.?
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!